Şimdi Ara

Soft yazılım için firma tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
11.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilindik 4 firma ile görüştüm. Hepsi aynı şeyleri söylüyor. Yakıt düşer, performans artar, zararı yoktur, merdiven altında yaptıranlar yada yazılımı abartıp aşırı güç almaya çalışanlar sıkıntı yaşıyorlar vs gibi. Söylediklerinin doğru olduğunu varsayıp, sınırları zorlamadan hafif bir yazılım yaptırarak biraz performans biraz tasarruf etme peşindeyim. Gerçi amorti etmesi epey sürecek ama onu göz ardı ediyorum. Sorun ihtimalini minimuma indirmek için de adamakıllı bir yerden yaptırmak istiyorum ama neresi bu konuda en iyi işi yapar bilemiyorum. Görüştüğüm yerler dr.ecu , ecufast , paşaoğlu , 2cr. Fiyatlar 750 ile 1600 arası. Bu kadar fiyat farkını da anlamış değilim. Sen niye pahalısın diyorum ben lisanslı iş yapıyorum diyor. Diğerine sen niye ucuzsun diyorum ben sürümden kazanıyorum diyor. Soft yazılım için bu 4 firmadan yada bunların haricinde hangi firmayı tavsiye edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avante -- 28 Nisan 2020; 21:8:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu işi yapanların çoğu Apaçi ne teknik bilgi var ne başka birşey yakıt haritasiyla oynuyorlar turbo basıncını açıyorlar araç zengindemi fakirdemi belli değil.
    hakkıyla yapabilmeleri için bir aracın bir motoruyla aylarca uğraşmaları lazım
    Ayrıca yakıtta düşmüyor sırtları başları yalan bunların bunlari bilerek risk alarak yaptirin
  • 2cr duyduğum çok övülen yer takipte ederim ama fiyatları yüksek 1400 lira fiyat aldıktan sonra biraz uzaklaştım remapsa artırmayı düşünüyorum fiyat almadım daha siz aldınız mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soft yazılım için ecufast.
  • Superchips öneririm. Verdiği değerler diğerlerine göre daha düşük ve ideal.

• Bu işi yapanların çoğu Apaçi ne teknik bilgi var ne başka birşey yakıt haritasiyla oynuyorlar turbo basıncını açıyorlar araç zengindemi fakirdemi belli değil.
    hakkıyla yapabilmeleri için bir aracın bir motoruyla aylarca uğraşmaları lazım
    Ayrıca yakıtta düşmüyor sırtları başları yalan bunların bunlari bilerek risk alarak yaptirin

• Performans artışı ile tasarruf aynı anda olamıyor.

Ya artan gücü kullanıp daha fazla yakacaksınız yada güçten feragat edip yakıta odaklanacaksınız.

• bir sorun aninda hicbiri seni tanimaz

bunu bil ve oyle yaptir
  • mahmut_emmi kullanıcısına yanıt
    Biraz daha açarmısınız. Ecufast'i diğerlerinden ayıran nedir? Siz yaptırıp memnunmu kaldınız?

• Yelken85 kullanıcısına yanıt
    Superchips ile görüşmedim ama görüştüğüm firmalar da aşırı bir değer vermedi aslında. 150 beygirden 180 beygire çıkar dediler. Daha da azı olacaksa yaptırmanın pek anlamı kalmaz zaten. Ama yarın onlarla da görüşeyim.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    daha güçlü araçta gaz pedalına daha az basarsınız devir daha az çevrilir ve daha az yakıt püskürtülür. aracın gücü arttıkça yakıtı da artar diye bir denklem yok.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Sakin kullanımda yakıt tüketimi cidden düşüyor ama sürekli gazlarsanız evet extra performans extra yakıt demek.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Ben de onu dedim zaten ya gaza daha az basarak yakıt kasarsın yada artı gücün keyfini çıkarır yakıtı artırırsın

Ikisi aynı anda söylenen oranlarda olmuyor, olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Sakin kullanımda yakıt tüketimi cidden düşüyor ama sürekli gazlarsanız evet extra performans extra yakıt demek.
    Aynen öyle

• 2CR veya RSA derim çünkü ikiside aracın durumuna göre yazılım atıyor, bazı bilindik yerler yurtdışından bir map alıyor her araca onu çakıyor 30dk da yazılım yaptık diyip veriyorlar aracı ama her araç aynı kondisyonda olmadığı için stabil olmayabiliyor. Aracınız sanırım VAG aracı ben VAG kullanıyor olsam RSA ya giderim. BMW ve VAG için RSA diğer markalar için 2CR önceliğimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurkanEmir411 -- 28 Nisan 2020; 23:32:5 >
  • Hiçbirisi araca özgü yapmıyor benim araştırdığıma göre. Özel setuplar hariç (stage 2 üzeri) hepsinde standart bi map var gelene gidene atıyorlar. Örnek vermek gerekirse 100 tane 1.5 150 TSİ gelsin hepsine attıkları map aynı. O yüzden stage 1 de bana göre firma önemsiz.

• ''Dünynın en sağlıklı,en uzun ömürlü,en ekonomik motorları;fabrika üretimi olan motorlardır.'' Onno Usta.
  • alembizim kullanıcısına yanıt
    Yazılımcı motor mu değiştiriyor?

• alembizim kullanıcısına yanıt
    birbirleriyle birebir aynı olup yazılımla güç kısması yapılan motorlar ne oluyor o zaman?
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Beygire göre vergilendirme yapan ülkelerden ötürü

• FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt
    1.2 tsi 105 hp?
    1.2 tsi 122 hp?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.