Haber Editörü
13 Nisan 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 817 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Tekno Tur ismi ile başladığımız bu yeni video serimizde dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinin, yeri geldiğinde oyun şirketlerinin Türkiye'deki ofislerini gezeceğiz. Belki bir gün yolumuz yurt dışındaki ofislere düşer.Bu yeni serimizin ilk bölümünde ise daha öncesinde telefonlarla tanıdığımız ancak artık Türkiye'de 5G ile tanıdığımız Nokia'nın Türkiye ofisini ziyaret ettik. Sizlerin de gezmemizi istediği bir şirket varsa yorumlarda bizim paylaşmayı unutmayın.


FIFA 23'ün çıkış fragmanı paylaşıldıOyun dünyasının en popüler serilerinden birisi olan FIFA'nın yeni oyunu FIFA 23'ün son fragmanı paylaşıldı ve oyun, oyuncuların erişimine açıldı.Ayrıca Bkz.Playstore'a yeni bir özellik geliyor: Oyuncular artık NFT kazanabilecekFIFA 23 ÇıktıFIFA 23, şu andan itibaren PlayStation 5, PlayStation 4, Epic Games, Steam, Xbox One ve Xbox Series için erişime açılmış durumda. Oyunun PlayStation 5 versiyonu 800 TL'ye satılıyor. Xbox tarafında da fiyatlar farklı değil. PC tarafında ise fiyat 700 TLBuradan satın alma sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.Bahsi geçen fragmanı ve oyunun detaylarını ise aşağıda bulabilirsiniz.FIFA 23 Son Fragman

Dünyanın OyunuEA SPORTS™ FIFA 23, daha gerçekçi bir oynanış sunan HyperMotion2 Teknolojisi, sezonun ilerleyen bölümlerinde oyuna eklenecek olan erkekler ve kadınlar FIFA World Cup™, kadın kulüp takımlarının eklenmesi, çapraz oyun özellikleri ve daha fazlasıyla Dünyanın Oyununu sahaya çıkarıyor. 19.000’den fazla oyuncu, 700+ takım, 100 stadyum ve 30’dan fazla ligle FIFA 23’te eşsiz özgünlüğü tecrübe edin.HyperMotion2 TeknolojisiFutboldan Güç Alan™ EA SPORTS™ FIFA 23, oynanışı daha da gerçekçi kılmak için gerçek hayatta iki kat fazla hareket yakalama çalışmasıyla HyperMotion’ı ilk kez PC’ye getiriyor. HyperMotion2, yeni özellikleri açıyor ve FIFA 23’ü Gelişmiş 11’e 11 Maç Yakalama’daki milyonlarca kareden kaydedilen 6.000’den fazla gerçekçi animasyonla buluşturuyor. Bunun sonucunda FIFA 23 hem erkek hem de kadın futboluna daha da yaklaşırken, oyuncular tüm sahada doğal hareket ediyor, yepyeni bir dribling sistemi, yeni hızlanma mekanikleri ve daha fazlası geliyor.FIFA World Cup™Sporun en büyük turnuvaları hiçbir ek ücret ödemeden lansman sonrası güncellemelerle FIFA 23’e gelirken, FIFA World Cup Qatar 2022™ ve FIFA Women’s World Cup Australia and New Zealand 2023™ ile uluslararası futbolun zirvesini tecrübe edin. Ayrıca FIFA World Cup Qatar 2022™ temalı içeriklerle dolu bir sezon FIFA 23 Ultimate Team™’e geliyor ve hayalinizdeki kadroya uluslararası bir hava katmanıza yardımcı oluyor.FIFA 23 Ultimate Team™FIFA’nın en popüler modunda takımınıza ekleyebileceğiniz binlerce oyuncu ve Kulübünüzü hem saha içinde hem de saha dışında özelleştirmenizi sağlayan sayısız yol ile hayalinizdeki kadroyu kurun ve mücadele edin. Squad Battles’da kendi başınıza, FUT Ortak’ta birlikte, Division Rivals’da çevrimiçi veya FUT Champions’ta en iyilere karşı oynarken FIFA Ultimate Team™, tüm sezon boyunca sizi futbol dünyasına bağlıyor.FIFA 23, Ultimate Team kimya sistemini yeniden tanımlayarak daha fazla kadro kurma esnekliği sağlıyor ve bugüne kadar ilk kez çapraz oyun özelliklerini getirerek arkadaşlarınızla oynamanızı her zamankinden daha kolay bir hale getiriyor. Sahada ise gerçek hayattaki olayları temel alan senaryo temelli tek oyunculu görevler olan FUT Anları size yepyeni bir oynama yolu sunarken, FUT Kampanyaları da kulübünüz için mücadele edip ödüller kazanmanızı sağlıyor.Kadın Futboluİlk kez FIFA 23’te yer alan kadın kulüp futbolu, size dünyanın en büyük takımlarından bazılarıyla oynama şansı sunuyor.

HyperMotion2’den Güç Alan FIFA 23’teki kadın futbolu, özel 11’e 11 maç yakalamayı en çağdaş makine öğrenimi teknolojisiyle birleştirerek FIFA 23’te kadın futboluna yönelik yeni ve özgün animasyonları ortaya çıkarıyor.


Playstore'a yeni bir özellik geliyor: Oyuncular artık NFT kazanabilecekTeknoloji ve dijital dönüşümdeki öncü rolü ile çalışmalarını sürdüren Türk Telekom, dijital oyun platformu Playstore ile müşterilerine özel fırsatlar sunmaya devam ediyor. Prodüksiyon seviyesi yüksek modern teknolojilerle geliştirilen AAA (Triple-A) oyunları Playstore üzerinden satın alan oyunseverlerin, 1000 NFT’den birini kazanma imkânı oluyor.Oyuncular, oyunları satın almaları durumunda sayfalarına gelen “NFT talep et” butonuna tıklayarak 1000 NFT’den birini talep edebiliyor. NFT’ler, satın alma sonrası butona tıklayarak NFT talep eden ilk 1000 kişiye ücretsiz olarak veriliyor.Ayrıca Bkz.DataFlowX’in yerli üretim siber güvenlik çözümleri Tech Data ile dünyaya açılacakTürk Telekom’un hızla gelişen oyun endüstrisinde, trendleri yakından takip ederek oyun meraklılarına çeşitli imkânlar sağlandığını belirten TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan şöyle konuştu: “Ülkemizde dijital deneyimin önemli bir parçası hâline gelen oyun ekosistemine katkı sağlamaya devam ediyoruz. Bu kapsamda insan odaklı yaklaşımımızla oyun dünyasını ve oyuncuyu ön plana koyarak yeni teknolojiler ve trendlerle harmanlanan projelere finansal açıdan da destek veriyoruz. Yaay uygulaması ile kullanıcılara kendi NFT’lerini oluşturma özelliğini ilk kez bir sosyal medya platformu üzerinden sağladık. Şimdi de Playstore üzerinden yüksek geliştirme ve pazarlama bütçeleriyle hazırlanmış AAA oyun satın alımlarına özel 1000 adet NFT’yi Playstore müşterilerinin hizmetine sunarak önemli bir çalışmaya imza atıyoruz.”Türk Telekom İnovasyon & Ürün ve Servis Geliştirme Direktörü Dr. Mehmet Özdem ise şunları aktardı: “Türk Telekom olarak, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak teknoloji yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyor, müşterilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Trendleri takip ederek dijital oyun platformumuz Playstore’da geliştirdiğimiz NFT koleksiyon projesini hayata geçirmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.” Özdem, NFT’ler üretilirken, yüksek hızlı ve düşük maliyetli Polygon protokolünün kullanıldığını da sözlerine ekledi.Playstore’la NFT koleksiyonuna sahip olma fırsatıŞartları karşılayan oyun tutkunları, Playstore üzerinden satın aldıkları AAA oyunlar sayesinde var olan NFT koleksiyonlarını genişletme imkânı veya yeni bir NFT koleksiyonuna sahip olabiliyor. NFT kazanan Playstore müşterileri sahip oldukları NFT’leri isterse saklayabiliyor ya da kendi belirlediği fiyat üzerinden satabiliyor.


Epic Games'ten bu hafta iki farklı oyun hediyeHer hafta ücretsiz oyunlar veren Epic Games'in bu haftaki hediyesi erişime açıldı ve haftaya vereceği hediye belli oldu.Ayrıca Bkz.Amazon üçüncü nesil Fire TV Cube oynatıcısını duyurdu2 Oyun ÜcretsizEpic Games'in bu hafta oyunculara verdiği hediye Runbow ve The Drone Racing League Simulator. Oyunların toplam değeri Steam'de 42,50 TL. Hediyeyi 6 Ekim 2022 Türkiye saati ile 18:00'e kadar Epic Games'ten kütüphanenize eklerseniz, tamamen sizin olacak. Mağaza sayfalarını aşağıda bulabilirsiniz.RunbowThe Drone Racing League SimulatorEpic Games'in haftaya vereceği hediye ise Rising Hell ve Slain: Back From Hell. Onları da 6 Ekim'den itibaren ücretsiz olarak hesabınıza ekleyebilirsiniz.


Yazdığınız cümleyi görsele dönüştüren yapay zeka Dall-E, ücretsiz olduSon zamanlarda gündemde olan cümleden görsel oluşturan yapay zeka sistemleri bir hayli seviliyor ve kullanılıyor. Midjourney ile birçok insanın tanıştığı bu sistemin önemli üyelerinden biri olan Dall-E ise geçtiğimiz saatlerde ücretsiz oldu.Dall-E Artık ÜcretsizDaha öncesinde Dall-E'yi betada kullanabilmek için uzun bir bekleme sırasına giriyordunuz ve ardından kullanabiliyordunuz. Ancak OpenAI'ın yaptığı son açıklamaya göre artık sistemi yalnızca siteye üye olarak kullanabileceksiniz. Şu an için klimlik doğrulama adımında bazı sorunlar mevcut ancak yakında çözülecektir. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca Bkz.Huawei, Türkiye'de üretim yapmayı planlıyorDall-E makine öğrenmesi sayesinde çalışan bir yapay zeka. Yazdığınız cümleleri veya kelimeleri tamamen kendisinin yarattığı görsellere çeviriyor. Dall-E ve Midjorney ile ilgili hazırladığımız videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Kaynak:
https://www.engadget.com/dall-e-ai-image-generator-beta-no-waitlist-173746483.html

DataFlowX’in yerli üretim siber güvenlik çözümleri Tech Data ile dünyaya açılacak2021 yılında dünya çapında gerçekleşen siber güvenlik ihlali vakalarının 40 milyarı geçtiği tahmin edilmektedir. Yaşanan siber güvenlik ihlalleri ve yeni nesil tehditler konusundaki artan farkındalığın etkisiyle global siber güvenlik pazarı da son 10 yılda hızlı bir büyüme sergiliyor. Öyle ki global siber güvenlik pazarının 2029'a kadar 376,3 milyar dolara çıkması ve yüzde 13,4'lük bir yıllık büyüme oranı sergilemesi bekleniyor. İşte hızla büyüyen bu global pazar içerisinde yerli üretim çözümlerin daha fazla pay almasını sağlayacak dikkat çekici bir iş birliğine ülkemizde imza atıldı.Ayrıca Bkz.Wacom Cintiq Pro 27 tanıtıldı: 4K 120 Hz ekran ile fark yaratacakDünyanın önde gelen BT çözümleri distribütörü, Tech Data A TD SYNNEX Company (NYSE: SNX) Türkiye ile yeni nesil siber güvenlik çözümleri sunan teknoloji üreticisi DataFlowX, dağıtım anlaşması yaptıklarını duyurdu. Bu anlaşma ile DataFlowX’in sıfır güven mimarisi (Zero Trust Architecture) yaklaşımı ile geliştirdiği, kritik altyapıların korunmasını ve ağlar arası güvenli veri iletişimini sağlayan yeni nesil siber güvenlik çözümleri, Tech Data aracılığıyla öncelikle Türkiye pazarına, ardından orta vadede küresel müşterilere sunulacak.Tech Data A TD SYNNEX Company Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı iş birlikleri hakkında şunları söyledi: “BT ekosistemi için lider küresel distribütör ve çözüm toplayıcısı Tech Data A TD SYNNEX?Company?Türkiye olarak 100’den fazla ülkede 150 binden fazla müşterimize teknoloji yatırımlarının değerini en üst düzeye çıkarmak, iş sonuçlarını göstermek ve büyüme fırsatlarını ortaya çıkarmaları için yenilikçi çözümler sunuyoruz. Tabii tüm bunları yaparken de en önemli önceliklerimiz arasında siber güvenlik geliyor. Günümüzde siber güvenlik alanında en öne çıkan yaklaşımlardan birisi de sıfır güven mimarisi yaklaşımı. Genellikle güvenlik sistemleri bir ihlal tespit etmedikçe bir ağın güvenli olduğu varsayılır ancak sıfır güven mimarisi yaklaşımı, ihlal tespit edilmese de bir ağın her zaman güvenli olmadığını varsayar. Her işlemin, verinin ve kimliğin güvenilmez olduğunu kabul eder. Tüm dünyada hızla benimsenen bu yaklaşıma uygun ürünlerin DataFlowX tarafından yerli imkanlarla üretilmesini çok değerli buluyoruz. Çünkü bizim de hedeflerimizden birisi siber güvenlik alanında faaliyet gösteren yerel girişimlerin büyümesine ve globalleşebilmesine destek olmaktır. Tech Data A TD SYNNEX Company olarak hedefimiz 600'den fazla iş ortağımızın gücümüzden yararlanarak veri ekonomisinde maksimum değer elde etmesidir. Bu noktada DataFlowX’in yerli ürünlerini de önce ülkemizde birçok farklı sektörde konumlandırmayı, ardından yurt dışında da kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”DataFlowX’in yerli üretim siber güvenlik çözümleri Tech Data ile dünyaya açılacakAnlaşma hakkında açıklamada bulunan DataFlowX Genel Müdürü Burak Çifter ise “Hızla gelişmeye devam eden dijital dünya, hayatımızın her alanında kolaylık sağlarken bir yandan da büyük riskleri beraberinde getiriyor. Kurumlar için dijital ortamdan verilerin güvenli olarak elde edilmesi, işlenmesi ve saklanması, ilgili birimlere hızlıca iletilmesi ve bu akışın durmaması için teknoloji tüm hizmetlerin merkezinde yer alıyor. Ancak günümüzde sistemler arası entegrasyon ihtiyacı, hassas ve kritik öneme sahip ağların artık tamamen kapalı kalmasını imkânsız hale getiriyor. Bu da hassas ağların veri alışverişlerini “Sıfır Güven Mimarisi”nden taviz vermeden gerçekleştirebilmesi için yeni nesil çözümler gerektiriyor. Başta enerji, finans, üretim ve savunma alanında faaliyet gösteren kurumların bu ihtiyacı doğrultusunda biz de DataFlowX olarak yerel pazarda ilk ve tek yeni nesil veri diyotu DataDiodeX, ağlar arası güvenlik geçidi DataBrokerX çözümlerinden oluşan ‘Ağlar Arası Güvenli Bilgi Geçidi Çözüm Ailemiz’ ile hassas ve kritik ağların donanım tabanlı ve fiziksel seviyede izolasyonunu sağlıyoruz. Bunu yaparken bir yandan da bu güvenlik tedbirinden ödün vermeden güvenle veri alışverişi yapabilmesini sağlıyoruz. İş ortaklarımızın sunduğumuz tüm bu çözümlerden kolay, verimli, güvenli biçimde yararlanmaları, siber savunma çözümleriyle güvenlik portföylerini güçlendirebilmeleri için BT ekosisteminin lider bir küresel distribütörü ve çözüm toplayıcısı olan Tech Data ile yaptığımız iş birliğinden mutluluk duyuyoruz.” dedi.


Geçtiğimiz hafta başladığımız Vodafone FreeZone ile PC Game Pass'te bu hafta serisinin üçüncü bölümüne hoş geldiniz. Bildiğiniz gibi bu seride Vodafone'un FreeZone'lulara sunduğu yeni kampanyayı sizlere detaylı bir şekilde göstermeye çalışıyoruz. Bu haftaki bölümümüzde ise konuğumuz Minecraft. Oyun dünyasının en çok satan oyunlarından biri olan Minecraft da Game Pass'e dahil oyunlardan birisi. Artık bu oyunu duymayan yoktur ancak sizlere yine de göstermek istedik çünkü gözardı edilemeyecek bir oyun. Vodafone FreeZone'un PC Game Pass kampanyası için detaylı bilgiye ise aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.Vodafone FreeZone PC Game Pass kampanyası


Gülse Birsel'in Disney+ filmi Yılbaşı Gecesi'nden ilk bilgiler geldiDisney Plus şu anda şüphesiz ülkemizde en çok konuşulan platformlardan birisi ve eklediği hem yerli hem de yabancı içeriklerle sürekli kendinden bahsettiriyor. Geçtiğimiz saatlerde de önemli bir içerikten ilk bilgiler geldi.Ayrıca Bkz.Deadpool 3’ten muhteşem gelişme: Hugh Jackman Wolverine olarak geri dönüyorGülse Birsel'in Yeni FilmiAvrupa Yakası gibi önemli bir yapım ile tanıdığımız Gülse Birsel'in yeni filmi Yılbaşı Gecesi'nden ilk bigiler geçtiğimiz saatlerde paylaşıldı. Yapımını BKM’nin üstlendiği,Gülse Birsel’in senaristliğini yaptığı filmin yayın tarihi şu an için bilinmiyor ancak yakın zamanda yayınlanacağını söyleyebiliriz. Disney Plus'a buradaki sayfaya giderek abone olabilirsiniz.Gülse Birsel'in Disney+ filmi Yılbaşı Gecesi'nden ilk bilgiler geldiBir süre önce çekimlerine başlanan filmin ses getirecek kadrosunda (alfabetik sırayla) Alican Yücesoy, Alina Boz, Ayta Sözeri, Boran Kuzum, Büşra Pekin, Cengiz Bozkurt,Derya Karadaş, Emir Benderlioğlu, Fatih Artman, Gülse Birsel, İrem Sak, Kubilay Tunçer, Nazmi Sinan Mıhçı, Serkan Keskin, Şebnem Bozoklu, Zeynep Güngör yer alıyor.Gülse Birsel'in Disney+ filmi Yılbaşı Gecesi'nden ilk bilgiler geldiFilm, pandeminin sonlarına yaklaştığını umarak uzun bir zaman sonra tüm sevdikleriyle bir arada Yılbaşı Gecesi’nde buluşmaya hazırlanan Didem’in yılbaşı sabahında aldığı tatsız haberle başlar. Günlerdir sevdikleriyle birlikte YılbaşıGecesi’ni kutlamayı hayal ederken son anda ilan edilen sokağa çıkma yasağı Didem’in tüm hayallerinin yıkılmasına sebep olur. Ozan pandemi süreci boyunca eve hapsolmuş olan eşinin günlerdir özenerek hazırlandığı Yılbaşı Gecesi’ni kötü geçirmemesi adına, çareyi sitedeki komşularını kapı kapı gezerek partiye çağırmakta bulur. Birbiriyle asla bir araya gelmemesi gereken insanların yanlışlıkla çağırıldığı bu komşu partisinin neye yol açacağı ve nasıl bir ‘Yılbaşı Gecesi’ geçirecekleri ise büyük bir merak konusudur.Gülse Birsel'in Disney+ filmi Yılbaşı Gecesi'nden ilk bilgiler geldi
Vodafone FreeZone bildiğiniz gibi mobil oyuncular için birçok avantaja sahip. Ancak geçtiğimiz günlerde mobil oyuncular için değil bu sefer de PC oyuncuları için güzel bir kampanyaya imza attı. Ayrıca Bkz.Vodafone FreeZone ile PC Game Pass'te bu hafta: FIFA 22Biz de bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda yeni bir video serisine başladık: "Vodafone FreeZone ile PC Game Pass'te bu hafta". Bu haftanın konuğu ise Minecraft. Yeni bölümün fragmanını aşağıda bulabilirsiniz. Yeni bölüm bu akşam saat 19:00'da hem YouTube kanalımızda hem de ana sayfada yayında.
Game of Thrones evreninde geçen House of the Dragon'ı izleyenler için soyağacı rehberiGame of Thrones evreninde geçen ve son günlerde hepimizin beğenisini kazanan House of The Dragon dizisi en son 6. bölümüyle izleyicisiyle buluştu. Dizi şu ana kadar her ne kadar çok iyi gitse de soyağacı kısmı biraz kafaları karıştırıyor. Özellikle Game of Thrones dizisinde Targaryen'larla tanıştığımız için daha da merak ediliyor diyebiliriz.Ayrıca Bkz.BluTV abonelik ücretlerine zam geldiAşağıda bulabileceğiniz görselde Targaryen Hanedanlığı'nın soyağacını görebilirsiniz. Görselin hemen altında da dizide gördüğümüz karakterlerin kim olduğunu bulabilirsiniz.House of the Dragon Targaryen Hanedanı soyağacıExpressVPN’in Targaryen ailesi soyağacını detaylarıyla ortaya koyduğu infografiği inceleyebilirsiniz:Game of Thrones evreninde geçen House of the Dragon'ı izleyenler için soyağacı rehberiKral Viserys TargaryenPaddy Considine tarafından canlandırılan Kral Viserys Targaryen, Yedi Krallığın kralıdır ve Targaryen hanedanının beşinci kralıdır.Prenses Rhaenyra TargaryenEmma D’arcy tarafından gençliği oynanan Rhaenyra, Kral Viserys’in kızıdır ve ejderha binicisidir.Prens Daemon TargaryenDr. Who ve Crown’dan tanıdığımız Matt Smith tarafından oynanan Daemon Targaryen kralın küçük kardeşidir. Güçlü ve inatçı bir savaşçı ve ayrıca ejderha binicisidir.Otto HightowerRhys Ifans tarafından oynanan Otto Hightower krala sağdıktır. Prens Daemon’dan haz etmez ve ona karşı şüphecidir.Allicent HightowerGençliği Olivia Cooke tarafından oynanan Allicent Hightower, Otto Hightower’ın kızıdır. Babasının da teşvikleriyle Kral Viserys ile evlenmiş ve Kraliçe olmuştur.


Hakkında
Konum: Ankara,Çankaya
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 11 sa. önce
Mesaj Sayısı: 7.873
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.902
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.719 (Bu ay: 17.190)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 22.352 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Anasayfa Haberleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.