Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1911. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19091910191119121913
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam bugün tam aracımı park edip motoru stop edince 'sağ kısa hüzmeli far arızası' diye bir hata aldım. Daha önce bu konuda tecrübesi olan var mıdır? İlk kez duyuyorum böyle bir hatayı. Araç F20 kasa 1.16i

Su anda sag kisa far yanmiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blaxis3 -- 9 Aralık 2018; 14:47:21 >
  • oquzdag O kullanıcısına yanıt
    esp fren yaptırmıyor teker boşa dönerse gücü kesiyor. esp'yi kapatarak ilerleyebilirsiniz.
  • DeadLifter kullanıcısına yanıt
    Geçen sene uludağa çıktım. Nokian D4 kar lasitği ile . Hiç bir sorun yaşamadım. Tek sorunum park halındeyken son gece yaklaşık 30 cm kar yağmıştı. Arabayı yerinden çıkartmak sorun oldu. O da ESP kaynaklı bir problem. Patinaja düşünce gücü kesiyor. ESP yi ESp butonuna basılı tutaraka (5sn) tamamen kapatabilirsin. Normal yolda giderkende bir kere basarak yarım kapatabilirsin.
  • Karda bizim araçları sürecek arkadaşlara tavsiyemdir, aracın arka koltuklarında 2-3 kişi olduğunda aracın yol tutuşu inanılmaz artıyor patinaja bile kolay kolay düşmüyor. Ağırlık dağılımının %50-50 dağılması karda bir dezavantaj ama aracın arkası yeterli ağırlığa ulaştığında rampa yukarı önden çekişli bir araçtan bile daha avantajlı bir duruma dönüşebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadLifter

Lastikleriniz hangi markaydı? Hevesim kaçtı 😩

sava eskimo s3 205-55-16 aynı lastikleri bmw den söküp corsaya taktım. daha fazla karda tık demeden çıktı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neoorog

esp fren yaptırmıyor teker boşa dönerse gücü kesiyor. esp'yi kapatarak ilerleyebilirsiniz.

denemedim sanamayın, yarım kapalı ile açık arasında çok fark etmedi. tam kapalı iken ise düz gidemediği için aniden karşı şeride geçme tehlikesi var. zaten araç ilerlemedi hiç bir şekilde. Taraklı termale çıkarken.

• Arkadaşlar bugün Kartepe’ye çıktım. Kartepe yolu açıktı ama kuzeyinde kalıp güneş görmeyen bölge tamamen sertleşmiş kar ve buzdan ibaretti. Bu araçla karda buzda problem yaşayanlar kesinlikle lastiklerini değiştirsin. Yarıda kalıp önümden çıkamayan ve geri dönen araçlar arasında Yeni Astra, Bir önceki Tiguan, Qashqai, Reno Scenic vardı. Ama zirvede çoğu markadan araç vardı. Hepsinde de kış lastiği vardı. Lastik çok önemli.
    (Video çektim ama mobilden ekleyemedim)
  • x2X2 X kullanıcısına yanıt
    yaklaşık 2 senedir benim aracımda tahrik hatası var..bmw lerde kronik hastalık....su kaybı ve tahrik hatası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkankaratepe

yaklaşık 2 senedir benim aracımda tahrik hatası var..bmw lerde kronik hastalık....su kaybı ve tahrik hatası..
    Benim 2. 116d aracım ikisinde de tahrik hatası almadım ama birazda şans işi

• fdaolu4198 F kullanıcısına yanıt
    Dün Balgat Borusan’ı aradım Türkiyede hiç 1.18 i m plus kalmadığını söylediler hepsi geçen ay 177 bin TL ye satılmış @fdaolu4198

• volkinca V kullanıcısına yanıt
    Bugün adana borusana gittim 1.18i 2 tane kalmış premium line başka da kalmamış, şimdi almazsanız ocak ortasında sipariş vereceğiz martta 2019 modeller anca gelir dedi

• Arkadaşlar aracımın lastiklerine metal sibop kapağı takmıştım, dün hava basmak için kapağı çıkarmak istedim oksitlenmiş sanırım zorladım ve sibop kırıldı, dün pazar olduğu için açık bir yer bulamadın bugün öğleden sonra ilgilenicem, siboplarda sensör olduğu için tamiri mümkünmü bilmiyorum.bilgisi olan yada başına geln varsa yardımcı olursa sevinirim.Bu arada plastik kapaktan şaşmamak lazımmış.
  • cem1482 C kullanıcısına yanıt
    Siboplar ayri satiliyor, 1 sene once 50₺ gibi bir fiyati vardi

• hepinize hayırlı akşamlar arkadaşlar f20 arayışındayım 116d modellerine bakayorum tavsiyelerinize ihtiyacım var 150 bin km deki araçlar alınır mı olası masrafları nelerdir? 150 bin de 116d almaktansa daha düşük kilometreli 116i lere mi yönelmeliyim yılda 10bin km anca yapıyorum
  • herkese merhabalar. bir süredir sesten dolayı sıkıntı yaşıyorum ve nereden geliyor bu ses bulamıyorum.

yolda giderken 0 km'ye kadar yavaşladığım sırada tıkırtı sesi geliyor. durduğum vakit ayağım frendeyse tıkırtı sesi devam ediyor. klimayı açıp kapadım ses yine devam etti.

bugün p ve boş viteste denedim. ses olmuyor fakat d ve r'de iken tıkırtı devam ediyor. ayağı frenden çektiğimde ses gidiyor. hızlandığım zaman da ses olmuyor.

yani araç vitesteyken durduğu vakit tıkırtı sesi çıkıyor. ne olabilir acaba? Benim gibi bu sesi tecrübe edip, sesi kesebilen var mıdır? Teşekkürler.

araç 2013 118i
  • gakhturr kullanıcısına yanıt
    Tork konvertöre ve şanzıman yağına baktırın bir. Şanzıman yağınız eskimişse ve tork konvertör de hafif bozulmuşsa düşük devirde yüke bindiğinde ses yapabilir. Soğukken geri viteste de daha fazla ses yapıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aseasew

hepinize hayırlı akşamlar arkadaşlar f20 arayışındayım 116d modellerine bakayorum tavsiyelerinize ihtiyacım var 150 bin km deki araçlar alınır mı olası masrafları nelerdir? 150 bin de 116d almaktansa daha düşük kilometreli 116i lere mi yönelmeliyim yılda 10bin km anca yapıyorum
    Benzer durumdayım kolay gelsin hocam, bende arayıştayım ancak f20 116i bakıyorum ben. Malum sitede ilanlara bakıyorum fiyatlar çok değişkenlik gösteriyor, kafama göre araç bulamadım. Bende tavsiyelerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1F20SL

Benzer durumdayım kolay gelsin hocam, bende arayıştayım ancak f20 116i bakıyorum ben. Malum sitede ilanlara bakıyorum fiyatlar çok değişkenlik gösteriyor, kafama göre araç bulamadım. Bende tavsiyelerinizi bekliyorum

Alıntıları Göster
    evet hocam uygun fiyatlı buluyoruz tamam işte bu diyeceğimiz an araç pert çıkıyor al satcılara ve vizesi yeni kazalı olanlara dikkat etmek lazım genelde bunlarda pert olayı olabiliyor

• Fixx kullanıcısına yanıt
    Yok daha fazla ses yapmıyor. Ses şiddeti aynı. Tıkırtı gibi ses yapıyor. Sanki fanın içine birşey kaçmışta o sürtüyormuş gibi.
  • Aralık 2016'da aldığım 118i aracımın garantisi bugün bitti, iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum ama aracı uzun süre kullanacağım için dün kosiflere gidip 3 yıllık ekstra garanti satın aldım. €1250 civarı bir ücreti var ve anlık kur ile tl'ye çevirilip ödeme yapıyorsunuz, ben yaklaşık 7600 lira para ödedim 5 taksit olarak.
  • 
Sayfa: önceki 19091910191119121913
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.