Şimdi Ara

Bugün patron maaşları düşürdü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
6.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ankara'da bir kolejde Türkçe öğretmeni olarak çalışıyorum.

Bugün itibariyle zoom üzerinden yaptığımız toplantıda, veliler ödeme yapmıyor ve öğrenci sayısı baya azaldı diye patron herkesin maaşından %20 kesinti yapacağını duyurdu..

Ne diyeceğimizi bilemedik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kastınız nedir anlayamadım ? İtfaiye Eri olarak görev yapmaktayım. Darısı tüm memurlara derken neyi kastettiniz ? Bu arkadaşa yapılan güzel bir şeymiş gibi konuşuyorsunuz. Tamam olmasaydı keşke böyle bir şey ama birine oldu diye neden herkese olmasını istiyorsunuz ? Hep birlikte bu arkadaşın patronuna karşı getirilmesi gereken bir ses varken diğer herkesi de mağdur etme derdine mi düştünüz ?

Edit: İmla

bırak arkadaşım işveren nasıl para kazanmıyor, bankadaki sıfırlar ,arabalar yatlar,katlar nereden geliyor,ağlamasın kimse pandemide işçi zarar görüyorsa işveren de görecek! , gerekirse satsın 1 2 dairesini yatırsın firmasına ,versin işçinin maaşını , iş varken işçinin sırtına biniyor zaten Türkiye burası haftalık 60 saat çalışıp mesai almayan milyonlar var veya sigortası yatmayan.....

• Özel sektör yapar

• darısı tüm memurlara inşallah. saray hariç herkes kemer sıkacak inşallahBugün patron maaşları düşürdü 

• Sözleşmeniz yok mu?

• Patronun da geliri azalmıştır zor bir pandemi dönemi yaşıyoruz ama atlatacağız çok az kaldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pandemide patronlar iyice zengin oldu
    Pandemiyi bahane edip her türlü rezilliği yapıyorlar.

• O zaman siz de yaptığınız işi %20 düşürün.

• İki farklı bakış açısı, üstteki fanatik akpli... Nasılda belli ediyor kendini.. Bugün patron maaşları düşürdü 

Bugün patron maaşları düşürdü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rebellion87

Pandemide patronlar iyice zengin oldu
    Pandemiyi bahane edip her türlü rezilliği yapıyorlar.
    sanki zoomu sen ürettin de sattırmadık. anca patronları kötüle
  • haklı bir uygulama destek veriyorum...

• Diğer sektörler zaten para fazlalığından parti veriyor her gün.

• İşverenin başka çaresi yoktur

öyle her önüne gelen çocuk gibi zırlamasın bundan sonraki dönemlerde işveren büyük borca girerken sizin maaşınızı düşünmez

(işveren kazanmadığı süreçte asgari ücrette de indirim yapabilir bu onun hakkıdır herkes layık olduğu gibi yönetilir oy verirken ya ya şa şa dönemi bitti atv bırakma beni 497. bölüm )

Son 20 yıldaki eğitim zihniyetinin sonucu bu oldu

İşverenlerde çok büyük paralar kazanmıyorlar (sadece öğretmenler değil diğer sektörlerde böyle)

Diyelim ki ortalama 4000 tl net maaş alan bir kişinin yemek+ servis + sgk yıllık maliyeti 100.000 tl

https://www.verginet.net/dtt/MaasHesaplama.aspx

---------------------------------

Şuan Devletin memura maaş verecek parası yok borçlanma veya para basmayla ülke yönetiliyor

Merkez Bankası şuan - 48 milyarda dolarda (ekside)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 2 Aralık 2020; 22:56:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

O zaman siz de yaptığınız işi %20 düşürün.

zaten online eğitim,

yani evde olmak da bir artı.

bu yüzden kimse ses çıkarmadı.

• Tamda cumhurbaşkanına 3 asgari ücret kadar zam yapılacağı sırada olacak işmi

• Doory kullanıcısına yanıt

Ama normal eğitimi geçince tekrar %30 zam yapacaklarmı pek sanmıyorum ama.üstlelik siz okulda değilken elektrik su doğalgaz masrafınyok. Öğretmen yemek yol masrafı yok.kar ediyor bu kalemlerden ama yapacak birşeyde yok direk çıkabilirsiniz diyebilirler

• Üzülerek söylüyorum ama bazı özel okullar bu karara varmak zorunda kaldı. Neden derseniz şu anda online eğitim olduğu için özelin devletten çok avantajı kalmaması, pandemi döneminde öğrencinin aile gelirinin düşmesi ve buna bağlı zincir etmenlerle bu karar verilmiş olabilir. Harici masraflar ve kazançlara baktığımızda her patron maalesef öyle para kazanamıyor. Milyonluk hatta milyarlık firmalar bile iflasın ucunda duruyor bu dönemde. Ne kadar istemesekte durum bunu gösteriyor. Kapanan firmalar, iflas için konkordato başvuru yapan sıra bekleyen birçok firma var bu süreçte. İşsiz kalmanız daha üzücü olurdu... Sağlık olsun, umarım ilerleyen süreçte durumunuz daha iyi bir hâl alır. Maalesef şu anda ülke olarak zor bir dönem geçiriyoruz. Mali müşavir çalışanlarına kısaca sorsanız bile anlarsınız. Pandemiden önce kazanılan para ve sonrasında kazanılan para kısmını basitçe söyleseler durumu ortaya koyar. Aslında ne kadar üzülerekte söylüyorsam, bir insan kazanamıyorsa kazandırtamaz. Kâr maksimize etme dürtüsünden çok ayakta kalmak ve uzun dönemde minimum zararla kapatmak isteyen çok firma ve kuruluş var şu dönemde...

• Özel sektör şu an çok zor durumda.

• Demekki memur maaşları ile asgari ücret eşitlensin dediğimde çokta mantıksız bir fikir değilmiş. zora düşen maaşları düşürmek zorunda iken devlet de şuani zor sürecin tüm faturasını özel sektöre asgari ücretliye yüklemek yerine memur maaşlarını asgari ücretim misli halinde kalmasına müsade edemez

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

İşverenin başka çaresi yoktur

öyle her önüne gelen çocuk gibi zırlamasın bundan sonraki dönemlerde işveren büyük borca girerken sizin maaşınızı düşünmez

(işveren kazanmadığı süreçte asgari ücrette de indirim yapabilir bu onun hakkıdır herkes layık olduğu gibi yönetilir oy verirken ya ya şa şa dönemi bitti atv bırakma beni 497. bölüm )

Son 20 yıldaki eğitim zihniyetinin sonucu bu oldu

İşverenlerde çok büyük paralar kazanmıyorlar (sadece öğretmenler değil diğer sektörlerde böyle)

Diyelim ki ortalama 4000 tl net maaş alan bir kişinin yemek+ servis + sgk yıllık maliyeti 100.000 tl

https://www.verginet.net/dtt/MaasHesaplama.aspx

---------------------------------

Şuan Devletin memura maaş verecek parası yok borçlanma veya para basmayla ülke yönetiliyor

Merkez Bankası şuan - 48 milyarda dolarda (ekside)

bırak arkadaşım işveren nasıl para kazanmıyor, bankadaki sıfırlar ,arabalar yatlar,katlar nereden geliyor,ağlamasın kimse pandemide işçi zarar görüyorsa işveren de görecek! , gerekirse satsın 1 2 dairesini yatırsın firmasına ,versin işçinin maaşını , iş varken işçinin sırtına biniyor zaten Türkiye burası haftalık 60 saat çalışıp mesai almayan milyonlar var veya sigortası yatmayan.....

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.