Şimdi Ara

Bu Neslin Kazananı Kim Oldu? Xbox One vs PlayStation 4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
1
Favori
11.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 10 ay
 • Cevaplayan Üyeler 126
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 23 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
 • Favoriye Eklediklerim 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • OldReview (46 mesaj) BlackTower_35 (29 mesaj) BSC Misafiri (27 mesaj) Dark-Samurai (21 mesaj) zartzurt456 (18 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (132 mesaj) Mobil (150 mesaj) (6 mesaj) Mini (33 mesaj) (3 mesaj) Uygulama (29 mesaj)
 • @
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyun Haber, İnceleme, Ekran Görüntüleri >> Oyun Haberleri >> Bu Neslin Kazananı Kim Oldu? Xbox One vs PlayStation 4
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • BSC Editörü
  3171 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

   
  Bildiğiniz gibi bulunduğumuz neslin yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Son konsolların çıktığı tarihten bugüne kadar hatta bundan sonra da uzun zaman boyunca tartışıldığını ve tartışılacağını biliyoruz. Bu tartışmanın da bir sonucu var gibi durmuyor ancak hep birlikte yavaş yavaş geride bıraktığımız nesildeki konsollardan, kim kazanmış gibi duruyor bakalım. PC'yi ve Switch'i bu konuya dahil etmiyoruz. Konumuzu ise 3 başlıkta inceleyeceğiz. Giriş kısmında konsolların ilk çıktığı dönemi, gelişme kısmında oyunların en yoğun şekilde çıktığı zamanı ve sonuç kısmında da bugünden 2020'nin son çeyreğine kadar olan zaman dilimlerini inceleyeceğiz.
   
  Giriş
   
  İki konsol da 2013 yılının Kasım ayında piyasaya sürüldü. İkisinin de çıkış oyunları yetersiz olduğu için bu konu hakkında açıklama yapmaya gerek yok. Teknoloji olarak baktığımızda ise şu an bile çok farkları olmayan konsollar. 
   
  Kontrolcülere baktığımız zaman Xbox, zaten gayet kusursuz olan klasik kontrolcüsünü hafif geliştirerek çıkarttı ancak PS4 genel tasarımı korusa da kullanışlı olma açısından oldukça büyük hamleler yaptı ve PS3'ün konforsuz kontrolcüsünden bizleri kurtardı.
   
  Oyunların tanıtım sunumlarına baktığımızda ise Xbox'ın, "paranız yoksa almayın" tarzı açıklamaları ve daha birçok, oyuncuların sevmediği şekilde açıklamaları yüzünden oldukça eleştirilmişti. PS4'ün ise daha arkadaşça olan tavrı gayet olumlu dönüşler almıştı. Ama bu durumun Xbox için olumsuzluğu o kadar da uzun sürmedi ve gerekli adımlar atılarak PS4'ün politikasına benzer bir politika izlendi.
   
  Gelişme
   
  İki konsol arasındaki farkları en net görebildiğimiz zaman dilimi. İki konsolun da çıkış oyunları hatta ilk yıl içerisinde çıkarttığı oyunlar gerçekten oldukça yetersizdi. Ama yavaş yavaş duyurulan oyunlar, konsol sahiplerini neler beklediğini göstermeye başlamıştı.
   
  Ubisoft, EA gibi şirketlerin genel olarak her iki konsol için de oyun çıkarttığını biliyoruz. Burada konsolları öne çıkartan durum PC gibi donanım olarak zengin bir makineye para vermeyip daha az para vererek temel amacı oyun oynamak olan bir makine satın almak. Ubisoft gibi firmaların yaptığı oyunları konuşmaya gerek yok çünkü her platform için çıkıyor. Burada konsolları öne çıkartan nokta özel oyunlar. Her iki markanın da kendine ait özel oyun markaları gayet kaliteli ve yarıştırmaya gerek yok ancak bu nesil içerisinde çıkarttığı oyunları karşılaştırabiliriz.
   
  Öne çıkan oyunlara baktığımız zaman fark ediyoruz ki PS4'ün oyunları daha kaliteli ve çeşitli. Xbox'a baktığımızda Forza, Gears ve Halo dışında pek bir şey göremiyoruz ve onlar da genel olarak serideki diğer oyunların altında kalan yapımlar. Herkes Xbox tarafından daha fazla oyun beklerken Xbox daha güçlü bir konsol çıkartmaya karar verdi ve konsola özel oyun devrini kendi markası için kapattı. Xbox'a çıkan oyunlar artık PC'ye de gelecekti. Zaten Xbox'ın kendine özel oyunu neredeyse yok gibiyken bir de böyle bir hamle yapıp konsolun da daha güçlüsünü tanıtınca insanlar şaşırdı. Xbox One X gibi sadece oyun oynanan bir makineye daha fazla para isteyerek gereksiz bir hamle yaptılar. Xbox One X'e verilen paranın üstüne bir miktar daha para koyup aşağı yukarı aynı bir PC alabilir ve gündelik işlerinizi de halledebilirdiniz Xbox One X almak yerine. Evet aynı şeyi Sony'de yaptı ama PS4'te gayet güzel oyunlar bulunuyordu ve sadece daha yüksek kalitede oynamak isteyenler için Pro'yu çıkarttı.
   
  Konsollar çıktığından beri Sony'nin özel olarak geliştirdiği oyunlardan en az bir tanesi yılın oyununa adayken Xbox görüntü kalitesinin iyiliği konusunda ısrarcı olmaya devam etti. Bunun sonucunda ise gözle görülür bir satış sayısı farkı oldu. 
   
  Bu aşamada Xbox'ın daha önde olduğu bir nokta vardı o da EA Access. Aylık belirli bir ücret ödenerek EA'nin kendi yaptığı oyunları oynayabiliyorduk. Sony'de bu tarz bir hizmetin olmaması oyuncular için büyük bir kayıptı. Ayrıca Xbox'ın geriye uyumluluk sistemi çok mantıklı ve güzel bir sistemdi. Xbox One konsolundan önce çıkan bazı oyunları eğer daha önce aldıysanız tekrar satın almadan oynayabiliyordunuz. 
   
  Sonuç
   
  Yeni nesil konsolların duyurulması ile birlikte bu neslin sonuna yavaş yavaş geliyoruz. Aşağı yukarı 1 yıl kaldı yeni konsollara. Buradan sonra henüz duyurulmayan bir yeniliğin veya yapımın geleceğini sanmıyoruz. Büyük ihtimalle yeni konsollara yatırım yapacaklardır ancak PS4'ün kozları henüz bitmedi. 
   
  Death Stranding, The Last of Us Part II gibi büyük merakla beklenen yapımlar hala çıkmadı ve Sony bu oyunların PS4'e geleceğini net bir şekilde söyledi. Xbox tarafında ise bu kadar büyük ilgiyle beklenen bir yapım bulunmuyor.
   
  Yeni nesil konsollara bakacak olursak Sony çok fazla bir şey açıklamadı ama Microsoft özel oyunlar konusunda fazlasıyla çalıştığı ve daha fazla oyun geleceği hakkında söz verdi. Umarız iki konsol da çok güzel şeyler yapar rekabet artar ve oyuncular kazanmış olur.
   
  Bu nesli kimin kazandığının kararını ise sizlere bırakalım. Sizce güzel bir nesil miydi? Konsolunuzdan memnun musunuz ve sizce bu neslin kazananı kim oldu? Açıkça görüyoruz ki bu neslin kazananı oyuncular değil.
   
  |
  |
 • "İnternet gerektirmeyen Xbox mı istiyorsunuz? Var, adı da Xbox 360." diyerek dalga geçmişti adamlar resmen. Her ne kadar arada rekabet olmaması canımı sıksa da Microsoft başına gelen her şeyi hak etti. Özel oyun olmadıktan sonra 8k açan Xbox One dahi yapsan ne olur?
  Kazanan demek az kalır ezdi geçti darma duman etti. 2 ye katladı satışlarda adamlar utançlarından satış rakamlarını açıklamama kararı aldı. Böylesi hezimet görmedi dünya
  Bu jenerasyon boyunca E3'ler efsaneydi, ayrıca Sony fuarda olmayınca ne kadar da yavan geçtiğini öğrenmiş olduk. Microsoft tarafı exclusive anlamında zayıf kaldı, yeni ip anlamında çok çok gerideydi, şu anda isimlerini bile hatırlamıyorum, sadece Gears, Forza ve Halo geliyor aklıma. Tamam, hobi olarak yine devam ettirin serileri de, azıcık yenilik getirin yahu. Ubisoft ve EA olmasaydı, Xbox'ın hali ne olurdu acaba?
  Satış rakamları, ozel oyunları, oyuncu dostu uygulamaları ile bu neslin açık ara galibi Sony'dir, rakibinin adı dahi geçmiyor. Hatta MS bu başarıdan dolayı o kadar utanıyor ki, satış rakamlarını açıklamıyor bile.
  İsterse PS4 720p, Xbox 8K oynatsın; Last of Us, Uncharted, God of War, Quantic Dream oyunları(PC de var ama Xbox'da yok sanırım) ve en önemlisi de Spider-Man oynayamadıktan sonra ne yapayım öyle konsolu. Daha benim için olmazsa olmaz değiller diye yazmadığım + henüz çıkmamış oyunlar da var. Kazanan net bir şekilde PS4'tür bana göre.
  Kazanmaktan ne anladığınıza göre değişir bunun cevabı. Daha çok satmaksa tartışmasız şekilde kazanan PS4. Ancak Microsoft'un 1 dolara 3 aylık Gamepass dağıtmasına, 1 dolara 3 yıla kadar ultimate yükseltmesine falan bakılırsa Microsoft'un derdinin başka olduğu görülüyor. Microsoft konsol anlayışını baştan aşağı yeniden dizayn ediyor ve bu konuda Sony'i adeta duman ediyor.

  İki konsol da, PC de var bende. PS4 hiçbir yenilik getirmedi koca nesil boyunca. PS3'ün daha iyi grafiklisi olmaktan öteye geçmedi. İşte sıkıntı şu, Sony bir nesil daha yapamaz bunu. MS oyunun kurallarını öyle güçlü kurdu ki Sony'nin istemeye istemeye de olsa mecburen MS'un kuralları ile oynamaktan başka çaresi yok artık. Mesela bu nesile "geri uyumluluk oyunları çok oynanmıyor zaten" diye başladılar, şimdi PS5'in PS4 oyunlarını çalıştırmaması söz konusu bile olamaz, eşek gibi getirecekler bunu. EA Access konusunda aylarca direndiler, "bu sistemlerin faydası düşük" dediler tükürdüklerini yaladılar sonunda EA Access'i PS4'e de getirdiler. Gamepass ortalığı yıkınca sessiz sedasız PSNow oyunlarına indirerek oynama seçeneği eklediler. Cross-platform konusunda işi sürekli yokuşa sürdüler yine de yeni oyunlara patır patır cross-platform seçeneği geliyor.

  Zaman değişiyor, PlayStation olduğu yerde sayıyor. Xbox kullananlar neden bahsettiğimi anlayacaktır; PS4'le Xbox One arasında hizmetler bakımından nesil farkı var adeta. "Bilgisayarı olan arkadaşım youtube'dan GranTurismo izliyor" goygoyu ömrünü doldurdu. Bakın RDR2 PC'ye çıktı da ne oldu? Konsollar değer mi kaybetti RDR2 PC'ye çıkınca? PS fanları God of War PC'ye çıkmıyor diye sevinirken Xbox kullananlar cebinden ekstra para çıkmadan, ikinci bir Xbox almak zorunda kalmadan çıktığı gün coop Gears 5 oynuyor biri PC biri Xbox'tan.

  Ne büyük şirketler zamanı yakalayamadığı için yok oldu gitti. Sony çok dikkatli olmalı.
  Hocam burada kimse Xbox One PS4'den çok sattı demiyor ki neden dönüp dönüp PS4 daha çok sattı diyorsunuz? İnsanlar Xbox'ın hizmet ve servisleri daha iyi, gelecek nesildeki standartları yine Xbox belirledi diyor. Yoksa Xbox geçen nesilde de satışlarda Wii ve PS3 ardından üçüncü olmuştu. Ama o zaman da Xbox'ın servis ve hizmetleri daha iyiydi. PS kullanıcıları Live Gold ayarında bir online tecrübe için bir nesil bekledi adeta, ancak PS4'de yetişebildi Xbox'a. Sony kendi mimarisine elveda dedi x86 tabanlı mimariye geçti.

  Şimdi yine öyle oluyor. Gamepass gibi abonelik sistemleri, geri uyumluluk, cross-platform gibi hizmet ve servisler için PS tarafında yine yeni nesli bekliyoruz. PSNow falan yeni yeni hazırlanıyor, EA Access'e çok geç izin verildi, cross-platform için yıllarca ayak diretildi. Şuna röportaja bir bakın: (https://www.wired.com/story/exclusive-playstation-5/ ) PS5'e 4k Bluray okuyucu gelecekmiş, yeni dualshock haptik titreşimli olacakmış bu sayede granturismo oynarken asfaltı toprağı ayrı ayrı hissedecekmişiz çok müthiş deneyimmiş falan filan. 4K Bluray okuyucu Xbox One S'den beri var öbür tarafta. Xbox kolları on yıldır haptik titreşim kullanıyor. Bi Xbox kolu alıp Forza oynasınlar PS5 beklemeye gerek yok asfaltı hissetmek için.

  Çıkışında aldım PS4'ü, yıllardır bir arpa yol gitmedi. PS 3.5 olarak kaldı. Çok satmak elbette her firmanın temel amacı, ama çok satan konsolu kullanmak oyuncuya ne kazandırıyor onu da bir düşünmek lazım. Sonuçta Recep İvedik de her yıl milyonlar izleniyor..
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  7 Not
  Bu neslin kazananı Sony Playstation 4 olmuştur.Ve bende PS4 Slim var. Konsolumdan çok memnunum. İyiki de PS4 Slim almışım.
  _____________________________
  PS4 SLİM PSN:darkness5610
 • Yarbay
  3341 Mesaj
  Kazanan demek az kalır ezdi geçti darma duman etti. 2 ye katladı satışlarda adamlar utançlarından satış rakamlarını açıklamama kararı aldı. Böylesi hezimet görmedi dünya  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  PS4 PSN:FaTaLStoKE Oyunlar:GTAV,Roc.Lea,Destiny,FC4,FİFA16,BF4,DC &&& Xbox 360 GT:RaiTarQ Oyunlar: GEOW 2-3,Halo 4,Titanfall,AlanWake,Forza Horizon 1-2,GTA5,Witcher2,Forza4,PG4,Kinect Adventures
  PS4KardeşlikReferansları:DA Or.(Dante-rdmcnrmk),Drive Cl.(barbar52-cakal41234),Sha.Of.Mor.(Mustafa-gringo01),Witcher3(BoSS_228-Symphatic),Bloodborne(kırkdokuzelli-erengiray1),Unc.Col.(schumacher__-Polwenan),AC Syn.([TAB]ip-Lithium),FİFA(-Mudvayne-_Astronmony),R6(cihan_50-berkay326),GTA(khedira_34-metalgearx24)
  AC Unity(GodLeSs CapTive-pabl0esc0bar),İnf.SS(arkham92-kivancsenvardar-sstropic),TLOU(deadangel1344),Order1886(sonufuk-goxel1989),BatmanAK(Arnold Schwarzenegger-ekene),UntilDawn(Stickand-weros),NFS([TAB]ip-quikbuster),SW(die.Rache-mk5361),BOPS3(merenk-buraoca2),Roc.Lea.(cihan_50),DS3(delioglan77-*Lazrail*),R&C(redow-zepharoth)
 • Yarbay
  7761 Mesaj
  Forza çıktıı, Halo çıktıı , Gaars of War çıktıı.He bi de Crackdown 3 çıktı.Var mı başka birşey hatırlayan
  _____________________________
 • Yarbay
  3429 Mesaj
  Oyuncular oldu
  |
  |
  _____________________________
  Diken.com.tr

  "Her şey güzel olacak"
 • Yüzbaşı
  847 Mesaj
  "İnternet gerektirmeyen Xbox mı istiyorsunuz? Var, adı da Xbox 360." diyerek dalga geçmişti adamlar resmen. Her ne kadar arada rekabet olmaması canımı sıksa da Microsoft başına gelen her şeyi hak etti. Özel oyun olmadıktan sonra 8k açan Xbox One dahi yapsan ne olur?
  _____________________________  || Asus Rog G731Gu 1660 Ti Laptop || Intel Core i5 3570k 3.40 GHz || MSI Z68MA-G45 || Asus GTX670-DC2 || 8 GB 1333 MHz || 3x Samsung HDD (1.23 TB) || Corsair Cx600m || CORSAIR Carbide 400R ||
 • Binbaşı
  1416 Mesaj
  xbox one x den sonra kazanan xbox tarafı oldu.
  biriler şimdi saldırır ps4 de özel oyun var filan diye
  konsol da oyun oynuyanların %10 sadece bu özel oyunları oynuyor
  geri kalan %90 kesim her iki ciazada çıkan oyunları oynuyor.
  illa konsol kulanacam diyosan xbox one x şu an iyisi o
  ps4 de öyle 2. el ucuz özel oyun ları oynayıp kaldırmak
  için kulanırsın olur biter.
  _____________________________
 • Yarbay
  4400 Mesaj
  PC...
  |
  |
  _____________________________
  Every great victory comes with great sacrifice...
  - ASUS H81 Gamer + i5 4460 + ASUS GTX970 Strix 4GB + Gskill 8GB 1600 MHz + High Power 750W PSU + Samsung EVO 750 SSD + WD 1TB Caviar Black HDD + Xigmatek Case + X7 Gamer KB-M + LG W2243S 22"
  - Monster Tulpar T5 v14.1 + i7 7700HQ + 16 GB 2400 MHz + SAMSUNG PM961 256GB SSD + 1TB WD BLACK 32MB 7200RPM HDD + GTX1060 6GB + Addison ANC59D Cooling Pad
  - Steam /
 • Teğmen
  211 Mesaj
  bu neslin kazananı konsollar ilk duyrulduğunda belliydi, kötü bir e3 lansmanı microsoftun saçma politikaları, oyunculara uyguladığı zoraki dayatmalarla konsol mantığına ters fikirleri işin içine tv yi sokmaları zaten sonun başlangıcıydı , için aslı sonradan fikir değiştirselerde atı alan üsküdarı geçti, Sony rakibine tarihi fark atarak ezip geçti... sonuç itiabariyle giriş geliş sonuç microsoft için tam bir fiyaskoydu, umarım konsol dünyasından tamamen çekildiği günleri görürüz...
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  466 Mesaj
  Bu jenerasyon boyunca E3'ler efsaneydi, ayrıca Sony fuarda olmayınca ne kadar da yavan geçtiğini öğrenmiş olduk. Microsoft tarafı exclusive anlamında zayıf kaldı, yeni ip anlamında çok çok gerideydi, şu anda isimlerini bile hatırlamıyorum, sadece Gears, Forza ve Halo geliyor aklıma. Tamam, hobi olarak yine devam ettirin serileri de, azıcık yenilik getirin yahu. Ubisoft ve EA olmasaydı, Xbox'ın hali ne olurdu acaba?
  _____________________________
 • Çavuş
  47 Mesaj
  Sony kazandı ancak açık ara değil xbox one s/x çıkmasaydı açık ara olurdu konsol açısından xbox exclusive oyun açısından sony kazandı (birileri sizin verdiğiniz parayı alırken onun fan boyluğunü yapmayın)  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  17789 Mesaj
  Xbox One X e kadar Sony kazandı. One X yeni nesil ve şimdiki nesil arasında bir güçle oyunların zirve noktası oldu. Özellikle multiplatform tarafında. Her iki konsolada sahip biri olarak ex harici ps açmıyorum. Ps5 e kadar böyle devam eder.. Güç herşey demektir bana göre performans herşey demektir oyunlarda. Ex oyun için konsol tercih etmem multiplatform oyunları çok daha önem arz eder benim için.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 14 Ekim 2019; 7:57:8 >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  757 Mesaj
  Iki firmanın da çeyrek raporlarına baktigim zaman görüyorum ki gelir anlamında xbox ile playstation neredeyse aynı parayı kazandırmış firmalarına. AAA oyunların en çok sattığı Kuzey Amerika, Okyanusya, Batı ve Kuzey Avrupa Bölgelerindeki ülkelerde satışlar kafa kafaya. Xbox One'ın rakamsal anlamda geriye dusmesindeki en büyük sebep Asya ve Orta Doğu pazarları, örneğin sadece Japonya'da 2018 yılında 7.5 Milyon ps4, 6.9 Milyon switch satılırken xbox one 100 bin satabilmiş.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bgrn7 -- 14 Ekim 2019; 8:3:30 >
  _____________________________
 • Yarbay
  4958 Mesaj
  Arkadaşlar ben bu sorunun cevabı olarak bişey söyleyeceğim ve hepimizin karnına gülmekten ağrılar girecek. Garanti. Hazır olun. Cevabım kazanan : Xbox.

  Hahhahahnndjdkmmm muhahhaha zuuhhahahahsh
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  10160 Mesaj
  Satış rakamları, ozel oyunları, oyuncu dostu uygulamaları ile bu neslin açık ara galibi Sony'dir, rakibinin adı dahi geçmiyor. Hatta MS bu başarıdan dolayı o kadar utanıyor ki, satış rakamlarını açıklamıyor bile.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  777 Mesaj
  Sony'nin bu nesil epey üstün çıktığı aşikar ancak bu nasıl yazı abi böyle? Tamam güzel bir kaos ortamı yaratacak başlık açmak istemişsiniz de oyun dünyasıyla az biraz alakası olan biri yazsaymış keşke.

  EA Access'ten bahsedilmiş ama Gamepass'ın adı bile geçmemiş. Xbox One 500 dolar fiyat etiketiyle çıktı, sonra paketten kinecti çıkarıp 400 dolara düşürdüler fiyatı. Biraz daha fazla para isteyerek çıktığını söylediğiniz Xbox One S 300 dolara çıktı ve sürekli indirime girip 200dolar civarına satılan bir konsol. Evet üstüne birazcık daha para verip bir orta seviye ekran kartı alabiliyorsunuz.

  Bu nesil girişten nasıl gideceğinin sinyalini verdi zaten. İnternet gereksinimi, 2. el oyuna izin vermeme, tv odaklı sunum derken kötü bir izlenim bıraktı zaten Xbox. Sonra 900p 1080p farkından dolayı çok geri düştü. Daha sonra da özel oyunlar Playstation'un üstünlüğünü iyice pekiştirdi ve 2 katı aşkın fark oluştu.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  PSN: akilsizadam Battletag: akilsizadam#2625
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  2 Not
  Valla kazanan belli: Sony fakat MS"a da helal olsun. Bu kadar olumsuzluğa rağmen,tahminen 50m üstü konsol sattığı konuşuluyor ve doğru olduğunu düşündüğünüzde inanılmaz bir başarı.

  Konsolun tanıtımı,rakibi karşısında yetersiz bir donanıma sahip olması akabinde 100$ daha pahalı olması ve ilk duyurdukları drm saçmalıkları ile Sony'e bu nesli altın tepside kendi elleri ile sundular.

  Esasen,ilk iki üç yıl içinde kanımca Xbox tarafı,exclusive konusunda çok daha başarılı idi amma ve lakin o aralar insanların tek konuştuğu şey 900p vs 1080p idi. Oyun kalitesi kimsesnin umurunda değildi. Adamlar her ne kadar güzel oyunlar çıkarlarsa da,ne konsol sattı ne de oyunları satabildi donanım muhabbeti yüzünden akabinde onlarda çareyi,oyunları PC de daha fazla satabilme umudu ile buraya yöneldiler.

  OneX çıktı,harika bi konsol ama Sony bu sefer platformunu cidden kaliteli yapımlar ile doldurdu ve daha sonra OneX'in donanım gücü önemsiz kaldı. İnsanlar bu sefer de güçlü--güzel ama oyun yok dedi

  Uzun lafın kısası: Sony bu nesil hiç uğraşmadan rakibinin saçmalıkları yüzünden nesli,uzak ara önde bitirdi fakat MS'un yağtığı şuanki hamlelere bakacak olursak yeni nesilde olayların çok farklı olacağı...  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  13176 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: aterikasedi

  Forza çıktıı, Halo çıktıı , Gaars of War çıktıı.He bi de Crackdown 3 çıktı.Var mı başka birşey hatırlayan
  PC ye de çıktı  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1577 Mesaj
  Ikisinide uzun sure kullandim. Sony bu nesil önde. Başlarda olmasa da aslında su an icin xbox gayet iyi. Ama onyargi oluştu artık xbox'a karşı. Sony daha kredi kartı işini bile halledemedi. Gecmisten gelen alışkanlıklardan dolayi ekstra satışı var ps4'ün. tıpkı pes serisi gibi. Ayrica ps4 gamepad cok kullanissiz. Neredeyse 4 nesildir ayni gamepad'i cikariyorlar. En belirgin konu exclusive oyunlar. O da görecelidir.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagcag06 -- 14 Ekim 2019; 9:32:20 >
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  79 Mesaj
  Kazanan tabiki Sony, finansal açıdan zaten satabildikleri tek ürün olan PS4 ten iyi para kazandındılar.Ps4 sahibi olarak benim açımdan en büyük avantaj exclusive oyunlar değil çok uzun süre psn üyelik ücretinin xbox live ücretinden düşük olması, ve online oyunlarda kendi arkadaşlarımla yada yeni Türk oyuncularla tanışıp oyun oynama fırsatıydı.Handikap ise geriye uyumluluk olmaması.Açıkçası Microsoft yeni konsolda Türkiye de daha çok satış yaparsa bende Xboxa geçerim sırf geriye uyumluluk sebebiyle.
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
SEO
Sohbet
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.