Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1839. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18371838183918401841
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni edition m plaket gelmiş
  • Cuma günü 10k zam gelecek. Alacak olan bugün alsın. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemodory

Araç F20 Lci2 118i. Güzergah Tuzla - Sapanca - Adapazarı - Tuzla. Araç henüz 1100 km rodajda. Bence tüketim gayet iyi.

aynı yolu f20 116d lci ile 105 km ortalama hız ile 4.2 lt ile tamamladım. 120 civarları seyir ettim. Siz tahminen 90 civarları seyir etmişsinizdir. doğrumu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gyepesto

Cuma günü 10k zam gelecek. Alacak olan bugün alsın. :)

Gaz vermeyin arkadaşım yaa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5F1FA143F

Bu mesaj silindi.
    Evet aynen onun gibi :)

Masallah kazasiz belasiz kullanin.

Bu kapi gicirtilari icin yakin zamanda bant cekilmesi icin goturecegim maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • efendim merhabalar

2015 lcı 1.16d aracıma hafif gaz verince (devir ortalama 1500 ) aracın altından sanırım egzoa kısmından hafif bir zırıltı sesi geliyor. gazı biraz fazla verince kesiyor. yorumlarınızı rica ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspendos626262 -- 29 Mayıs 2018; 20:29:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Orijinalden alıntı: nemodory

Araç F20 Lci2 118i. Güzergah Tuzla - Sapanca - Adapazarı - Tuzla. Araç henüz 1100 km rodajda. Bence tüketim gayet iyi.

aynı yolu f20 116d lci ile 105 km ortalama hız ile 4.2 lt ile tamamladım. 120 civarları seyir ettim. Siz tahminen 90 civarları seyir etmişsinizdir. doğrumu?

Alıntıları Göster
    Selam, otobanda 100-120 arası, diğer yollarda trafik neye müsaade ediyorsa. Ben mesela sapanca değil izmitte çıktım otobandan ve maşukiye üzerinden gittim sapancaya. Keza adapazarına giderkende otobana girmedim. Dönüş ise tamamen otobandan.

• kronik olan kapı gıcırtıları için b ve c sütun altı döşemeleri yalıtım yapılarak %95 ölçüde kurtuluyorsunuz. yetkili servis garanti kapsamında bu işlemi yapıyor.

• blacksnake03 kullanıcısına yanıt
    Cam ustlerindeki kumasimsi kismi yani banta denk gelen kismi hafif plastik yaglayici ile yaglayinca ses kesiliyor ama cok kisa sonra tekrar basliyor, bendeki ses artik tikirti seklinde gicirti degil :) ben islem sonrasi seslerin kesilecegini dusunuyorum, 1 ay icinde bunun icin servise ugrayacagim

• Bugün aracımın seramik kaplamasının bakımı için sonax a götürdüm. Adamlar resmen üzerinden 17 ay geçen seramiği saatlerce süren emekleriyle ücretsiz bir şekilde yenilediler hemde tek bir kuruş istemeden. Seramik kaplama düşünenlere tavsiye edebilirim bu firmayı. En azından 3 yıl koruma garantisi verirken 1 defa bakım hakkı var. Bircok marka 4 yıl 5 yıl gider diyor ama hiç bakım içinde cagirmiyorlarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Bugün aracımın seramik kaplamasının bakımı için sonax a götürdüm. Adamlar resmen üzerinden 17 ay geçen seramiği saatlerce süren emekleriyle ücretsiz bir şekilde yenilediler hemde tek bir kuruş istemeden. Seramik kaplama düşünenlere tavsiye edebilirim bu firmayı. En azından 3 yıl koruma garantisi verirken 1 defa bakım hakkı var. Bircok marka 4 yıl 5 yıl gider diyor ama hiç bakım içinde cagirmiyorlarlar.
    Hocam ben de bugün aldım aracımı servis boya koruma yaptı ama tabi std. basit bir uygulama servisin yaptığı. Sonax kaça yapıyor acaba seramik kaplamayı? Siz nerde yaptırdınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRaNZ FeRDiNaND -- 30 Mayıs 2018; 0:37:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Bugün aracımın seramik kaplamasının bakımı için sonax a götürdüm. Adamlar resmen üzerinden 17 ay geçen seramiği saatlerce süren emekleriyle ücretsiz bir şekilde yenilediler hemde tek bir kuruş istemeden. Seramik kaplama düşünenlere tavsiye edebilirim bu firmayı. En azından 3 yıl koruma garantisi verirken 1 defa bakım hakkı var. Bircok marka 4 yıl 5 yıl gider diyor ama hiç bakım içinde cagirmiyorlarlar.
    hayırlı olsun iyi günlerde kullanın..

kardeşimin gaz vermesiyle bende seramik kaplama işlemini sonaxda yaptırdım..

fakat gözle görülebilen bir etki ve faydasını göremedim,şöyleki daha önceki araçlarıma kendim turtle wax ın no 1 cilasını atmakta idim.

bir yağmur yağdığında araç üzerinde su damlaları duramaz neredeyse hepsi kayar giderdi tozlar topaklanamazlardı bilmem anlatabiliyormuyum,yağmur yağdıktan sonra aracın üzerindeki toprak birikintisi ve kirli gözükme halinden bahsediyorum

seramik olayından sonra bu durum çamur direkt duruyor hali kötü bir halde..

o kadar para verdik sonuç hüsran bence,sözde aracın boya katmanı üzerine attıkları bir film tabakası gibi,ama dış etkenler çabuk deforme ediyor iklim ve kuşların içerikleri..

ki aracın sürekli kapalı otoparkda durduğu halde.

bana sorsanız şu saatden sonra bu işleme para vermem,profesyonel ürünleri alıp kendim yapma taraftarıyım..

• quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

121k bizim araçlar için tabiri caizse “köprüden önceki son çıkış” idi. Sonrasında fiyatlar katlanarak arttı.

Ben, kampanyadan habersiz şana eseri bu fiyattan yararlandım. 121k neredeyse malum sitede satılan, nitekim az kullanılmış 1 yıllık 1 serisi fiyatlarına yakındı. Elimdeki arabayı ederinin bir tik altına düşünmeden satıp, kampanyadan yararlanmıştım. İyi ki küçük hesaplar pesinde koşmamışım.
    çitayı biraz daha düşürelim fuarda 2015 yılında 109 almıştık bizde aracı..

b 150 mercedesi elden çıkarmıştık o ara.

limit kavramı getirdikleri ÖTV olayından sonra zaten ipler koptu..

bir saraya biz kullanıcıya kavramı geldi.

artık hiç bir aracın fiyatı ederi vs kavramları mental bir seviyeye koyamıyorum kendimce.

bunu değiştirmek adına bir fırsat yakın tarihte umarım insanlar bunu değerlendirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: adamıhastaetme

Yüksek hızlarda sorun yok hocam evet çok yakmıyor 6olmasa da ama minimumu denedim yine 3.9ları göremedim... Benim araç 2016 model 1.16d 25 bin kmlerde daha hocam kapalı garaj aracı dediğiniz gibi ara sıra uzun yolda kullanılıyor işte...

Tek aklıma takılan son zamanlarda araç boğulduğu zamanlarda arkadan bir ses geliyor ve egzoz manifoltudur , yakıtı artırabilir dediler ama sanmıyorum.

Alıntıları Göster
    bende 30 bindeyim hafta sonları çıkıyorum geneli trafiğe..

yazları deniz piknik gezmeler tatiller,memleket vs..

harici garaj.

aracı kullanırken gaz ve fren dengesini iyi ayarlamaktan geçiyor aslında,akan bir trafikte öndeki araçla mesafeyi koruyup en az seviyede ve en son arana kadar frenle uğraşmamak,yelken mod dedikleri araç momentumunu sonuna kadar kullanmak gibi hadiseler başlıca

bu saydıklarım sabit hız ve orta şerit kavramları zaten.

bir sol şerit varki aksiyon içerir..bu saydıklarımla ben şehir dışında çok rahat 4 çizgsinin altını görüyorum.

dediğiniz sese hiç denk gelmedim ben nedense.

• Aracım garanti sürecinde arka emniyet kemeri sorunu ve bazı uyarı yazıları için servise bırakacağım 1.5 günden fazla ikame araç veremeyiz bu süreden uzun tamirat gerekirse dedi operatörde ki kadın ben aksi biliyordum servis farklı şehirde ve ikame araç almam gerekiyor bu konuda ne yapabilirim ?
  • TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. Zaten şu zamanda “x araba y fiyata eder mi?” gibi bir düşünceye atmıyorum bile kendimi. Nitekim hal bu kadar içler acısı. Kaşıkla verip, kepçeler geri alma dönemi...

• efendim merhabalar

2015 lcı 1.16d aracıma hafif gaz verince (devir ortalama 1500 ) aracın altından sanırım egzoz kısmından hafif bir zırıltı sesi geliyor. gazı biraz fazla verince kesiyor. yorumlarınızı rica ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspendos626262 -- 30 Mayıs 2018; 11:23:23 >
  • FRaNZ FeRDiNaND F kullanıcısına yanıt
    Ben geçen sene seramik kaplama + polyruten kaput filmini 2000tl ye yaptirmistim, suanda seramik 1200-1300 arası birseydi yanlis hatirlamiyorsam.

Ben Ispartakule sonax ta yaptirdim.

• Aracın üstünde kireç gibi minik minik lekeler var. Bunun sebebini çatıdan damlayan pis suyun oluşturduğu lekelerin kuruyarak kalıcı iz bıraktığını düşünüyorum. Boyasında ve hatta camda bile var. Siliyorum siliyorum geri geliyor. Sirke denedik olmadı. Bu lekeleri nasıl çıkartabilirim?

https://youtu.be/Fh_kngyudCs

• Arkadaşlar aracımla ilk günüm şu anda gayet mutluyum ama kafama bir iki nokta takıldı:

- Ben DSG'li Golf 7 kullanıyordum. İlk 60-70 binde çok akıcı ve konforluydu, ama baskı balata yıpranmaya başlayınca keyfi kaçtı. bu yüzden çift kavrama işinden biraz soğudum. BMW'ye yönelmemin bir gerekçesi de şanzımanın ZF8 olması. Daha önce 320d kullanmıştım ve baya hoşuma gitmişti çalışma karakteri. Aldığım araçta da benzer bir hissiyat aldım ama tek farkı dururken D'ye aldığımda vs. araçta hafif bir sarsıntı hissedilmesi. Sizce bu normal mi? Yanlış yaptığım bir şey mi var?

- Donanım listesinde Akustik Kemer Uyarısı var ama yolcu koltuğunda çalışmadığını fark ettim. Yolcu koltuğunda kemer ikazı olmayabilir mi gerçekten? Bu kadar abartmış olamazlar diyorum. Zaten far altı göz, koltuk arkası file, kol dayama koymamışlar onu anladık da kemer ikazını oraya donanım diye yazıp tek tarafa koymak ayıp olmuş gerçekten.

• 
Sayfa: önceki 18371838183918401841
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.