Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1841. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18391840184118421843
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağolasın hocam, kurdaki artış fiyatlara yansımadan alalım dedik aldık. Donanım olarak eksiklikler var içime sinmeyen tabi ama 116d'de zaten Pure ve Premium Line dışında seçenek yoktu. Joy ve Joy Plus artık yok, buna da şükür.

Annem evde sabah akşam donanım muhabbeti konuşulunca dayanamayıp sordu neymiş bu donanım denen şey. Anlatınca kızdı kendince o nasıl işmiş koyuversinler çok mu zor diye. Dedim anne işte bak BMW alırken bile fakirliğimizi yüzümüze vuruyorlar

Bi de arabaya ilk bindiğinde e bunun koltukları deri değil demesin mi Vardı da ben almadım dedim terletiyor diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: FRaNZ FeRDiNaND

Evet hem maliyetli hem de serviste sıkıntı olması muhtemel. Üstelik ben Bursa'dayım, Bimmerfits İstanbul'da. Bu işi şimdilik rafa kaldırayım.

Geriye ne kaldı, seramik kaplama ile ses sistemi... Bir de aynalar katlanır olaydı
    Aracınızı daha yeni aldınız, biraz es verip keyfini çıkartın. Bir süre sonra gerekliliklerini sorgular öyle araştırmaya başlarsınız, belki de zamanla umursamazsınız bile??

Ben hiç bir sıfır aracıma boya koruma ıvır zıvır yaptırmadım ve yaptırmadım diye aracımı satarken almayan da olmadı. Araba beyaz ise zaten boş iş oluyor, kırmızı siyah gibi bir renk ise; mümkün ise yıkamayı kendiniz yapın yılda 2 kere kil uygulayın yeterli, gerekiyor ise 2-3 sene sonra bir boya koruma pasta cila attırılır, olur biter.

Bende eskiden aracımı yıkar paklar siler "hunharca" parlatırdım, hele hele kırmızı bir aracım vardı ayna gibi yapardım.

Sonradan araçları değiştirdikçe kendimi boşa yorup üzdüğümü anladım, çünkü 2-3 yıla aracı satıp geçiyorum alan değişene/boyaya bakıyor uzayıp gidiyor.

Bundan önce beyaz araçlarıma fırça ile dalardım, bir araba yıkarım millet "ne çabuk bitti?" diye şaşar kalır. Şimdi BMW diye fırça ile dalmadım ama ona da çok özen göstermem, tozlu ise basınçlı suyu basar camların/tavanın suyunu çeker devam ederim, çok kirli ise şampuanı hak eder. Çok silmek çok deterjan bunlarda sıkıntı, hele hele araba yıkama yerleri evlere şenlik, hayatta o adamların eline aracımı vermem.

Şimdi çıkıp arabayı yalap şap yıkayıp geleyim herkes yeni mi aldın diye sorar. İçi hep temizdir orası ayrı konu...

Demem odur ki; Çok da önemsenecek konular değiller. Hayat geçiyor, ömür bitiyor...

Ben hiç bir aracımı çizmedim/çarpmadım(2 kere bana zarar veren oldu). Geçenlerde bu aracın tampon altının ön bölümünü park ederken bir demire vurdum biraz plastik yamuldu ve boyası gitti, eşim bile darbeden hopladı! Ben daha çok hasar var sandım o beklenti ve sonuç ile indim baktım, "amaaan!" dedim geçtim, eşim de şaşırdı??

Şimdi bu hasarı başka birisi yapsa, "ne yapacağım?" diye konu açar heyecanlanırdı.

Araba işte!

• sariduru kullanıcısına yanıt
    Ben Almanya'daki arkadaşlara sordurayım bu sistemi. BMW'de pahalıdır ama piyasadan belki 300-400 Euro'ya bulunur.

• Teşekkür ederim.

Aslında bu araçta uzun burun/alçak seviye dolayısı ile dikkat ediyordum ama görünmez kaza işte! Rötuş attırırım.
    Daha önce de kızıyordum ama o gün ön park sensörü olmamasına daha çok kızmıştım.

Birde ön yolcu ve arka bölüm kemer ikazı olmamasına acayip bozuluyorum. Hanım çok dikkatlidir her zaman takar ama geçen gün bakalım görecekmiyim? diye kemerini takmamış, bana söylediğinde dikkat etmediğim için hem kendime kızdım hemde firmaya acayip saydırdım. Arkada da olması lazım ama yok anladık? Ön yolcu uyarısı olmaması kabul bile edilemez!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5F1FA143F

Bu mesaj silindi.
    JoyPlus %50 vergiye sokulup bu fiyata gelmeseydi ve fiyat makası o kadar açılmasaydı M Sport alırdım, bu pakette koltuklar da "iç güveysinden hallice" .

Tabi ki koltuk sensör mensör hikaye, Allah'a şükürler olsun bunu da alabilmişiz.
  • Şu an Görükle'de oturuyorum, ama iş durumlarında değişiklikler olacak, Eskişehir'e taşınabilirim, bakalım. Aracı da Eskişehir Teknik Oto'dan aldım, Eskişehirliyim zaten.

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2014-bmw-1.16i-m-sport-bi-xenon-sunroof-boyasiz-50.000-km-572766510/detay

Merhaba arkadaşlar, bu araç alınır mı henüz arayıp bir pazarlık süreci olmadı sizce ederi ne kadardır? Bir de orijinal M paket midir? Görüşlerinizi bekliyorum..

• Beyler Bursa da sağlam ekspertiz yapan yer arıyorum bilen var mo tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: FRaNZ FeRDiNaND

Evet hem maliyetli hem de serviste sıkıntı olması muhtemel. Üstelik ben Bursa'dayım, Bimmerfits İstanbul'da. Bu işi şimdilik rafa kaldırayım.

Geriye ne kaldı, seramik kaplama ile ses sistemi... Bir de aynalar katlanır olaydı
    Katlanır ayna konusunu da araştırmıştım. Borusan'da olmuyor maalesef. Dışarıda yapılabilir , üstelik orijinal parça olursa garanti etkilenmez dediler ama kodlama konusu çıktı gene, bende vaz geçtim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cilic

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2014-bmw-1.16i-m-sport-bi-xenon-sunroof-boyasiz-50.000-km-572766510/detay

Merhaba arkadaşlar, bu araç alınır mı henüz arayıp bir pazarlık süreci olmadı sizce ederi ne kadardır? Bir de orijinal M paket midir? Görüşlerinizi bekliyorum..
    Orijinal m paket ama sağ stop lambası patlamış değişmesi gerekiyor. Fiyat pahalı gibi. 105-110 arası temizliğine göre ederi var bence.

• Arkadaşlar şifreli bijonları değiştirecem normal bijon ile, internetten alacağım, ölçüleri vs dikkat etmem gereken bir durum varmı?

Veya birebir satan bir site biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim

Araç 2012 sportline F20

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: cilic

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2014-bmw-1.16i-m-sport-bi-xenon-sunroof-boyasiz-50.000-km-572766510/detay

Yukarida bir arkadas yazmis ama stop lambasi patlak degil maalesef, bunu cozmek icin direk stopu degistirmek gerekiyor. Kronik bir sorun.

• Merhaba , 2015 1.18i aracımin ön arka balata değişimi yaklaşmış servis 2500 tl dedi. Ankara da nerde ve ne kadar a halledebilirim uygun ve sorunsuz olarak? garantisi 6 ay kaldı aracın dışarda yaptırmayı düşünüyorum . .

• quote:

Orijinalden alıntı: Gyepesto

Cuma günü 10k zam gelecek. Alacak olan bugün alsın. :)
    Ve zamlar geldi, hayırlı olsun.
    Bizim One Edition ile aynı donanıma sahip (özel renk seçimi (med blue), sunroof, chrome line, 17" jant, sansatec deri döşeme, elektrikli katlanır aynalar, karartılmış cam vs.) 116d fiyatı 210k civarında.
    2 sene önce trafik sigortası dahil 123'e almıştık. Bu nasıl piyasa, bu nasıl ekonomi, bu nasıl düzen anlamak mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gyepesto -- 2 Haziran 2018; 15:7:38 >
  • enzomaresca E kullanıcısına yanıt
    Balata sarf malzeme, o yüzden garantilik bir işi yok. O kadar oara verilmez...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gyepesto kullanıcısına yanıt
    Neyyyy!
    2 ay önce m paket plus herşey dahil 214.750tl fiyat aldm, kendi sportline plus ımı ise 2.el olarak (2küsür bin kmde) 190 a aldım.

Allah yeni araba ihtiyacı göstermesin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gyepesto kullanıcısına yanıt
    Pek çok marka ufak ufak zamları yansıttılar, bu şartlar altında her marka için kaçınılmaz durum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün serviste fren fonksiyonlu hız sabitleyici taktırdım ardından 100 kmlik yok gittim, rahatlık varmış gerçekten, özellikle uzun yol yapanlara tavsiye ederim, taktırmaya değer. fiyatı ise işçilik dahil 1500 tl
    orjinal hava ve polen filtresi ile ön fren balatısını internetten alabileceğim bildiğiniz bir yer var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gocaman52 -- 2 Haziran 2018; 21:59:1 >
  • fren fonksyionlu olması için ön tamponda sensör olması gerekiyor? sizin araçta var mıydı sensör?
  • theshiver kullanıcısına yanıt
    o sizin dediğiniz adaptif cruise control, benim taktırdığım fren fonksiyonlu yani yokuş aşağı gitseniz bile araç hızlanmıyor aynı hızda tutmak için fren yapıyor
  • 
Sayfa: önceki 18391840184118421843
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.