Şimdi Ara

Çam ağacı reçine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 aydır çam ağacının altında yatan araçın tavanında bu şekilde reçine kaplamış elimle biraz ovaladım ama resmen tutkal gibi yapışmış bunu nasıl çıkarabiliriz normal yıkamada çıkarmı acaba
    Araç i20 Çam ağacı reçine Çam ağacı reçine

Edit: sonaxta 90 tlye hallettim kille ovarak çıkarttılar

Çam ağacı reçine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 8 Ocak 2022; 13:35:17 >

• Alkol hocam. Hiç 2 aylık olana kadar araç üzerinde reçine bırakmadım ama daha yeni reçineler için alkol hep çok iyi çözüm oldu. Alkol dediğim de bildiğin kolonya farklı tip birşey değil.
  • Mazotu lekenin üzerine iyice yayın. 20-25 dk bekleyin, yumuşasın. Mazot yağ olduğu için uçmaz. Üstübü ile silin. Katran ve zifti çıkarıyor. Reçineyi de çıkarır diye düşündüm. Gaz yağı da denenebilir.

• Çıkmaz

• defiant82 kullanıcısına yanıt

Aynen öyle, benim aracında kaput üzerinde ve çamurluk üzerinde 3-4 yerde var ama bildiğin mercimek gibi yapılı şekilde damlamış ve yaz sıcağında kalınca da kurumuş. Şimdi hiç bir şey çıkarmıyor, neyse kaputta koruma var, değiştirince reçine de gider de çamurluktakiler ne olacak bilmiyorum, zamanla şeffaflığı da kayboldu ve mat bir renk oldu, göze batıyor.

Yıkamacı kaputtakine bir madde döktü "Abi bu çıkarmazsa başka hiç bir şey çıkarmaz" dedi ama nafile, kaput koruyucuyu bile zedeleyen şey reçineye zerre fayda etmedi.

• Ben ufak damlaları kolonya ile çıkarıyorum. Arkadaşın bahsettiği gibi çözüm alkolde.

• Hocam geçmiş olsun öncelikle.

Sonax'a götürün çok iyi bir reçine sökücü ilaçları var, biraz paranız gider ama tertemiz yaparlar diye düşünüyorum.

• Size kesin çözümü söylüyorum. İzopropil alkol. Reçineyi çözecektir. Bunun sonrasında kalıntılar için sabunlu su ve kil yapabilirsiniz. Youtube da bolca videosu var. Kolay bir işlem. Uğraşmak istemez iseniz oto kuaförlere verin hallederler.

• Benim aracım da aynı durumda, aracımı bu yüzden Sonax, Auto King tarzı bir yere bırakıp komple detaylı temizlik yaptıracağım. Umarım çıkar, siz çıkardığınızda nasıl yaptığınıza dair buraya yazarsanız sevinirim.

• Çam ağacı reçine

Bu var bende acayip sokuyor recineyi. Koctastan almistim.
  • ben aracımı 2 ay yatıracak olsam kapalı otopark bulurdum anlaşırdım şimdi bunu çıkartmak için vereceğiniz para otopark parasıdan az olmayacak

• Selülozik tiner ile yıkayın

• İpa
  • Eczaneden yarım litre saf alkol alıp süngerle tavana uygulayın.
  • Ayçiçek yağı ile fırçalayın sonra bılaşık deterjanı ile fırçalayın,sonra durulayın 👍🏼.

Orman dönüşü Ellerimizdeki çam reçinesini böyle temizlerdik.
  • Sirke ile temizlemişti bi yıkamacı. Ama bu yoğunluk için geçerli midir bilemem. Bi deneyin isterseniz
  • Çam ağacı reçineUsta Tvyoutube
    Yaz günlerinin baş belası çam reçinesinin elbise, kaporta ve benzeri yerlere bulaşması durumunda en kolay nasıl temizlenebileceğinizi gösterdik. Temizlik için %100 pamuktan üretilmiş non-wowen kumaş kullanıldı. isterseniz mikro fiber bez kullanabilirsiniz. Umarız faydalı olur.
    https://www.youtube.com/watch?v=_wJiJ7hlH9I
  • Arkadaşlar sonaxa geldim abi Allahtan aracın güneş görmemiş dediler, kış mevsimi olmasından dolayı sürekli ıslak ve nemli kaldığından boya ile bütünleşmemiş yıkama ile hallettik bazı yerlerde yoğun noktalar halinde reçine izleri vardı onuda bir kimyasal sıkıp kille ovarak 10 dkda hallettiler

Edit: 90 tl verdim toplam
    Çam ağacı reçine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 8 Ocak 2022; 11:44:0 >
  • Geçmiş olsun

Şu an bi temizlik hastası olarak ekranı sildim.
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun konudan. Bağımsız qq yokmuydu sizde

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.