Şimdi Ara

Bıktım artık yardım edin lütfennnnn

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
16.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkslar.. Oncelikle benimde gögsümde baski oluyor nefes almkta güclük cekiyorm 1 aydir özellikle geceleri basliyor bazen sabah kalktgmda basliyor. 2 3 sat sonra geciyor bu arada 3 5 10 günde bi oluyor. En fazla bu agri kalbimin üzerinde duruyor sürekli kalp carpintisi gibi kalp krizi gecirecekmisim gibi. bu agri sürerken cok kez EKG cektirdim kalpten süphelendigim icin. suana kadar 5 kez EKG ve bi kezde eforlu EKG cektirdim. kan tahlilleri göğüs filimleri arkadan onden hepsini yaptrdm ama btün doktrlar hicbiseyn yok dedi. Birisi fizige gitmemi birisi psikiyatr a gitmemi onerdi. karnimin sol üst kalbin alt kisminda gözle görülür bi siskinlik de var. reflüdende süpheleniyorm ama endoskopiden korkuyorm ilk gittigim doktr bana Pa demisti sanirim sonucm pa.. suanda bunu yazarken bile baski sirtimdaydi suan gögsümün ortasina geldi brzdan kalbimin oraya gecer ordan mideme iner bicak saplaniyor gibi üstüme biri otrms gibi, bütün doktrlarin bisi yok demesine ragmen kalpten süpheleniyor ve korkuyorm. az once uyumaya calisirken birden yatakta kalbime bıcak saplanir gibi bi agri ve terleme geldi sonrasinda bas dönmesi oldu panik atak gecirmiste olaiblirm kalp rahatsizligimda olaiblir emin degilim ve bu kriz gectikten sonra gögsümdeki agri devam ediyor brz uyksz hissediyorm kndimi normal saatimi uyudugum halde ama uyumaya korkar oldum uyumazsamda boyle dha kötü oluyorm.. panik atagin hemen hemen tüm özelliklerini tasiyorm diyorm ki kendime tmm ben p atagim korkmama gerek yok ama sanci gögsüne kalbine midene girince, nefes alamaz hale gelnce bu dusunce aklimdan cikiyor ve uykularm kaciyor uykularm kactkca dha cok stres oluyor sanirim agrilardan kurtulamiyorm psikiyatr sen pa sin dedi ve 3 tane ilac iki antidepresan bi spazm giderici verdi ama aliskanlik yapar kabus grürüm diye bunlari da kullanmaya korkuyorm ( cnku bi ara 2 3 gün kullandm kabuslar gormeye basladim ) bilmiyorm arkslar iste benide birilerinin rahatlatmasini bekliyorm ama nasil olcak bilmiyorm artk doktorlarin biseyin yok demesi fayda etmiyor cnku 1 aydir bu agrilari süreklli olarak cekiyorm ve korkuyorm.. ( yasm 22, ) bu agrim gögüs kafesimde arada bi geciyo fakat geri basliyor sürekli devam ediyor. kalp agrisi yapiyo bazen bazen sag gögüs kafesime geciyor bazen sırtımın arkasına omuza yakin yere bazen tam iki kafesin arasina mideye yerlesiyo arkdslar hastaligim ne olabilir lütfen yardm edin ( bu kadar uzun yazdim kusura bakmayn hem uyuymadigim hemde korktugum icin ) birde asil soracagim, kalbimde sorun olup olmadigi, ekg , eforlu ekg , kan tahlilleri ve göğüs röntgenleri ile kesn belli oluyormu ? şimdiden tşkler

• Dostum öncelikle geçmiş olsun. İlk olarak söylemek istediğim kesinlikle psikiyatrın tavsiyelerine uy, ilaçlarını ihmal etme. Hastalık hastalığı en kötüsü çünkü, benim de bu sorunum var. İkinci olarak heralde o testlerden önce seni doktorlar da bir muayene etmiştir, birşeyden şüphelenmedilerse, sonuçlar da normalse korkacak birşey yoktur ortada. Pa ne anlamadım, bilmiyorum. Yakın zamanda reflü hastası olan biri olarak belirttiğin şeylerin reflüye uyduğunu söylemek isterim, yalnız o belirgin şişkinlik dediğin şey kafamı karıştırdı doğrusu. Yapman gereken basit, reflüden sorumlu doktora (hangisi oluyordu unuttum ya dahiliye mi iç hastalıkları mı gastroen.. ne ise o mu..) bir görün, muayene etsin şikayetini dinlesin. Yediğin yağlı, soslu yemeklerden birkaç saat sonra bu ağrı tekrarlıyorsa yüksek ihtimal reflüsündür diye düşünüyorum, reflü zaten kalp hastalıkları ile sürekli karıştırılan bir hastalık, birçok insan reflü olup kalbimde birşey var diye senin gibi hastaneye gidiyor ve umarım sen de onlardan biri olursun . Zaten kalbinde bu tarz bir şey hissetmenin sebebi mideden kaçan asidin kalbe doğru yaptığı baskı oluyordu yanlışım yoksa, ben de zaman zaman midemde yanma - batma, genel olarak göğüsümde ağrımsı hisler hissediyordum ve bunun haricinde reflünün bir diğer adı da bu sebeple 'Heartburn' 'dür :). Endokopiden ben de korkuyorum ama korkacak birşey yok aslında, bayıltıyorlar birşey anlamıyorsun zaten. (benim doktorum da kolitten şüphelendi en son kolonoskopi istedi yaptırmadım korkuyorum ve bir erkek olarak istemiyorum da :D ) Kısacası yaşadıklarının benzerlerini ben de bir süredir yaşıyorum çok şükür şu anlık psikiyatrın da yardımıyla bu sorunu aşmakta önemli bir yol katettim, umarım senin sorunun da en fazla reflüdür. Ama ben inanıyorum ki o kadar doktor birşeyin yok dediyse en fazla reflüsündür, ilk işin bu konudan sorumlu bir doktora gitmek olsun. Endoskopi her türlü şart olmuyor, benden istememişti mesela doktorum, isterse de ihmal etme ama . İyi geceler, seni keyiflendirecek müzik aç dinle, birşeyler izle vs. biraz kafanı rahatlat öyle yat

• kardesim teşekkür ediyorm zaman ayirip bişiyler yazdigin icin. PA dedigim panik atak hastaligi. bicok gencin muzdarip oldugu bişey ve google a panik atak yazip belirtilerini kisa bi sekilde okursan hastaligi azcik tanimis olursun. benim süphem su. panik atakmiyim yoksa kalp rahatsizligimmi var ( doktorların gözden kacirdigi tahlillerde eforlu ekg de fln ) yoksa gercekten panik atak olup olmadıgım. bundan emin degilim aslnda. en sonn bi kalbimle ilgili yaptirmadigim ekokardiyografi kaldi. onuda yaptrdktan sonra ancak emin olabilirim kalpmi panik atak mi diye. sbah yukardaki yaziyi yazdktan sonra acile gittim artik duramadim agrilardan agri kesici igne yapar vs gibisinden. ama gittigim doktor o kadar adiymis ki, benim panik atak gecirdigimi iddia edip ne sikayetlerimi dinliyor ne telkin ediyor, üstüne üstlük sen artik bitmissin , okula gidemessn , ailene zindan edersin her geceyi, gündüz okulda gece hastanedesin, keske kalp hastasi olsanda panik atak olmasan. agzinin üstüne yumrugu gecirmemek icin kendimi oylesine sıktmki panik tagimi adirdi diyebilirim o kadar yani : ) panik atagimi derkende bilmiyorm heralde panik atak oldgum kansinia yavas yavas variyorm. olay su. acilden geldikten sonra gögsümdeki sıkışma kalbimin üzerindeki agrı ve kalp carpıntım bütün vucudumu sallamaya devam ediyordu. sonra baktm nefes egzersizleri yapın kendinizi gevsetin kaslarınızı gevsetin ve güzel seyler dusunerek yatin diye bi tavsiye okudum nette. uyumak zorundaydm artik 2 gündür gözümü kırpmamıstm ve uykusuzlk dha cok stres yaptirip dha cok agri yapiyordu. bu hareketleri yaptktan sonra baska seyler güsel seyler dusunerek yatagima yattim ve baya yatakta debelendikten sonra 5-6 saatlik güzel bi uyku cekebilmisim simdi yeni kalktm biraz kendime gelmisim, carpintim azalmis agrilarim birazck gecmisti, ve koyuldm diger atagimi beklemeye ( belkide kalp raghatsizligimin atagini ) yine burayi takip ediyor olucam ilgilenen arkdslara simdiden cok tesekkürler ediyorum ..

• Geçmiş olsun arkadasım pek takmaman lazım aynıları bende de oluyordu butun testler yapıldı ve panik atak olduğum anlasıldı

2 kez saat 3 sularında acile bile gittim ekg de normal çıkıyor

Sana önerim EKO çektirmen biraz olsun rahatlarsın orda anlasılıyor kalbının sağlıklı olup olmadığı

Ben PA nöbeti gelince yüzümü soğuk suyla yikayım geçmesini bekliyorum

Bu hastalıgı ben üniv. de edindim kendini dinlemekten oluyo kendini dinleme
  • quote:

Orjinalden alıntı: tourneo

Geçmiş olsun arkadasım pek takmaman lazım aynıları bende de oluyordu butun testler yapıldı ve panik atak olduğum anlasıldı

2 kez saat 3 sularında acile bile gittim ekg de normal çıkıyor

Sana önerim EKO çektirmen biraz olsun rahatlarsın orda anlasılıyor kalbının sağlıklı olup olmadığı

Ben PA nöbeti gelince yüzümü soğuk suyla yikayım geçmesini bekliyorum

Bu hastalıgı ben üniv. de edindim kendini dinlemekten oluyo kendini dinleme

evet kardes bende bicok geceyarisi attim kndimi acile ekg defalarca cekildi sayisini bilmiyorm her zaman normal cıktı. eko da yaptrdm eforda yaptrdm kardiyoloji acilde kanim alinip tüm kalp tetkiklerim yapildi kardesim onlarda normal çıktı hiçbişeyn yok dedi doktor ama beni hiçbiri tatmin etmiyor agrigelnce kalp hastasiyim saniyorm iste. nyse briazdan psikiyatr a gidiyorm bakalim ne dicek.. hepimize acil sifalar insallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JayJay_TT -- 24 Eylül 2008; 10:01:43 >

• evet arkadaşlar burada ne yazdıysanız aynısı bendede var sıgara kullanıyordum bir gece daraldım bunaldım nefes alamadım doktora gittim ilac verdi cigerleri temizlemek için sigarayı bıraktım şimdi ama şuanda aynı sizin anlattıklarınız gibi oluyorum kendimi dinliyorum aklıma kötü kötü şeyler geliyor kalbime bazen 1 2 saniyelik bi sancı gibi bişey oluyor bide iyice eve tıkıldım kaldım üni okuyorum ama oda uzaktan eğitim sabahtan akşama kadar evde pc başındayım bölümümde pc zaten ama az bi kalbime 1 2 saniyelik bi sancı geliyor hemen korkuyorum kenkdimden geçiyomuş gibi oluyorum iyice kilo aldım yarın ekg çektşrmeye gidecem inşallah bişey çıkmaz sağlıklı çıkar bu kadar panik atak olmamın sebebide etrafımdaki çogu insan kap kırızi geçirdi babamda bundan öldü bir sene önce ama yani yani etkilenmeye başladım yanlız kaldım sürekli aklıma geliyor kendimi dinliyorum lütfen bana yardım edin
  • Öncelikle kendini dış dünyaya kapatma. Ben bu hatayı yaptım. Araştırarak bir psikiyatri ye gitmeni tavsiye ederim. Ben Xanax , Paxil ve Dideral kullanıyorum. Tabi Xanax ayda bir yarım içerim oda atak geldiğinde. İnan günlerce gecelerce acillerde yattım kalktim gitmediğim kardiyolog kalmadı ama nafile . bütün sorun ölüm kaygısı yada hastalık hastalığı. Şimdi o kadar iyiyim ki çok sukur. Kesinlikle bir uzmandan yardım almalisin. Acil şifalar diliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.