Şimdi Ara

BMW 7 SERİSİ (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
7
Favori
58.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en ince ayrıntısına kadar sağlam bir E38 video incelemesi yapacak yokmudur acep...?youtube da saabkyle04 diye bir herif var neredeyse tüm incelemelerini izledim işini iyi yapıyor tabi bazı eksikleri var ama incelediği arabalar hakkında mutlaka fikir sahibi oluyorsunuz..tavsiye ederim...
  • buda saabkyle04 ün BMW 7 incelemesi :
    http://www.youtube.com/watch?v=dAGaPCBV_eQ
  • Ben nefes almadan izledim eminim sizde de aynı etkiyi yapacak :
    http://www.youtube.com/watch?v=j6vN9l7K5Aw
  • herkese iyi akşamlar 3 yıldır E34 520 kullanıyorum. gecenlerde galerici bi arkadaş aradı elinde 728i varmış
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-taha-otomotivden-1997-bmw-7.28-i-lpg-li-199000km.de-emsalsizzz-180201830/detay
    araç burada 728 hakkında bilgisi olan varmı alınır mı?
  • beyazfizik B kullanıcısına yanıt
    Yürüyen ve motor - şanzıman durumuna bakmak lazım, iyi durumdaysa düşünülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazfizik

herkese iyi akşamlar 3 yıldır E34 520 kullanıyorum. gecenlerde galerici bi arkadaş aradı elinde 728i varmış
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-taha-otomotivden-1997-bmw-7.28-i-lpg-li-199000km.de-emsalsizzz-180201830/detay
    araç burada 728 hakkında bilgisi olan varmı alınır mı?

Performans olarak sizi etkilemez 520i den sonra, herhangi bir beklentiye kapılmayın derim, ilandaki aracın km sinin 400bin ve üstü olması kuvvetle muhtemel.
    Eğer E38 düşünüyor iseniz 740i bakın.

• videolarına baktım 728 in dedğiniz gibi performan e34 ten pek farklı değil
    düşümcem 530 ya da sizin öneriniz gibi 740 ama şu anda 740 için bütcem uygun değil
  • Dostum e38 L7 99'da çıkmamış buyur sana 98 model bi L7 bu 1.si http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-turkiye-de-tek-bmw-l7-178365170/detay

2.olarak değişim sadece L7 görünümü kazanması demişsin. O far grubunun değişmesi dediğin girintili çıkıntılı olması 99'dan sonraki e38 kasanın L7 olmayanlarında da var. Şayet kasa kodlarının altına koyduğun fotoğrafta bile bu açıkça belli oluyor. O far grubu L7'ye ait değil.

3.süde hangi motorlardan bahsettiğini bilmiyorum fakat 98-99 arası motorlarları kastediyorsan Vanos sistemi farkının olacağını zannetmem çünkü 92-97 arası tek 97'den sonrası çift vanos motorlar. He çalışma sistemi farkı diyorsan ona bişey diyemem.

Amacım o fake arkadaş gibi münakaşa çıkarmak falan değil ne otomobil ne BMW uzmanıyım sadece e38 kasanın hastasıyımdır birazda araştırma yaptım o kadar iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: XeTLaG

Dostum e38 L7 99'da çıkmamış buyur sana 98 model bi L7 bu 1.si http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-turkiye-de-tek-bmw-l7-178365170/detay

2.olarak değişim sadece L7 görünümü kazanması demişsin. O far grubunun değişmesi dediğin girintili çıkıntılı olması 99'dan sonraki e38 kasanın L7 olmayanlarında da var. Şayet kasa kodlarının altına koyduğun fotoğrafta bile bu açıkça belli oluyor. O far grubu L7'ye ait değil.

3.süde hangi motorlardan bahsettiğini bilmiyorum fakat 98-99 arası motorlarları kastediyorsan Vanos sistemi farkının olacağını zannetmem çünkü 92-97 arası tek 97'den sonrası çift vanos motorlar. He çalışma sistemi farkı diyorsan ona bişey diyemem.

Amacım o fake arkadaş gibi münakaşa çıkarmak falan değil ne otomobil ne BMW uzmanıyım sadece e38 kasanın hastasıyımdır birazda araştırma yaptım o kadar iyi forumlar
    Arkadaşlar selamlar elime 7 serisi kullanım el kitabı ve diğer detay dökümanları geçti

türkçe ve yabancı dilde bilgiler mevcut ilgilenenler olursa pm den irtibata geçebilirler

belgeler orjinal durumda

iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEPEE PREMİUM PACK -- 4 Aralık 2014; 19:51:06 >

• arkadaşlar herkese selamlar olsun ilk olarak sunu söleyim bmw ye binmemiş birkişi direk 7 serisi ile başlarsa ne olur tahmin edemiyorum ama binilecek 25 30 bin arasında en güzel araçlardan birtanesi altarnatifsiz kötüsüne denk gelinirse 10 bin harcar ömürlük eder harcamadanda binerim dersen kapının önünde pas tutar onun içindirki seçip bulmalısınız 728 730 735 740 fark güçte 728 ini satacak çok yakmaz en ideali bu diyor 740 satan 728 den az yakıyor diyor alsan kardaş olursun diyenden parça yok ustası yok diyen diyene bence bu araçlara bineni çekemiyorlar diye düşünüyorum 3e bebe 5e dayı 7 ye babalar biner
  • HERKEZE SELAM.

KONUYU BAŞTAN SONA OKUDUM. VE BENİM RİCAM BU ARACI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ YAZABİLİRMİSİNİZ MADDE MADDE...

MOTOR :
    DONANIM:
    KM:
    MODEL YILI:
    ORT. FİYAT:
    VS VS VS...

yıllarca vectra b 2.0 kullandım.
    şu anki aracım nissan maxima qx 2.0 v6
    kısmetse bu kasa bmw yede binmek istiyorum.
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
  • Öncelikle elimden geldiğince sorunuzu cevaplayarak başlamak istiyorum:

MOTOR: En yaygın olanları 7.28, 7.40 ve 7.50'dir. Bunların içinde benim en beğendiğim ise 7.40'tır. Performansı gerçekten çok etkileyici. 7.50'ye gelince oda çok güzel bir motor. Hatta yukarıda ki arkadaşın da belirttiği üzere olası arıza durumunda çift motor beyninden dolayı 12 yerine 6 silindiri kullanabiliyor. Tabi bunu normalde de yaparak yakıt tüketimine faydalı olursa daha etkileyici olur, araştırmak lazım. 7.28 ise V6 nın basitliği ve düşük hacimden dolayı motor konusunda sizi çok daha az üzecektir(Gerek yakıt, gerek bakım). Fakat ondan da mucizeler beklememek lazım. Dizel modellerine girmiyorum bile rus ruleti oynamanın gereği yok...

DONANIM: Çok dolu ve donanımlı araçlar olsada boş modelleride var elbet. Almışken en dolusunu almak, ömürlük binilecek bir araç için eğlenceyi ikiye katlar. Mesela standart olmayan bazı özellik ve donanımları elimden geldiğince yazmaya çalışayım, eksiğim veya yanlışım olursa affola :)

-Ön koltuklar bel kırma
    -Bazı bel kırmalı olan koltukların üst bölümünde maun şeritli sehpa bulunur. Sehpanın olduğu araçların ön koltuk kafalıklarının arkasında kapaklı aynalar bulunur ve ışıklıdır.
    -Ön koltuk elektrikli baldır destekleri
    -Arka koltuk bel destekleri
    -Elektrikli arka koltuk kafalıkları
    -Donanımlı arka kolçak (İçinde telefon-radyo-koltuk düğmeleri-koltuk hafızası-elektrikli arka perde düğmesi vs... gibi birçok donanımı barındırıyor) """"Araba kalsın kolçağı al git :D :D :D""""
    -Ön panelde bulunan Ekranlı Yol Bilgisayarı
    -6'lı CD Changer
    -Ön tarafta araç telefonu
    -Arka Televizyon (Kiminde orta konsolun arkasına monte halde gelirken kiminde orta konsolun üstüne konulur)
    -Ön koltuk ısıtması (Neredeyse hepsinde var ama olmayanı da gördüm)
    -Ön koltuk soğutması (çok nadir bulunur)
    -Arka koltuk ısıtması
    -S EDC (Amortisör Sertlik ayarı)
    -Sunroof
    -FAX Cihazı (Sağ ön koltuğun arkasına yerleştirilmiştir. Buda çok nadir bulunur)
    -Long modellerinde arka kapılarda fazladan kapaklı saklama gözü

KM: 100.000 km nin altında bulmak neredeyse imkansız. Olanlarda yüksek fiyata satılıyor. Yaşını da göz önünde bulundurunca 200.000 km yi geçmemiş olması hem aracın kondisyonu açısından, hemde içinizin rahat olması konusunda daha iyi olur. He 400.000 km de olsa nolur, eğer gerçek bir makam aracı titizliğiyle kullanıldıysa birçok 100.000 km deki araca taş çıkarır fakat dediğim gibi KULLANIM önemli...

MODEL YILI: 1994-2001 arası üretilmiş bir kasadır. 99'da makyaj operasyonu gördü. Makyajla birlikte en dikkat çekici fark ön far altı çıtasının far merceklerini yarım çember biçiminde çevreleyen şekli oldu. Bunun dışında makyajla birlikte neler yenilendi veya değişti bilemiyorum fakat denk gelirse makyajlı olanını almak en mantıklısı olur.

ORT. FİYAT: Piyasa'da 20'ye de bulabilirsin 60'a da. Hatta B7 zırhlı modellerini 90-100 bin liraya bile bulursun. Ve hatta hatta L7 yani Limuzin versiyon olarak adlandırılan modellerini 300 küsür bin liraya bile bulursun. Fakat reel olarak dolaşan piyasası 25-45 arasıdır. Fiyattaki fark donanımdan çok temizlik farkından oluşuyor. Yani 25'e en full modeli alırken 55'e en boş modeli alabilirsin. Tabi elektrik aksamı başta olmak üzere araca harcayacağın parayı düşünerek :D

BENİM TAVSİYEM:
    1. Makyajlı kasa olmalı (99-01)
    2. Long Kasa olmalı örn: 7.28iL 7.40iL 7.50iL (Arka taraftaki yaşam alanı hissedilir derecede genişliyor, yakıt deposu hacmi artıyor-bazı modellerde-, aracın boyu uzuyor-görüntü açısından-, Dingil mesafesi artıyor-yol tutuş açısından-) güzel faydaları var
    3. Nadir bulunanlar dışındaki donanımların neredeyse hepsi olmalı

Genel olarak toparlayacak olursak E38 bir EFSANEDİR. Kimimizin Kurtlar Vadisinde Çakır'ın arabasının modelini merak ederek, kimimizin tesadüfen görerek öğrendiği bu araç 20'li yaşlarına bastığı şu yıllarda bile halen daha üretilen araçların %90'ından daha DONANIMLI, daha GÜVENLİ, daha KONFORLU, daha PRESTİJLİ ve hiç şüphesiz çok daha ŞIK ve GÖSTERİŞLİ. Ne olursa olsun 7 olsun mantığıyla almaya kalkışırsanız sizi çok üzebilir. Fakat uzun araştırmalar yapar ve sabrederseniz en size uygun E38'i bulur ve keyifle binersiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir...

• MehmetZahid M kullanıcısına yanıt
    verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.
    eminim birçok kişi aydınlanacaktır...
  • MErhaba ARkadaşlar. Biraz baktıgımda 7 ile ilgili bilgiler cok kısıtlı az ve forumda cok konu acılmamıs oldugunu gördüm. bilmiyorum belki de ben göremedim. Her neyse arkadaşlar bi arkadasım 99 model 7,28 short kasa aldı ve ilk onda gordum ve kullandım. aracla 10 metre gititkten sonra aracın ne kadar muthis oldugunu gordumve hayran kaldım aynı arkadasım babasına da 2000 model 7 kasa aldırdı. su an ikisi de araclarından muthis derece de memnun. :Tabi bende oradan görerek hayran kalarak ilgilenmeye başladım. Almadan önce kafamdaki düsüncelerden birisi bu aracın arızası ocagımıza incir agacı diker yakıt tuketimi 1" lira dır vs vs gibi kulaktan dolma bircok bilgiye sahiptim. Uzun süredir de 7 kasa özelikle 728 takip ettim. zira vergisi fazla olur büyük motorun yakıtı arızası su su busu derken 7,28 uygundur kanaatine sahip oldum. bu arada iki tane galericiye sordugumda o kasanın 740 nı al dediler onlara ragmne 7,28 baktım. hayalimdeki aracı dun itibarı ile satın aldım içi kahve yani taba döseme ve sanırım türkiyede bu renkten yok varsa da ben görmedim. bu aracların gecmisi iyi sorgulanmalı dediler ve 3. sahibinden satın aldım kendisi de 4 yıldır kullanmakta. 300 bin km de prins lp gli ve yasına gore boya durumunun cok iyi oldugu bir aracı aldım. Arac makam aracı olarak kullanılmıs her zamanki gibi ama son iki kullancıısı sahısmıs. Arkadaşlar öncelikle aalacaksanız bence 7,28 kasa alın perfomrans olarka7,40 tan kesin dusuk kalıyodur ama ben bu araclarda ayunı konforu daha uccuza almanın mantıklı oldugunu dusunerek 7,28 aldım en cok merak edilen yakıt tuketimi 12.5 litre lpg ile uzun yolda 120 km sabit hızda 115 km yaptım. hesaplarsanız log fiyatına gore 19 ile 21 kurus arası degisir. İnanmak zor ama bu aracın yakıt tuketimi muthis . Sehirici diger arkadasın soyledigi 31 32 kurusu gecmez ama ben henuz deneyemedim zira her goren arkadas arabayı alıp denedigi icin aracın sakin kullanımı suana kadar olmadı .:) Yalnız arkadaslar bi insan bilmediginin yalancısı ve yabancısıdır. ben bu arac hakkında o kadar cok yanlıs bilgiye sahipmişmki simdi keske daha once alsaymısım diyorum. yani 7 kasa bmw muthis konyada bmw ci arkadslar varsa bulusmak isterim. bmw formu var mı bakmadım ama gercekten muthis bir arac yani diyorum ki bmw araba ise digerleri ne digerleri araba ise bmw ne . :) bunu esprili sekilde soyluyorum ama kullananlar ne demek sitedigimi anlaycaktır. teknik veri su bu hicbirsey bilmiyrum tamamıyla yabancısıyım bu konuda bilgilendirecek arkadas ta varsa seve seve dinlerim . sorularını olur sa da cevap vermeye calısıyım arkadaslar

• pdr42 P kullanıcısına yanıt
    merhaba öncelikle araçtan memnun oluşunuz benide umutlandırdı.
    yıllardır bilindik araçlara biniyoruz mecbur ama aklımda hep bu sınıf araçlardaki konfor,donanım ve güç var.
    şu an 1995 model nissan maxima 2.0 24v V6 140bg düz vites araca sahibim.
    ama gönlümde yatan aslan ilk gördüğüm andan beri 1995-2001 model aralığı sanırım e-38 kasalar.
    tabi ortamda her muhabbeti ğeçtiğinde sorunları ustasının olmayışı pahalı parçaları yakıtı derken liste uzayıp gidiyor vs vs vs...
    ama hiçbiri umrumda değil maximayı alırkende herkez laf etti ama içine binip bir yolculuk yapınca herkez neyin ne olduğunu anlıyor.
    uzun lafın kısası bu araç hakkındaki tecrübelerinizi + ve - yönlerini yazarsanız çok sevinirim. bende hep 7.40 hatta 4.4cc olanını tavsiye aldım siz söyleyene kadar hiç bakmamıştım 7.28 7.40 la bariz bir performans farkı varmı. ortalama yakıtınız son ölçümlerle 100km de kaç lt. şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

• üstadım merhaba yaklasık 2 ay oldu aracı alalı. suan konyada 3 tane arkadas 728 imiz var ucumuzde kullanıyoruz cok ta memnunuz. bendeki il arkadaslardaki kısa olanlar yani short kasa olanlar. Aracların arkasında zaten i yada il yazıyor il olan long kasa. 12 cm daha uzun oluyor ve araba degil o bir makine dedirtitriyor kendine.Bu arac performans aracı degil ama 260 km yi gorebilirsiniz. Motor hacmi ufak oluşu performansız oldugu anlamına gelmesin. Bende arastırırken galericiler 740 745 leri tavsiye ettiler. Fakat gerek bmw ustasına sorunca 740 745 lere yaklaşma onlar motor noktasında en cok problem cıkartabilecek olanlardır dedi. 728 ler ise bmw nin özel olarak urettigi motorunda sorun olmayan üzmeyen bi motor oldugunu soyledi. ustanın soyledigine guvenerek ben 728 aldım. Alırken benim dusuncem ustanın sozune artı olarak motor hacminin ufak oluşu vergisinin az olacagı yakıt tuketiminin 740 lara gore daha uygun olacagı dusuncesi idi. TAbi alırken icinin taba rengi olması da ayrı bir tercihtir. Zira siyahını hic sevmedim sevemedim o yuzden ozellikle bekledim ve ic dosemesi taba renginde olsun istedim. Sana da kesinllikle taba renginde yahut krem renginde olanından al.Siyah almanı tavsiye etmem. Bu araçlar noktasında soracagın kisiler kullananlardır. Onun dısında ne galerici ne de bir baskasına soru sor. ARacın motor km olayına gelince bunlarda motor km cok onemli degil . Yani 300 binde 500 binde olması onemli degil önemli olan bu aracın motorunun gercek bir bmw ustasının bakıp degerlendirip karar vermesi. sahsen aracım 349 bin km de satın aldım sorunsuz sıkıntısız biniyorum Allaha sükür. Büyük motorlu almanı tavsiye etmiyorum . Bahsedecek bircok sey var ozel olarak emrakettigin konu varsa bildigim akdarıyla yardımcı olmaya calsııyım. Bende yeni bir bmw kullanıcısı olarak aracı yeni yani tanıyorum. Hatta zırhlı mı degil mi mevzusu vardı. oraya da yazamadım gerçi ama benm aracta cift cam var ben zırhlı oldugunu biliyordum bilenlerde zırhlı dedi. Ama burada bazı arkadaslar multimedya olan araclarda yalıtım amaclı falan dediler eminde olamaadım ama cift cam olanları alırsan daha iyi olur diye dusnuyorum. sorularına gelnce 740 illaki prformasnlıdır kıyaslama sansım olmadı ama kesin performans olarak 728 den iyidir. Lakin bu araçlarla drag yapmıcaksan 728 sana fazla fazla yeter.ki diger arkadas panaramaya kafa tutup 260 la gectiginin soyluyor ama 260 a basıtgının resmi var ama panaramacı basmamıstır diye dusnuyorum tabi. Ayrıca bu aracın kullanımı o kadarkeyifli ki gercekte anlatılmaz yaşanır. Benim aracım 99 model ama aracta yok yok mesela dun 2010 320 d test ettim. Yeminle soyleyebilirmki 7 kasanın yanında traktr gibi kaldı. ustelik donanım olarak ta hicbişey yok desem yeridir. Yakıt tuketimi dersen bende prins llpg var sehirciinde 31 kurus uzun yolda 18 la 20 kurus arası yakıyordu. gazın litre fiyatı 1,90 1,98 arası kac litre yktıgını sen hesap et. Vergisi donemlik 312 lira işin aslı ben bi ust kasasına bakmaya basladım bile.

• Bu arada soylemeyi unuttum . model olarak 99 ve ustune bak.Eski nesil motor ve yeni nesil motor ayrımı var. Çift vanos diye adlandırıyorlar. 99 dan sonra cift vanos var 99 un bi kısmında da varmıs alırken buna da dikkat etmeni öneririm. manueli varmı bilmiyorum ama otomatigini al bunun vitesi stronic mi nedir cok tatlı bir vitesi var. KEsinlikle otomatik al. long mu short mu dersen ben longları sevdim.DEzavantajı ise sehiricnde 5 metrelik aracı nereye sokacagını bilemiyorsun:) KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM. nette galericiden var 49 lira yazmıs. ona biraz asılsan iyi bi indirim alabilirsin diye dusnuyorum. 728 ler cok fazla yok dikkat ettysen long olanı nerdeyse hic yok :) suan bitane ilanda var 728 il Konyada isen aracı tanıtmak gostermek isterim sende bi fikir sahibi ol
  • BMW 7 Serisi (730Li) 2016 | Showroom İncelemesi

• Ben de konu başlığına bir Katkıda bulunayım.

Araç 730i 2016 short. Short olanlar m paket satılıyor sadece. Bana ivmelenmesi gidişi tatminkâr geldi açıkcası. Yol müsaitliğine göre limitöre takıldığında aslında daha fazla da gösterebilir ( 256-257 genelde).

• Otohaber dergisi ndeki testi okumayı unutmayın. 8 litre gibi başarılı test tüketimi elde etmişler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.