Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1843. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18411842184318441845
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yarı deri koltuk da aynı şekilde mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayMizan

3 serisi varken 1 serisi bence düşünülmez bile. 0.5 saniyeyi falan kullanırken farketmeyeceksiniz. Bence bmw de olmazsa olmaz şeyler vardır. 1. O karekteristik led farlar. 2.otomatik vites. Bu ikisi varsa aynı fiyata 316 varken ben donup 1 serisine bakmazdım bile. Idrive konusunda 2012 116 sahibiyim. Güncellenmemiş versiyonu sanirim. Hızı falan hiçbir zaman bana hadi ya cabuk dedirtmedi. Her türlü kurtarıyor. Elinizde ilan falan varsa atin bir bakalim bizde. Ben oyumu 3 serisinden yana kullanıyorum. Hele eliyseniz çocuk varsa yada olma ihtimali varsa kesinlikle 3.

Alıntıları Göster
    Bu tür yorumlar peşin fikirden kaynaklı olabiliyor 3 gün 2018 model 5 serisi kullandım servis nedeni ile yüksek hızlarda daha gürültülü ve rüzgar sesi alan yapıda ses sistemi volume yüksekliği hariç aynı sürüş keyfi 1 serisi daha iyi yokuş ara hızlanma daha tatminkar 116d buna karşın bagaj alanı iç hacim ve bol extra özellik var ok. ama ben kesin git 5 al demem asla kimseye resmen aracımı özledim.

• 116d'yi ilk bakım için Borusan'a bıraktım, fiyat 900 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightShadow

116d'yi ilk bakım için Borusan'a bıraktım, fiyat 900 tl.
    Hava filtresi ve polen filtresi dahil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksnake03

Hava filtresi ve polen filtresi dahil mi?

Alıntıları Göster
    Hayır. Anahtar okutunca filtre değişimine gerek yok dedi.
  • quote:

Hayır. Anahtar okutunca filtre değişimine gerek yok dedi.

Alıntıları Göster
    Yerinizde olsam fiyati karsiliginda degistirtirdim. Gunumuzdeki araclarin hava filtreleri 10 binde bile fazla seviyede tozlanirken bmw turkiyenin bu tutumu oldukca yanlis oldugunu dusunuyorum. Polen filtresi ise tamamen saglikla iliskili.

• Çok yapıştırdıkları için sorma gereği bile duymadım. Sonradan kendim alıp değiştiririm belki.
  • quote:

Çok yapıştırdıkları için sorma gereği bile duymadım. Sonradan kendim alıp değiştiririm belki.
    Yapistirdiklari dogrudur

• 116d manuellerde şanzıman yağı değişiyor mu bilen var mı ? Aracım 61 binde normal filtre ve motor yağı dışında bir şey değişmedi bir de fren hidroliği. Değişmesi gereken bir şeyler var mıdır ?
  • quote:

Çok yapıştırdıkları için sorma gereği bile duymadım. Sonradan kendim alıp değiştiririm belki.
    bencede değiştirmeyin kirli daha güzel doğal duruyor..

5 bin km de bir değiştiriyorum ben.

resim çekme özürlüyüm,değiştirdiğim filtreyi bir görmenizi isterdim açıkcası.

anahtarı okutupta filtreyi değiştirmemek neyi yaşamaktır,en fazla sisteme yakıt hava karışım gibi bir oranı veriyordur

serviste değişimi erteliyor.

silivri tarafına 3.havaalanı yolundan gidiyorum orası resmen çöl fırtınası kum ve tozun içinden geçiyorsunuz.

nem rutubet kağıt malzeme vede toz alın size kaliteli gözenek tıkayıcı.
  • TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Nerden alıyorsunuz filtreleri?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, makyajlı kasada bulunan 1.18i 136 beygirlik ünitede ve yaklaşık 7 litre civarı bir tüketime sahip şeklinde bir katalog verisi var. Merak ettiğim husus, ilk çıkan makyajsız f20 de bulunan 2012-2015 arası olması lazım 1.16 i deki 136 beygirlik motor ilke 1.18i de ki motor aynı mı? Pure donanım boş sanırım ama f20 nin makyajsızında daha bir boş model de bulunmaktaydı diye hatırlıyorum.. verilen cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar hız limitleme uyarı hatası alan var mi ? 2 kere yaptı ok diyorum gidiyor limitleme sorun yok çalışıyor basına gelen var mi ?

• İstanbul Anadolu Yakası'nda almış olduğum MANN filtreleri sorunsuzca takacak, fiyatları makul olan ve güvendiğiniz bir servis var mı?
  • Selam.
    Dış ısı 23 derceyken, iç havalandırma ünitesi 19'a ayarlı diyelim. Araba çalıştırıldığında A/C düğmesi aktif olMAmasına rağmen klima kompresörü devreye giriyor ve soğutuyor.
    Düğmeyi açsam da kapatsam da işe yaramıyor. ANca iç ısıyı yükseltirsem devreden çıkıyor.
    Yani A/C düğmesinin kontrolü sürücüde değil gibi. Sizin araçlarda da durum böyle mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanjo

Selam.
    Dış ısı 23 derceyken, iç havalandırma ünitesi 19'a ayarlı diyelim. Araba çalıştırıldığında A/C düğmesi aktif olMAmasına rağmen klima kompresörü devreye giriyor ve soğutuyor.
    Düğmeyi açsam da kapatsam da işe yaramıyor. ANca iç ısıyı yükseltirsem devreden çıkıyor.
    Yani A/C düğmesinin kontrolü sürücüde değil gibi. Sizin araçlarda da durum böyle mi acaba?
    Aynı sebepten servisteydi aracım başka sorunlar içinde vermiştim onlar halledildi ancak klima da hata kodu yok denildi ben biraz daha üsteleyince orada ısı 16 yazarsa devreye girmesi olağandır ara sıra gibi bir şey dedi bende bedford kamyonların ki gibi bir manuel kol olsaydı da bizde dış soğuk havayı öyle verseydik ne yapalım başka bir alternatif mi var dedim bir şey demedi ben emin olamadım bunun bir sorun olup olmadığından kıs süreliğine yapıyor sonra yanda ki A/M düğmesindendir diye düşündüm sanırım A da automatic M de manuel olup hiç müdahale etmiyor yakında uzun yola çıkacağım o zaman deneyeceğim net şekilde siz de bu konuda bilgi verirseniz gelişmeye göre memnun oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Buz_Adam32.

Arkadaşlar hız limitleme uyarı hatası alan var mi ? 2 kere yaptı ok diyorum gidiyor limitleme sorun yok çalışıyor basına gelen var mi ?
    ' gün önce bu arızadan direksiyonda bir elektronik parça değişti garantiden değişti ancak fiyatınıda sordum 450 euro imiş... Anladım ki kronik bir sorun bu arada farınızda vs çatlak su alma var mıdır ?
  • Sis farımda çatlak var su alıyor mu bilmiyorum ama aracım 2015 30 binde servis bakımlı garanti kapsamına girer mi acaba 450*5.30 cok yapıyor 😬

• quote:

Orijinalden alıntı: Buz_Adam32.

Sis farımda çatlak var su alıyor mu bilmiyorum ama aracım 2015 30 binde servis bakımlı garanti kapsamına girer mi acaba 450*5.30 cok yapıyor 😬
    Benimde arka far çatlak sistemde ki nemin benzer elektronik bozulmalara neden olduğuna dair bazı görüşler var ancak emin olamayız tabi sizin aracın garanti bitmiş ise sokmazlar garantiye.
  • TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Filtreleri kendiniz mi değiştiriyorsunuz? Nerden alıyorsunuz?

5 bin KM'de 1 filtre değiştiriyorsanız K&N Kutu içi filtrelerden alın bakım kiti ile birlikte. Yıkayıp yağlayıp takın. İsterseniz her 1000 km'de...

Daha ekonomik olur.
  • 
Sayfa: önceki 18411842184318441845
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.