Şimdi Ara

Direksiyonu Çevirince Gelen Gıcırtı Sesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
112.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arabam 2007 ibiza. Ses bugün meydana geldi, düz giderken ses yok,
    direksiyonu sağ sol yaparken gıcırtı sesi geliyor, sanki yağsız kapı gıcırtısı gibi.
    Yolda giderken boşluk ya da sağa sola çekme yok. Direksiyonun sertliği de normal.
    Sizce sorun nedir başına gelen oldu mu? İşgüzar ustalar yüzünden gereksiz masraflar etmek istemiyorum açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• rot başları mı acaba?

• Rot başları olsa boşluk ya da gezeleme olmaz mıydı?

• 2009 civic aracımda aynı sorunu yaşadım dış ses az iken farkediliyorken gelen bi gıcırtı sesi vardı.
    sorun amortisör kule bilyaları değişmesede olur sadece ses yapar dedi usta ben yeniledim ses yok.
  • Rot balanscıya mı gittiniz normal oto ustasına mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alisilin07 -- 11 Mayıs 2017; 17:21:3 >
  • Oyumu amortisör takoz rulmanlarından yana kullanıyorum.
  • Birisi de tabla burcundan kesin dedi, bakalım fırsat bulabilirsem gidecem sanayiye.

• Tabla burcu olsa her daim ses gelir. Sadece direksiyonu sağa sola çevirirken gacırtı geliyorsa yukarıda bir arkadaşın dediği gibi amortisörün üstündeki takoz rulmanıdır. Benim aracımda da aynısı oldu, rulmanı değiştirdim sorun çözüldü.
  • Teşekkür ederim yorumlarınız için.

düz giderken ses yok sadece sağ sol yaparken durur vaziyette ya da 1 de giderken duyulan bi gıcırtı sesi.

Bugün azalmış ses.

Direksiyon kutusunda ya da pompasında olmasın da.

İlk önce dediğiniz bilyayı kontrol ettirecem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Teşekkür ederim yorumlarınız için.

düz giderken ses yok sadece sağ sol yaparken durur vaziyette ya da 1 de giderken duyulan bi gıcırtı sesi.

Bugün azalmış ses.

Direksiyon kutusunda ya da pompasında olmasın da.

İlk önce dediğiniz bilyayı kontrol ettirecem.

amortisör takozu hocam
  • Sorun neymiş.. Aynısı bende var 1haftadır
  • Klimayı açınca geliyomuş ses, kapalıyken gelmiyodu.
    Fazla da takmadım kafama, zaten sattım İbizayı 2017 yazın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • basit

dıreksıyon duzken yolda gıderken cukur tumsekten gecerken gıcırtı olursa,tekerlek salıncak baglantı plastıklerınden gelır,plastıkler zamanla sertlesır asınır yagsız kalır.gecıcı cozum sıvı gres yagı ama degısse ıyı olur

dıreksıyon cevırdıkce gıcırtı oluyorsa rot bası plastıklerınden gelır gecıcı cozum yagla ama degıscek

yanı sonucta sol tarafta 3 yer sagda 3 yerı yaglıcaksın ve yaglı bakımlı kalcak

ayrıyetten vıraj demırının ucundada baglantı plastıgı var onlarıda yagla yada degıs

eger tumsekten gecerken dıreksıyon duzken lakır lukur ses olursa amortısor takozu bıtmıstır bosluk olusmustur

yada fren balata bıtmeye yakınca bosluk oldudu ıcın tumsekten gecerken tekerden tak tuk ses gelır

kaynak: sanayının tanınmıs motor ustasından,bahsıs verdıkce ogretıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Klimayı açınca geliyomuş ses, kapalıyken gelmiyodu.
    Fazla da takmadım kafama, zaten sattım İbizayı 2017 yazın.
    ben olsam klıma acıkken yada kapalıyken o ses ayrımını farkederdım,yanı klıma acıkken oluyor dıye not eklerdım
  • aydınayhan kullanıcısına yanıt
    Çok sağlam bilgi vermişsin.

Bende rot-balans ustasına gittim, iyice baktı,

sol salıncak komple
    sol rot başı
    sol sağ direksiyon körükleri değişecek dedi.

Acaba sadece VD40 sıksak, bu gıcırtı sesleri gider mi? Gıcırtı yanında takır tukur seste geliyo bazen..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.