Şimdi Ara

BMW 7 SERİSİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
113
Cevap
7
Favori
58.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasil istir anlamadim.bugun bmw hattindan aradilar yine.bayiyle gorustunuzmu sorununuz cozuldumu diye.bende 760Li modeli fiyat listesinde olmadigi icin getiremiyorlarmis fiyat listesinden arac istersem yardimci olabileceklerini soylediler dedim.telefondaki musteri danismani 760Li icin ozel siparis getirilebilecegini soyledi.simdi bu durumda ne yapmaliyim.bayi gelmez diyor musteri hatti gelir diyor.nasil siparis verecegim bu araci.
  • Kosifler Oto'ya git birde cihan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone
    Kosifler Oto'ya git birde cihan..

Hocam istanbulda sanirim kosifler oto.bir telefon acayim yarin olmazsa istanbula gidip siparisi verebilirim.senin arkadasin vardi sanirim ismini verebilirmisin yardimci olabilirse memnun olurum.
  • http://messenger.providesupport.com/messenger/kosifleroto.html

buraya yaz önce 7.60Li ile ilgilendiğini, geri dönerler.. işleri uzatırlarsa sokarız bnm arkı devreye..
  • quote:

http://messenger.providesupport.com/messenger/kosifleroto.html

buraya yaz önce 7.60Li ile ilgilendiğini, geri dönerler.. işleri uzatırlarsa sokarız bnm arkı devreye..

Forumu doldurdum hocam.cok tesekkurler.yarin oglene kadar donus yapmazlarsa ben ararim hem bostanci hem ciftehavuzlari.borusandan hallolacagi yok.umarim kosiflerden hallolur.yoksa kendim getirtecegim.navigasyon ve dili burda turkceye cevirtiriz olabilirse.baska care kalmadi.

• Kosiflerden Hakan Sen beyden mail geldi.2011 yili icin 760Li gelmemektedir.750 xdrive fiyat teklifi atmis bana.cogu sey standart.iki tane opsiyonel aksesuar var.750 de kameralar standart bu durumda 760Li icinde standart olmasi gerekir diye dusunuyorum.fakat borusan cankayadan bulent beyin verdigi teklifte kamera yoktu.bilhassa kendisine sordum kamera olup olmadigini.bana verdigi cevapta kamera arka masa serit degistirme serit takip gibi aksesuarlarin olmadigini soylemisti.oysa simdiki 750 de yaziyor.ya donanimlar degisti(gerci turkiye paketi standart aksesuarlar diye belirtilmis) yada bulent bey yanlis bilgi verdi.

Benim icin motor ve onemli aksesuarlari almam gerekli.sanirim yurt disindan 760Li getirip burada navigasyon ve diger yabanci dillerle calisan kisimlari turkceye cevirtecegim.baska yol kalmadi:(
  • meraba arkadaslar, abiler 2009-2010 model bmw 3.16i manuel almayı düşünüyorum. sizce nasıl bi araba yakıt tüketimi nasıl.? serimi ? konforlumu ? pişman olurmuyum.. yardımıc olursanız cok sevinirim..

son fiyat 62,000Tl diyor sizce nasıl ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-beyaz-premium-paket-3-16-i-43535787/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkan TURAN

meraba arkadaslar, abiler 2009-2010 model bmw 3.16i manuel almayı düşünüyorum. sizce nasıl bi araba yakıt tüketimi nasıl.? serimi ? konforlumu ? pişman olurmuyum.. yardımıc olursanız cok sevinirim..

son fiyat 62,000Tl diyor sizce nasıl ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-beyaz-premium-paket-3-16-i-43535787/detay

Bkz: Konu başlığı

• ya teczone k.bakmada kendine bmw uzmanı demişsin el-insaf.e 38in99da makyajlandığını dahi bilmiyosun ve 98 model e 38 yakıt tüketim bilgilerini 2000 model arayan arkadaşa al işte bak bu kadar yakar hesapla diyosun.insanları yanlış bilgilendirmeye hiç hakkın yok.bi araştır.99-2000-2001 e 38 in yakıt tüketimini 98ve öncesi motorla aynımıymış.bu bilgi ki neredeyse her bmw meraklısının bildiği bir şeydir.lütfen bilmeyip hemde çok iyi biliyorum bu işin uzmanıyım diyerek başka konu başlıklarının açılmasını dahi gereksiz görmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saadets
    ya teczone k.bakmada kendine bmw uzmanı demişsin el-insaf.e 38in99da makyajlandığını dahi bilmiyosun ve 98 model e 38 yakıt tüketim bilgilerini 2000 model arayan arkadaşa al işte bak bu kadar yakar hesapla diyosun.insanları yanlış bilgilendirmeye hiç hakkın yok.bi araştır.99-2000-2001 e 38 in yakıt tüketimini 98ve öncesi motorla aynımıymış.bu bilgi ki neredeyse her bmw meraklısının bildiği bir şeydir.lütfen bilmeyip hemde çok iyi biliyorum bu işin uzmanıyım diyerek başka konu başlıklarının açılmasını dahi gereksiz görmeyin.

öncelikle kimin fake'isin çok merak ettim.. aklıma 2 isim geliyor ama zikretmeyeceğim!! fakat cehalet zor zanaattır! araştırman yeterli olsa bu mesajı atamazsın zaten... öğrenmen gereken 3 şey var!

1) E38 kasa 3 ayrı kasa koduyla piyasaya çıkmıştır!!

E38

E38-2

E38-L7

2) E38 normal kasa olup, E38-2 long kasadır! (14 cm daha uzundur E38-2)...

bu 2 modelinde üretim tarihi aralıkları:

E38: Sedan - 2.5L, 2.8L, 2.9L, 3.0L, 3.5L, 3.9L, 4.0L, 4.4L, 5.4L -- 05/1994 - 07/2001

BMW 7 SERİSİ

E38-2: Sedan Limuzin - 2.8L, 3.0L, 3.5L, 4.0L, 4.4L, 5.4L -- 09/1994 - 07/2001

BMW 7 SERİSİ

DEMEK Kİ NEYMİŞ?!?! BU KASA 99'DA MAKYAJLANMAMIŞ!!! YANLIŞ BİLDİĞİN DOĞRUYA GELİNCE;

3) 99'da makyajla çıkan Long Extra'dır.. körüklü olarakta geçer adı!!!

E38-L7: Sedan Limuzin Extra - 5.4l --- xx/1999 - 07/2001

BMW 7 SERİSİ

haaa şimdi gelelim motor kodlarına!!!!!!!!!!!!!!

BMW 7 SERİSİ

gördüğün gibi 4.0L ve 4.4L olan motorlar 1994'ten 2001 yılına kadar aynı özellikle çıkmış sadece tork değerleri arasında 20nm ve 40nm arasında değişiklikler var.. buradan çıkartman gereken anlam ne biliyor musun???

maksimum 40nm'lik tork değişikliği ile yakıt tüketimlerin de değişiklik olmaması (ondalık basamaklar hariç)...

daha fazla yerin dibine girme bence... bir kere benim BMW bilgimi sorgulamak senin haddine değil bu bir!!! ikincisi "her" BMW meraklısının bildiği bilgi senin bildiğin şekildeyse vay o BMW meraklılarının haline; başka merkalara yönelin grupça!!! benim bilgim bana ve adam gibi bilgi arayan adama yetiyor sen merak etme... fake olduğunu düşünüyorum nedense, esas üyeliğinle beklerim bir dahaki sefere!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 31 Mart 2011; 18:32:57 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: saadets
    ya teczone k.bakmada kendine bmw uzmanı demişsin el-insaf.e 38in99da makyajlandığını dahi bilmiyosun ve 98 model e 38 yakıt tüketim bilgilerini 2000 model arayan arkadaşa al işte bak bu kadar yakar hesapla diyosun.insanları yanlış bilgilendirmeye hiç hakkın yok.bi araştır.99-2000-2001 e 38 in yakıt tüketimini 98ve öncesi motorla aynımıymış.bu bilgi ki neredeyse her bmw meraklısının bildiği bir şeydir.lütfen bilmeyip hemde çok iyi biliyorum bu işin uzmanıyım diyerek başka konu başlıklarının açılmasını dahi gereksiz görmeyin.

öncelikle kimin fake'isin çok merak ettim.. aklıma 2 isim geliyor ama zikretmeyeceğim!! fakat cehalet zor zanaattır! araştırman yeterli olsa bu mesajı atamazsın zaten... öğrenmen gereken 3 şey var!

1) E38 kasa 3 ayrı kasa koduyla piyasaya çıkmıştır!!

E38

E38-2

E38-L7

2) E38 normal kasa olup, E38-2 long kasadır! (14 cm daha uzundur E38-2)...

bu 2 modelinde üretim tarihi aralıkları:

E38: Sedan - 2.5L, 2.8L, 2.9L, 3.0L, 3.5L, 3.9L, 4.0L, 4.4L, 5.4L -- 05/1994 - 07/2001

BMW 7 SERİSİ

E38-2: Sedan Limuzin - 2.8L, 3.0L, 3.5L, 4.0L, 4.4L, 5.4L -- 09/1994 - 07/2001

BMW 7 SERİSİ

DEMEK Kİ NEYMİŞ?!?! BU KASA 99'DA MAKYAJLANMAMIŞ!!! YANLIŞ BİLDİĞİN DOĞRUYA GELİNCE;

3) 99'da makyajla çıkan Long Extra'dır.. körüklü olarakta geçer adı!!!

E38-L7: Sedan Limuzin Extra - 5.4l --- xx/1999 - 07/2001

BMW 7 SERİSİ

haaa şimdi gelelim motor kodlarına!!!!!!!!!!!!!!

BMW 7 SERİSİ

gördüğün gibi 4.0L ve 4.4L olan motorlar 1994'ten 2001 yılına kadar aynı özellikle çıkmış sadece tork değerleri arasında 20nm ve 40nm arasında değişiklikler var.. buradan çıkartman gereken anlam ne biliyor musun???

maksimum 40nm'lik tork değişikliği ile yakıt tüketimlerin de değişiklik olmaması (ondalık basamaklar hariç)...

daha fazla yerin dibine girme bence... bir kere benim BMW bilgimi sorgulamak senin haddine değil bu bir!!! ikincisi "her" BMW meraklısının bildiği bilgi senin bildiğin şekildeyse vay o BMW meraklılarının haline; başka merkalara yönelin grupça!!! benim bilgim bana ve adam gibi bilgi arayan adama yetiyor sen merak etme... fake olduğunu düşünüyorum nedense, esas üyeliğinle beklerim bir dahaki sefere!!!

Arkadasin tek mesaji var.onuda sana yazmis:)

• quote:

Orijinalden alıntı: chn joshcyoon

Arkadasin tek mesaji var.onuda sana yazmis:)

fake üyelik kokan hareketler...
  • yemin ediyorum ki başka hiç bir hesabım yok sadece çok yüzeysel bilgilere sahip birini bmw uzmanıyım diyegörünce isyan edesim geldi ve mesaj attım.laf kalabalığına gerek yok.ben şöyleyim ben böyleyim demeyede gerek yok bilgilerimizi konuşturalım. L kasanın sadece 14 cmlik uzunluk farkı uzun olduğunu biraz araştırsan tek farkın bu olmadığını görürüsün.99 hakkında bilgi isteyn arkadaşa 98in verilerini vermişssin.99da motor kasa makyajıyla birlikte daha ekonomik bi motora geçmiştir.99 da e 38 in makyajlandığnı bilmiyosan,yakıt tüketim değerinin düştüğünü bilmiyosan sen neyi biliyosun?ben çok şey bildiğimi iddia etmiyorum forumda çok büyük üstadlar var ellerine su dökemem,ama SENİN BİLDİĞİN KADAR BENİM UNUTTUĞUM VAR...
  • yazık sana ya.. acıyorum... konuşma tarzından kim olduğunu tahmin etmiş bulunuyorum hakikaten yazık.. ben bilgilerimi 3-4 cümleyle konuşturmuyorum yanlız..

- 2 mesajdır bıdı bıdı bıdı konuşuyorsun, madem biliyorsun, bilen adam, adam olan "al kardeşim buyur değerler bu, yanlışsın" der!!! o da yok.. benim o mesajda gösterdiğim değer km/l olarak verdiğim değerlerdir..

- 2. motor da VANOS sistemi farkı vardır!

- 99 yılında makyaj adı altında geçen değişiklikler aracın far ve stop gruplarında L7 görünümü kazanmasıdır ve yeni jant seçeneklerinin gelmesidir.. bunu makyaj olarak değerlendiriosan bilemem.. makyaj demek adam akıllı değişim anlamına gelir.. E65-66 kasa 7 serisilerinin makyajdan önce ve makyajdan sonraki hallerine bir bak istersen ve isyankar olma bu kdr..

- laf kalabalığı yapmaya gerek yok diyorsun.. laf kalabalığının allahını yapıyorsun!

- yeni üye olan adam foruma hiçbir katkısı olmadan, nasıl bu kdr dışardan takip edebiliyor forumu da ELİNE SU DÖKEMEYECEK ÜSTADLARI TANIYOR?? hayret yaw..

- fake üyelikler yemin edilerek tastiklenmiyor burada!

- terbiyesizlik yapma artık!

BMW 7 serisi E38 kasa 98 yılında üretilen son parti "BMW M62 B44" kodlu motorun yakıt değerleri (km/l):

extra-urban / city / highway / average combined

8-9 / 4.2-5 / 9-11 / 6.3

BMW 7 serisi E38 kasa 99 yılında üretilen "BMW M62TU B44" kodlu motorun yakıt değerleri (km/l):

extra-urban / city / highway / average combined

8-9 / 4-4.9 / 9-10 / 6.1

ha gelelim aracın l/100km değerlerine!!!

BMW 7 serisi E38 kasa 98 yılında üretilen son parti "BMW M62 B44" kodlu motorun yakıt değerleri (l/100km):

extra-urban / highway / city / average combined

11-13 / 20-24 / 9-11 / 16

BMW 7 serisi E38 kasa 99 yılında üretilen "BMW M62TU B44" kodlu motorun yakıt değerleri (l/100km):

extra-urban / highway / city / average combined

11-13 / 21-25 / 10-11 / 16.4

hiçbir şey bilmiyorsan açar kataloglara bakarsın!!! bu veriler BMW'nin o dönem ki katalog değerleridir!!! internette E38 ve E38-2'nin katalog verilerine de ulaşmak mümkündür!!!

quote:

aa aaaa??? 99'da ki motor ortalama da 0.4lt daha fazla yakıyormuş.. dikkat et bu durum unuttuklarının değil bilmediklerinin arasına girmesin??? daha az yakıyor diye iddia ediyorsun da.. kapak sesleri geliyor arkadan (SENİN BİLDİĞİN KADAR BENİM UNUTTUĞUM VAR)...

doğru söylüyorsun arkadaşa 0.4lt'lik bir yanlış bilgi vermiş olucam şimdi tüh...

duyanda zannedecek ki bir motor 30lt falan harcarken diğeri 15lt fln harcıyor ortalama da... konuyu daha fazla uzatma istersen..

benim hatalı olduğum kısıma gelince!!!

arkadaşa ilk cevabı verdiğim de ne yazık ki el alışkanlığından dolayı km yazacağıma lt yazmışım!!! onu da şimdi düzeltiyorum!!!

senin rezil olduğun kısma gelince!!!

madem o kdr bilgilisin, bu araç ortalama da bu kadar az yakamaz demen gerekirdi!! ama sen km değerlerini o yüzeysel olmayan "kallavi bilginle" litre olarak algılayabiliyor ve bir de bu değerlerden daha az yakıyor diyebiliyorsun!!!... hakikaten söyle kimin feykisin?! boş bir adam var da havamı almaya çalışan.. o musun yoksa??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 2 Nisan 2011; 12:44:16 >

• arkadaslar kusura bakmayin ama ikinizin biraz fazla vakti var gibi geliyor bana.. kimseyi hedefleyerek ve yermek icin soylemiyorum bunu..

bu arada sn techzone, sizin aracin renginde bir arac gordum bugun.. alici gozuyle uzun uzun inceledim ve gercekten o kasaya en cok yakisan renklerden biri sanirim bu renk.. bundan once acikcasi net bir sekilde inceleme firsatim olmamisti.. zaten kafamda net bir renk yoktu, beyaz istemiyorum o kesin, siyah olabilir diyordum ama artik milano bejini de ciddi ciddi dusunmeye basladim..
  • kardes gelio desene :D
  • guzel yaklasim :)

su kicimi bir toplayayim, insallah :)
  • walla esasinda milano beji bulutlu havada mi gordun, gunesli havada mi gordun bilmiyorum.. ama bulutlu havada daha mat ve soluk, gunesli havada cok daha parlak ve canli bir bej rengi aliyorsun.. tek kelime ile buyuleyici bir renk.. bmw'de aslinda ilk kez kullanilan bir renk sanirsam.. yani daha once inci bej olarak bilinen (ki bal kopugu olarakta biliniyor) renkten daha canki, parlak ve canlilik degistiren bir renk.. kesinlikle tavsiye ederim..
  • yagmurlu/kapali bir havada gordum.. krom parcalar beyaz arabalardaki gibi siritmamis, 17"'lik jantlar da siyah renkte oldugu gibi kucuk kalmamis, aracin farlari acikken de siyah/beyaz renkte durdugu gibi bir garip durmuyor o renkte.. her sey olmasi gerektigi gibi.. bu rengi bir cok 7 serisinde gordum, benim begenime gore o kasaya yakismayan bir renk, 7 serisi icin hala ayni fikirdeyim.. belki o onyargiyla 5 serisi icin de ayni seyi dusundum ama cok fena yanilmisim.. seciminiz icin tebrik ederim..
  • sagolasim cem kardesim...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.