Şimdi Ara

Bisiklet Amortisörü Açma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
24.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 hafta önce Salcano Mountaineer marka 200 liraya 2.el bir bisiklet aldım. Bisiklet fazla kullanılmamış. Beklemekten dolayıda ön amortisörü çalışmıyor. 1 milim yaylanma yok. Bisikletimin amortisörü çalışmadığı için sürerken rahatsızlık duyuyorum. Amortisörü nasıl açabilirim? Daha önce bunu yaşayanlar oldu mu? Kendi bisikletimin fotoğrafını da eklemeye çalışacağım. Bayram dolayısıyla fırsat bulamayabilirim.

Bisiklet Amortisörü Açma

• İnce Yağ kullanabilirsin paslanmış zor hareket eden aletlerde ince ya kullanıyorum Sizede tavsiye ederim
  • Bisikleti zor sartlarda kullanmiyorsaniz amortisorunun calismamasi sizin icin bir artidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amortisörü çalıştırmak için ağırlığın yetmiyor olabilir. Ağır biri bastırsın gidona, çalışacak mı bakalım. Alt model maşaları sıvı veya ince silikonsuz gresle yağlamak gerekir.

• Kilitli olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost Buster

Bisikleti zor sartlarda kullanmiyorsaniz amortisorunun calismamasi sizin icin bir artidir.

Zor sartlarda kullanmasamda gundelil kullanırken cok rahatsız ediyor. Kaldırımdan inerken, kasise denk geldigi zaman cok sallıyor. Nasıl bir artısı var sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Amortisörü çalıştırmak için ağırlığın yetmiyor olabilir. Ağır biri bastırsın gidona, çalışacak mı bakalım. Alt model maşaları sıvı veya ince silikonsuz gresle yağlamak gerekir.

Ağır birisi olmasamda oynatabilecek kisilerde denedi. Gres yagı donmus yada bıtmıs olabılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: TimeBoy

Kilitli olabilir mi ?

kilidi yok

• Biraz daha üst seviye olsa altındaki vidalar sökülerek kolayca bakımı ve gerekli işlemleri yapılabilir ancak sanırım üstündeki zoom seviyesinden bir maşa bunların kalitesi zaten ortada, ancak bakımlar yapıldıktan sonra eskisine nazaran daha iyi duruma geleceği açık.Ancak bu maşaların içi açılabiliyor mu ? öncelikle onu araştırın, dışarıdan uygulancak yöntemler bir yere kadar işe yarar.
  • biraz fren hidroligi sıkarsan 2-3 güne kendi kendine düzelir
  • merhaba arkadaslar. Ön amortisör fazla yaylanmıyor ve biraz da sert. Üstteki siyah tıpaları çıkarttığımda amortisörün iç kısmında alyan somun görüyorum. Fakat yaklaşık 30 cm içerde oldugu icin oraya yetişecek uzunlukta bi anahtar bulamadım. Baska yerde vida da yok.. Nasıl halledebiliriz

• Güncel :) benimde amortisörde takılma oluyor? Yağladım falan ama işe yaramadı.

• Güncel :) benimde amortisörde takılma oluyor? Yağladım falan ama işe yaramadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: koray2907

merhaba arkadaslar. Ön amortisör fazla yaylanmıyor ve biraz da sert. Üstteki siyah tıpaları çıkarttığımda amortisörün iç kısmında alyan somun görüyorum. Fakat yaklaşık 30 cm içerde oldugu icin oraya yetişecek uzunlukta bi anahtar bulamadım. Baska yerde vida da yok.. Nasıl halledebiliriz

Maşa üstünde bir çevirilecek düğme var. Onu -(eksi) yönüne soğru çevir yumuşar. Bir dene olmazsa haber verirsin.

Saygılarımla
    DHGamer

• ben şöyle çözdüm 1 liraya enjektör aldım içine makine yağı koydum sonra maşanın tıplarından içeri vede gri alaşımlı boruların içeri girdiği yerdeki lastiklerin arasından yağ sıktım yemin ediyorum 3 senedir taş gibi yaylanmayan amortisör bir iki kere bastırınca en az 4cm yaylanmaya başladı ve yumuşacık iğneyi enjektöre takın da yapın.
  • yumuşatma ya da sertleştirme vidası olması lazım onunla oynaman gerekli.
  • Maşanın borularının en altında iki tane alyen ile açılan vida vardır onları gevşetin, sonra plastik bir çekiç yardımıyla o vidalara vurarak içeri ittirin, amortisörünüz gevşedikten sonra o vidalara tamamen söküp maşayı asıldığınızda üst ve alt kısım birbirinden ayrılacaktır. İçini güzelce temizleyip yağlayın sonra aynı şekilde geri kapatın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.