Şimdi Ara

Bugün patron maaşları düşürdü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
6.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yanlış iştir. mümkünse farklı bir iş bakmanızı tavsiye ederim nacizane.

tabi en iyisi devlette memur olmaktır,siz benden daha iyi bilirsiniz. bol şans.

• quote:

Orijinalden alıntı: ademtrn7

Haha çok ilginç. İlk kez kayıt olduğum forumda aldığım ilk yanıtın paranoyaklığı ilgi çekici. Anlıyorum zaman öldürmek için bu yöntemi kullanıyorsunuz, depresifliğin üst seviyeleri olmalı.. Fakat herkes sizler gibi bu forumları oturduğunuz yerden milyonları kazanıp kaybetmiyor maalesef. Patron diyen bir insanı akpli olarak düşünmeniz, içinde bulunduğunuz tek şeritli olan yolu yüzünden kaynaklanıyor. Benim aklıma patron denilince şirketler holdingler geliyor ve bu büyük firmaların kaybettiği milyon liralar. Dar yaşantı dar düşünceyide beraberinde getiriyor. Dediğim gibi bakkalda çalışıyorsanız orası farklı Neyse zaman harcanmaya değecek bir ortam olduğunu göstermeniz taktir edilesi.İyi akşamlar
    Haaa, bu arada foruma kayıt olma ile ilgili durumum ekte mevcuttur;

wovvv hemen karakter analizinede girmişiz, harika ilerliyorsunuz bravo... açıklamalarınaza cevaben forumun klasik cümlesini yazayım "yav hee hee"  

• Üzüldüm. Allah sabır versin. Ortalık kan revan. 2 yıl daha böyle gider gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok yok öle değil şöyle yazılmalı

darısı tüm memurlara :)))) inşallah :))))) saray hariç herkes kemer sıkacak inşallah :)))))))))

selam ve dua ile :)))))))

• quote:

Orijinalden alıntı: onrblt26

zaten belirli kısmını karşıladı özel okul masraflarının adam kuyumcu çocuğunu özel okula gönderiyor birde utanmadan devletten destek alıyor. Özel okul olmamalı diyorum zorunlu eğitim süresince devlet bu adamlara yapacağı yardımlarla okul açsın...

Valla pardon da, özel okul olmazsa çocuğu alıp Hırvatistan'a falan taşınmak şart olur. Çocuğumu devlet okuluna vereceğim, bu eğitim sistemi ile devletin memuru olan öğretmenin eli kolu bağlı, risk alan, idealist (doğru) öğretmenlere denk gelmez ise potansiyeli piç olsun diye... Yok abi. Yemezler. Aç tarih kitabını. Bak. Her padişah hakkın rahmetine kavuştuktan sonra "böyle iyiydi, şöyle iyiydi, şunları yaptı." Düzgün bir tarih öğretmeni müfredatı işler, sonra Yavuz Sultan Selim konusunda öğrencileri birbiri ile tartıştırır. Gerçeğe ulaştırır.  Bunu da sadece risk alan devlet memuru yapar. büyük çoğunluk o toplara hiç çıkmaz. Müfredatı işler. Türklerin müslüman oluşunu "Temizlik anlayışının uyması" falan gibi meseleler çerçevesinde anlatır.  Yersen...

Ama düzgün bir vakıf okulunda işler çok daha kolay yürür. O yüzden mevcut düzende ben çocuğu devlete yollamam abi. Devlet memuru öğretmen eli kolu bağlı, hali ile sorgulama, irdeleme, tartıştırma konularında zıçacak, sonra arkasını ben toplayacağım evde. Deli miyim, divane miyim?

Özel okul devletten destek alamasın, isteyen çocuğunu gene özel okula versin. Olsun bitsin. Zaten özel okul devletten destek alamayınca çoğu bina koleji kapanacaktır. Kapansınlar da zaten. Öyle okul mu olur aluminyum?  

Ben Ocak 1928'de ATATÜRK'ÜN EMRİ İLE kurulmuş bir vakıf kolejinden mezunum.  "Bozkırda yeşil bir yuva."  TED Ankara Koleji. Ankara'da Kolej semtine adını veren Kolej'den mezunum. Ağabeyim, annem ve babam da öyle. Ben de daha iyisini bulamazsam, mevcut yönetiminden hiç haz etmemekle birlikte, el mahkum TED'e veririm çocuğu. Gidip bina kolejine vermem. Onun yerine tabii ki gitsin koçlar gibi Anadolu Lisesi kazanabiliyorsa okusun. Çok daha iyi. Ama düzgün bir kolej ile anadolu lisesi yarışamaz. Kusura bakmasın. Devletimizin taraflılığı, memuriyetin de bunun parçası olması gibi durumlar sebebi ile öğretmenlik kuşa dönüyor. Müfredat da zaten tırt. Öğretmenin arkasını günde bir saat ben toplayacaksam ne anladım o işten? Bir de itişme çekişme çok olur. Velet bir de benden öğrendiğini gider okulda satar, "siz böyle dediydiniz ama şöyle şöyle imiş" falan... Okul karışır.  Çocuğu da ayrık otuna çevirmeye gerek yok.

Öğretmenin işinin ana kısmını ben yapacaksam zaten gider okul açarım. Aslında yapılabilir yani. Bir büyükelçilik ile anlaşıp, içine bir okul. Türkiye toprağı olmadığı için müfredat falan gereksiz işler.  Gerçi var bir dolu böyle okul da, neyse...  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 5 Aralık 2020; 15:47:8 >

• ademtrn7 A kullanıcısına yanıt

Öldürmüşsun. ;) Yeni üye olduysan akp yüzünden üye olmuşsundur. Analizlerin nokta atışı olmuş yapacak bir şey yok. ;)

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Ne diyebilirsin ki, arkadaşla olan muhabbet uzadıkça konu yav hee heelere geldi. Zaten son mesajı görünce de daha fazla zaman harcamanın mantıklı olacağını düşünmedim. Durumlar vahim
  • Doory kullanıcısına yanıt

Bir avukata danışın bu şekilde maaş düşürme normal yasal mı?

• Sen zannediyor musun ki bunca şeye uyanmayan insanlar kabullenmeyenler bunca hukukun yerlere serilmesine suçluların alenen bakanları televizyon ekranlarında canlı canlı tehditler etmesine gram gözüne gelmeyen insanlar maaşları düşerse adama oy atmazlar mı zannediyosun ? Size sormak istiyorum daha ne yaşamamız lazım ? Bana bişeyler söyleyin hani bana deyin ki kardeşim şunun da olması lazım deyin. Yok ki öyle bişey. Yani şu saatten itibaren bişey daha olur da oy kaybı yaşanır gibi bişey yok yani adam yüzlerine sövse yine gidip oy atacak şu an hala daha o tarafta duran insanlar bu zihniyete sahipler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.