Şimdi Ara

Canini seven Bmw ile karda yola cikmasin (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
1
Favori
40.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlığı okudum kesin kar lastiği yoktur dicektim, yokmus zaten.

Dtc aşırı fazla kar olan yerlerde kapatılır, kışlıklarlada istediğin yere gidilir. Birazda arkadan itiş tecruben varsa kolay kolay yolda kalmazsın
  • AkifKarabulut A kullanıcısına yanıt
    Istedigin lastigi taksan gene bos,fizik kanunu arkadan itis kaygan ve karli yollarda dezavantajli.Hele viraj donuyorsaniz besleme cekmeye baslayin.

Sportif surus ve agir yuk tasima disinda arkanin avantaji yok.Hele arkadan birakmaya baslayinca vay halinize onden cekerde hic yoktan kayinca gaza basinca arac direksiyonu kirdiginiz yere gidiyor
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Hocam tam tersi diye düşünürdüm bu yaşıma kadar hep şok oldum karda yokuş falan çıkarken arkadan itiş daha mantıklı değil mi yük arkaya biniyor sürtünme daha fazla olmaz mı yükten dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkifKarabulut

Benim aracim da f30 3.16i.. gecen yil kisliklar varken sitenin park alaninda kaldim.. yanlis duymadiniz dumduz yerden cikamadim.. oncesinde honda civic hb dizel aracim vardi karda kista ciktigimi yeeri gorseniz sasardiniz.. sebebini anlamadim otomatikler mi sikinti oluyor yoksa arkadan itis mi cozemrdim.. kar tecrubeme guvenirim bulundugum yer itibariyle kar-buz konusunda hondam cok cok ustundu bmwden

Hocam gidemediğiniz yerlerde dsc yi kapattınız mı ?

geçen hafta İstanbul'da felaket kar olan 4 gün toplamda

8-10 saat araç kullandım, gitmediğim yer kalmadı, bir kere

kaldım yolda onda da herkes kalıyordu o yokuşta, çıkarmak

için ekip vardı yolun başında :)

Dsc kapalı iken gerçekten çok rahat ilerliyor bmw kış lastiği

ile, yeni ultragrip vardı bende, gerçekten çıkamadığım yer

Olmadı, ama dsc kapalı olacak

• 5 senedir arkadan itiş kullanıyorum bmw ,kar kış dağ tepe bisürü yol yaptım.Uygun lastik kullanımı olduğunda yolda kalmassınız .Sadece arkadan çekişlerde değil önden çekişlerde de asr yani anti patinajı kapatmassanız hafif yokuşta bile araba patinajı engellemek için patinaja giren tekeri frenler ve araba hareket etmez.
    Ben karda dtc tuşuna birkez basarak asr yi kapatıyorum ve yolda abartı gaz ve fren hareketleri yapmadan kullanıyorum.Burda dikkat edilecek şey uzun tuşa uzun süre basılıp esp yi tamamen kapatmamak.
  • Bmw de sorun yok sadece 1 ve 2 serisi araba değil o kadar
  • momenty kullanıcısına yanıt
    Agirlik arkaya kayiyor ama basma kuvveti yaratmiyor,duzeysel kayma oluyor.Dikey basma kuvveti uygulanmiyor,dogrusal oldugundan arac arkaya gitmek istiyor sizde gaza basinca patinaja dusuyor.Misal hyundai h100 pazarci minibulerde arkaya agirlik koyuyorlarmis kaymasin savrulmasin diye.

Sahin,sercelerde falan kar kis arkaya insanlar otururlar yere bassin gitsin diye.Onden cekerde motor agirligi ve surucu agirligi on aksa yakin olunca daha fazla yere basiyor.Birde arka cekislerde kic atma oluyor gaza ani basinca arkadaki iki teker ayni anda donmez.Arac saga sola gitmek istiyor,onden cekerde bu durum daha az ve ivmelenme esnasinda direksiyon duzse duz gidiyor.Tekerlek yonu nereye bakarsa oraya gidiyor.
  • başlık ''canını seven kar lastiksiz yola çıkmasın'' olasaymış daha doğru olurmuş.
  • Güçlü arkadan itiş araç kullandıktan sonra önden ştiş araç kullanmak çok kolay geliyor. Arkadan itiş biraz daha dikkatli kullanım ve iyi bir pilotaj gerektiriyor.
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam arkaya yük biniyor ama dik olarak binmiyor o yüzden araba geriye kaymaya daha müsait oluyor. Teşekkür ettim
  • Arkadan itişli araçla karda kayılabilir ama ARKADAN ÇEKİŞLİ araç daha iyi olur sanki

İtiş ne ya? Yıl 2017 oldu şu DH'ye çekiş kelimesinin anlamını öğretemedik.

Evet karda 3 tane dayı arkadan iterse, arkadan itişli olabilir.

Hepinizden sandık önünüze gelince EVET bekliyorum oohh yeahhhh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 15 Ocak 2017; 16:29:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

İnsan normal havalarda muthis iyi yol tutan bir aracin hafif karli yolda nasil bu kadar abarti sekilde karakter degistirdigine sasiriyor belkide onun icin bu kadar asiri tepki verdim.Ama genede soyluyorum baska arkadan itisli araba kullanmadigin icin bilmiyorum onun icin Bmw yaziyorum bu arabaya karli havalarda binilmez.

Aklını kullanan binebilir.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSmqZ-tADpgjYTqwrpVyiYTUNVZUWmAJm3eCW1rAP4RAm6QczfBUIlA4wcrUw

• hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Arkadan çekiş diye birşey yok diye biliyorum.

Önden çekilir ,arkadan itilir
  • Artistlik yapayım derken kendini rezil ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverusta

quote:

Orijinalden alıntı: AkifKarabulut

Benim aracim da f30 3.16i.. gecen yil kisliklar varken sitenin park alaninda kaldim.. yanlis duymadiniz dumduz yerden cikamadim.. oncesinde honda civic hb dizel aracim vardi karda kista ciktigimi yeeri gorseniz sasardiniz.. sebebini anlamadim otomatikler mi sikinti oluyor yoksa arkadan itis mi cozemrdim.. kar tecrubeme guvenirim bulundugum yer itibariyle kar-buz konusunda hondam cok cok ustundu bmwden

Hocam gidemediğiniz yerlerde dsc yi kapattınız mı ?

geçen hafta İstanbul'da felaket kar olan 4 gün toplamda

8-10 saat araç kullandım, gitmediğim yer kalmadı, bir kere

kaldım yolda onda da herkes kalıyordu o yokuşta, çıkarmak

için ekip vardı yolun başında :)

Dsc kapalı iken gerçekten çok rahat ilerliyor bmw kış lastiği

ile, yeni ultragrip vardı bende, gerçekten çıkamadığım yer

Olmadı, ama dsc kapalı olacak

Kapatmama ragmen sikinti yasadim.. kar tecrubeme guvenirim eski aracimla saglam karlarda gezdim maslesef su anki aracimda dikkatli olmak zorundayim.. fazla kar gorunce cikmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Başlığı okudum kesin kar lastiği yoktur dicektim, yokmus zaten.

Dtc aşırı fazla kar olan yerlerde kapatılır, kışlıklarlada istediğin yere gidilir. Birazda arkadan itiş tecruben varsa kolay kolay yolda kalmazsın

Merhabalar. Bu mesajınıza binaen bir sorum olacak. Öncelikle sürüş tarzıma uymadığı için uzun bir süredir arkadan itişli araç tercih etmiyorum. Ancak bizim buralar (Ankara' nın Dikmen'i) çok enteresan. Geçen önden çekişli aracımla da düzlükte bir patiye düştüm anlatamam. 2 karış kar-buz un üstünde oluyo bu. Buralarda 4x4 ler de biraz sorun yaşıyor ama neyse. Anti-patinaj normalde gayet düzgün çalışırken çalışması gereken bu anda beni hayal kırıklığına uğrattı. Geçenlerde başka bir f30 kullanıcısı anlatıyordu aynı şeyi, DTC i kapatmanın mantığı ve faydası nedir acaba? Bahsettiğiniz heralde 1 tık kapatma yani anti-patinaj devre dışı ESP biraz light oalarak devrede değil mi? Bu durum arkadan itişe özel mi, önden çekişde de faydası var mı?
    NOT: Kar lastiğim mevcut. Ben bu yokuşlarda geçen kışlar çok başım ağrıdığı için artık spikes spider kar paleti kullanıyorum. Yani yokuş iniş-çıkış, karda yolda yolda kalmak sorun değil ama bilgilenmek için soruyorum.
    NOT2: Sorum konu hakkında bilgisi ve deneyimi olan tüm arkadaşlaradır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doritoch -- 15 Ocak 2017; 19:32:35 >

• Kullanmanmayı bilmezseniz çıkamazsınız bir yerden, bunun araçla alakasınolduğu kadar sürücü ilede alakası vardırc arkadan çeker araç kullanırım şimdiye kadar önden çeker kadar iyi hareket etmesede kullanmayı bilirsen diz boyu karda bile gidersin sıkıntısız. Ki esp asr gibi donanımlar olmadan.
  • Bmw de kar lastiği yoksa anca sıfır cizilir onunla..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim bu akşam M6 F13 ile dışarı çıkacaktım ocağıma incir ağacı dökecektim sizin sayenizde kurtardım,teşekkürler.
  • Kış lastiği olmadan kışın kimse yola çıkmamalı
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.