Şimdi Ara

Bir akıllı telefonu kaç yıl kullaniyorsunuz? (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.686
Cevap
8
Favori
104.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Modele göre değişir mesela snapdragon 835 işlemci gibi stabil bir işlemcili telefon hâlâ kullanılmakta. Bugün 835 dengi kirin 970li huawei mate 10 3. yılını doldurdu gayet iyi kullanılıyor. ancak snapdragon 821 kullanan telefonlar özellikle de termal throttling sorunu ile 2 yıldır zorlamaya başladı. Stabil ısınmayan güçlü işlemcisi olan telefonlar. 15 saat ekran süresi veren aynı boyutta 6 7 bin Mah pil sunan telefonlar çıkmadıkça yıllarca kullanılabilir. Bugün alınan op 8t iphone 12 vb. hiç güncellenmezse 5 yıl sonra kasmaz donmaz. Ancak 15 20 saat ekran süresi veren telefon varken değiştirilir.

• Informatiker kullanıcısına yanıt
    cok mantikli. fiyat uygunsa ve gunceli takip etmek hosuna gidiyorsa neden uzun kullanasin ki. Turkiyede uygun fiyatli olsa ben de her sene degistirirdim. umarim Ülkemiz o duruma gelir
  • Kazall kullanıcısına yanıt
    Hocam benim 2 buçuk sene oldu. Pil sağlığı 78 nasıl o kadar iyi kullanabildiniz.
  • Redmi 5 plus 3 yıl

• İphone 6 - 6yıl

• GrazieRagazzi kullanıcısına yanıt
    %20 altına düşürmeyip %80 üzerine de çok çıkarmıycaksın iyi dayanıyor. Ben 1'e kadar indirip 25 de çekiyorum sonra 100 yapıp tekrar 1 e kadar indiriyorum 1 senede 75 oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xperia XZ Premium çıktığı aylarda aldım hala kullanıyorum değiştirmeyi kesinlikle düşünmüyorum

• Bozulana veya kırılana kadar... Hala 1500 TL'den fazla bir para telefona verilmez kafasındayım. Telefon olayının çok ciddiye alınmasını da hiç anlamıyorum. İçerik üretemediğiniz yada çok zor ürettiğiniz bir alete oyun davasına yada daha az kötü fotoğraf çekiyor diye çok para verilmesini anlamıyorum. Ha ben gittim 4 ay önce 13,5K para verip laptop aldım. Çünkü işim o parasını çıkardı diyebilirim şimdiden. Ama bir telefona 1500 verirken gerçekten içim acıyor. (Kur ve yüksek vergi oranlarına rağmen söylüyorum bunları. Ha ABD'deki gibi uzakdoğulu telefonlar 250 Tl, iphone 800-1000 Tl olsa fikrimi değiştirebilirim)

Hatırladığım telefonlar

Alcatel one touch easy 2 sene civarı bozuldu mu noldu bilmiyorum

Nokia 3110 2 sene civarı

Panasonic g500 20 sn ses kaydı yapıyordu Cem yılmazın tanıttığı telefon, 3 sene civarı

Nokia 5110, bayağı eski bişidi o zaman bile

Nokia N73, 4-5 sene

Samsung Galaxy

Samsung A5, 3 sene

Huawei 2017 Lite - hala kullanıyorum, idare eder ama çok sıkıntılı hafıza sorunu var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylosoft -- 3 Aralık 2020; 19:25:15 >

• Blackberry bold 9900 2.5 sene
    LG G3-12 gün (bozuldu iade ettim)
    HTC one m8 (3 sene)
    Sony Xperia m4 aqua-1 sene (ekranı kırılınca bıraktım)
    Xioami mi 9t- 1 senedir kullanıyorum.

Farkettim de ne kullandiysam hepsi batmış. Sırada Xioami'yi batırmak var.
  • Xiaomi redmi note 7

1 yıl 6 ay oldu. Şarjı hala 1 gün rahat atıyor. Muazzam bir telefon. Çok kaliteli. Hiçbir arıza vermedi. iPhone 7 vardı şarjı 3 ay sonra oldu yarım gün dahi atmamaya başladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de sürekli 1e indirip takıyordum ve şarjda çok kullanıyordum. Pil haklı öyleyse :D
  • Samsung'un akıllı telefonlarını hiç 2-2,5 seneden fazla kullanamadım. Bozuluyor tamiri masraflı olunca kalıyor öyle. Gönül ister ki 4 5 yıl kullanayım. Sony m5 4. senesinde. Hala çalışıyor, anneme verdim. Xz1 3. senesinde. Pil performansi yüzde 30 azaldı ama.
  • Nokia c5-03 4.5 yıl
    LG-g3 3 yıl
    Lenova k6 note 3 yıl
    Redmi note 9s 4 ay
    Poco f2 pro 3 ay oldu hala kullanıyorum
  • Huawei mae 10 lite 2,5 sene oldu sanki 2 sene daha gider gibi.

• Samsung Galaxy mini 2 8 yıl orjinal piliyle kullandım.450 TL ye almıştım

Xaomi Note 10 Pro aldım.Kullanalı 9 ay oldu.Pil 5260 mAh

Şarj ettikten yarım saat sonra bile pil hala %100

Az kullanınca 3 gün gidiyor.

4.gün şarj ediyorum.

• iPhone 7 Plus ile 3.5 sene oldu. Temmuz ayında pilini değiştirdim. 3 şey olursa değiştiririm;

1) Son iOS sürümünü alıp artık bankacılık uygulamalarının desteği çekilene kadar.

2) Telefon fiyatlarında belirgin bir düşüş. (zor ihtimal)

3) Çok param olursa. (daha da zor ihtimal)

• Alım gücümüz bu kadar yerlerde değil iken 2-3 sene idi. Şuan 5-6 sene hatta bozulana kadar devam. Artık gereksiz görüyorum değiştirmeyi. Batarya değiştiririm devam. Altı üstü bankacılık + Whatsapp telegram vb için kullanıyorum zaten.

• Son iyi telefonum lg g2 idi baya kullandım güncelleme falan kesildikten sonra ekonomi de şahlanınca redmiye geçtik.
    Ortalama 2 3 yıl gider bu da, üç kuruş maaşımı telefona yatıramıyorum malesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.