Şimdi Ara

Bmw e65 7 serisi hakkında ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
18.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde 60 65 bin tl gibi bir bütçe var.Piyasada çok araştırma yaptım kendi zevkime uygun olarak 2002-2005 arası bir bmw 7.35i ya da 7.45i almaya karar verdim.Bu araçla ilgili çok bir bilgi bulamadım internette ve forumda araştırmama rağmen.Eğer varsa link yazabilirseniz sevinirim yok ise bu konu ile ilgili birkaç tane sorum olacak;

1-Aracın kronik kabul edilebilecek sorunları nelerdir ?

2-Km olarak düşük km de araçlardansa yüksek km ama yetkili servis bakımlı ve ilk sahibinden araba almayı tercih ediyorum .Çünkü km düşürme olayları ve motor ile ilgili olan sıkıntılı söylemiyor insanlar.Ayrıca gerçekten düşük km araçların fiyatları çok çok yüksek.Bu doğrultuda km sınırım ne olmalıdır 230.000 km de full yetkili servis bakımlı bir araç alınabilir mi mesela ?

3-Donanım olarak paketleri nedir tam anlayamadım ama olmazsa olmaz donanımlar ne olmalıdır zaten boşları bile acayip dolu ama yinede neler kesin olmalıdır dersiniz ?

4-Logic 7 sistemli olanlar harman kardon mu oluyor yoksa başka bir marka mı ? Ve bu sistem gerçekten iyi mi ?

5-Araçların bazılarında simit lpg var aslında lpg li kullanıma çok karşı değilim ama nedense beni korkutuyor kaliteli bir kit lpg sıkıntı çıkarabilir mi ya da bu araç lpg ile kullanılır mı ?

6-Araç ekranında tv izlemek mümkün müdür mümkün ise kalite nasıldır tatmin edici mi yoksa çok bulanık mı ve bunu düzeltmek mümkün müdür ?

7-Aracı alırken 101 nokta ekspertizi yapmanın haricinde nelere dikkat etmem gerekiyor ?

8-Yakıt olarak 15 litreyi geçer mi şehir içi sakin kullanan birisiyim ancak otobanda arabayı zorlarım oda sol şeritten kaptırmak olarak bu kullanım ile şehir içi 15 litreyi geçer mi şehir dışı kaça iner ?

9-Iphone bağlamak mümkün müdür ses olarak değilde görüntü olarak herhangi bir aparat ya da orjinal olarak bir sistem mevcut mudur ?

Düşündüğüm birkaç tane araç linki ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-cazip-2003-7.45i-long-emsalsiz-individual-full-plusfull-160804109/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2002-md-cok-cok-temiz-her-turlu-takas-imkanida-vardir-158270945/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-long-gri-7.35-160695630/detay ----------- bu favorim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-cikisli-bmw-7-serisi-730-li-2003-model-155660066/detay

Sorular belki biraz fazla oldu ama herkes bildiği kadarını cevaplarsa çoğunun cevabını alabileceğimi düşünüyorum .Bu konularda techzone nickli arkadaş çok bilgiye sahip inşallah bu yazımı görür ve cevapları ile bizi onurlandırır.

Herkese iyi forumlar saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winner_dd -- 18 Nisan 2014; 16:56:55 >

• Merhaba,

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

-İlk olarak yakıttan başlayayım.Bizde 530i e60 vardı.Sakin kullanımda 12-13 lt yakıyordu.Siz zorlarım demişsiniz.735i 14-15 lt rahatlıkla yakar 745i de 15-16 lt leri görür.Şehiriçi 13,5 lt civarı yakıyorduk.Lpg'de +1 lt daha fazla yakar ortalama.
    -Bu tip araçları genelde uzun yolda kullanırlar.Yani yüksek km'ler görülebilir.İkinci linkteki aracın km'sinin düşürüldüğünü rahatlıkla anlayabilirsiniz.(İlanların bazıları -gözükmüyor)
    -Donanım olarak büyük ekran navi'li, sunroof, kısa mercek far, koltuk ısıtma olsun.Hafızalı koltuk, soğutmalı koltuk, buzdolabı, 4 koltuk hareketli, vakum kapı, arka koltuk hafıza diye uzar gider bu liste
    -Tv seyredilebilir.Çekim kalitesine bağlı.
    -Borusan ya da kosifler bakımlı olursa iyi olur.
    -Harman kardon ya da logic 7 gayet iyi bir sistemdir.Ses kalitesi hissedilir.

E60 kasa düşündünüz mü ? Bu E65 lerin ikinci eli E60'dan yavaştır.Şimdiden hayırlı olsun aracınız.İyi akşamlar

• İkili mesaj atmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguropc -- 18 Nisan 2014; 23:44:51 >
  • uguropc U kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.E60 kasa 5.30d babamda vardı çok güzel bir araçtı gidişi ve yakıtıda çok maküldü .Fakat bizdeki mi öyleydi bilmiyorum donanım fakiri bir araba idi.Deri koltuk dışında hiçbir özelliği yoktu.Şuanki opel insignia cosmo aracım çok çok daha doluydu.Oyüzden bmw de bazı araçların gerçekten çok boş olabileceğini anlayıp boşu bile dolu kadar dolu bir araca yöneldim.=) Ve e60 kasanın temizleri gerçekten pahalı.Kullanıcı kitlesi olarak 7 ile aynı olmadığında yüksek kmler korkutuyor beni o kasada.
  • Rica ederim.Haklısınız bu konuda Anolog klimalı e60'lar da var Tam dolu diyebileceğim e60 lar da gördüm.Sağ koltuk hafızadan tutun koltuk soğutma masaj vsvs

7 serisi genelde uzun yol aracıdır.Motor yıpranma konusunda 5 serilerinden daha yüksek km'ler de görülür.Borusan ya da kosifler bakımlı olursa iyi olur.

Bir de 7 serisinin bu kadar dolu olması f segmenti bir araç ve dediğim gibi uzun yol aracı
  • Selamlar, ilk sahibinden 2002 model kazasiz, e65 kasa, 7.35i satiliktir. Ilgilenenlerin detayli bilgi icin irtibata gecmesini rica ederim. Besyuzotuziki6261288 Bmw e65 7 serisi hakkında ?
  • Geçen hafta E 65 kasa 2003 model bir Bmw 7,35 aldım .Arac full artı full.Aracın ısınma sistemi bile programlayıp siz araca binmeden aracı ısıtabiliyor .Ses sistemi hıza duyarlı .10 airbag var vs .Yanı donanımı beni çok etkiledi aldım .Bunlarda navigasyon var ama kart istiyor onu nasıl temin edebilirim.Tekerlek olarak kıs lastiği var üstünde Yen'i yazlık Ne alabilirim?

LPG olarak hep prins takılmış yüzde 40 net tasarruf eder diyorlar.Km de ne yakar taktıran var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Bmw e65 7 serisi hakkında ?

• Hayırlı olsun. Ben de aynı kasadan vergiden dolayı 730 düşünüyorum. Ama kilometreleri çok yüksek hep. 15 yaşında arabaya 80 90 bin lira vermek mantıklı mı tartışılır ama tasarımı mükemmel. Bu araba masraf olarak yorar mı çok kararsızım. Yakıt olarak da normal bir araba 2 yakarken bu 3 yakıyorsa sıkıntı yok ama 5 yakıyorsa baş edilmez.

• ozgur_atli O kullanıcısına yanıt
    Bende de E60 530i var.

%50 Sakin ve kalanı da tatlı sert kullanımda karmada 10bin km ortalaması 11.3lt falan.

e65 735i 530i den %10-15 fazla

e65 745i 530i den %15-20 fazla yakar bence.

Genel test bilgileri ve kullanıcı yorumları bu şekilde.

Öyle %50 fazla yakmalar falan olmaz.

730d alınabilir ancak 530i gibi bir araç kullandıysanız yüksek hızda 730d tatmin etmeyecektir. Ayrıca 730d lerin km leri de çok fazla, fiyatları da 85-100bin TL civarı olacaktır.

Prins lpg li 745i 730d ye göre daha masrafsız olur. Km de 730d gibi yüksek olmaz. Lpgli 745i 730d ye göre de km de yaklaşık aynı yakar. 745i fiyatları da 75-85 bin TL arası bulunabilir tahminim.

Benim merak ettiğim 200bin kmdeki bir 745i 'nin Lpg uyumu nasıl ? Diyelim aracı aldık ve motor bakımlarını yaptık ve lpg de kullandık. Motora 100bin kmden önce belirgin zararı olur mu ?

Elektronik biraz şans işi. Olursa da özel serviste yaptırılır. 2-3 sene içindeki arızalar için en fazla 10bin TL bütçe kenarda tutulabilir.

Diğer taraftan işinin ehli bir yerde 730d yi çipleyerek (remap yaparak) 265ps lere ulaştırmak mı, yoksa 745i yi lpg li kullanıp 300ps lerde kullanmak mı ? (%10 lpg kaybıyla)

Hangisi daha mantıklı ?

Yüksek hızda 730d 265ps ile 745i 300 ps arasında hâlâ arada bariz performans farkı olur mu ?

Ne dersiniz ? ☺

• 745 daha masrafsız olur demişsiniz ama vergileri unutmuşsunuz sanırım.

• ozgur_atli O kullanıcısına yanıt
    745i ler 2002-2003 model civarı.

Yani mtv olarak 16 yaş ve üzerini ödersin. O da 333ps bir araç için hiç de fazla bir rakam tutmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acc04 -- 17 Kasım 2017; 20:57:16 >
  • Hocam bu araç hakkındaki tecrübelerinizi paylaşırnısınız.

(2003 7.35)

• Merhaba, 2001 2005 E65 kasa 7 serisi BMW araçları pek beğenmem tasarımı çok güzel değildir, 2005 2008 makyajlı E65 kasa 7 serisi BMW ler daha çok tutulur ve kolay satılırlar, tasarımcılar hem öndeki hemde arkadaki çirkin görüntüyü bir nebze de ola iyileştirmeler yaparak çirkinliği gidermişlerdi, her nekadar iyileştirme yapsalarda bir üst kasa daha çok ilgimi çekmiştir, bu günkü güncel kasa BMW 7 serisi G11 kasada güzel fakat bu senenin ikinci yarısında satışa çıkarılacak olan Makyajlı BMW 7 serisi G11 kasa tıpkı 2001 2005 E65 kasadaki gibi çirkinlikleri barındırıyor, Eminimki pek yanılmam bu konuda satışlar beklendidiğinden çok az olacak ve bir üst kasada bu hatalardan vaz geçilecek, birkaç resimde eklerim , lastik olarak Yaz kış Nokian lastiklerini öneririm, Nokian z-line yazlık için Nokian WR A4 (Kış ayları fazla sert olmayan iklim koşullarında), Nokian WR D4 (Kış ayları sert geçen iklim koşullarında) tecih edilmesi gereken modellerdir, ve rakiplerinden daha sessiz lastiklerdir, Çünkü 7 Serisi gibi bir araçta sessizlik ve yol tutuşu ilk önceliklerden olduğu için bir lastikte araması gereken özellikler bunlar olmalıdır...

Resimler sırasıyla Güncel G11 ve Makyajlı G11 olarak sıralı yüklenmiştir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zahitfettahoglu -- 18 Şubat 2019; 2:28:7 >

• E65/66 V8 benzinli 7 ler Makyajsızdır.
    Makyajsızların da pek çirkin olduğunu düşnmüyorum

Çok elit ve farklı görüntüsü var.

Sırf makyajsız diye dizel ya da sıralı 6 silindir benzinli almak zorunluluğu da bana çok saçma fikir gibi geliyor.

750li var ama ilanlarda belki 1 - 2 tanecik
    Mtv de haliyle daha yüksek seneden dolayı.
    1-2 tane oldugundan donanim ve iç koltuk trim secme seçeneği çok sınırlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acc04 -- 28 Şubat 2019; 23:16:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.