Şimdi Ara

Bu Nasıl Bir Cezadır Çıldırmamak Elde Değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başlıktanda anlaşılacağı gibi insanı çıldırtabilecek düzeyde bir ceza. İşte Resimler

Benim takıldığım nokta şu : hani sürekli forumlarda da döner hız sınırına ek olarak %7 kadran yanılma payı diye eğer kanunlarda da yanılma payı ile ilgili bi bilgi varsa sonuna kadar hakkımı aramayı düşünüyorum. Ayrıca %90 ihtimalle biz 90 ile gidiyorduk kolay kolay geçmem hız sınırını çünkü bu aralar çook ceza yazılıyor diye. Şimdi abilerim ablalarım kardeşlerim görüşleriniz nedir neler yapılabilir bu ceza tamamen hukuki midir?
    Yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.
    Saygılar

edit : resim kodları düzeltildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thurguth -- 20 Temmuz 2013; 22:28:05 >

• Hiz sinirini %30 gecmissiniz.

Sinir 70 mi??Nerede yakalandiniz tam okuyamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Hız sınırı 90 her zaman kullandığım Kadeniz Sahil Yolu Duble Bölünmüş yol.
    Gündoğdu mevki yazıyor heralde.
  • Böyle saçma sapan şeyler oluyor. Geçen de biri diyordu böyle ceza yemiş, hız sınırının değiştiğine dair tabela yok bir şey yok diye. Eğer yakınlardaysanız, ceza yediğiniz yerde 70 hız sınırı tabelası var mı gidip bakınız. Yoksa şikayet ile bir yere varabilirsiniz, varsa paşa paşa ödersiniz.
  • Hocam tam secemedim ama araciniz pick up mi??

Onlarin hiz siniri daha dusuk.

90 binekler icindir.

• Araç kamyonet olduğu için hız sınırı 85. %10a kadar aşımlarda yani 93.5e kadar ceza yok. tam sınırdan yemişsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolkan33 -- 20 Temmuz 2013; 22:51:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun.
    O yolu ben de iki hafta sonra kullanacağım. Bildiğim kadarıyla o yolun limiti 90. Siz 94 ile nasıl ceza yediniz? Sizin aracın cinsi ne ve hangi hız limitine dahil?
    Bilelim ki biz de aynı akıbeti yaşamayalım.
  • Anlıyorum, hatırladığım hız sınırı ile alakalı hiç bir tabela yok yarın tekrar kontrol edeceğim bilgilendirme için sağolun.

Evet hocam aracımız pick up(L200) : Hız Sınırı Kamyonetler için : 90 Otomobiller için : 110 diye biliyorum. Dediğim gibi Karadeniz Sahil Yolu o bölge 3şerit gidiş 3şerit geliş bölünmüş yol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thurguth

Anlıyorum, hatırladığım hız sınırı ile alakalı hiç bir tabela yok yarın tekrar kontrol edeceğim bilgilendirme için sağolun.

Evet hocam aracımız pick up(L200) : Hız Sınırı Kamyonetler için : 90 Otomobiller için : 110 diye biliyorum. Dediğim gibi Karadeniz Sahil Yolu o bölge 3şerit gidiş 3şerit geliş bölünmüş yol.

Bu sınırlar sehirlerarasi yollar icin geçerli. Bu yol sehirlerarasi yol statüsünde değil demekki

• quote:

Anlıyorum, hatırladığım hız sınırı ile alakalı hiç bir tabela yok yarın tekrar kontrol edeceğim bilgilendirme için sağolun.

Hız sınırını yanlış biliyorsunuz malesef
    http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Trafik/HizSinirlari.aspx

• Yollar sakat.

Biz guneye gittik orada yollar surekli yapimda.

Surekli tek seride dusuyordu.Bi de her yer tir.

Firsatini buldugum bi yerde tiri solladim biraz da bastim.Meger polis pusuya yatmis

120 civari gectim onunden.Ben de bi ceza yedim galiba.

Bu hizlar cok dusukBari sinir 140 falan olsa.

• Hocam size de geçmiş olsun.
    Bölünmüş yollarda yerleşim yeri dışında 85 imiş hız sınırı tamam bunuda öğrenmiş olduk ama o zaman da kadran hata payı ile 93 yapmıyor mu ? Hersey 1km/sa için miydi :S
  • %30 aşılmış dediğine göre ceza yediğiniz yerde hız sınırı 70 olması lazım.Yoksa başka türlü mantıklı olmuyor.
  • quote:

Hocam size de geçmiş olsun.
    Bölünmüş yollarda yerleşim yeri dışında 85 imiş hız sınırı tamam bunuda öğrenmiş olduk ama o zaman da kadran hata payı ile 93 yapmıyor mu ? Hersey 1km/sa için miydi :S

Bi itiraz et hocam.

İptal etme sansin yuksek.

• %30 dan az geçmişiz. Hız sınırı 70 olsa 94 ü elde edebilmemiz için %35 geçmemiz gerekiyor o zamanda bir üst seviye cezaya geçiyor.
  • Hiz cezalari tam piyango zaten.

Bazi yerler oluyor sinir 50-70 falan oluyor.

Ordan 100'den asagi gecen yok

Sehirlerarasi otobusler ve tirlar 110'da seyrediyor

Bi de aralarinda rekabet var.Tatli tatli makasa cikiyorlar.

• Geçmiş olsun. Yarım km için ceza kesmişler resmen. Ben hala bazı bölünmüş yollarda 90 km hız sınırı tabelası görüyorum. Bu tip yollarda 110 la gitsek ceza yermiyiz acaba ?
  • Otomobiller için, aksi belirtilmedikçe şehirler arası yollar da 110 la gidilir. Yerine göre 50-70-90-100 hız sınırları belirlenebilir. Dikkatli olalım. Kurallara uyalım.
  • Sahil yolunda ilcelerde hiz siniri 50 kmdir. Fatsa unye ordu vs...

3 serit 5 serit farketmiyor. Haberiniz olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşi iyice cinliğe sardılar. Normal bölünmüş yollarda 90 ile gitseniz bile öyle bir yere radar koyuyorlar ki bomboş yolda hızınızı bir anda 50 ya da 70 e düşürmenizi belirten tabelalara rastlıyorsunuz işte tam orada radar hazır bekliyor, tabelayı gördünüz gördünüz görmediyseniz bir anda 90 km hızla 70 km levhasından süzülüyorsunuz 15 gün zarfında ceza kapınıza geliyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.