Şimdi Ara

Bisiklet Sürme ve Kas Kaybı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yazın arkadaşlarımla tur yapmayı düşünüyoruz, günlerce bisiklet üstünde olabiliriz. Ama fazla sürünce kas kaybına neden olduğunu falan okudum, bilgisi olan var mı? Düzenli olarak vücut ağırlığımla vücut çalışıyorum, zar zor kazandıklarımı kaybetmem istemem.

• Kim söyledi onu. Kas kaybı diye bişey yoktur. Aksine bacak ve karın kasların gelişir ve fazla kilolarından yağlarından kurtulursun. Vücudun fit olur. Şahsen ben 7 ayda bisiklet+kondisyon+düzenli aktivite ile 16 kilo verdim ve bacak karın kaslarımda gelişme var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bizzo

Kim söyledi onu. Kas kaybı diye bişey yoktur. Aksine bacak ve karın kasların gelişir ve fazla kilolarından yağlarından kurtulursun. Vücudun fit olur. Şahsen ben 7 ayda bisiklet+kondisyon+düzenli aktivite ile 16 kilo verdim ve bacak karın kaslarımda gelişme var

Hocam çok fazla yerde gördüm, fazla kardiyo yaparsanız yağ ile birlikte kasta kaybedersiniz gibi şeyler. Beslenmemize dikkat edicez zaten, o konuda bir sıkıntı olmaz. Sen haftada kaç gün ve kaç saat bisiklet sürüyorsun hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çükütüs -- 23 Nisan 2017; 14:57:7 >
  • Çükütüs kullanıcısına yanıt
    ben haftanın her günü sürüyorum. çoğunluklu arazi ve şehir içi kullanım. hafta içi 3-4 saat hafta sonu 7-8 saat değişiyor.
  • Fitness yapmayan ve protein ağırlıklı beslenmeyen biriyseniz pek tabiikide kas kaybı yaşarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: haxar

Fitness yapmayan ve protein ağırlıklı beslenmeyen biriyseniz pek tabiikide kas kaybı yaşarsınız.

Hocam vücut ağırlığımla çalışıyorum, yani basit değil ciddi bir şekilde 2 aydır falan. İşte zar zor kazandığım bu kasları kaybetmekten korkuyorum. Gerekirse yolculuk sırasında protein takviyesi falanda alabilirim ara öğün olarak.

@Bizzo Sıkıntı olmaz o zaman hocam, sen bayağıdırda sürüyormuşsun, sende kayıp olmadıysa bende hiç olmaz heralde.
    kesinlike olmaz. yani bugün baklavaların var bisiklet bindim 1 ay sonra yokoldu diye bişey yok. eğer bisiklet binerkken yanında fast food tarzı yemekler yersen tabi kasların kaybolur yağlar kapatır üstünü. bisiklet binerken takviye alma. aralarda karbonhidrat tüket. bisküvi,çubuk gibi. fazla aşırıya kaçma karbonhidratlar bisiklet binerken önemli kaynaklardandır. proteini zaten dememe gerek yok heralde

• quote:

kesinlike olmaz. yani bugün baklavaların var bisiklet bindim 1 ay sonra yokoldu diye bişey yok. eğer bisiklet binerkken yanında fast food tarzı yemekler yersen tabi kasların kaybolur yağlar kapatır üstünü. bisiklet binerken takviye alma. aralarda karbonhidrat tüket. bisküvi,çubuk gibi. fazla aşırıya kaçma karbonhidratlar bisiklet binerken önemli kaynaklardandır. proteini zaten dememe gerek yok heralde

Tamamdır hocam sağolun
    peki sen kaç saat sürmeyi planlıyorsun?

• quote:

peki sen kaç saat sürmeyi planlıyorsun?

Tur yapcaz, kesin bir şey diyemem açıkcası ama 6-7 saat sürer tahmini hergün. Arkadaşların duruma bağlı tabii.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.