Yarbay
05 Ekim 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 76 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Verdigim siparis iptal edildi. Tesekkurler amazon

————————

Aynı satıcı şu linkten hala 49TL'ye satıyor, şansını denemek isteyenler deneyebilir:

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-10-000-mAh-Powerbank-Ta%C5%9F%C4%B1nabilir/dp/B07DDKRDDQ/ref=pd_sbs_107_6/259-8498420-1529237?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07DDKRDDQ&pd_rd_r=17c2e81b-c1f5-4a5d-8ae2-f0db48b51ebc&pd_rd_w=RonxB&pd_rd_wg=v9Gfe&pf_rd_p=fde4e6e8-1bd3-43d8-af37-bc036156b7dc&pf_rd_r=JNP5MSXG0PWRXVT9FD97&psc=1&refRID=JNP5MSXG0PWRXVT9FD97

--------------

Fiyat 90TL oldu

--------------

Amazon 49 Liradan Xiaomi 10000 mAh satıyor. Satıcı TURANTOPTANAKSESUAR, firma yorumlarında olumsuz bir şey görmedim.

Stok 8 adet

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-Versiyon-Ta%C5%9F%C4%B1nabilir-Cihaz%C4%B1-G%C3%BCm%C3%BC%C5%9F/dp/B07C12XY7C/ref=sr_1_220?qid=1566997194&refinements=p_4%3AXiaomi&s=electronics&sr=1-220
Bu adamlardan benim gibi bir şey almaya kalkan insanlar varsa burdan uyarmak için bu konuyu açıyorum. Bunların İnternet sitelerinden verdiğim akvaryum siparişim şirket adresime teslim edildikten sonra kargoyu açtığımda ürünün 2 sayfa gazete kağıdına sarılarak gönderildiğini gördüm, içini açıp kontrol ettiğimde ise akvaryumum boylu boyunca çatladığı fark edip hemen firma ile iletişim kurdum. Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarını özellikle belirten firma, kargo tutanağı olmadan hiçbir şey yapmayacağını, şirketin bundan zarar edeceğini söyleyerek hemen işten sıyrıldı.

allahın çin'inden ürün aldığınızda 1 dolar bile olsa balonlu naylona sarıp gönderiyorlar, ürüne bir şey olsa bile para iadesi alıyorlar. bunun gibi firmalar da ne kadar para koparsak kardır diye ayıplı ürünün üzerine yatıyorlar.

gönderilen kargo paketi:

akvaryumun hali:

Bunlar da sikayetvar.com da listelenen diğer şikayetler:https://www.sikayetvar.com/atakan-akvaryum-petshop
Şu an fenercell faturalı hat kullanıyorum, yaş dolayısıyla genç tarifelere geçme şansım yok. Minimum 500 dakika konuşmalı, 2gb interneti olan en fazla 19 liraya tarife önerebilir misiniz? Mümkünse türk telekomda kalmadı tercih ederim.
3 Arkadaş işlerimiz dolayısıyla maça gidemiycez. Yerimiz Maraton Üst G Blok 24. Sıra 29-30-31 koltuk.

Tek tek de alabilirsiniz, toplu da alabilirsiniz, Anında passo kartınıza transfer sağlarız.

Fiyat olarak, kişi başı 90tl istiyoruz.

iletişim: 0501 911 68 01
Merhaba arkadaşlar,

Superonline'ın fiber nereye sayfasından apartman ismiyle kontrol ettiğimde apartmanda fiber olduğu yazıyor. Sokak başında da superonline kutusu var ve apartmanın önüne kadar geliyor. Buraya kadar her şey çok güzel ama fiber kullanabilmem için ne yapmam gerekiyor orasını müşteri hizmetleriyle netleştirebilmiş değiliz.

Bugüne kadar 3-4 defa arayıp superonline müşteri hizmetleriyle konuştuk, her defasında farklı şeyler söylüyorlar. Biri, "bekleyin biz sizi bulucaz" derken diğeri, "siz istiyorsanız bölge ofisimize başvurun apartman olarak" diyor. Yani top ne apartman olarak bizde kaldı ne superonlineda, öyle ortada kaldık.

Ocak 2015'de doping adsl ile sözleşmem bitecek, o tarihe kadar fibere geçmek istiyorum. Bu süreçleri hızlandırmam için ne yapmam gerekir? tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Amazon'da Logitech G700s 50$+16$ kargo ile birlikte toplam 66$'dan satılıyor. Şu an geçici olarak stok tükenmiş ama müşteri hizmetleriyle chat yaptım eğer bu fiyattan sepete atarsanız stok'a girdiğinde bu fiyat kartınızdan çekilecek dedi.
120TL gibi bir fiyata geliyor, şu an en ucuz mediamark'ta kampanyalı olarak 185 civarına satılıyor, G700s'in benimde kullandığım bir önceki nesili 200TL'den aşağı bulunmuyor türkiyede.

iyi bir oyuncu mouse'u almak isteyenler için bence kaçırılmaz fırsat, fiyatı yüzünden gümrüğe takılma şansı da yok.

Fiyatın ileride değişmeyeceği ile ilgil müşteri temsilcisiyle yaptığım konuşma aşağıda:

quote:

Initial Question: Hi,

I want to order Logitech G700s Rechargeable Gaming Mouse, sold by Amazon.com LLC. but it seems item is temporarily out ot stock. Item is on sale now, it costs $49.99. If i order now and when it gets in stock again will Amazon charge $49.99 for the mouse again or you will charge regular price?

thanks

11:43 AM(GMT) Amazon(CSA): Hello, my name is Ajmath. I'll be glad to help you today.

11:45 AM(GMT) Amazon(CSA): Please wait while I check on that.
11:47 AM(GMT) Amazon(CSA): I'm sorry to keep you waiting. It'll just be a moment longer.
11:49 AM(GMT) Amazon(CSA): Just for confirmation, can you please send me the link of the item?
Thanks for waiting.
11:49 AM(GMT) Can Çetin:http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B00BFOEY3Y/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1385984714&sr=8-1&keywords=logitech+g700s&condition=new
11:49 AM(GMT) Amazon(CSA): Thank you.
11:49 AM(GMT) Can Çetin: first one
11:53 AM(GMT) Amazon(CSA): I checked and see that if you place the order now you'll be charged $49.99 even if the item ships later or price increase.
11:53 AM(GMT) Can Çetin: ok thanks for your help
11:54 AM(GMT) Amazon(CSA): You’re welcome.
Is there anything else I can help you with?
11:54 AM(GMT) Can Çetin: no thank you
Thank you.
Amazon.com

Link:http://www.amazon.com/gp/product/B00BFOEY3Y/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER
merhaba,

digiturk'un hd9103 model cihazını kullanıyorum, hd aboneliğim var. düne kadar normal kanalların yerlerine hd kanallar çıkıyordu kanal listesinde (ör: 25. kanal atv hd) fakat dün ethernet ayarlarını yaparken fabrika ayarlarına dönüp digiturk kurulumu yaptıktan sonra bu sıralama tamamen yalan oldu şu anda 25. kanalda atv hd yerine sd atv var, diğer kanallarda aynı şekilde.

ben bunu eski haline getirmek istiyorum ne yapmam gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim.
merhaba,

geçen haftalarda hattımı avea'dan vodafone denen rezil kuruluşa taşıdım fakat telefonla adam gibi konuşamadığım için hattımı turkcell'e taşımak istiyorum.

benim için önemli olan her yöne konuşma dakikası (400 ve üzeri) ve en az 500mb internet. vodafone ve avea'daki gibi 19-23tl lere iyi paketler alamıycağımı biliyorum ama en kârlı nasıl bir paket alabilirim turkcell'den yardımcı olursanız sevinirm.
Merhaba arkadaşlar,

Bugün arabayı muameleciye verdim muayene için, adam öğlen aradığında trafik cezam yüzünden işlem yapılamadığını söyledi telefonla. Hemen garanti'nin internet şubesinden kontrol ettim 2 tane cezam gözüküyordu biri 120 TL + 200 TL faiz, diğeri 190 TL + 0 faiz. Emin olmak için GİB'den kontrol ettim orda faizli trafik cezası gözüktü sadece. Ceza 2009 mayıs ayında plakaya kesilmiş ve o günden bu güne 200 TL faiz binmiş.

Şimdi şöyle bir saçmalık var, araç 2010 nisan'da muayeneye girdi fakat o muayenede borç gözükmüyordu, haliyle muayene sorunsuz tamamlandı. 3 yıl geçtikten sonra bu günkü muayenede bu borcun çıkması garip değil mi? Ne eve gelen bir kağıt var ne bir şey var. Niye ceza yediğimi bile bilmiyorum. Cezayı mecbur gib üzerinden ödedim ama hiç içime sinmedi, bunun peşini bırakmak istemiyorum. Bu benim haberim olmayan, 3 yıl önce kesilmiş cezaya itiraz etme imkanım var mı? Bana bu cezanın kanıtını sunmak zorunda değiller mi? Belki polisin teki kafasına göre ceza yazmış ben nerden bilicem bunu?

İşin daha da garip tarafı, cezayı ödedikten sonra garanti'ye tekrar girip diğer cezaya bakmak istediğimde (ki bu cezanında ne olduğuna dair hiç bir fikirim yok) plaka sorgusu sonrası bilgilerimin maliye veri tabanıyla uyuşmadığı için sorgu yapılamadığını söylüyor garanti. Artık diğer cezanın da ne fatura numarasını biliyorum ne başka bir şeyini.

Bundan sonra ben ne yapabilirim? Kesilen cezaların makbuzlarını, ne zaman nerede, ne için kesildiklerini nasıl öğrenebilirim? Bunları öğrendim diyelim, bana kanıt göstermek zorunda değiller mi cezalar için? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Polk Audio TL1600 + Sony DH520 Alındı;
Sistem hakkındaki yorumlarım:

Evet nihayet maceramı şimdilik noktaladım.

Cumartesi günü canhifi'a gittim blackstone'ları dinlemek için. Müzik performansını bildiğim için direkt film izlemek istedim, ve tahmin ettiğim gibi filmlerde proav'da yaşadığım vokal sıkıntısından eser yoktu. Tertemiz, pırıl pırıl geliyordu sesler. Sonuç olarak CanHiFi'dan Blackstone 1600'leri 1.550 TL'ye 8 taksite satın aldım. Nakite fazla bir indirim yapmadıkları için taksitli almayı tercih ettim.

Blackstone ile HK setlerini karşılaştırmamı isteyenler vardı, öncelikle şunu söylemek lazım HK setlerini saturn de yalıtımı iyi olmayan bir alanda dinledim, blackstoneları özel odada dinlediğim için çok sağlıklı bir karşılaştırma olmayacaktır ama blackstone ses orta derecede açıkken hem HKTS16'dan hem de HTKS20'den çok çok daha berrak ve tok ses veriyordu.

Bu işe 2.000 TL civarı bütçe ayırdığım için elimde çok da fazla bir mebla kalmamıştı. Hazır beşiktaştayken mediamarkt'ın Yamaha 467 kampanyasına bakim dedim, gittim gördüm, meğerse cihazın ucuz olma (600 TL ) sebebi hem aylardır teşhirde olması hem de kumandasının olmamasıymış. Oldu olacak sadece devrelerini verselermiş biz toparlardık!.. Ayrıca beşiktaş mediamarkın dünyalar zekisi çalışanlarına da burdan teşekkür etmek istiyorum zira tek amfi alacağımı söylememe rağmen bana kampanyalı seti satın almamı, sonrasında speakerları satıp paramı çıkartabileceğimi tavsiye etti. Kendisine buradan minnetlerimi sunuyorum.

Neyse konuyu fazla uzatmadan Istanbul Forum'daki Saturn'den Sony DH520'yi 495 TL gibi bir fiyata satın aldım. Normal fiyatı 595 TL idi fakat ellerinde 2 tane teşhir, 1 tane de teşhir olmayan fakat üst kasasında hafif bir eğilme olan bir model vardı. Ben üst kasasında hafif eğilme olan modeli test ettikten sonra defosundan dolayı indirim istediğimi söyledim ve 495TL gibi komik bir rakkama amfiyi satın aldım.

Home theater konusunda acemi olduğum için hoparlor kablolarının setin içerisinden çıkacağını düşünüp o gün kablo alışverişi yapmamıştım, cumartesi akşamı seti kurarken acı gerçekle karşılaştım. Eve geldiğimde saat geç olduğu için de seti kuramadım. Benim gibi acemilere ibret olsun, seti aldıktan sonra hoparlor kablosunu almayı unutmayın :)

Nihayet pazar günü kurulumları tamamladım, media oynatıcı olarak bilgisayarımı kullandım (HDMI) Avatarın DTS codecli rip'ini amfi sorunsuz olarak çözdü ve performansından oldukça tatmin olduğumu söylemem gerekiyor. Gerçekten pırıl pırıl ses aldım. Eğer bu işe benim gibi 2.000 TL civarı bütçe ayıran varsa kesinlikle blackstone'ları tavsiye ederim.

quote:

Merhaba,

Yakın zamanda 1500-2000 TL arasında bir sistem kurmak istiyorum. Önceliğim PC'yi, uydu alıcısını amfi'ye bağlayıp görüntüyü TV'den almak. Filmleri şu an pc üzerinden tv'de izliyorum.

Kafamdaki amfiler:

SONY STR-DH520 (600 TL)
PİONEER VSX-520-K (800 TL)
YAMAHA RX-V 371 (870 TL)
DENON AVR-1312 (1.100 TL)

Kafamdaki speaker setleri:

Polk Audio Blackstone TL1600 (1.550 TL)
Polk Audio RM705 system (944 TL)
WHARFEDALE DIAMOND 9 HCP (855 TL)
WHARFEDALE CRYSTAL-2 40 HCP (1.260 TL + SUB lazım)

Kafamda bu fiyata uyan bir kaç konfigrasyon var, sizin önerilerinizi de öğrenebilirsem çok sevinirim. Fiyatları istanbulhifi ve cemhifi sitelerinden aldım. Daha uygun fiyata bulabileceğim yerler olursa onları da öğrenmek isterim.

1) SONY STR-DH520 + Polk Audio Blackstone TL1600
Toplam: 2.150 TL (bu benim bütçemi zorluyor ama blackstone için çok iyi yorumlar okudum)

2) SONY STR-DH520 + Polk Audio RM705 system
Toplam: 1.544 TL

3) DENON AVR-1312 + WHARFEDALE DIAMOND 9 HCP
Toplam: 1.955 TL

Bunlar dışında darty'de gördüğüm bir harman kardon hazır sistem var: Harman Kardon HD SHOW 9
1.999 TL liste fiyatı var.
Setin içerisinde: AVR 156 + BDT30 + HKTS9BQ var. Blu-ray playera ihtiyacım yok, dediğim gibi filmleri bilgisayardan izliycem ama amfi + speaker için yorumlarınızı bekliyorum.

Sonuç olarak benim öncelikli amacım PC'den hd+dts codec li filmleri sorunsuzca izlemek (hdmi ile). Ayrıca uydu alıcısını da amfiye bağlıycam. Sistemi salona kurucam, salon da çok büyük değil 25-30 m2 arası. Benim için en önemli kriter sesi çok fazla açmadan mümkün oldukça temiz ses duyabilmek. Bu yöndeki tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Teşekkürler

Sistem incelememasahttp://forum.donanimhaber.com/m_59221369/mpage_1/f_/key_//tm.htm#msglink_59590444http://forum.donanimhaber.com/m_59221369/mpage_1/f_/key_//tm.htm#msglink_59590444
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.818
İkinci El Bölümü Mesajları: 103
Konularının görüntülenme sayısı: 127.427 (Bu ay: 438)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 154 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.