Şimdi Ara

Bitti Delonghi ec8 espresso mak. 248tl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
6.982
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.vatanbilgisayar.com/delonghi-ec8-espresso-makinsei-buharli-barist-tipi-.html?OM.zn=TopSellers-w20&OM.zpc=EC8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memis0051 -- 28 Eylül 2018; 11:10:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıcak fırsatlar forumu, yukarıdaki bir kaç tip ve benzerleri yüzünden can çekişiyor. Konu sahibi çok uygun fiyata bir makine bulmuş ve bunu paylaşmış ama altındaki yorumlar evlere şenlik. Biri diyor bu ihtiyaç değil, öbürü diyor bunu almayın şunu alın. Artık bi gidin yahu bi gidin, düşün yakamızdan...

Konuya gelecek olursak, şu an piyasanın en iyi fiyatı gibi görünüyor. Almak isteyenler için güzel fırsat, zaten orta düzey ve prof. makine arayanların ihtiyacına cevap verecek bir makine değil ama evde ara ara espresso ya da cappucino içerim diyorsanız alabilirsiniz. Bu arada süt köpürtücüsü çok başarılı değil bilginiz olsun.
    Almaya niyetlendim ancak makine bildiğimiz "pompalı espresso makinesi" değil, "basınçlı espresso makinesi" . Bu yüzden de 250 liraya bunu almaktansa 400-500 lira civarındaki pompalı makinelerden almak daha mantıklı olacak gibi görünüyor:

Because steam espresso machines use higher temperatures to create steam, they cannot produce what is called the crema or the golden brown foamy layer which is a characteristic of most espresso drinks. It is the layer that contains most of the flavor and can be produced with machines that have at least eight bars of pressure. As noted earlier, steam espresso machines can only manage around three. It is because of this that the flavor they produce sometimes seems to have a burnt taste.

Pump espresso machines, on the other hand, can produce 15 or more bars of pressure. The Thermo-Block system allows water to be heated to different temperatures for frothing and brewing. This function enables the production of crema and continuous steam needed for making lattes and cappuccinos.
  • Fiyat çok iyi, ihtiyacı olan kaçırmasın

• Böyle ihtiyaç mi olur

• Almaya niyetlendim ancak makine bildiğimiz "pompalı espresso makinesi" değil, "basınçlı espresso makinesi" . Bu yüzden de 250 liraya bunu almaktansa 400-500 lira civarındaki pompalı makinelerden almak daha mantıklı olacak gibi görünüyor:

Because steam espresso machines use higher temperatures to create steam, they cannot produce what is called the crema or the golden brown foamy layer which is a characteristic of most espresso drinks. It is the layer that contains most of the flavor and can be produced with machines that have at least eight bars of pressure. As noted earlier, steam espresso machines can only manage around three. It is because of this that the flavor they produce sometimes seems to have a burnt taste.

Pump espresso machines, on the other hand, can produce 15 or more bars of pressure. The Thermo-Block system allows water to be heated to different temperatures for frothing and brewing. This function enables the production of crema and continuous steam needed for making lattes and cappuccinos.

• çöp.. plastikten espreso makinesi mi olur

• insanların ihtiyaçlarının ne olup ne olamayacağına ilişkin karar verebileceğini düşünen insanlar var ya, hakikaten şaka gibi ahvalimiz

• Sıcak fırsatlar forumu, yukarıdaki bir kaç tip ve benzerleri yüzünden can çekişiyor. Konu sahibi çok uygun fiyata bir makine bulmuş ve bunu paylaşmış ama altındaki yorumlar evlere şenlik. Biri diyor bu ihtiyaç değil, öbürü diyor bunu almayın şunu alın. Artık bi gidin yahu bi gidin, düşün yakamızdan...

Konuya gelecek olursak, şu an piyasanın en iyi fiyatı gibi görünüyor. Almak isteyenler için güzel fırsat, zaten orta düzey ve prof. makine arayanların ihtiyacına cevap verecek bir makine değil ama evde ara ara espresso ya da cappucino içerim diyorsanız alabilirsiniz. Bu arada süt köpürtücüsü çok başarılı değil bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

çöp.. plastikten espreso makinesi mi olur
    la sana kaç kere dedik boş mesaj yazma diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çamaşır makinesi üzerine konabilir mi

• Bilgili arkadaşlar yorumlarsa seviniriz. Yukarıdaki yorum guzel mesela. Teşekkür ederim.

• iki sene önce 179 lira fiyatı olup, doğumgünü vs indirim ile 112 liraya aldığım tchibonun en düşük makinesi herkesin çöp dediği kapsüllü caffisimo pure 849 lira olmuş!!!! fiyatların oldukça arttığı bir dönemde kahve severler için uygun fiyatlı bir makine. beğenmeyenlerin çöp yazmasına lüzum yok. arkadaş bulmuş, paylaşmış

Bitti Delonghi ec8 espresso mak.  248tl

• Ülke olarak Pisa testinde neden çakıldığımız çok net; okuduğunu anlamaktan aciz o kadar çok insan var ki!

Benim mesajımı "bunu almayın, şunu alın" olarak anlamak ciddi bir sıkıntı mesela. Espresso dünyası zengin bir dünya ve alan uzmanlığı gerektiriyor. Pek çok kişi; bu makineyi genel olarak espresso makinesi denince ilk akla gelen pompalı makinelerden zannedip sipariş verebilir, gelen makinenin espresso değil de daha çok "moca" yaptığını görünce de pişman olabilir. Bu yüzden de uyarım son derece gerekli ve faydalıdır, bunu bile anlayamayacak kapasitede olanlar için yapabileceğim bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 27 Eylül 2018; 13:13:39 >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    mahmudcuğum o mesajı boş değil evde her allahın günü aşağıdaki latte yi yapan ve içen olarak yazıyorum

latte arta tam geçemedim ama ossun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 27 Eylül 2018; 13:0:23 >

• Fiyat düşünce dün gittim aldım. daha önce delonghi ec 221 kullanıyordum pek umduğum gibi çıkmadı espresso yapmak için pek uygun değil capuccino yapmaya daha uygun bir makine. Yukarıda arkadaşın dediği gibi pompalı makine almak daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siluet -- 27 Eylül 2018; 13:6:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu dolar kuruna iyi fiyat. Ucuz yollu espresso almak isteyenler için iyi fiyat. Moka potun bile en ucuzu 100 olmuş durumda.
  • Kahve değil de evde kaliteli sıcak çikolata yapıp içebilen var mı ?

• Geçen sene 400 lira civarına aynı makineyi aldım. Normalde tchibo Classic kullanıyordum ama onu ofise götürünce eve de süt köpürtebilecek basit bir makine arıyordum. Eşim ve misafirlerim çok beğendi. Misafirlerimden bazılarının çok daha kaliteli makineleri olmasina rağmen. Bu makine malum otomatik bir makine değil. Doğru tada ulaşmak için çaba sarf etmeniz gerekiyor. İyi çekirdek ve biraz deneme yanılma ile güzel sonuçlar alabiliyorsunuz. Süt köpürtücü kısmı temizlik açısından biraz zahmetli. Ama o da iş görüyor. Kahve ile uğraşmaktan keyif alanlar için giriş seviyesinde yeterli bir makine bence. Ben verdiğim her kuruşa değdiğini düşünüyorum. Kaldı ki burada çok daha ucuz. Eksik olarak gördüğüm özelliği ise kahveyi sıkıştıracak bir aparat çıkmıyor içinden. Kaşıkla filan bastırıyorum.

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Olay şu; makineyi almadan evvel bir kahveden beklentiniz nedir? Akşam eve gelip ya da iş yerinde küçük fincanda ucuz yollu kahve ya da espresso istiyorum ama instant (Nescafe, Jacobs vs. vs.) kahve istemiyorum diyorsanız bu makine size uyabilir. Daha fazla param var daha iyi makine isterim derseniz o da olur yani 400 - 600 lira arası makineler de var ama bundan daha lezzetli kahve vermezler, sadece makineler daha iyi. Yok ben daha iyi işler çıkaracağım, iyi kahve kremaları çıkarmak istiyorum yanına bir de taze kavrulmuş kahve çekirdekleri ve öğütücü alacağım diyorsanız zaten işler karışır ki orta altı bir set için 3 bin lirayı gözden çıkarmanız lazım. Orta bir set için 5 bin lira az bile gelebilir.

Türkiye'de bir çok şeyde olduğu gibi kahve konusunda da görgüsüzlük ayyuka çıkmış durumda. Birisi kahve yapacaksa o gurme (barista) olmalı illa ki yoksa ölsün!!! Yani evde moka içmek fakirlik gibi görülüyor ülkemizde. Sabahları ve gün içinde bolca kahve tüketilen Avrupa ülkelerinin çoğu evinde moka maker pod var. Neden çünkü onlar fakir!! Fakirler ölsün!
    Bu gözler bir Arap ülkesinde, cami kubbesi şeklinde 3 kaşıklı espresso makinesi bile gördü

Bunu söyleyen ben bile geçmişte bu popüler akıma uyarak hareket ettim. Şu an iş yerinde Breville Bes860, evde ise Lelit makine kullanıyorum. Lelit olan hediye olduğu için onu konu dışı tutabiliriz. Yani demek istediğim şu; bu yorumları yaparken boş beleş bir kullanıcı olarak değil, üniversitede kahve konusunda eğitim almış biri olarak size yorum yapıyorum.

• haber veren arkadasa tesekkurler amazon us de 450 tl ye geliyor gayet sicak firsat

9.90 kargo ekliyor
  • xxlboy kullanıcısına yanıt
    bim'in vip kahvesi değil yani

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.