Şimdi Ara

BMW 7 SERİSİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
7
Favori
58.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bölüm Yetkilisi kocaballi isteği üzerine konu başlığını tekrar yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 16 Ocak 2012; 0:55:31 >

• İyi Günler.99 veyahut 2001 model bir bmw 740i hayranıyım.Fıyat aralığı 29000 ile 37000 arasında.
    Araç 285-300 BG 4400 cm³ BENZİNLİ/LPG seçenekleri var.Benim öğrenmek istediğim aracın 6 aylık vergisi vede benzin/LPG olarak 100 km de şehir içi ve şehır dışında kaç LT yakıt tüketir.Daha çok sağlamlığa ve kaliteye önem veriyorum seri olması tercih sebebim.Özellikle bu aracı kullanmış ve kullanan arkadaşlardan iyi veyahutta kötü yanlarınıda aracın öğrenmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galatasaraylı1989 -- 8 Şubat 2011; 19:11:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: galatasaraylı1989

İyi Günler.99 veyahut 2001 model bir bmw 740i hayranıyım.Fıyat aralığı 29000 ile 37000 arasında.
    Araç 285-300 BG 4400 cm³ BENZİNLİ/LPG seçenekleri var.Benim öğrenmek istediğim aracın 6 aylık vergisi vede benzin/LPG olarak 100 km de şehir içi ve şehır dışında kaç LT yakıt tüketir.Daha çok sağlamlığa ve kaliteye önem veriyorum seri olması tercih sebebim.Özellikle bu aracı kullanmış ve kullanan arkadaşlardan iyi veyahutta kötü yanlarınıda aracın öğrenmek isterim.
    arkadaş ne kötü bir şeymiş bilmemek öğrenememek yanlış yolda yürüdüğünüde bilememek.nasıl hesaplarım ben bu arabanın ne kadar yakıt tüketeeğini ne kadar vergi ödendiğini

• quote:

Orijinalden alıntı: galatasaraylı1989

arkadaş ne kötü bir şeymiş bilmemek öğrenememek yanlış yolda yürüdüğünüde bilememek.nasıl hesaplarım ben bu arabanın ne kadar yakıt tüketeeğini ne kadar vergi ödendiğini

Alıntıları Göster
    4400 motor ve 2001 modelse ; 7.027 TL ,
    4400 motor ve 99 modelse; 3160 TL dir odeyeceginiz vergi.

Yakit durumunu bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clubber

Alıntıları Göster
    98 model 7.40Li'nin değerleri şu şekilde:

Şehiriçi: 11.1

Şehirdışı: 6.2

Ortalama: 8

depoda 95lt.. işte benzindeki kullanımlarını bu bilgiler ışığında hesapla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 2 Nisan 2011; 10:02:34 >
  • quote:

bu rakamlar aracin yillik kasko bedelinin yuzde besinden fazlaysa dilekce vererek bir alt dilime gecebilirsiniz ayrica..3 yasini gecmis yuksek silindir hacimli motorlarda bu uygulama mucizeler yaratir :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

quote:

bu rakamlar aracin yillik kasko bedelinin yuzde besinden fazlaysa dilekce vererek bir alt dilime gecebilirsiniz ayrica..3 yasini gecmis yuksek silindir hacimli motorlarda bu uygulama mucizeler yaratir :))

Alıntıları Göster
    Ha onu unutmustum bak evet, dedigi gibi bir alt dilimden odeyebilme imkaniniz dogabilir.

• quote:

Ha onu unutmustum bak evet, dedigi gibi bir alt dilimden odeyebilme imkaniniz dogabilir.

Alıntıları Göster
    Yakıtı felan umrumda değilde biri bana 750i veya iL'deki yedek parça olayını anlatabilr mi ?

Hangi parçalar hangi sıklıkla değişilir ? Oto genelde konu açtım cevap gelmedi yardımcı olursanız çok sevinirim.(E38)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Dominic- -- 12 Şubat 2011; 21:15:20 >
  • parca olarak sikinti veren bir model degildir ve servis ucretleri son derece uygundur.. kronik arizasi olmamakla birlikte 96 - 2001 mkII range rover in kronik arizali elektrik sorununda bile bu 7 sersinin elektrik kablolama ve sigorta sistemi kullanilir.. tas gibidir.. sorunsuzdur.. eger almayi dusunuosan aklin kalmasin dominic :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

parca olarak sikinti veren bir model degildir ve servis ucretleri son derece uygundur.. kronik arizasi olmamakla birlikte 96 - 2001 mkII range rover in kronik arizali elektrik sorununda bile bu 7 sersinin elektrik kablolama ve sigorta sistemi kullanilir.. tas gibidir.. sorunsuzdur.. eger almayi dusunuosan aklin kalmasin dominic :)

Dün bir arkadaşım vasıtasıyla 740 sürdüm bolu-ankara arası çok çok eğlenceli bir araç özellikle benim gibi bir long hastasına çok iyi geldi..Siz öyle diyorsanız yakıtı dışında problemi kalmadı demektir.
  • az once bmw musteri hizmetlerinden aradilar ve 760Li icin talebimi bayiye ilettiklerini soylediler.bakalim bayiden haber gelecekmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn joshcyoon

az once bmw musteri hizmetlerinden aradilar ve 760Li icin talebimi bayiye ilettiklerini soylediler.bakalim bayiden haber gelecekmi.
    anlamsız bir şekilde prosedürlü iş yapıyorlar.. verince siparişi Almanya'ya TR paketli (diğer 7 serilerinde olan ana paket + diğer tüm donanımlarla) geliyor.. niye bu kadar kasıyorlar anlamış değilim..
  • quote:

anlamsız bir şekilde prosedürlü iş yapıyorlar.. verince siparişi Almanya'ya TR paketli (diğer 7 serilerinde olan ana paket + diğer tüm donanımlarla) geliyor.. niye bu kadar kasıyorlar anlamış değilim..

Birde ben anlasam.benim bildigim siparis alinir almanyaya gonderilir onaylanirsa arac gelir.
  • Bilmiyorum belki benim isteyecegim opsiyon donanimlari getirebilirmiyiz diyede boyle yapmis olabilirler.gerci ben daha donanim listesini sunmadim.sadece 760Li ozel siparis geliyormu dedim.musteri hizmetleri aradi bayimize ilettik size ulasacaklar dedi.sonucta bmw yeni donanim paketlerine gecti.760Li icinde bir degisiklik olmustur belki bilemiyorum.sonucta diger araclardaki gibi paket ve opsiyon donanim listesini sunsalar bende ona gore araci olustursam daha sonrada onaylanip onaylanmayacagi belli olsa iyi olacak.
  • Borusan oto cankayadan bulent beyden mail geldi.istemis oldugunuz 760Li aracimiz getirilememektedir.sadece fiyat listesindeki araclar gelmektedir diye mail atmis ve fiyat listesini yollamis.sonrada bunlardan birini isterseniz yardimci oluruz demis.760Li gelmedigine gore geriye tek yol kaliyor.yurt disindan galeriler vasitasiyla getirmek.bu durumdada menu yabanci dil navigasyon yabanci dil olacak bunlari borusanda turkceye cevirebilirlermi.birde arac turkiye paketi olmayacagi icin yol tutusu amortisorleri buraya uygun olurmu konfordan odun verilirmi.(Sanirim 760Li olayi gibi 550i yada x6 5.0i de alinamiyor soylediklerinden cikardigim bu)
  • quote:

Borusan oto cankayadan bulent beyden mail geldi.istemis oldugunuz 760Li aracimiz getirilememektedir.sadece fiyat listesindeki araclar gelmektedir diye mail atmis ve fiyat listesini yollamis.sonrada bunlardan birini isterseniz yardimci oluruz demis.760Li gelmedigine gore geriye tek yol kaliyor.yurt disindan galeriler vasitasiyla getirmek.bu durumdada menu yabanci dil navigasyon yabanci dil olacak bunlari borusanda turkceye cevirebilirlermi.birde arac turkiye paketi olmayacagi icin yol tutusu amortisorleri buraya uygun olurmu konfordan odun verilirmi.(Sanirim 760Li olayi gibi 550i yada x6 5.0i de alinamiyor soylediklerinden cikardigim bu)
    yurtdışından getirtmenizi tavsiye etmem.. hem ithal olacağı için daha pahalıya gelecektir (vergi, gümrük fln dışında taşıma ücretleri vs) hemde amortisör fln ithal edilen ülkenin durumuna göre olacaktır.. 7.50Li alın bence Borusan'dan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 22 Şubat 2011; 20:03:15 >

• quote:

yurtdışından getirtmenizi tavsiye etmem.. hem ithal olacağı için daha pahalıya gelecektir (vergi, gümrük fln dışında taşıma ücretleri vs) hemde amortisör fln ithal edilen ülkenin durumuna göre olacaktır.. 7.50Li alın bence Borusan'dan..

Acaba araya birilerini soksam yada israr etsem 760Li getirmezlermi.

Techzone goruntu olarak 750 ile 760Li arasinda birtek ekzos cikislarimi farkli.birde 760Li icin alinabilen standart,opsiyon donanim ve paketlerin hepsi 750 icinde alinabiliyormu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn06

quote:

Techzone goruntu olarak 750 ile 760Li arasinda birtek ekzos cikislarimi farkli.birde 760Li icin alinabilen standart,opsiyon donanim ve paketlerin hepsi 750 icinde alinabiliyormu.

bu şirket politikasıdır, araya birisini sokmakla, ısrar etmekle fln olacak işler değil.. öyle bir şey olsa bırak 7.60Li 'yi kendi şirketime 3.16d getittiremedim, önce ben koşardım peşinden..

7.50Li 'de sanırım 7.60Li egsoz çıkışları yok ancak opsiyon olarak 7.60Li'ye özel bazı individual opsiyonlar var.. onun haricinde her şeyi 7.50Li'ye ekletebilirsin..

• quote:

quote:

quote:

bu şirket politikasıdır, araya birisini sokmakla, ısrar etmekle fln olacak işler değil.. öyle bir şey olsa bırak 7.60Li 'yi kendi şirketime 3.16d getittiremedim, önce ben koşardım peşinden..

7.50Li 'de sanırım 7.60Li egsoz çıkışları yok ancak opsiyon olarak 7.60Li'ye özel bazı individual opsiyonlar var.. onun haricinde her şeyi 7.50Li'ye ekletebilirsin..

Sonkez arastiriyim bu konuyu ve netlesririyim.bu arada sahinden.comda istanbuldaki bazi galerilerin fiyatlari dikkatimi cekti.ozellikle x6 4.0i icin full opsiyonlu diyor ne kadar dogru bilemiyorum(opsiyon kodlari var teker teker) fiyati 112bin ile 121bin euro arasi.borusandan daha ucuz gibi ama garantisi yok tabi.birde menuler yabanci dil.bunlarin turkcelestirilmesi vs.uzun isler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sonkez arastiriyim bu konuyu ve netlesririyim.bu arada sahinden.comda istanbuldaki bazi galerilerin fiyatlari dikkatimi cekti.ozellikle x6 4.0i icin full opsiyonlu diyor ne kadar dogru bilemiyorum(opsiyon kodlari var teker teker) fiyati 112bin ile 121bin euro arasi.borusandan daha ucuz gibi ama garantisi yok tabi.birde menuler yabanci dil.bunlarin turkcelestirilmesi vs.uzun isler.

Alıntıları Göster
    sevgili arkadaslar;

mail yoluyla bir teklif geldi.. 2010 model gümüş gri, içi kül anthrasit bir 740i var uygun fiyata.. 187000 euro liste fiyatı.. aradaki indirimle bir adet donanimli 320d alınır oyle soyleyeyim.. ilgilenen arkadaslar pm yoluyla ulasabilirler..

320i coupe ve cabriolar da var bu arada.. subat sonuna kadar gecerli indirimli fiyatlı yine..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.