Şimdi Ara

Bu ülkede kadın erkek eşitliği yok (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
4
Favori
4.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
96 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mu1940sa

Bir kadınla tartışmak imkansız. Her türlü haksız görülürsünüz. Hakkını yese de susarsın sadece.

Bu avantajı yaratanda aslında 250 gram karşısında körelmiş kadını kutsal gören erkeklerdir benim kadınla tartışınca haksız çıktığım yada haksızlığa sustuğum olmamıştır zaten cirsellik ve çığlık atmak dışında fazla bir kabiliyetleri olmadığı için onlarla tartışmak kolay
  • Evlilik sözleşmesi yapacan evlenmeden önce tabi bu ülkede evlenilirmi tabiki evlenilir evleneceğin kişi kendini yetiştirmiş kendi başına ayakta durabilmesi lazım o da %5 lik dilime giriyor yani imkansız gibi bir şey. Tabi seninle aynı görüşü taşıması lazım göze hitap etmesi lazım oldumu ihtimal %1 yani bu ülkede yaşamak ne kadar zorsa düzgün evlenebileceğin kadın bulmak o kadar zor.

Kısacama toplumda her yönden eşitsizlik var adam kayırmaca, cinsiyetçilik ve dahası.....

Şahsi düşüncem uygun zamanda bu ülkeden bağlarımı koparıp yaşam standartları yüksek insanların birbirlerine saygısı olan bir ülkeye gitmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erkek 1 ay evli alsa, çocuk bile olmasa ömür boyu nafaka öder. Kanunların hepsi kadının lehinedir.

Bu sözü sonuna kadar destekliyorum hatta gördüm arkadaşım evleniyor karısı bunu aldatıyor sonra mahkeme felan kadına nafaka bağlıyor aylık 2000 lira kazanan adamın her ay maaşından 700 lira kesiliyor.

O kadın şimdi evlendi ve çatır çatır adamın parasını yiyor bu adalet mi bu müslümanlık mı nedir bu hainlik değil midir ?

Bu konuya mahkemeler bir an önce el atması gerekir yoktan yere nafaka nasıl bağlarsın!
  • Şort giydi diye tekmelenen bir erkek görmedim. Dolmuşta son yolcu olup dağa kaldırılıp önce tecavüz edilip sonra parçalara ayrılan erkek te görmedim. Kötü evliliklerde dayak yiyen bıçaklanan, başkalarına pazarlanan erkek te yok. İstisna vardır en fazla.

İşte bu sebeplerden dolayı kadına pozitif ayrımcılık yapılır, yapılmalıdır.
  • metulen kullanıcısına yanıt
    Yapicaksin da akilli yapacaksin. En bastan esit kosullarda yetistirip akilli kilacaksin kadini, sonra haliyle bu nafaka olaylariyla saglamaya calisinca esitligi, milleti kudurttugunla kaliyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • metulen kullanıcısına yanıt
    Ne diyor bu ya Burası Türkiye , Avrupa ülkelerinde neden bunlar yaşanmıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crbruy7bruy

Erkekler kadınları kadınlar çalışamaz edemez diye ayrıştırdıktan sonra bunları da şikayet etmemeli.

Feminizm hem erkekler, hem de kadınlar içindir. Feminist olmak sizin de yararınıza

Ben femisit bir erkeğim ama kız düğün masraflarını bana yıkıyor,çırağan sarayında evlenmek istiyor(yetmiyor şehir dışından gelecek arkadaşlarını karşılayacağım, iyi bir otele yerleştireceğim vs. v. bir sürü amelelik ve masraf, ha bir de benim sırtıma vurulacak ilk gece, dayak da var daha evliliğin ilk saatlerinde yani), tüm ev eşyalarını ben almak zorundayım, İstanbul'un en iyi modelistine gelinliği diktiriyor, 300binlik takı istiyor(ama bana gelince bin liralık bir yüzükle idare et deniliyor), ev almadan kız verilmezmiş, hafta sonu sevgilimle tatile gidiyoruz, onun istediği yer ve onun istediği otelde oluyor, lokantada en pahalı yemek neyse onu söylüyor(ama kibarlık olsun diye bile elini cebine atmıyor, oysa ben bekliyorum, daha ucuz yemeek söyle, at elini cebine merak etme yine hesabı ben ödeyeceğim), sürekli hediye istiyor, sürekli gönlü hoş tutulsun istiyor, istiyor da istiyor... Bi terslik var sanki, bir de ben her ne kadar "ikimiz evleniyoruz" desem de kız tarafı kendisi de dahil ısrarla "kız alıyorsun" deyip kendini mal gibi pazarlamaya kalkıyor... Sonra da düğüne 1 ay kala tepem atıp yaptığım masraflar da senin olsun deyip terkedince de aradan uzun zaman geçmiş olmasına rağmen yanaştığım diğer kızlar "hangi kızın ahını aldın" deyip benden intikam almaya çalışıyor... Yaw insan nişan bozulunca bile kibarlık olsun diye eldeki altın-pırlanta vs. iade eder... Bu arada pırlanta sevdası neyse 3 alırsın ama 1'e bile satamazsın...

Bİr tek "askerlik yapma hakkının" kendilerine de tanınmaması konusunda kadınlara haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

Şort olayına gelince 90'lı yıllar daha moderndi, kız arkadaşlarım bikinisi giyer, biz de mayomuzu giyerdenize giderdik, şimdi resmen şort dışı bir şey giyemiyoruz...(ama bu konu arkadaşın abarttığı kadar da önemli değil)

Ben onun hep güzel yanlarını övmeye çalışırım ama o bana yok kelsin saç ektir, 180 boy 80 kiloyum, göbeklisin diye tuuturdu spor yapmamı istiyor ama onun gittiği spor salonuna gitmeme izin vermiyor, neymiş kas yapsam kaslarımla oynayacakmış... O kadın-erkek karışık ve pahalı bir sspor salonuna gidiyor bense sırf hanzolarrın takıldığı bir spor salonuna gitmek zorundayım...

o bi otelde bir erkekle gözükse soramam bile, sorsam turizm kaitli ilan edilirim ama ben 3 sıra uzakta bir kıza yanlışlıkla baksam kıyamet kopar...

Ha bir de "senin paran benim param değil mi" diye sorulup har vurup harman savurma var... Benim ailemde para hep annemdeydi ve annem de çalışırdı tutumlu davranırdı, ben de evlenince gerekirse tüm kazancımı eşime verebilmeyi beklerim ama onlar daha söz aşamasında bile bu fikrimden ben vaz geçirtmeyi başarıyorlar... Bu arada benim param onun parası doğru, ev için böyle olması gerekir ama onun kazandığı neden sadece onun parası olur anlamam.... Hoş iyi de kazanıyorum ama ben böyle bir bayana nasıl güvenebilirim?

ha bu arada burada yaptığım tüm yatırımı ve 10 senelik emeğimi çöpe atıp onun ailesinin yaşadığı şehre taşınmamı ister, kabul ederim ama bu sefer de ailemi sorar, ya ben tek çocuğum onun kardeşleri falan bile oraya yerleşti mi ben ilgileneceğim, bahsedilen şehir de egede bir sahil kasabası, ben de egeli sayılırım, ailem de oradan kendilerine bir yazlık alacak olsa yılda 1 ay gelip bize yakın yaşamak için kıyamet kopar...

Çok düşündüğüm olur, ne günah işledim de erkek oldum diye...

Bütün bunlara bir de laf edersem annemden de fırça yerim "oğlum kıza iyi davran lütfen, bir dediğini iki ettiğini görmeyeyim"... ya insanı kendi annesi bile suçlar mı kız konusunda... hep kız haklı herkesin gözünde sen haksızsındır... çünkü sen insan değil, köle olarak dünyaya gelmişsin...

Evlenip boşansan bir de nafaka ödersin, ya iyi de zaten zaten ilk tanıştığımız günden beri beni yiyip bitiren birine neden nafaka ödeyeyim ki, olsa olsa harcadıklarım ve sabrım için şöyle yüklü bir tazminat almam gerekir...

Kesinlikle yurtdışından okumuş bir bayanla evleneceğim ki doğru doğru yanlış yanlış olsun, illa bu ülkeden biriyle evlenmek zorunda kalırsam da eşit olabilmek için okumamış bir bayan bulacağım ki haklı olduğum durumların en azından çok azında bile olsa haklı çıkabileyim...

Pozitif ayrımcılığın ise eşitsizlik getirdiğini düşünüyorum, bence herkes her konuda eşit olmalı, kimse kimseden üstün değil, kimse kimsenin altında da değil... Örneğin sosyal haklar kadında evleninceye kadar devam ediyorsa erkekte de etmeli bence tam tersi 18 yaşına gelen herkesin sağlık karnesi vs. elinden alınması gerekiyor... Evde yan gelip yatacaklarına çalışıp vatana millete faydaları olsun...

Ha dediğiniz gibi tecavüz-dayak olaylarında ise en ağır ceza neyse o verilmeli... Yalnız taciz olayında erkeğin de haklı olabileceği ve iftiraya maruz kalabileceği de unutulmamalı(bazen kandınların bunu kullanıp hiç taciz yokken bile "taciz etti" diye yalan söyleyip erkeği zor duruma sokabilme ihtimali var. Sırf bu yüzden hiç bir kadınla aynı ortamda baş başa kalmam... Şimdiye kadar da böyle bir duruma düşmedim Allah'a şükür... Ama çok taciz edildim kadınlardan, laf atan da oldu, elleyen de oldu... Ha biriyle tanışmak veya işi pişirmek için de belki de evlenmek için ufak bir kaç söz ise tacizden sayılmamalı ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 2 Ağustos 2017; 19:53:19 >

• perSNN kullanıcısına yanıt
    Peygamber sabrı dedikleri bu olsa gerek.

İnsan her ne kadar alçakgönüllü ve anlayışla olsa da, tüm bunlar karşısında "Yeter be! Hepinize lânet olsun" demesi an meselesidir.

Kişilerin ilişkilerine karışmak ve "Şöyle yap, böyle yap" diye aklını almak pek hoş ve etik bir şey değil ama öyle biri için de "Eğer çok geç değilse, yol yakınken dön." derim... Lâkin anladığım kadarıyla yüzük zâten atılmış!

Ayrıca, 90'larda Türkiye şu ankinden çok daha modern bir yapıya sahipti. Buna katılıyorum... Biz erkekler de denizde şort değil, hep mayo giyerdik. Şu anki yazlığın bulunduğu yerde mayo giysem, sanırım top yekün lince uğrarım!

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Erkek 1 ay evli alsa, çocuk bile olmasa ömür boyu nafaka öder. Kanunların hepsi kadının lehinedir.

Bu sözü sonuna kadar destekliyorum hatta gördüm arkadaşım evleniyor karısı bunu aldatıyor sonra mahkeme felan kadına nafaka bağlıyor aylık 2000 lira kazanan adamın her ay maaşından 700 lira kesiliyor.

O kadın şimdi evlendi ve çatır çatır adamın parasını yiyor bu adalet mi bu müslümanlık mı nedir bu hainlik değil midir ?

Bu konuya mahkemeler bir an önce el atması gerekir yoktan yere nafaka nasıl bağlarsın!

Karısı aldatıyor ve eş nafaka ödemek zorunda kalıyor hocam öyle birşeyin olması imkansız nafaka almanında belli yolu yordamı var. Nafaka için her iki tarafın kusurlarına bakılır burda kadının kusuru daha fazla gibi o yüzden nafaka alamaz

• bu ülke de ne yolunda ki bunda bir eşitlik beklemek lazım o yüzden kafanıza göre takılın haddinden fazla deger vermeye gerek yok bu ülke de ki insanlara
  • Bizim ülkede eşitlik yok ki kadını erkeği olsun

• orh01 kullanıcısına yanıt
    Hakim bağlamış Aldattığını sonra öğrendi adam mahkemede ispat edemedi.
  • Erkekte çalışıyor kadında yav biz askere gidiyoruz onlar gitmiyor ben neden 1 yıl gidip onlar gitmiyor. Tamam kadın yapamaz edemez diyoruz ağızları açılınca biz eşitiz bence çalışanlardan 1 yıllık para alınması gerekir aynı bedelli gibi yapcak bişi yok pozitif ayrıcalıklılar vesselam

• PunisherLord P kullanıcısına yanıt
    Bu yaşanan sorunlar kadınların akılsızlığından mı? Olayı sadece nafakaya indirmek yeterli bir ifade olmamış.
  • İnsanların inançlarında eşitlik yok, ülkesinde de olmasını bekleyemezsin.
  • Rusyada olmak var aslında. Rusyadada erkek kıymetli. Kadın popülasyonu fazla. Kadınlar adamların ağzına bakıyo. Eee boşunamı türkiyedeki en çomar erkeğin yanında bile 10 numara bi rus kızı oluyor turistik yerlerde. Hayat türk erkeğine zor valla.

• babadan maaş kalması v.b. gibi durumlarda var.

fakat bizim gibi kadın erkek denk görülme oranı düşük ülkelerde ne yazıkki pekçok kadın damızlık olarak görülüp eğitimden soyutlanıp evlendiriliyor yahut evlendirilmeye mecbur hale getirliyor.

daha 20 yıla kadar bu ülkede başlık parası vardı arkadaşlar.

kaçınız evlendiğiniz eşinizin çalışmasını istiyor ? emin olun türk erkeğinde anket yapın bu azınlıktır. ee yıllarca çalışmamış bir kadın haliyle hem tembelleşiyor hemde ileride olası boşanmada ekonomik olarak sıfıra düşüyor.

batıda bu oran bideki gibi değil. pekçok kadın evlensede çalışıyor, sadece doğum izinlerini kullanıyorlar.

nafaka olayının temel sebebide işte bu mevzu, bence haksızlık var. eğitim durumuna göre bu nafaka işleri olmalı. lise mezuniyete olan bir kadına çocuk harici hrhangi bir ücret ödenmemeli.
  • Mesajları okudukça eş ve sevgili seçiminin önemi birkez daha öne çıkıyor.

Dostlar kadını sadece güzel olduğu için, fiziği iyi olduğu için ilgilenmeyin.

Eğitimine bakın, nerede ne okumuş, çalışıyormu çalışmak istiyormu yoksa hazırcılıkmı bekliyor sizden.

Ailesiyle ilişkisi nasıl, ailesinin durumu nasıl, görgülü bir kızmı, sonradan görmemi yahut sonradan görme olacak potansiyeli varmı.

Dışarıya çıktığınızda herhangi birşeyi ödüyormu. (bakın ilk 1-2 buluşmada erkeğin ödemesi taraftaryım, fkat sonraki buluşmalarda ufak tefek şeyler çay, kahve paraları bile olsa ödemesini beklemelisiniz. bu sizin paranız onun parası olayı değil. bu tip şeyler kadının karakterini gösterir. tabi siz evinizde damızlık olacak hanım arıyorsanız orası ayrı, ama kendinize eş arıyorsanız, hayat arkadaşı, ortak arıyorsanız herşeye dikkat ediceksiniz)

ailenizin ve kendinizin mal varlığını evlenene kadar bilmemesine özen gösterin. Be çok şahit oldum "bir ein bir oğlu, babasının arsaları varmış, babasının kira geliri çok yüksek, hede hödö" kafasıyla gariban anadolu yiğidolarını kafeslemek isteyen kızları. He çoğu kafesledide gerçi hemen en kısa sürede çocukta oldu, şimdi her gün instagramda fotoğraflar akıyooooor

Bir büyüğüm bana "seks için evlenme" demişti. Burası çok önemli dostlar, kimseye abazanlıkla evlilik sözleri vermeyin. Kızdan çıplak foto alacağım diye evlilik vaatleride vermeyin. Kimseyle oynamayınki oynanan olmayın. Seks içinde evlenmeyin. Çok kafanız atarsa gidin eskorta ama seks için hayatınızı mahvetmeyin.

Falan filan işte herkesin bildiği mevzularda işte belli yaştan sonra erkekte evlilik baskısı yiyor çevresinden ailesinden. Hadi evlen evlen, hadi torun torun, bak mahmut dayının kızı serap var öğretmen çıkmış, bak ayşe teyzenin kızı var hafız olmuş neler neler. Yani evlilik bir görev olarak görülüyor sornada mutsuz evlilikler oluyor, mutsuz büyüyen çocuklar, aldatmalar, mal kaçırmalar, dolandırılmalar, cinayetler neler neler.

Sevmiyorsanız, aklınıza yatmıyorsa ve içinizde en ufak "bu huyu kötü baba ya" layı varsa evlenmeyin kardeşim. Nişanmı ? Atın. Sözmü ? Bozun. Hem sizin hemde çocuklarınızın hayatı var ortada. 25+ da seçen taraf sizsiniz kadın değil. Düzün gelire sahip, düzgün iş güç sahibi olan erkek 25+ de gücüde seçimide elinde tutar bunun farkında olun.

• Herkes varolan sistemin kölesi neyine anlatıyorsun ki multi milyoner değilsen sende bu çarkların bir dişlisisin.
  • Ayy çok mu zor erkek olmak ? Nasıl da üzüldümmm.

Sizin dünyanız sizin sisteminiz şimdi en mağdur siz mi oldunuz? Hadi ordan! Hayat size güzel be.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.