Şimdi Ara

Bitti Delonghi ec8 espresso mak. 248tl (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
6.982
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • teknosada herseyini inceledim bu aletin.Cok cakma birsey uzak durun.Sut haznesinde kablolar disarda gibi o kablo bi koparsa sut isitamaz,espressonun koyuldugu filtre yerinden cikabiliyor cok dandik.Bunu alacaginiza filtre khve makinesi alin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Philips Café Gaia HD7565/20 Filtre Kahve Makinesi 100 TL ye aldım..
    Nescafe Mycafe 6 ay neredeyse hiç kullanılmamış ikinci el aldım 140 tl..
    Arçelik K3190 telve 2'li morhipodan 219 a almıştım..

Hepsini sık kullanıyorum

Espresso çok yapmıyorum ama bu makinayı en uygun 350-400 tl ye gördüm..
    Delonghi zaten kahve makinaları konusunda uzman sağlam bir markadır..
    ihtiyacı olan kesinlikle kaçırmasın..
    Şuan gerçekten sıcak fırsat..
  • quote:

Orijinalden alıntı: snl_

Philips Café Gaia HD7565/20 Filtre Kahve Makinesi 100 TL ye aldım..
    Nescafe Mycafe 6 ay neredeyse hiç kullanılmamış ikinci el aldım 140 tl..
    Arçelik K3190 telve 2'li morhipodan 219 a almıştım..

Hepsini sık kullanıyorum

Espresso çok yapmıyorum ama bu makinayı en uygun 350-400 tl ye gördüm..
    Delonghi zaten kahve makinaları konusunda uzman sağlam bir markadır..
    ihtiyacı olan kesinlikle kaçırmasın..
    Şuan gerçekten sıcak fırsat..

ben bu çöplere para vermektense esam 2200 ü 750 liraya aldım
    herseyi gözel yapıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    iyi ne güzel afiyet olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: raziel82

iki sene önce 179 lira fiyatı olup, doğumgünü vs indirim ile 112 liraya aldığım tchibonun en düşük makinesi herkesin çöp dediği kapsüllü caffisimo pure 849 lira olmuş!!!! fiyatların oldukça arttığı bir dönemde kahve severler için uygun fiyatlı bir makine. beğenmeyenlerin çöp yazmasına lüzum yok. arkadaş bulmuş, paylaşmış

Bende de tchibo caffisimo classic var, 160 TL'ye almıştım. şimdiki fiyatı 1200 - 1300 tl şaka gibi rakamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Almaya niyetlendim ancak makine bildiğimiz "pompalı espresso makinesi" değil, "basınçlı espresso makinesi" . Bu yüzden de 250 liraya bunu almaktansa 400-500 lira civarındaki pompalı makinelerden almak daha mantıklı olacak gibi görünüyor:

Because steam espresso machines use higher temperatures to create steam, they cannot produce what is called the crema or the golden brown foamy layer which is a characteristic of most espresso drinks. It is the layer that contains most of the flavor and can be produced with machines that have at least eight bars of pressure. As noted earlier, steam espresso machines can only manage around three. It is because of this that the flavor they produce sometimes seems to have a burnt taste.

Pump espresso machines, on the other hand, can produce 15 or more bars of pressure. The Thermo-Block system allows water to be heated to different temperatures for frothing and brewing. This function enables the production of crema and continuous steam needed for making lattes and cappuccinos.
    Basınç daha iyi değil mi espresso için 15 bar basınç falan olayları denmekte ya.

• KURSAD. kullanıcısına yanıt
    delonghi tum espresso makinelerinde 15 bar basinc sagliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cordelio91

delonghi tum espresso makinelerinde 15 bar basinc sagliyor
    bunda yok hocam ısınan su buharı portafiltreden geçiyor filtre kahvesi gibi youtubeda vidyoları var
  • Baristatales B kullanıcısına yanıt
    teknosada sunum yapan delonghi sorumlusu yanlis bir aktarim yapti o zaman.Bir ust modeli ev tipi kaliteli bir aletti.Ayni kalitede espresso elde edersin ikisinde de kaliteli olan biraz daha aromayi hisettirir sadece demisti

• Tek dugmeyle latte machiatto yapan makine varmi piyasada?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orod-Dain

Geçen sene 400 lira civarına aynı makineyi aldım. Normalde tchibo Classic kullanıyordum ama onu ofise götürünce eve de süt köpürtebilecek basit bir makine arıyordum. Eşim ve misafirlerim çok beğendi. Misafirlerimden bazılarının çok daha kaliteli makineleri olmasina rağmen. Bu makine malum otomatik bir makine değil. Doğru tada ulaşmak için çaba sarf etmeniz gerekiyor. İyi çekirdek ve biraz deneme yanılma ile güzel sonuçlar alabiliyorsunuz. Süt köpürtücü kısmı temizlik açısından biraz zahmetli. Ama o da iş görüyor. Kahve ile uğraşmaktan keyif alanlar için giriş seviyesinde yeterli bir makine bence. Ben verdiğim her kuruşa değdiğini düşünüyorum. Kaldı ki burada çok daha ucuz. Eksik olarak gördüğüm özelliği ise kahveyi sıkıştıracak bir aparat çıkmıyor içinden. Kaşıkla filan bastırıyorum.
    https://m.aliexpress.com/item/32893669689.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32893669689

Boyle birsey is görür gibi.

• Bar_Fedaisi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgiler için.

• Geç gördük 400 ü geçmiş fiyat

• 489

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KURSAD. kullanıcısına yanıt
    Aynen. fiyatları iyice uçurmuşlar. zamanında delonghi vs makinelere göre oldukça uygundu ama şimdi alınmaz. üzerine 400-500 daha koyup, delonghinin kendinden öğütücü makineleri bulunabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

Basınç daha iyi değil mi espresso için 15 bar basınç falan olayları denmekte ya.

Alıntıları Göster
    Her iki tür de basınçlı ancak biri basıncı buhar basıncı ile, diğeri ise pompa ile üretiyor.

Bu yüzden de bu makinenin kahvesi "moka pot" kahvesine benziyor denmiş. Zevk meselesi, kimisi moka pot'un kahvesini daha çok sevebilir ama ben espresso sevdiğim için bana uygun değildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 28 Eylül 2018; 19:50:9 >
  • Dun vatanda sinbonun makineye baktim.Lea gibi plastik kokuyor kahveyi damitan kisim cok emanet duruyor.3 gune kirilir kirilmasa da 1 haftaya kesin kanser yapar.100 tl fazla verip daha saglam bir makine almaya karar verdim

• Fırsat aynı adreste yine geçerli dh ailesi

• Bundan aldım ama memnun kalmadım isteyen olursa 200 TL ye verebilirim
    Birkaç kez kullanıldı sadece

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.