Şimdi Ara

Boyasız ağır hasar kayıtlı araç alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
6.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2012 model Fiesta dikkatimi çekti ve araç satıcısıyla görüşmemde aracın 45000 km de olduğunu boya yada değişen parçasının olmadığını söyledi. Aracın 29.000 tl lik hasar kaydının olduğunu ve kaskodan para almak için böyle birşey yapılmış olduğunu söyledi. Merakımdan aracı sorgulattığım da durum daha garip gelmeye başladı ve sizlere danışmak istedim.

Sorgunun fotoğraflarını paylaşıyorum.

Sizce bu araç alınır mı?
    Sigortada herhangi bir sorun yaşanır mı?
    Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Kıllandırdı beni. Ben olsam uzak dururdum.
  • Beni de çok kılladırdı açıkcası.İşin garip yanı satıcı arabaya sonuna kadar güveniyor.İstediğin yere göster en ufak bir değişim yada hasar varsa expertiz masrafını ben karşılayacağım diyor. Değişen parçalarda emniyet kemeri koltuklar falan var. nasıl bir hasarda,araçta boya vs olmadan böyle enteresan hasarlar çıkabiliyor.Garip.
  • ya denize yada dereye girmiş gibi tüm elektirik aksamı degişmiş galiba...dıştan darbe yok içten oyulmuş bu araç...
  • hocam arabanın değişmeyen yeri kalmamış kaldırama çıkmış gibi geldi bana vites topuzu bile değişmiş ben bulaşmazdım.
  • safa_09 S kullanıcısına yanıt
    Valla bilmiyorum hocam. Hadi aldınız alsanız bile satarken sıkıntı yaşarsınız gibime geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinle içerisi darbe almış hep denize falan düşmüş olabilir.
  • Ben anlamıyorum bu paraları nasıl kaskodan alıyorlar.Bilen varsa banada anlatsın bende perte cikaricam arabamı

• Bu araba ya sel hasarlı yada alttan darbe aldı
  • Keşke değişen boyası olsaymış :D bende kıllandım.

• Kasko şirketleri cin gibi ne demek kaskodan para almak için böyle birşey yapıldı?

Saçmalığın daniskası.. Böyle bir hasar var ki kasko şirketi ödemiş, araç onarılmış..

Arkadaşların dediği gibi alttan hasarlı yada sel hasarı, su hasarı olabilir.

Böyle araçlarda düzen tutmaz özellikle sel su hasarından sonra, hergün bir elektronik, elektrik aksamı arıza verir..

Geçmişini bilmeden böyle araç alınmaz. Tanıdığımın açılmış logar kapağının üstünden geçip airbag açan birçok alt aksamı değişen aracı vardı böylede olabilir, diğer türlüde olabilir. Bilmeden almak kumar gibidir.
  • bu hasar kaydı olanların bir taneside,şişirilmemiş olsun.hepsimi sigortacının,kaskonun servisin fazla para almak için şişirmesi.iyice tiksinti geldi bu ikinci el araçlardan.19.000liralık tek hasara (ondokuz bin)tek kapı boyandı,servis şişirmiş diyen adamla konuştum bugün.ben olsa sizin sorduğunuz araçtan uzak dururum.
  • emniyet kemeri ve koltuk airbag açılınca değişiyor bilgin olsun
  • safa_09 S kullanıcısına yanıt
    sel hasarıdır muhtemelen hocam
  • 5 yıldır sigorta sektöründeyim, Sigorta şirketinin Genel müdürlüğünde çalıştım son 1 senedir Sigorta Acentesi sahibiyim, piyasada herkes alsatçı olmasından dolayı galericiler artık pert araba işine girdiler sigorta şirketlerinden hurda şeklinde aldıkları aracı sanayide ucuza toplatıp (tamamen yan sanayi parçalar kullanılarak) ağır hasarlı ama boyasız, pert ama hatasız gibi zırvalarla araç satıyorlar, gerçekten de satıyorlar bunlara kanıp bir çok kişi araç satın almakta bu galericilerden.

Son zamanlarda da yeni bir şey daha çıkarmışlar, aracın rayiç bedeli 50.000 TL biz 35.000 TL'ye satıyoruz araçta 1500 TL görünen kaporta masrafı vardır. istenildiği takdir de antlaşmalı onarım servislerine yönlendirilir, ee madem anlaşman da var sen neden 1500 TL'ye yaptırıp 35bin tl yerine 45bin tlye satmıyorsun? burada aslında kelime oyunu var evet o arabanın rayiç bedeli 50bin tl ama senin sattığın araç ağır hasar kayıtlı yani pert olmasından dolayı o parayı etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damneed -- 31 Ekim 2016; 10:32:37 >

• Sel hasarlı araba büyük ihtimal. Kaportasında hasar boya olmasa ne olur. O selden dolayı zaten içten içe korozyonun kralı olacak.
  • Bu tarz olaylara inanan insanlar cidden haddinden fazla. Örnek veriyorum arabanın normal fiyatı 35 bin ama adam 25 e satıyor. Alan adam da hiç düşünmüyor mu acaba bu arada ki 10 bin nerede diye. Araç hatasız olsa zaten 10 bin zararına satmaz. Birde hasar kayıtsız mevzusu var. Aracın değişmeyen boyanmayan yeri kalmamış hasar kayıtsız diye millete satıyorlar. Allah bilir o araç ne şartlarda nerede toplandı. Serviste yapılınca hasar kaydı çıkıyor ama en azından nerede yapıldığı az çok belli oluyor.
  • Şu para almak için perte çıkarıldı muhabbetine bitiyorum... Hasarlı işte kardeşim ister para almak için olsun ister başka bir şey.
  • ''Kaskodan para almak için böyle birşey yapılmış '' şu cümleyi duyduktan sonra bölgeyi koşarak terk edin. Klasik al-satçı palavrası. Firmalar araç hasarlarında minimum bedeli ödemek için kılı kırk yarıyor inanmayın bu simsarlara.
  • arkanı dön ve uzaklaş oradan kardeş,
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.