Şimdi Ara

Bu ülkede kadın erkek eşitliği yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
4
Favori
4.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
96 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Erkek köleliktir. Erkek harcanabilir. Savaş çıkınca erkek ölmeye gider. Avlanmaya erkek gider. Çalışmak zorunda olan erkektir.
    Erkek en verimli ve hayata atılacağı çağda askere gider kadın gitmez.
    Erkeğin sosyal güvenceleri okumuyorsa 18inde kesilir. Kadının evlenene kadar devam eder.
    Erkek evde oturamaz. Çalışmak zorundadır. Kadın evde oturabilir. İster çalışır. İster koca bekler.
    Erkek eşini bulmak ve elde etmek için çabalamak zorundadır. Kadına günde on kişi yazar. Tek yapması gereken aralarından seçmektir.
    Kadın erkek ilişkilerine hiç girmiyorum zaten. Kadın prenses gibi takılır. Erkek düşünceli olur, çalışır para kazanır, arabası olur, romantik olur, trip çeker vs.
    Erkek 1 ay evli alsa, çocuk bile olmasa ömür boyu nafaka öder. Kanunların hepsi kadının lehinedir.
    Kadın istediği kadar soyunabilir (toplumsal baskı olan yerleri geçiyorum. Teori anlamında) bu onun özgürlüğüdür. Erkeğin sınırı şort ve tişörttür. Yazın yanar.
    Kadın cinsellik konusunda istediğini yapar. Erkek çöldeki kutup ayısıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Erkekler kadınları kadınlar çalışamaz edemez diye ayrıştırdıktan sonra bunları da şikayet etmemeli.

Feminizm hem erkekler, hem de kadınlar içindir. Feminist olmak sizin de yararınıza
  • Ben ilkokuldayken de erkeklere haksızlık yapıyordu okul yönetimi, lisedeyken de.

Erkekler okul dışında kavga etmişlerdi, okuldan atıldılar.

Kızlar okul içinde, ana bacı küfürlü kavga ettiler, uzaklaştırma bile almadılar. Bu gördüğüm yüzlerce örnekten yalnız biri.

Aynı şekilde evlenme konusuna gelince, şöyle bir şey yapılabilir mi?

Kadınsın diyelim, önce seni çok seven bir erkekle evlen , birkaç ay sonra yok yere olay çıkar,öfkeden çıldırmış falan gibi davran, hatta erkeği çileden çıkarıp mahkemede kanıt olarak kullanması için saçma sapan hareket ve triplerle çileden çıkar? Boşan, sonra sürekli para al? Bu mümkün mü? Ustaca rol yapılırsa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tavşanist -- 31 Temmuz 2017; 12:18:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • feministler kadın ayrıcalığını savunuyor diye boşa demiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Annalise -- 31 Temmuz 2017; 12:13:34 >
  • Kadın erkek eşit olamaz. Kadın = erkek olsaydı bütün insanlar hermafrodit olurdu.

• Kardeş ülkede insanlar arasında eşitliğin e'si yok. Babası dayısı bilmemnesi amcasi orda burda makamda olan yaşıyor. Boşver sen şimdi kadını erkeği :)

• kadınlara göre de erkeğin nefes alması haram.

herkes kendine göre haklı, ben buna full isyan diyorum.
  • Omisis046 kullanıcısına yanıt
    Dişilik-erilik eşitliği değil bu ki hermafroditlik olsun.

Kadın-erkek eşitliği. Cinsiyet bakımından hak-hukuk eşitliğidir lütfen dikkat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

Kadın erkek eşit olamaz. Kadın = erkek olsaydı bütün insanlar hermafrodit olurdu.

Beden eşitliğinden bahsedilmiyor, insanlıkta eşitlik bu. İnsan ya ikisi de hani? Hani biz, insanlar, dünyada yaşıyoruz falan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akanzi Kopanzi

Ben ilkokuldayken de erkeklere haksızlık yapıyordu okul yönetimi, lisedeyken de.

Kızlar okul içinde, ana bacı küfürlü kavga ettiler, uzaklaştırma bile almadılar. Bu gördüğüm yüzlerce örnekten yalnız biri.

Kadınsın diyelim, önce seni çok seven bir erkekle evlen , birkaç ay sonra yok yere olay çıkar,öfkeden çıldırmış falan gibi davran, hatta erkeği çileden çıkarıp mahkemede kanıt olarak kullanması için saçma sapan hareket ve triplerle çileden çıkar? Boşan, sonra sürekli para al? Bu mümkün mü? Ustaca rol yapılırsa?

Ne rolü hocam. Mahkemede kadın beyanı esastır. Kadın ne derse o. Ve evet erkek ona hayatı boyunca nafaka öder.

Ben adım gibi eminim böyle yapanlar var. El bebek gül bebek geçinip evlendikten 1 ay sonra şeytan kesilip boşanıp nafaka yiyen bir sürü kadın gördüm.

Evet erkek çocuk ve kız çocuğu arasında da kayırmalar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: age of empires köylüsü

quote:

Ben ilkokuldayken de erkeklere haksızlık yapıyordu okul yönetimi, lisedeyken de.

Ne rolü hocam. Mahkemede kadın beyanı esastır. Kadın ne derse o. Ve evet erkek ona hayatı boyunca nafaka öder.

Ben adım gibi eminim böyle yapanlar var. El bebek gül bebek geçinip evlendikten 1 ay sonra şeytan kesilip boşanıp nafaka yiyen bir sürü kadın gördüm.

Rezalet bir Dünya , ne diyeyim bunu yapan tabi ki vardır. Bunu düşünmek için çok bir beyne ihtiyaç yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Androit kullanici

Kadınlara şiddete evet olmalı şuna baksanna prenses gibi yaşıyorlar

Bütün canlılara karşı şiddete karşıyım.

Sadece bazı insanlara güzelce dayak atacaksın. Örneğin; İftira atanlar.

• Çok doğru tespitler hocam bravo

Ciddi anlamda bir kadının hayatını sürdürmesi hiçte zor değil, dediğiniz gibi 18 yaşını doldurmuş bir erkek okuyorsa okulunu bitirecek ailesin durumu iyi değilse üniversiteye bile gidemeyecek, mecburen okulunu bırakıp çalışmaya başlayacak ve çalıştığı yerdeki aldığı asgari ücret ile bırak ev araba almayı ay başını zor görecek, ama kızlarda böyle bir dert yok çok çirkin bile olsan günde en az sosyal medya hesapları üzerinden 10-15 kişi yazıyor hiçbir çaresi kalmazssa en kötü ihtimalle çirkin/iyi/kötü/ ayrımı yapmadan birisiyle evlenebilir, ama erkek olmak bu kadar kolay değil, kızların gözüne evlenilebilecek erkek kriterleri evi olacak arabası olacak zengin olacak gibi daha birçok şey, peki neden erkekler karşısındaki kızın zengin fakir olup olmadığıyla ilgilenmiyor?, bu dünyada erkek olmak gerçekten çok zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Androit kullanici

Bunlar bizi hep kullanıyor ama

Biraz derinlere inebilen bir erkek, şartlar da uygunsa GERÇEK sevgiyi, aşkı bulabilir.

Ancak bir kıza aşık olursan , kız da seni alttan alttan kullanıyorsa, bu tür şeyleri göremiyorsan ömür boyu mutsuz yaşarsın.

Kötü kızlar da kötü erkekler de çoğunlukta, biraz sabır gerek ve tabi ki biraz da derin düşünme kabiliyeti.

Mesela insanların aşırı büyük çoğunluğu KENDİ ÇIKARLARI doğrultusunda İYİ niyetlilerdir. Kesinlikle arayacağım en önemli özelliklerden biri az önce yazdığım büyük çoğunluğa girmeyişidir.

• Türk erkekleri olarak ne cektik bee

• quote:

Orijinalden alıntı: age of empires köylüsü

quote:

+1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ayrımı ben en net türkiye'de gördüm.

Batıda bu dediğim ayrımcılıklar yokken uzakdoğuda ayrıcalıklar erkeğe tanınıyor.

Diğer yerleri bilmiyorum.

• Dişiler çok iyi rol kesebilirler ve ekseriyetle şu ana kadar erkeğin en hassas noktası olan cinsel açlığını suistimal ederek rahat,zahmetsiz yaşam sürerler kendilerini güçsüz noksan olarak gösterirler cinselliği ödül olarak kullanılırlar çocuklarına kadınlarla mutlu olunacağı, her zaman güçlü olması gerektiği fikrini empoze ederler aslında kendilerine öğretilmiş rol yeteneği ve 250 gramları dışında erkekten bir farkları yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FK -- 3 Ağustos 2017; 13:26:24 >
  • Bir kadınla tartışmak imkansız. Her türlü haksız görülürsünüz. Hakkını yese de susarsın sadece.

• Feminizm, kadının eksik olmadığını söylüyor.

Ama aslında kadınların FAZLA olduğunu savunuyor.

Feminizm durdurulmalı.

Hiç bir konuda altyapısı olmayan bir ideoloji.

Hatta ideoloji bile değil.

Sloganları haricinde hiç bir şeyi yok.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.