Şimdi Ara

Bize internet 65 lira, Suriyelilere 50 lira (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
1
Favori
11.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
394 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Defalarca söylemişimdir. Kendilerine attğım her mailde belirtirim. Başınızda ki şerefli "Türk" ifadesini ya kaldırın ya da ona göre hareket edin. Milli bir şirket değil de sömürü altında bir ülkenin sömürü ülkesi adına çalışan bir şirket gibiler. Ancak sömürmesini iyi bilirler bizde böyle izleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinchesteeR -- 27 Ocak 2018; 2:58:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Orijinalden alıntı: zengier

neden suriyeliler ile ilgili konular/yazilar yalan dolu olmak zorunda? yalan takintisi mi var insanlarin ?

Evet bende bunu diyorum birileri Suriye 'liler kadar düşmüş görüyorlar kendilerini herhalde demek ki bu kadar kuyruk acıları var.. Başka cevap bulamıyorum..

Düşmüş dediğin suriyelilerin yanına götürsem seni yaşam şartlarınla yarım saat dalga geçerler. İzmirde küçük suriyedeyim ben onların yanında sen sefil kalırsın. Vergi yok birşey yok dükkan açmış kemiksiz para kazanıyorlar.
    Kuyruk acısı derken bunları besleyecek parayı bizim verdiğimiz vergilerden sağlıyorsun. Ben devlete bunları beslesin diye para vermiyorum.
    Sen ve senin gibi suriyeli seviciler aranızda para toplayıp bunları beslesenize. Paranız yettiği kadarını besleyin geriye kalanı ne yaparsa yapsın. Bizim vatandaşa hizmet yapılsın diye verdiğimiz parayı bunlara ne hakla yedirirsin?

• Yapmayın gençler. Ne olursa olsun bu insanların çoğu ölümden kaçtılar.

Evet ben de bunaldım senelerdir ciddi anlamda büyük masrafı var devletimize. Her sene büyüyen bir ekonomiyiz ama bir türlü cebimize yansımıyor bu. Sebepleri çok ama milyarlarca dolar harcanan bu mültecilere de çok görmeyin bunu. Çoğunluğu geri dönecek. Çünkü onlar da bıktılar bu düzenden.

https://www.gsmarena.com/network-bands.php3?sCountry=Syrian+Arab+Republic

Bakın Suriye'deki GSM şebekesi. Adamlar bizden önce geçmiş 2G'ye. Bir çoğunda cihaz var ve böyle bir imkan bence çok değil. Dedikoduları körüklemeyin şu forumda. Birbirimizi yemekten başka bir işe yaramaz. Son lafı sokmak istiyorsanız siz bilirsiniz ama elinize bir şey geçmez.

Ha ben de karşıyım benim binlerce TL vergi veren esnafa karşılık tek kuruş vergi vermeyen dükkan sahiplerine. Ama hepsi öyle değil. Her milletin çakalları vardır. Sadece olay biraz yönetilebilir boyutu son 2-3 senedir aştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 27 Ocak 2018; 3:10:19 >

• Mesele burada daha ucuza internet kopartmanız veya, türknete geç, türkcelle geç , bana kampanya sundular ben daha ucuza kullanıyorum falan filan, değil ki arkadaşlar.

Arkadaşın dediği Suriyeli olan birine, ülkemizde özel tarife çıkarılması ve senin Türkiye vatandaşı olman sebebiyle, istesende aynı tarifeyi kullanamaman.

Yazık gerçekten, ne savunulacak, nede elle tutulur bir yanı yok.

Çok çok önce yazmıştım, bu suriyeli meselesi, Özalı nasıl kürtler yediyse seçim anlamında (hatırlayan var ise, kürtlere sınır kapılarının açılması ve dağdaki kürtten bana ne olayları) Tayyibin de başını yiyecek gibi duruyor seçim anlamında.

Ben şahsen Tayyibin kendisini severim, fakat etrafında o kadar yaramaz ve liyakatsız adamlar kaldı ki, hele şu son 5 yılda, maalesef isteseler bu kadar zarar veremezlerdi.Toptan temizlik lazım. Şu DAVUTOĞLU' nun yaptığı pisliği çekiyoruz.

Mültecileri kabul eden tek ülke biziz sanıyorsanız yanılırsınız. Bu göçten tüm dünya etkilendi, fakat sınır komşumuz olması hasebiyle en ağır fatutayı biz ödüyoruz malesef.

Öte yandan yaşadığım süre zarfında hiç bu kadar saldırı altında olduğunu görmedim bu ülkenin. Birileri Türkiye'yi hizaya sokmak istiyor, ipleri yine eline almak istiyor ama dur bakalım, süreç ne gösterecek seçime kadar.

Bu ve benzeri hatalardan tez zamanda dönülmesi dileği ile. Bu arada Telekom'un %55 ti sanırım hissesini yerel bankalar alacak.Borçlanmadan dolayı haciz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 27 Ocak 2018; 3:26:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

quote:

neden suriyeliler ile ilgili konular/yazilar yalan dolu olmak zorunda? yalan takintisi mi var insanlarin ?

Evet bende bunu diyorum birileri Suriye 'liler kadar düşmüş görüyorlar kendilerini herhalde demek ki bu kadar kuyruk acıları var.. Başka cevap bulamıyorum..

Düşmüş dediğin suriyelilerin yanına götürsem seni yaşam şartlarınla yarım saat dalga geçerler. İzmirde küçük suriyedeyim ben onların yanında sen sefil kalırsın. Vergi yok birşey yok dükkan açmış kemiksiz para kazanıyorlar.
    Kuyruk acısı derken bunları besleyecek parayı bizim verdiğimiz vergilerden sağlıyorsun. Ben devlete bunları beslesin diye para vermiyorum.
    Sen ve senin gibi suriyeli seviciler aranızda para toplayıp bunları beslesenize. Paranız yettiği kadarını besleyin geriye kalanı ne yaparsa yapsın. Bizim vatandaşa hizmet yapılsın diye verdiğimiz parayı bunlara ne hakla yedirirsin?

Tabi tabi gör iki tanesini kıskan sonra delir delir dur yerlerse.. Bende metro da yenikapı metrosunda görüyorum Suriye 'li üstündeki elbiseler hepsi marka telefon çıkardı derken bir tane daha çıkardı ohaa dedim biri iphone 5 serisi diğer 6 kasalarından ama siz her Suriye 'liyi fakir olarak görüyorsunuz orada mal varlığı bankalarda paraları olup buraya göç edenleri de var içlerinde ama 2 tanesini böyle görünce bütün Suriye 'liler böyle yaşıyor sanıyorsunuz o yüzden ya rabbim onların yaşadığını yaşasakta bakalım buraya yorum atacak taakatleri olacak bu yazanların diye bazen içimden geçiriyorum ama diyorum tövbe ya rabbim sen şuradaki gözleri körelmiş kullarının gözlerinin iyiliğe açılması için güç kuvvet eyle doğru yolu doğruyu görebilmeleri için kötülüklerle imtihan eyleme diye dua etmekten başka bir şey diyemiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

Muhterem cemaat az insaf. onlara 65 bize 50 diyorsunuz bir de suriyeli açısından bakın. Kendileri çıkarmadığı bir savaş yüzüden evinden barkından oldular. Emin olun türkiyede olmaktan mutlu değiller.(biz bile mutlu değiliz) İşin doğrusu şu ki evet adaletli olsun. bize de onlara da 50 olsun. Ama soruyorum kaç tane suriyeli türkiye vatandaşı olsa alacağı maaşı alıyor? Suriyeliler olmasa kaç fabrika batar diyen bakanımız var. Adamlara ahır gibi evleri veriyoruz. Emsal işçilerden ucuza çalıştırıyoruz. İlaç zaten bedava olmalı iki tarafa da! Velasil sorun eşitlikse onlara yapılan muamele de iyileştirilmeli ama Reis de onları iyi niyetinden almadı. Göçmenler bir siyasi koz ve ucuz iş gücü!

Bütün konuda gördüğüm en mantıklı mesaj. Partiyle alakası yok genel olarak düşünce doğru. Bunları anlamayıp olaya farklı tarafından bakarak manipüle etmek yanlış bir davranış.

• Şaşırmam kendi ülkemizde Türk olarak 3. sınıf vatandaşız. Yurtdışına gitsek en azından 2. sınıfa yükseliriz, burdaki kadar aşağı görmezler.
    Bir Türk olarak 1. sınıf yaşayabileceğimiz bir ülke yok malesef.
    Sen Tekel konumundaki Türk Telekom'u üstün millet diye teknoloji anlamında firmaya hiçbirşey getiremeyecek Araplara verirsen onlar da seni böyle ezer.

Ben mültecilere karşı değilim yanlış anlaşılmasın, tamam savaştan kaçtılar yardım ediyoruz vs. de bizden üstün tutulup her türlü avantaja
    sahip olmalarına, açık açık gıcık ve sinir oluyorum. GSS borcu yok, Askerlik borcu yok, Vergi borcu yok oh ne ala memleket.
    En basit örnek; devlet bizlere binlerce lira sigorta borcu çıkarıp sigorta hizmeti almak istiyosan servet bayıl diyorken elin Suriyelisine
    bedava sağlık hizmeti veriyorsa bu işte yanlış birşeyler vardır ve siyasi görüşü ne olursa olsun insanlar bunu sorgulamalıdır ve hesabını sormalıdır.
    Bu konularda siyasi görüşünden bağımsız herkesin gerekli eleştiriyi yapması gerekir, takım tutar gibi parti tutulmamalı.
    Eleştiri yapılmadığı sürece böyle 3. sınıf yaşamaya devam ederiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

Çok şükür TurkNET kullanıyorum, bu iğrenç kuruma para kazandırmıyorum

Hocam ben de Turk.net kullanıyorum fakat Türk Telekoma hiç para kazandırmamak malesef mümkün değil gibi geliyor,
    telefon hattı altyapısı onlara ait olduğu için büyük ihtimalle Turk.net bizden aldığı paranın bir kısmını onlara veriyordur.
    Yoksa bana kalsa kuruşumun onlara gitmesini istemem, zaten telekomun sadece adı Türk. Suudilerin batan şirketlerini besliyoruz açık açık,
    kendi ülkelerindeki şirketlerinin battığına ve Türk Telekom'dan elde ettikleri karı şirketlerine akıttıklarına dair bir haber okumuştum.
    Bu altyapıya neden yatırım yapmadıklarını açıklıyor zaten.

• Turkiyedeki cogu markayi araplara sattiklari icib normaldir

Yakinda beinsportta suriyelilere beles olur. Ulkeyi sattilar oluum ulkeyiii

Reisiniz batsin, en kotu en acili en uzun ölumu yasasin insallaaah

Hem onun, hem de bugunlere kadar destekleyenlerin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

quote:

Tabi tabi gör iki tanesini kıskan sonra delir delir dur yerlerse.. Bende metro da yenikapı metrosunda görüyorum Suriye 'li üstündeki elbiseler hepsi marka telefon çıkardı derken bir tane daha çıkardı ohaa dedim biri iphone 5 serisi diğer 6 kasalarından ama siz her Suriye 'liyi fakir olarak görüyorsunuz orada mal varlığı bankalarda paraları olup buraya göç edenleri de var içlerinde ama 2 tanesini böyle görünce bütün Suriye 'liler böyle yaşıyor sanıyorsunuz o yüzden ya rabbim onların yaşadığını yaşasakta bakalım buraya yorum atacak taakatleri olacak bu yazanların diye bazen içimden geçiriyorum ama diyorum tövbe ya rabbim sen şuradaki gözleri körelmiş kullarının gözlerinin iyiliğe açılması için güç kuvvet eyle doğru yolu doğruyu görebilmeleri için kötülüklerle imtihan eyleme diye dua etmekten başka bir şey diyemiyorum..

Din masallarını başkalarına anlat senin gibilerin dini kullanarak masallar okumasından bıktım. Din iman dersiniz hükümetin içki satar, genelevde karı satar, banka faizinden vergi alır, kumar oynatır... Daha da var bitmiyor bunlar. Bunlarla maaş öder, yatırım yapar.
    Eski hükümetler bunların bazılarından vergi almazdı bile. Siz mi dindarsınız ha? Lafa bak icraate bak. Her tarafınızdan kolpalık akıyor.
    Elin itini uğursuzunu kendi keyfine toplamışın bize besletiyorsun. Suriyelinin zenginini de tanıyorum fakirini de. İnsanlık yok bunlarda çoğu hayvan, bencil tipler. Bayramda memleketine gidip geliyor bunlar. Hadi bakalım sıkıysa türkiyeden gelişmiş bir ülkeye git bakalım sana o ülkenin vatandaşlarının haklarının yarısını verecekler mi? Adam yerine koymazlar. Hiçbir ülke kendi vatandaşıyla mülteciyi eş tutmaz. Öyle sokaklara salarak mülteciye bakıyoruz denmez.
    Dediğim gibi bunları sevenler olarak aranızda besleyin bize fatura çıkarmayın.

• gerçekten vergi oranları çığrından çıktı arkadaslar,tabiki vergi alıncak ama bu vergi almak degil adam s... ten baska bişey değil. 80 lira faturaya 150 odenir dimi? 150 lira odüyorum,70 lira harcamışım! Yazıklar olsun
  • artık biyerlerde din,müslüman muhabbeti yaptığında 2 isim canlanıyor gozumda 1. si fetö 2. rte.. o yüzden midem bulanıyor ve uzaklasıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radef -- 27 Ocak 2018; 7:55:27 >
  • Herif tabi ki de kendi milletine bakacak .

• Şimdi bazı mesajlara bakıyorum da, canı ceheenneme Değil Suriyeli , Mozambik'ten ve Dünya'dan tüm afrikalıları dahil toplasa ülkeye, gidip yine oy atacağım.

Helal olsun Reis , yanındayız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 27 Ocak 2018; 8:50:10 >
  • hocam kusura bakmayın ağır konuşmak istemiyorum ama 2mbps olupta ttnete kul olmak sizin enayiliğiniz.
    O hıza 45 liraya bile internet bulursunuz.

dsmart net kullanıyorum 45-50 liraya 8 mbpsnin 7sini kullanıyorum.
  • hocam madem hızın 2 mbs niye türk telekom peşinde koşuyorsun....kaldı ki suriye vs olayı yoktur..aynı fiyata herkes alır...16 mbs limitsiz 50 gb akk 39 tl..24 aylık sözleşmeli ilave 12 tl telefon ücreti 51 e geliyor..bir sürü paket var aynı paketi 50ye 60a 64e tutturabildiklerine satıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Illusive Man

Halka yüklenen ağır vergiler azınlıklara verilen kapitülasyonlar ...

Hala daha bu adamları savunanlar var yazık.

Bu adamları savunanlar dediğin kimseler bu ülkenin %50 sini oluşturuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackjack8696 -- 27 Ocak 2018; 10:26:4 >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Welcome to Büyük Türkiye zaaa

• onlar muhacir muhacir!

yol yorgunu,ihtiyaç sahibi.

:-)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.