Şimdi Ara

Bir tanıdığımız cennet USA dan geri dönüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kız ingilizce öğretmeniydi kalifiyeli abd ye evlendi kocası orada yazılımcı floridada ama kız yapamadı ana nedeni hep vasıfsız mavi yaka amele işler bulması göçmenlere maaşların düşük olması, cehennem gibi geliyor demiş yuvaları dağılmasın diye kocasıda buraya dönüyor aşka gel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Haziran 2024; 0:29:27 >

• Artık sözde tanıdıkların için konu da mı açmaya başladın? 

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt

yoo taze şimdi geldi haber paylaşıyım dedim kız düğününü bile orda yapmıştı cennetiniz 1.5 sene bile sürmedi kocası orda yeni değil 10+ senedir filan oralı zaten, ona rağmen yapamadı.

türkleri ne görüyorlar sanıyorsunuz orda ceo adayımı  çok iyi eğitimin kariyerin yoksa potansiyel ucuz işçi köle gücüsün orda.

boşanma raddesine gelmişler yuvasını kurtarmak için dönüyor kocası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Haziran 2024; 0:49:10 >
  • Türkiye'den ayrılmak için sebebim yok. Başka bir ülkede yapamazdım. YTÜ EHM mezunuyum, işsizim ama bu tamamen benim hatalarımla ilgili. Vaktinde okulu değerlendiremedim.
  • bu kerimcemin akrabalarının hiç biri Türkiye'de değil ha hep almanyada filan hikaye bol bunda.

• kangroo kullanıcısına yanıt

yok akrabam değil kız kardeşimin yakın kankası haliyle bende tanıyorum.

bizde oyle abd li koca buldu hayatı kurtuldu dedik başta oyle olmadı.

burda memurluk yapan rahata alışan kişi orda zor amelilik işçilik yapar yapamadıda anası ağladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Haziran 2024; 1:26:7 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

Ana fikri şu burda yan gel Osman işi yapanlar orda yapamıyorum diyor

Burda amele olan orda da amele olsa yaşıyor

Ha bu yaşama şekli şu temel ihtiyaçlarını rahat alıyor bu kadar , gezme dolaşma vs işler için extra mesai yapması gerekiyor, Türkiye de çoğu kişi market gidip rahatlıkla alışveriş yapabiliyor mu? Yok

• Sanki türkiyeye gelince kral gibi yaşayacak
  • enesbaba0641 E kullanıcısına yanıt

55.000 maaşı 3 ay yatış tatilide garanti öğretmenlik gibi kebap meslekmi var ülkede,herkesin cenneti cehennemi değişiyor işte,masa başı pöfür pöfür klimalı işinden git bakalım orada emeğinle terinle haldır haldır çalış akşama kadar nasıl gelicek sana paradise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Haziran 2024; 1:46:55 >
  • Hocam konu sahibinin tanıdığı gezmeye gitmiştir belki ve dönüyordur. Ya da izne geliyor olabilir Türkiye'ye. Ya da firması Amerika'ya göndermiştir. İş bittiği için dönüyordur. Bir sürü ihtimal var. Ben 8 yıldır Amerika'dayım. 3 sene sonra dönmeyi düşünüyorum. 8 yıl da gördüklerim, yaşadıklarım epey yordu beni. 16 yıldır yurtdışlarında çalışıyorum. Mezun olur olmaz yurtdışına çıktım. Son 8 yılı Amerika'da geçti kariyerimin. Konu sahibi bende de bloklu ama bozuk saat bile 2 defa doğruyu gösterir ya gün içinde. Bu arkadaşın da haklı olduğu çok şey var. Amerika'ya gelmeden önce günde 6 saat uyurdum. Cumartesi ve Pazar tatil yapardım. İşten sonra hafta içi en az 3 gün sosyalleşirdim, mekanlara takılırdım Rusya'da, Azerbaycan'da, Afrika'da, Avrupa'da...Amerika'da ilk yıl sadece günde 2 saat uyudum. Sonraki 4 yıl 4 saat uyuyabildim. Son 2 yıldır da 5 saat uyuyabiliyorum. Ama işten sonra eve gelip gece 1'e kadar çalışmaya devam ediyorum PC başında. Diğer ülkelerde eve gelince nadiren çalışmaya devam ederdim. Sabah 5'te uyanırım. 6.30 am de işte olurum. Akşam da 6 da çıkar 7.30 pm de eve girerim. 11'e kadar çalışmaya devam ederim.12 de yatarım 5 te kalkarım. Eski Rusya ve Azerbaycan zamanlarımı çok özlüyorum. O değil de benim Bakü'de bile yaptığım Noel tatilleri Amerika'da neden yok hocam? Bunu biri anlatabilir mi?

O kadar kebap buluyorsan sen de öğretmen ol bence. Hem para kazanırsın. 

• yok sensura gezme değil kocayla nette tanıştılar zaten flörtleri abd -türkiye karışık evlendiler floridada,boşanma raddesine gelmişler kariyerim çöp oldu diye ameleyim burda diye,kocası isteyerek gelmiyor zaten yuvası dağılmasın diye geliyor yoksa boşancaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Haziran 2024; 1:54:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

yok sensura gezme değil kocayla nette tanıştılar zaten flörtleri abd -türkiye karışık evlendiler floridada,boşanma raddesine gelmişler kariyerim çöp oldu diye ameleyim burda diye,kocası isteyerek gelmiyor zaten yuvası dağılmasın diye geliyor yoksa boşancaklar.

Kero, hikayenin geleceğini de yazarak spoiler vermişsin, ayıp etmişsin.

Andersen'in senden öğreneceği çok şey var.

• Trde devlette ingilizce öğretmeni olmak > Amerika'da vasıfsız sıfırdan başlamak

Covid döneminde uberde ayda rahat 6000 dolar dönüyordu suan kendini parcalasan 4000 4500 dönüyor

Bu nedenle Türkler artık tır işine geçiyor

O da açık söylemek gerekirse insan dışı bir yaşam sabah kalkarsın diskini bile yapamazsin kahvaltın aksam yemegin hep haldir huldur sacma sapan seyler olur duşu hep ortak alanlarda alman lazim vs vs bitersin yani ya olacak sey değil

Covid dönemindeki gibi uberde 6000 dolar donen amerika olsa trump olsa amerikada yaşam> memurluk derim ama suan değil

Haaa vasıflı muhendissen ben takip ediyorum amerika italyanin bile 2.5 katini veriyor ortalama pc mühendisi 100 bin dolardan fazla kazaniyor Amerika'da böyle vasfı olan 1dk durmasin zaten

Doktorluk konusundaysa avrupa daha iyi daha kolay denklik alıyorsun git abicim Almanya'ya rahat rahat ev araba al kurtar kendini almanya dunyanin gizli süper gücü 200 Euro taksitle audi q2 q3 aldi amcam 2 tane araba birden aldi omg 1 sene arayla guvenlik la bu adam 0 vasıf yani

0 vasıflı adamin gerçekten hali zor amerikada herkes yapamaz ben yapabilirim diye düşünüyorum ama burada atıyorum hakim savci yada avikat olsam devlette sanırım o riske girmem artık ailem burda evimiz var arabayi da upgrade etsem tamam işte bitti giti isci adam amerikaya gidince google ceosu olmuyor gene isci sinifisin gene eziliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza5806 -- 15 Haziran 2024; 1:55:57 >

• Colda C kullanıcısına yanıt

allah kuran çarpsın uydurma değil yeminle.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

bildiğim kadarıyla kargo işindeydi, işporta el işi süsleme biblo yapıp sattı o işlerde abd de, tr de olduğu gibi düşük maaş çok iş, kadın haliyle tır şoförü olucak değil hamza :)

anladığım kadarı ile kocası buraya alışmaya geliyor, denemeye geliyor alışamazsa adam,yapamazsa burada boşancaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Haziran 2024; 2:21:35 >
    Yüzde 99 boşanırlar knk

Adamin orada duzeni varken bu ona yük olmuş kimse bi hatunun aşkına abddeki duzenine donmek varken trnin kahrini cekmez

Trde el bebek gul bebek büyüyen tr kizi da tutup amerikada iscilik edemez bizim ülkede özel sektordeki kadina erkegin 3te1i is verilir ana babasi sonsuza kadar kizina bakar ölürlerse devlet bakar

Trde kadin olmak kolay amerikada amerikada dogmus erkek olmak kolay yani bunlarin isi kesinlikle biter knk avukatliktan 1 gidim anliyorsam yaz bunu bi kenara
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt

kadınların naifliği iş yerlerinde belli oluyor gerçekten erkekler 2x sorumluluk almalı, konuya gelirsek birileri gidiyor birileri geliyor döngü bu

• Ama bize Abd, avrupaya gidinde sınırda karşılıyorlar, al sana ev ve arabanın anahtarları, üretmene çalışmana gerek yok, yan gel yat, oralarda bir ucuzluk inanamazsın demişlerdi.  

İşin ekonomik boyutu bir yana özgürlük, adalet sınırsız demişlerdi   (Burada Gazze katliamlarını unutuyoruz)

• Yurtdışına gideyim rahat edeyim insanca yaşayım diyenler için Amerika iyi bir örnek değil. Hatta harcanma, telef olma ihtimali var. Hele vasıfsız biriysen çok zor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.