Şimdi Ara

Bu Neslin Kazananı Kim Oldu? Xbox One vs PlayStation 4 (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
1
Favori
13.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sayılara nereden baktınız bilmiyorum ama https://www.vgchartz.com/yearly/ adresinde PS4'ün Xbox'dan çok daha fazla satmaya devam ettiği görünüyor. Genel olarak 50 milyon adet xbox'a karşı 100 milyon PS4 satışı olunca da oyun satış adetlerinde de çok büyük bir fark oluyor ve Sony buradan da çok büyük kar ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygrkmklnc -- 14 Ekim 2019; 9:38:29 >
  • Bana göre ps4 sebebi özel Oyunların kalitesi ve birçoğu Türkçe çıkması tabiki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kazanan ps4 ama Xbox daha cazip Türkiye için. Gamepass ultimate bile tek başına yeter. Aylarca yetecek oyun var. En son metro ex ve dmc 5 eklendi. Daha ne olsun. Ha yurt dışında yaşasam, para derdim olmasa ps4 derdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 14 Ekim 2019; 10:20:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsterse PS4 720p, Xbox 8K oynatsın; Last of Us, Uncharted, God of War, Quantic Dream oyunları(PC de var ama Xbox'da yok sanırım) ve en önemlisi de Spider-Man oynayamadıktan sonra ne yapayım öyle konsolu. Daha benim için olmazsa olmaz değiller diye yazmadığım + henüz çıkmamış oyunlar da var. Kazanan net bir şekilde PS4'tür bana göre.

• Ps4 ezdi geçti Xbox ı

• Yazık konsol köylüleri kendi arasında yarışıyor

• Ps4 kazandi tartismasiz ama sirf onyarginiz yuzunden gamepass i gormezden geliyorsunuz.Neredeyse bedavaya her ay 8-10 oyun oynuyoruz.Ps4 un yanina 2. el bir one s almak en ideal cozum bu nesil.Hesap al sat yapmak istemeyen oyuncu icin en ucuz cozum xbox , yoksa ps4 exc leri cok cok iyi olsa da 470 tl ye exc oynamak anlamsiz malesef.

Ayrica ps4 arayuzu berbat durumda son donemde , ps plus in verdigi 2 oyunu kutuphaneye eklemek 1 saat suruyor , sayfa yuklenmiyor , hata veriyor , acilmiyor vs. Adamlar o kadar havaya girdi ki bunu bile duzeltmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

Bu neslin kazananı Sony Playstation 4 olmuştur.Ve bende PS4 Slim var. Konsolumdan çok memnunum. İyiki de PS4 Slim almışım.
    Demek ki büyük konuşmamak ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerekiyormuş.

Bu Neslin Kazananı Kim Oldu? Xbox One vs PlayStation 4

• PS4 tabi ki. Tartışılacak bir şey yok diye düşünüyorum.

God of War, Last of Us, Uncharted bile konsol aldırır insana. Ben çok geç aldım PS4'ü yeni yeni oynuyorum bu saydığım oyunları hepsi ayrı şaheser oyunlar gerçekten. Çok geç kalmışım.

XBOX almak için beni çeken hiç birşey yok. Gamepass falan deniliyor ama PS plus da gayet güzel oyunlar veriyor.
  • tabiki xbox . gamepass ile müthiş bir üstünlük kazandı. suan türkiyede bile birçok insan yeni nesilde xbox da kalacaktır.
    bedavadan biraz daha pahalı fiyata son çıkan oyunları oynuyorlar. metro oxodus, gears 5 , dmc 5 , forza 4 v.b.......

sonynin 2 tane silahı kaldı biri last of us diğeride god of war bunlar bile konsolu kurtarmaya yetmeyecek özellikle bizim gibi kur kurbanı olan ülkelerde . ayrıca xbox ın müthiş ötesi müşteri hizmetlerinide unutmamalı. sorgusuz sualsiz en ufak sorunda birebir değişim yapıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: FyKy

PS4 tabi ki. Tartışılacak bir şey yok diye düşünüyorum.

God of War, Last of Us, Uncharted bile konsol aldırır insana. Ben çok geç aldım PS4'ü yeni yeni oynuyorum bu saydığım oyunları hepsi ayrı şaheser oyunlar gerçekten. Çok geç kalmışım.

XBOX almak için beni çeken hiç birşey yok. Gamepass falan deniliyor ama PS plus da gayet güzel oyunlar veriyor.
    gamepass denesen bu sözleri söylemezsin. söyle diyim . xbox kırılsa . hicbir konsol sahibi konsolunu kırdırmaz. gerek yok cünkü
    ayrıca one x şuan dünyanın en iyi konsolu . pro da kullanan biri olarak söylüyorum.
  • Gene birisi rüyalara dalmış elinde tlou ile gow kalmışmış at gözlüklerini çıkarında bakın adamlar hala yeni ipler exc.ler duyuruyor sadece donanımla olsa one x ile aynı mı satardı pro az akıl fikir ya. Konsol sattıran en önemli etkenlerden birisi exc. dir bitti gitti ne girişte ne one x den sonra kazanamadı ms ağlayıp durmayın

• classlord kullanıcısına yanıt
    Donanım olarak kesinlikle xbox daha iyi. Zaten bu aşikar.
    Ama gel gelelim exclusive oyun dendiğinde konsol aldıran oyunlar yapıyorlar. Çıkmışları saysam bir dünya çıkacakları saysan bir dünya. Adamlar Last of us 2 yi bile PS4 e çıkarıyor.

Gamepass sistemini de kötülemiyorum zaten. Ama benim ilgimi çekecek ekstra bir oyun bulunmuyor.
  • valla onlar kazandi biz tavuk gibi yolunduk. 300 lirayi bi oyuna basacak keriz avına çıktı her ikiside. sattım geçtim ps4ü kafam rahat onun parasiylada bi guzel pc ye upgrade yaptım. allah cpy ve codexten razı olsun ne diyim.

• FyKy kullanıcısına yanıt
    aradaki fark şu ki ps plus sana seçim şansi tanimiyor ne verirlerse onu aliyosun ve aynisi xbox liveda da mevcut. gamepasste neyi istersen onu oynayabiliyorsun. elmayla armutu kiyaslamak gibi birsey gamepass ve psplus

• ayrıca satış rakamları da üstünlüğü gösteriyor;

6 yılda;
    XBOX - 41 milyon cihaz
    PS4 - 91 milyon cihaz

satmı resmi açıklamalara göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FyKy

Donanım olarak kesinlikle xbox daha iyi. Zaten bu aşikar.
    Ama gel gelelim exclusive oyun dendiğinde konsol aldıran oyunlar yapıyorlar. Çıkmışları saysam bir dünya çıkacakları saysan bir dünya. Adamlar Last of us 2 yi bile PS4 e çıkarıyor.

Gamepass sistemini de kötülemiyorum zaten. Ama benim ilgimi çekecek ekstra bir oyun bulunmuyor.
    Ps fais fiyat politikasi nedeniyle icimdeki oyun oynama hevesini 2 sene once bitirdi. Suan ps de kalma nedenim
    God of war ve last of us. Bunlarin disinda benim icin ps bir hic .

Ama xbox tarafi one x le beraber muthis atak yapti. Gamepass basli basina efsane cogu oyun turkce
    Sadece aaa oyunlar degil. Sliyer the spire denen bir oyun yapmislar 60 saat oynadim . Mukemmel bir kart oyunu hemde turkce. Badnorth turkce nefis bir strateji.

Ama ps tarafinda hersey pahali . Hala nasil bizim ulkemizde insanlar psde kaliyor anlamiyorum.
    Herkes benim gibi seneryolu oyun mu seviyor ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi classlord -- 14 Ekim 2019; 11:54:21 >

• Oyuna ayirdigim zamanin %95 ni xbox ta geciriyor olsamda bu neslin galibi acik ara playstation dur..xbox in tanitimindaki "tv tv tv tv" cigirtkanligi basarisizligin bas sebeplerinden biridir..umarim yeni nesilde bu sefer hata yapmaz miki..

• classlord kullanıcısına yanıt
    Son yıllardaki her oyunun online olması sebebi ile insanlar konulu oyunlara hasret kalıyor. Buna da en iyi cevap veren PS4 oluyor maalesef. Xbox da exc konusunda atılım yaparsa gamepass sistemi ile birlikte yeni nesilde durumları eşitleyebilir.

Fiyat politikası konusunda haklısın ama çok sık indirimler oluyor. Şu ana kadar hiç bir oyunu ilk çıktığında almadım. Bir süre sonra kesin indirime girdi.

XBOX maalesef geride kaldı ama bunu kendileri istiyor sanırım. Böyle mutlular galiba.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.