Şimdi Ara

Canini seven Bmw ile karda yola cikmasin (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
1
Favori
40.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş

Bkz. CAMARO
    https://www.youtube.com/watch?v=1NfQh0kL4ck

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmatadori -- 15 Ocak 2017; 20:16:1 >
  • Bu videodaki araç neden gidemiyor? Sanırım her durumda sorunun çözümü "LASTİK"lerde.

https://www.youtube.com/watch?v=vMaT88mipo4
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedatkerem

1 yıldır Xdrive 320d E90 kullanıyorum. Lastiklerde bridgestone kar lastiği. Karda kullanmak çok zevkli . Onunla karda tüm gün dolaşabilirim. Karın yağmasını dört gözle bekliyorum...
    merhaba , bu xdrive olanlarda sadece arkadan itiş ayarı varmı ? hep 4 çeker olarakmı ilerliyor ? Teşekkürler
  • ben de 320 xd kullanıyorum . sürekli 4 çeker araç
  • Bu konuyu 5 sene önce ilk okuduğumda ben de ciddyr alıp soğuk bakmaya başlamıştım. Ne zaman BMW kullanmaya başladım o zaman anladım boş beleş konu olduğunu. Bir zahmet kış lastiği takın aracınıza.

Şunu izle bakalım BMW karda gider mi gitmez mi...

https://youtu.be/aahMDAr0ksM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • efsane konu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dsc kapatılırsa olması daha yüksek olay.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 yılında da saçma sapan konular açılıyormuş forumda...

• Karda otomatik vites mi daha rahat olur manuel mi karda hiç araç kullanmadım daha önce araç kiralıycam ona göre tecrübelerinizden yola çıkarak ne tavsiye edersiniz

• Golfü satıp, ikinci el bir BMW 116d araç aldım, Ankara'da yaşıyorum, aldığım kişi kışları 3 ay bu aracı kullanma çok kayar dedi. Açıkçası pek de sallamadım. Golfün lastik ölçüleri aynı olduğu için kış lastiklerini taktım.

Karlı hava, Eskişehir yolundayım, ayağımı frenden çekiyorum arabanın arkası kaymaya başlıyor. Trafik zaten dur-kalk şeklinde ilerliyor, frene hafif dokunuyorum bu sefer arka tekerler itiyor, araba önden kaymaya başlıyor.

Lastikler 4 yaşında idi, belki lastikler sertleşmiştir dedim, gittim 4 adet sıfır Nokian kar lastiği aldım. Bir hafta sonra tekrar kar yağdı, durum yine aynı. Borusana gittim durumu anlattım. Frenleri vb. kontrol ettiler, sıkıntı yok dediler. Bu araçlar karda buzda kayar, dikkatli olun diyerek gönderdiler.

Şimdi karlı havalarda aracı EcoPro moduna alıyorum, en azından gaza basmadığım durumlarda vitesi boşa aldığı için frene bastığımda önden kayma olmuyor. Kalkışlarda da gaza basmıyorum zaten sadece ayağımı frenden çekiyorum, kaya kaya gidiyoruz. Trafiktekiler muhtemelen içinden küfrediyordur, herif BMW almış, üç kuruş daha verip kış lastiği almamış diye ama durum öyle değil. Araç hakikaten kayıyor. Kaymasın diye bagaja çimento torbası koyup ağırlık mı yapsak :)

• Motor önde , sürücü önde , arka bomboş

Başka bir şey beklenmez zaten. Rezalet tam anlamıyla .

• kkvan kullanıcısına yanıt

Ağırlığın %55'i öndeyse 45'i arkada. Hatta bizdeki minik motor BMW'lerde 50:50 gibidir. Arka boş olayı pickuplarda olur.

Olan şey iş bölümü. Yönlendirme ayrı aksta, güç aktarımı ayrı aksta, gerçek bir otomobilde olması gerektiği gibi.

Kış lastiği takarsanız mis gibi gidersiniz, özellikle Esp'nin standart olduğu günümüz otomobillerinde. Lakin arka taraf iki oynuyor diye panik olan, ne yapacağını bilemeyen biri için otomobil pek doğru bir hobi değil gibi. Bu kayma eğilimini ustaca kontrol edip, yönlendirebilmek zaten asıl keyifli olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperVeloceJota -- 7 Eylül 2022; 19:57:4 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.