Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1910. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19081909191019111912
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FİYAT BİLGİSİ NEDİR 05317822678 WATSAPP
  • arkadaşlar çakmaklıklar aracın kapısını açınca çalışmaya başlıyor, kapatınca belli bir süre sonra kesiliyor, sizde de böyle mi?
    bagajdaki çakmaklıkta durum nasıl deneyip söyleyebilir misiniz
  • Arkadaşlar iyi günler 2017 model 118i aracıma kış lastiği almak istiyorum. Rft yıldızlı lastikler bütçemi aşıyor, Continental 205/55R16 91T TS860 lastiğini almayı düşünüyorum.

Rft takmamam bir sıkıntı çıkarır mı sizce? Lastiğim patlasa bile yol yardımı arayıp çekici çağırırım diye düşünüyorum rft patlasa bile içindeki kısım ile lastikçiye kadar gidip arabaya zarar vermek istemem. Ankarada kış dönemi geçiriyorum teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksnake03

arkadaşlar çakmaklıklar aracın kapısını açınca çalışmaya başlıyor, kapatınca belli bir süre sonra kesiliyor, sizde de böyle mi?
    bagajdaki çakmaklıkta durum nasıl deneyip söyleyebilir misiniz
    Araç kamerası var; Kapıları açınca çalışmaya, kapattıktan sonra 5 dk. kadar daha kayıt yapıyor.

Bagajdakini bilmiyorum, muhtemelen aynıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 5 Aralık 2018; 21:52:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Arac kamerasinizin elektrigini nereden aliyorsunuz?

• skatermert S kullanıcısına yanıt
    Geçen sene Nokian WR D4 Run Flat kış lastiği almıştım, Ankara'da neredeyse tekere kar hiç deyemedi bile. Bu sene nasıl geçer bilmem. Ancak lastik alırken bu RFT lastik fiyatı Conti lerin normal lastiğinden daha ucuzdu onu belirtmek isterim. Yağmurda, kuru zeminde yol tutuşu güzel karda dediğim gibi daha deneyemdik. Fiyat olarak araştırmanızda fayda var.

Bunun dışında RFT mi normal mi muhabbeti burada çok döndü. Kısacası tercih meselesi olmakla beraber fabrika çıkışı RFT lastik üstündeyse her zaman RFT kullanılmalı kanaatindeyim. Belki uzun yol yapmayacaksanız şehir içi sadece kış içim kullanılır o da sizin seçiminiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksnake03

Arac kamerasinizin elektrigini nereden aliyorsunuz?
    Ön çakmak girişinden. Kabloyu aşağıya salıverdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serhend88 kullanıcısına yanıt
    Size gerçekten çok teşekkür ederim nokian ın söylediğiniz modeli continental söylediğim model ile tamamen aynı fiyata denk geliyor. Nokian lastiği hakkında bir bilgim yok fakat bahsettiğiniz lastik modeline yorumlar çok olumlu doğru karar bahsettiğiniz rft lastiği almak olacaktır sanırım tekrar teşekkür ederim

• skatermert S kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim ne demek. Umarım memnun kalırsınız. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Bu arada Ankara da nokian satan yetkili bayi 2-3 yer var. Telefonla fiyat alabilirsiniz. Geçen sene bana Çankaya daki daha uygun fiyat vermişti (365-370 TL) ancak evim İskitler e yakın olduğu için İskitler de (375) taktırdım. Bu sene fiyatlar ne alemde bir fikrim yok.
    Aracın orijinal lastik boyutu 195/55R16 olmasına rağmen 205/55R16 daha çok tercih ediliyor gibi duruyor. Nedenini bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi md1 -- 6 Aralık 2018; 13:44:48 >
  • Beyler F20 ile Kartalkaya, Kartepe, Uludağ gibi yolları karlı ve yüksek rakımlara çıktınız mı?

Haftasonu çıkmayı planlıyorum, kar lastiği ve zincirim de var. Aracın kar referansı nasıl bilmiyorum. Umarım sürpriz yaşatmaz.

• md1 M kullanıcısına yanıt
    Benim araç 2017 model fabrika çıkışlı 205 lik ile geldi. Genelde 16 inch jant varsa tüm markalar binek araçlara 205/55/R16 tercih ediyorlar. Ayrıca lastik ebatı genişledikçe yol tutuşunuz artar, fren mesafeniz kısalır, yakıt artar (tabi az miktarda).
    Benimki de 2017 ekim tarihli üretimi ancak üzerinde gelen lastikler; önlerde 225, arkalarda 245, benzinli benim ki bundan mı farkediyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhend88

Benim araç 2017 model fabrika çıkışlı 205 lik ile geldi. Genelde 16 inch jant varsa tüm markalar binek araçlara 205/55/R16 tercih ediyorlar. Ayrıca lastik ebatı genişledikçe yol tutuşunuz artar, fren mesafeniz kısalır, yakıt artar (tabi az miktarda).
    Bende bir ilave yapayım lastik ebatı ve genişliği arttıkça karda performansta düşüş olur. 205 55 16 olmasına sevinecek tek sebebim bu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DeadLifter

Beyler F20 ile Kartalkaya, Kartepe, Uludağ gibi yolları karlı ve yüksek rakımlara çıktınız mı?

Haftasonu çıkmayı planlıyorum, kar lastiği ve zincirim de var. Aracın kar referansı nasıl bilmiyorum. Umarım sürpriz yaşatmaz.

acayip kötü anılarım var geçen seneden. Sakın teşebbüs etme derim. En ufak karda, en ufak direksiyonu çevirmede lastikler patinaja düşüyor. esp fren yaptırıyor sonuç gidememe... 25 yıldır önden çekişli hiç bir araçla sorun yaşamadığım yerde gidemedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Orijinalden alıntı: DeadLifter

Beyler F20 ile Kartalkaya, Kartepe, Uludağ gibi yolları karlı ve yüksek rakımlara çıktınız mı?

acayip kötü anılarım var geçen seneden. Sakın teşebbüs etme derim. En ufak karda, en ufak direksiyonu çevirmede lastikler patinaja düşüyor. esp fren yaptırıyor sonuç gidememe... 25 yıldır önden çekişli hiç bir araçla sorun yaşamadığım yerde gidemedim.

Alıntıları Göster
    Lastikleriniz hangi markaydı? Hevesim kaçtı 😩

• bilmem kaçıncı soruşum belki cevaplayan olur....

2.ci bakımda neleri değiştirdiniz ne kadar ödediniz ? (20-25bin km bakımı)
  • Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Çok enteresan bende de 2017 benzinli joy plus var. Belki sizin paketinizdendir, yanlışlıkla M paket mi verdiler . Sizin daha iyimiş ebat olarak ama daha pahalıya gelir değişimi. Tabi 5 sene sonraki iş.
  • mactotherack kullanıcısına yanıt
    Daha ikinci bakıma girmedim ancak forumda konuşulanlardan aklımda kalan, Yağ+Yağ Filtresi+Hava Filtresi+Polen Filtresi olacaktır. Fren hidroliğini 3. veya 4. bakımda değiştiriyorlar diye hatırlıyorum. Onun dışında BMW online programı var telefonunuza indirin Türkiye'nin her servisinden bu paketler için fiyat alabilirsiniz.
  • Bu aralar fiyat alan var mı?

• 
Sayfa: önceki 19081909191019111912
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.