Şimdi Ara

Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
9.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar öncelikle çalıştığım yerde stajyerim bu sorunu çözmeme yardımcı olursanız çok sevinirim . Tüm yardım edenlerin ellerinden öperim çok teşekkür ederim şimdiden .

Öncelikle bilgisayar markası casper , casper teknik servis ile iletişime geçtim bana boot dosyasını ve bios uptade dosyası attılar . Fakat attıkları dosya ile işlem yapamıyorum verdikleri resim deki boot ayarlarını yapıp . WİNDOWS+HOME Tusuna basıp otomatik yapılanması gerekiyormuş tabi ben becerememişte olabilirim . tekrar teknik servisi aradığımda ürünü onlara getirmememi onların çözüceğini söylediler (fakat benim o kadar zamanım ve bütçemden ayırabileceğim ücretim yok ). Bilgisayar hakkın da tek yapmak istediğim işletim sistemini kurup teslim etmek . tek çarem burası kaldı .

şimdi sorunumu kendi dilim ile dilim döndüğünce anlatıyım: Şimdi bilgisayarı açarken boot manager diye bir şey çıkıyor ben bios a girdiğimde boot ayarları sekmesınde sadece bu boot manager var . hiç bir şekilde bilgisayarı cd den başlatamıyorum başlata bilsem . direk windows ' u kurucam

çektiğim resimlerin hepsini atıyorum zaten attığım resimlerde sorunu siz daha iyi anlarsınız . yardımlarınızı bekliyorum <3 <3 <3

Farklı bilgisayar da çektiğim fotoğraflar ise bana casper tarafından gönderilen update dosyalı ve attıkları mesajlar.Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)

• Bios /adavanced /ahci kısmını ide yap. Bios /main/uefi boot u enable yap. Bir de bios /boot sekmesinde Windows boot manager ı disbable yapabilirsen yap.

Secure boot u devre dışı bırakmışsın.?

Bi dene bakalım yazdıklarımı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 6 Nisan 2017; 12:41:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de hazırlayacağın flaş belleği rufus programıyla hazırla...

Not : Biosta Yaptığın değişiklikleri f10 ile kaydetmeyi unutma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 6 Nisan 2017; 13:3:32 >
  • Malesef dediğinizi yaptım fakat sonuca ulaşamadım
  • malesef bunu disable yapamıyorum orda seçenek yok: Bir de bios /boot sekmesinde Windows boot manager ı disbable yapabilirsen yap.
  • https://forum.donanimhaber.com/casper-nirvana-nb-15-6-boot-sorunu--68406227
    Bilmen Gerekyoutube
    Casper leptop bios tuşu ve cd den başlat
    https://m.youtube.com/watch?v=Cw2DZmoytYs

burkayhn.blogspot.com.tr
    Casper Nirvana nb 15.6 Boot Sorunu
    http://burkayhn.blogspot.com.tr/2013/05/casper-nirvana-nb-156-boot-sorunu.html?m=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 6 Nisan 2017; 15:37:12 >

• Malesef , o seçenekler yok abi başka bir şey varmı :( gerçekten ilgileniyorsun teşekkür ederim ama bir de çözüme ulaşabilirsem çok mutlu olucam
  • Secure boot açık, onu kapatmanız gerek diye anlıyorum resimlerden. Şu ekranın altında ne var?

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2405729/4dd946d9-3522-40f2-a780-070188f62bc4.jpg

Secure boot configuration
  • abilerim çözüme ulaştım yardımınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar iyi günler diliyorum . bu arada rufus ile yanlış kurmuşum usb bir daha yapınca oldu :)))
  • Hocam sıfırlama yaptık ne yapmam lazım bilgi lütfen? Bios sorunu Boot ayarları yok (RESİMLİ)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba ben de boot sorunu yaşıyorum. Leptop’ı alalı daha 6 ay olmadı ama 2 aydır bu sorun oluyor. Model Lenıvo ideapad s340 8265U. En son bu gün bu sorunu yaşadım ve bilgisayarı açamadım tekrar, içinde de ödevim vardı. Daha öncekiler de toplu iğne ile Leptop’ın yandaki bir noktaya basarak kurtarmıştım.

Sorunun resimlerini ekliyorum. İlk açılışta “default boot device Missing or boot failed” ifadesi geliyor. Burada enter’a basınca boot Manager geliyor ama orası da boş, seçecek hiç bir şey yok. Exit’e basınca ise “no bootable device-please restart System” uyarısı geliyor.

Elimde usb’de bir şey yok kurtarabilmek için. Ayrıca daha yeni bilgisayarda bu sorunlar normal mi? İade edebilir miyim bilmiyorum.

Bu sorunun çözümünü biliyorsanız, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

• Ayrıca boot’da legacy option da çıkmıyor. Genelde bu sorun legacy option ile çözülmüş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akıllı süpürge

Merhaba ben de boot sorunu yaşıyorum. Leptop’ı alalı daha 6 ay olmadı ama 2 aydır bu sorun oluyor. Model Lenıvo ideapad s340 8265U. En son bu gün bu sorunu yaşadım ve bilgisayarı açamadım tekrar, içinde de ödevim vardı. Daha öncekiler de toplu iğne ile Leptop’ın yandaki bir noktaya basarak kurtarmıştım.

Sorunun resimlerini ekliyorum. İlk açılışta “default boot device Missing or boot failed” ifadesi geliyor. Burada enter’a basınca boot Manager geliyor ama orası da boş, seçecek hiç bir şey yok. Exit’e basınca ise “no bootable device-please restart System” uyarısı geliyor.

Elimde usb’de bir şey yok kurtarabilmek için. Ayrıca daha yeni bilgisayarda bu sorunlar normal mi? İade edebilir miyim bilmiyorum.

Bu sorunun çözümünü biliyorsanız, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Boot ayarlarında UEFI kısmı sen de değiştirilemiyor gözüküyor, enteresan. BIOS ayarlarını fabrika ayarlarına döndürüp tekrar dene. Ayrıca diğer sekmelerde boot tipini değiştirebileceğin bir yer var mı kontrol et.

Ödevini almak için şöyle bir yol izleyebilirsin.
    1. Bir arkadaşının laptop'ından USB'ye Windows setup'ı yükle.
    2. Sonra bilgisayarı USB ile çalıştır.
    3. Yükleme ekranında Shift+F10 yap.
    4. Açılan komut satırına notepad yaz enter'a bas.
    5. Notepad'da üst menüden Dosya -> Aç seç.
    6. Açılan dosya yöneticisinden ödevini bulup usb belleğin içine kopyala.

• konu sahibi arkadaş sorunu nasıl çözdü acaba
  • Sorunu çözemedim, hard disk değişti.

• Aynı sorunu yaşıyorum

casper laptopta boot sekmesi altında sadece windows boot priority seçeneği var usb veya cd room yok. dolayısıyla usb den boot edemiyorum

• Windows no bootable device hatası çözümü yaz youtubeye izle
  • umo123321 U kullanıcısına yanıt

Reis ben de aynı hatayı yaşadım format atıcam ama boot menüsü boş farklı birşey yapamıyorum sadece ordan çıkmak istiyorum nasıl yaptın anlatabilirmisin lütfen tamirciye götürmek istemiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.