Çavuş
03 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

Son 15 dakidadır yaşadığım bu problemi sizlerle paylaşmak istedim. Olay şöyle; Sanal kartıma limit aktarma işlemi yapıp internet vergi dairesi üzerinden ödeme yapmaya çalışıyorum ancak Gerek işcep gerek internetbankacılığı gerekse telefon bankacılığı olsun girmeye çalıştığımda, henüz şifreniz belirlenmemiştir lütfen şifrenizi belirleyin ... diye bir hata alıyorum. Bir sefer şifreyi yeniledim hani şifre yenileme periyodu gelmiştir diye ancak yine aynı hatayı alıyorum. An itibariyle de 15dakidadır müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışıyorum ama başarabilmiş değilim, beklemeye devam.

Edit 1: Sonunda müşteri hizmetlerine bağlandım, bilgi almak için sizi hatta bekletebilir miyim dedi m.temsilcisi ardından telefon görüşmesi sona erdi. Süreç enterasan şekilde devam etmekte güncellemeler oldukça burdan paylaşmaya devam edeceğim.

Edit 2: Tekrar başka bir müşteri hizmetlerine bağlandım onunlada yukarıda yazdığım süreci yaşadıktan sonra güvenlik birimimiz tarafından aranacaksınız şimdilik hizmetlerimizden faydalanamayacaksınız diye bir yanıt aldım.

Edit 3: Güvenlik birimi ile telefonda görüşme sağladım. Sıkıntı şöyle gelişmiş, internet şubesine giriş yaptığımda sağolsun süper İSS sayesinde bulunduğum yerden 1000km uzaklıkta afyondan bağlandığımı zanneden sistem beni dışarı atmış, bir kaç güvenlik sorusu ve harcanan yaklaşık 1 saat ile durum çözülmüş oldu.

Herkese iyi forumlar.
Merhabalar arkadaşlar,

Son bir kaç gündür bende bu adamlarla problem yaşamaktayım ve yardımlarınıza muhtacım.

Olay şöyle :
27/11/2015 tarihinde 2 yıl taahütle TTNet'den internet hizmeti için sözleşme imzaladım. Öğrenci evi için kullanıdğımız bu interneti evi dağıtırken 01/07/2017 tarhinde dondurduk. Normal şartlar altında taahütüm 27/11/2017 tarihinde bitecekken dondurma işlemi sonrası bu tarihte ötelenerek 27/05/2018 tarihine kaymış oldu.

Normal şartlar altında 64 TL ödedğimiz fatura için şimdi bu internet aboneliği üzerinden kullanmaya devam edersem 104 TL olacakmış. Yada kapatmak istersem 535TL kapatma bedeli ödemem gerekiyormuş.

Bende hiç uğraşmadan telekomun hizmet vermeye henüz başlamadığı bir binaya nakil adresi versem ve bu adres nakil yapılamayacağı için sözleşmem iptal edilsin istiyorum. Bu doğrultuda etrafınızda böyle problem yaşıyan insanlar varsa benimle o adres bilgilerini paylaşır mısınız ?

Ya da bu sorunu çözmek için önerebileceğiniz başka yollar var mıdır?

Bu adamlarda ki mantık nasıl bir mantıktır, bugun kendimi resmen köle gibi hissettim. Tüketici hakem heyeti ile görüşmeye gittim onlardan da "Siz daha mağdur olmamışsınız önce mağdur olun ondan sonra gelin" cevabını aldım.
Aboneliği kapatıp 535 TL ödeyip tüketici hakem heyetine başvurabilirim fakat bu konuda da korkuyorum verdiğim parayı geri alamazsam diye.

Sizlerin değerli düşüncelerini merak ediyorum nasıl bir yol izlemeliyim?
Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır film izlemek için bir sistem toplamayı düşünüyordum. Bu konu hakkında daha önceden bir tecrüm olmadı. Yaptığım araştırmalar sonucunda gördüm ki en mantıklısı amazon.de üzerinden uygun fiyatlı bir amfi alıp ikinci eldende hoparlör takımları bulmak. Ancak döviz kurunun geldiği noktada dikkate alındığında giriş seviye sistemler için bile minumum 3000TL gözden çıkarmak gerekiyor. Ayrıca bu sadece maddi boyutu birde bunun kovalama süreci var yani şurda şu fiyat beklesem mi alsam mı derken benim gibi insanlar için bu iş uzarda gider. Biraz fazla uzattım kusruma bakmayın ama gelelim sorumuza birkaç satır önce belirttiğim nedenlerden dolayı giriş seviyesinde hazır bir sistem almak da mantıklı gelmeye başladı. Özellikle hepsiburadada gerçekleşen çakma black friday indirimiyle başlıkta belirttiğim Harman Kardon AVR 171S + HKTS 16 BQ HDCOM 1716S set 2.859,00 TL ye alınabilmekte. Sizce almalı mıyım?

İlgilenen herkese teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
Merhaba Arkadaşlar..
Başlıktanda anlaşılacağı gibi insanı çıldırtabilecek düzeyde bir ceza. İşte Resimler

Benim takıldığım nokta şu : hani sürekli forumlarda da döner hız sınırına ek olarak %7 kadran yanılma payı diye eğer kanunlarda da yanılma payı ile ilgili bi bilgi varsa sonuna kadar hakkımı aramayı düşünüyorum. Ayrıca %90 ihtimalle biz 90 ile gidiyorduk kolay kolay geçmem hız sınırını çünkü bu aralar çook ceza yazılıyor diye. Şimdi abilerim ablalarım kardeşlerim görüşleriniz nedir neler yapılabilir bu ceza tamamen hukuki midir?
Yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.
Saygılar

edit : resim kodları düzeltildi
Hakkında
Forum İmzası:
Opel Insignia 2.0 CDTI 160 HP Cosmo / Mitsubishi L200 2.5 DHD 136 HP Invite
Sony Vaio F Series / Sony Xperia™ S / Sony Bravia KDL-40EX520
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 180
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 3.078 (Bu ay: 43)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 34 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.