Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1913. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19111912191319141915
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Panthér

Nasıl şans eseri? 8.000km bunu fark etmek için çok uzun bir zaman.

Alıntıları Göster
    İlk başta kapalı garajdan dışarı çıkarken beyaza döndü, dedim araç soğukken kırmızı ısınınca beyaz. Sonra benzin azken denk geldi, dedim mesaj olduğunda uyarı kırmızı yanıyor. Sonra hava sıcaklığı 4 derecenin altında denk geldi, dedim yol soğuk, kaydırma diye uyarı veriyor. En son akşam vakti uzunca bir süre kırmızı kaldı, dedim tamam, karanlıkta gözler rahatsız olmasın diye kırmızı..
  • quote:

Kullandığım ve aldığım araçların çoğunda yağmur sensörü vardı, 1 serisinde gördüğüm yağmur sensörü en kötü çalışanı. Sensör olmasa da olur, bir durumu var. Aldığımdan beri hiiiç beğenmiyorum
    Kesinlikle katiliyorum kullandigim en kotu yagmur sensoru, sadece var yani bir ise yaramiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karti

Kesinlikle katiliyorum kullandigim en kotu yagmur sensoru, sadece var yani bir ise yaramiyor.

Alıntıları Göster
    Yağmur sensörü dedikleri şeyi hiç koymasalar da fark eden bir şey olmazdı; Var-Yok aynı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Yağmur sensörü konusunda bende şikayetçiyim. Algılama da bazen sapıtıyor bir bakıyorsunuz çok hızlı, bir bakıyorsunuz devreye girmiyor yada leke geliyor herhalde bazen hiç durmuyor
    Şunu da ekleyim, geçen gün yağmur sensörü aktif, araçdan çıkıp kapıları kapatıp ön cama su döktüm hiç bir pencereyi, sunroofu kapama gibi bir fonksiyon yok, olmasını beklerdim açıkçası. Kodlama ile yapılıyor mu onu bilmiyorum.
  • Arkadaşlar ben bunu yağmur sensörüyle ilgili 4-5 yıl kadar önce birşey paylaşmıştım. Yağmur sensörünü aktif hale getirdikten sonra hızını arttırıp azaltabildiğiniz bir ayar tamburası var biliyorsunuz. Onu bir iki kere ayar yaparak tam silecek çalıştıktan sonra(aşağı yukarı hareketini 1 tur yaptıktan sonra) istediğiniz yere getirin ondan sonra nasıl güzel çalıştığını göreceksiniz. O tamburaya hiç dokunmaz ve yağmur sensörünü aktif eder bırakırsanız yapmur senaörü çalışmıyormuş gibi oluyor.( Bu da BMW nin ayıbı ya da yazılımı yapan mühendis siz sensörü aktif ettikten sonra o tamburayla da 1-2 ayar yapmanızı isttediğse vardır bir bildiği bizim anlayamadığımız) belki demek istediğimi tam anlatamadım bunu deneyin eğer olmassa bana mesaj atın daha ayrıntılı anlatırım sizllere ne yapmanız gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kkurt80

Arkadaşlar ben bunu yağmur sensörüyle ilgili 4-5 yıl kadar önce birşey paylaşmıştım. Yağmur sensörünü aktif hale getirdikten sonra hızını arttırıp azaltabildiğiniz bir ayar tamburası var biliyorsunuz. Onu bir iki kere ayar yaparak tam silecek çalıştıktan sonra(aşağı yukarı hareketini 1 tur yaptıktan sonra) istediğiniz yere getirin ondan sonra nasıl güzel çalıştığını göreceksiniz. O tamburaya hiç dokunmaz ve yağmur sensörünü aktif eder bırakırsanız yapmur senaörü çalışmıyormuş gibi oluyor.( Bu da BMW nin ayıbı ya da yazılımı yapan mühendis siz sensörü aktif ettikten sonra o tamburayla da 1-2 ayar yapmanızı isttediğse vardır bir bildiği bizim anlayamadığımız) belki demek istediğimi tam anlatamadım bunu deneyin eğer olmassa bana mesaj atın daha ayrıntılı anlatırım sizllere ne yapmanız gerekiyor.
    Yağmur sensörünün hassasiyet ayarının da olduğunu biliyor ve ayarlıyorum(yani ben yapıyorum da o uygulamaya geldiğinde isteneni veremiyor). Ama bu hassasiyet ayarı diğer aldığım yada tecrübe ettiğim araçlarda olduğu gibi stabil çalışmıyor; sensörün düşen yağmurun yoğunluğunu algılaması zayıf ve geç karar veriyor. Bize anlık net çalışan lazım. Yağmur artıyor o hala duruyor? hassasiyeti bir tur arttırınca da o zaman da yağmur az olmasına rağmen gereğinden fazla hızlı çalışıyor (vesaire).

En kötüsü de yan araç camınızı tamamen kirli su içinde bırakıp geçtiğinde anlık olarak görüşünüz kesilir, işte o zaman yoğunluğu algılayıp son hız çalışarak camı anında silmesi lazım; yapmıyor? Bekliyor!! Sanki o su sensöre gelmemiş??

Aslında en önemli görevidir bu; Yağmur hızı bir anda değişir yada cam tamamen su ile kaplanır ise, hemen sensörün algılayıp durumunu ona göre HEMEN değiştirmesi gerekir. Bu arabanın yağmur sensörü yapmıyor...

Ne zaman yağmurlu havada sürüş yapsam hiç bir zaman net çalıştığını görmedim, hassasiyet ayarı ne yaparsan yap düşen yağmurun hızını/yoğunluğunu ayarlayıp beni memnun eden durumu hiç gerçekleşmedi. Hep "bu ne yaa!" dedim.

Netice de; benim için, 7-8 yıldır aldığım yada başka araçlarda tecrübe ettiklerim arasında "iş görürlüğü en alt sırada".

• Araç durduğunda kendini pasif duruma alması da kabul edilen bir durum değil. Yağmur o an yağıyor ve sensör aktif ise özelliğin de görevde olması lazım; iş bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 18 Aralık 2018; 11:4:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhend88

Yağmur sensörü konusunda bende şikayetçiyim. Algılama da bazen sapıtıyor bir bakıyorsunuz çok hızlı, bir bakıyorsunuz devreye girmiyor yada leke geliyor herhalde bazen hiç durmuyor
    Şunu da ekleyim, geçen gün yağmur sensörü aktif, araçdan çıkıp kapıları kapatıp ön cama su döktüm hiç bir pencereyi, sunroofu kapama gibi bir fonksiyon yok, olmasını beklerdim açıkçası. Kodlama ile yapılıyor mu onu bilmiyorum.
    Aralık camları o durumda anında kapatması en güzel durumdur. Ben yaz-kış ayları pek cam açmadığım için bunu tecrübe edemedim.

Ama yapsa iyi olurmuş, çok yaşanmıyor ama su birikintilerinden hızlı geçerken yan araç suyu sıvadığı zaman ön iki camı hemen kapatsa güzel özellik olurdu. Tabi camın aralığı fazla ise hızına yetişemeyecektir.

Hatırladığım kadarı ile bu kodlama ile özellik açanların yazdığı listede bu durum yoktu.

• quote:

Araç durduğunda kendini pasif duruma alması da kabul edilen bir durum değil. Yağmur o an yağıyor ve sensör aktif ise özelliğin de görevde olması lazım; iş bu.

Şimdi eve dönerken denedim aracı park halinde çalıştırdınız yağmur sensörünü açtınız sonra harekete başlayınca aktif oluyor, sonra yolda kırmızı ışık, trafik vs nedeniyle dursanız da çalışmaya devam ediyor, yani araç durduğunda pasif olmuyor, sadece ilk çalıştırdıktan sonra hareket etmeniz gerek. Zaten mantıklı olan da bu araç park halindeyken neden boş yere çalışsın ???

• Panthér kullanıcısına yanıt
    @kkurt2002 video için teşekkürler. Bende sizin gibi ayarladığımda aynen belirttiğiniz gibi daha düzgün çalışıyor katılıyorum ancak,

@Panthér 'in dediklerinden bende muzdaribim aynı şeyleri yaşamışız ve düşünmüşüz. Bazı durumlarda özelikle tır yanından geçerken filan elle müdehale durumu oluyor ve bu biraz sinir bozucu. Her arabayı sürdüğümde bazı durumlarda sensör stabil olmayınca dikkat dağıtıcı olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkurt80

Şimdi eve dönerken denedim aracı park halinde çalıştırdınız yağmur sensörünü açtınız sonra harekete başlayınca aktif oluyor, sonra yolda kırmızı ışık, trafik vs nedeniyle dursanız da çalışmaya devam ediyor, yani araç durduğunda pasif olmuyor, sadece ilk çalıştırdıktan sonra hareket etmeniz gerek. Zaten mantıklı olan da bu araç park halindeyken neden boş yere çalışsın ???

Alıntıları Göster
    Elbette ilk hareketten sonra aktif olacaktır. Eyleme başlamadan nasıl olacak ki?

Burada önceki mesajınızda yazdığınız ve bende karışıklı yaratan kelime; durduruyor...
    İlk harekete geçmeden çalışmıyor ise; tam olarak aktif olup çalışmaya başlamamış birşey de bilerek kendini durdurmayacaktır.

Neyse.

Zaten konu; sensörün diğer araçlardaki kadar iyi olmaması ve kullanıcı için net görev yapmayan bir özellik olması...

• quote:

Orijinalden alıntı: Serhend88

@kkurt2002 video için teşekkürler. Bende sizin gibi ayarladığımda aynen belirttiğiniz gibi daha düzgün çalışıyor katılıyorum ancak,

@Panthér 'in dediklerinden bende muzdaribim aynı şeyleri yaşamışız ve düşünmüşüz. Bazı durumlarda özelikle tır yanından geçerken filan elle müdehale durumu oluyor ve bu biraz sinir bozucu. Her arabayı sürdüğümde bazı durumlarda sensör stabil olmayınca dikkat dağıtıcı olabiliyor.
    Evet haklısınız arada bir elle manual müdahale gerekiyor, bizde bir de Polo araç var onun yağmur sensörü Bmw ye göre daha stabil, ben sadece hiç çalışmıyor dediniz diye düşündüğüm için yardımcı olmak istedim, keyifli sürüşler.

• quote:

Elbette ilk hareketten sonra aktif olacaktır. Eyleme başlamadan nasıl olacak ki?

Burada önceki mesajınızda yazdığınız ve bende karışıklı yaratan kelime; durduruyor...
    İlk harekete geçmeden çalışmıyor ise; tam olarak aktif olup çalışmaya başlamamış birşey de bilerek kendini durdurmayacaktır.

Neyse.

Zaten konu; sensörün diğer araçlardaki kadar iyi olmaması ve kullanıcı için net görev yapmayan bir özellik olması...

Alıntıları Göster
    Haklısınız ilk attığım mesajda karışıklığa sebebiyet verecek şekilde yanlış ifade kullanmışım, dediğinizde haklılık payı var daha iyi çalışan yağmur sensörleri mevcut, ben hiç çalışmadığını düşünerek videoyu yollayıp yardımcı olmak istedim, keyifli sürüşler

• Teşekkür ederim. İyi günler, iyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 18 Aralık 2018; 13:45:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadLifter

Merhaba, isterseniz önce fiyattan başlayalım? Üzerinde durulacak pek bir kronik sorun yok. Klima çalışınca gürültü yapıyor mu ona bakın, kasnak değişmesi gerekiyor galiba. Arka stoplardan biri cansız olabilir. Motorda rölantide titreme var mı, aklıma gelen bunlar, ekspertizde pek dikkat edilmez bunlara. Onun dışında ne varsa raporda çıkar zaten.

Alıntıları Göster
    merhaba,rölantideyken motor titremesi kronik bir sorun mudur? 2017 agustos çıkışlı dizel aracım soğukken ilk çalıştırdığımda ısınana kadar titriyor. Devirde oynama yok fakat araç titriyor, silkeleniyor gibi bir durum söz konusu. Bilginiz dahilinde bir arıza ise yardımcı olabilir misiniz? en azından servise fikir sahibi olduğumu belli edersem sorun çıkarmayacaklarını düşünüyorum. teşekkürler.

• Bende konuya katkida bulunayim. Audi de arac ayarindan ayarlandiginda bir daha herhangi bir tusa basmadan su geldigi zaman kendiliginden calisiyordu ve hassasiyeti gercekten cok guzeldi. Bmw de maalesef kimse memnun degil. Polo da Vag grubu oldugu icin oda guzel calisiyordur eminim. Yalniz arac isikta durdugunda calismaya devam ediyor demissiniz. Belli bir sure durunca calismayi sonlandiriyor arac D de bile olsa , oyle degilse de cok basima geldi haraket etmek icin silecek koluyla oynadigim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rendolf

merhaba,rölantideyken motor titremesi kronik bir sorun mudur? 2017 agustos çıkışlı dizel aracım soğukken ilk çalıştırdığımda ısınana kadar titriyor. Devirde oynama yok fakat araç titriyor, silkeleniyor gibi bir durum söz konusu. Bilginiz dahilinde bir arıza ise yardımcı olabilir misiniz? en azından servise fikir sahibi olduğumu belli edersem sorun çıkarmayacaklarını düşünüyorum. teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Hocam kronik sorun değil. Eski araçlarda EGR valfi, oksijen sensörü, motor kulakçığı vb sebeplerden olabiliyor. Yeni araçlarda genelde bujilerden kaynaklı silkelenme olabiliyor. Bazen de kötü yakıt buna sebep olabiliyor. Sizin araç yeni ve garanti kapsamında olduğundan bilgi sahibi olmasanız da sorun çıkarmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeadLifter

Hocam kronik sorun değil. Eski araçlarda EGR valfi, oksijen sensörü, motor kulakçığı vb sebeplerden olabiliyor. Yeni araçlarda genelde bujilerden kaynaklı silkelenme olabiliyor. Bazen de kötü yakıt buna sebep olabiliyor. Sizin araç yeni ve garanti kapsamında olduğundan bilgi sahibi olmasanız da sorun çıkarmazlar.

Alıntıları Göster
    bilgi için teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar Merhaba,
    Birkaç konuda bilginize ihtiyacım olacaktır. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

1-2015 1.16d için balata önerisi yapabilir misiniz?
    2-Yakın zamanda sıfır yada çıkma lastik alacağım. Ne önerirsiniz? İlla RFT mi almamız lazım.
    3- İstanbul'da özel servis önerir misiniz? ( çok memnun kaldığınız özellikle.)
  • Rendolf R kullanıcısına yanıt
    Soğukken titreşimli çalışma bendede var ama bu sadece soğukken ve rolantide 1dk kadar oluyor sonrasında araç normale dönüyor. Dizel araçlarda özellikle 3 silindirli bir dizel araçta ilk çalışmada titreşimi olağan karşılıyorum n47d16 motorlu 116ed ler bu kadar titremiyor 4 silindirden ötürü

• 
Sayfa: önceki 19111912191319141915
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.