Şimdi Ara

Kıl Dönmesi Fenol Yöntemi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
5
Favori
37.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ameliyatsız %95 e kdr başarı sağlanabiliyormuş becerili bir doktor yaparsa.

Denilizlide oturuyorum ve malesef kıl dönmesi var. Bu tedaviyi nerelerde olabilirim , Denizlide bulabilirmiyim? İzmirde olabilir , maliyeti ne kadardır bazı Devlet hastanelerinde yapılıyormuş

Şikayetler: Ufak siyah bir delik tam ortada ( burunda çıkan siyah nokta gibi ) 1.5 ay önce oluştu delik. Allaha şükür ağrı sızı akıntı yok , hafif sızlama başladı sadece .

Yardımcı olanlardan Allah razı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoseDn -- 2 Temmuz 2016; 18:40:00 >

• Neden korkuyorsun arkadaşım

Kıl dönmesi dediğin en ağır haliyle 20 dakikalık bir cerrahi operasyonla halledilir. Seninki 10 dk sürmez operasyon 3 gün sonra normal hayatına dönersin.

Fenol yöntem falan bunlara kanma. Kıl dönmesi sadece cerrahi olarak tedavi edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Neden korkuyorsun arkadaşım

Kıl dönmesi dediğin en ağır haliyle 20 dakikalık bir cerrahi operasyonla halledilir. Seninki 10 dk sürmez operasyon 3 gün sonra normal hayatına dönersin.

Fenol yöntem falan bunlara kanma. Kıl dönmesi sadece cerrahi olarak tedavi edilebilir.

Hocam anlatılanlar karşısında korkmamak elde değil. Fenol yöntemi iyi bir doktor elinde ameliyattan daha başarılı olabiliyormuş. Tekararlama riski daha azmış. O yüzden araştırıyorum
  • acele etsen iyi olur. o bölgede yeni kıl yatakları oluşup enfeksiyon meydana geleceğinden bir süre sonra o iltihaplarıda görürsün. mutlaka doktora görün.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoseDn -- 2 Temmuz 2016; 18:40:28 >
  • Arkadaşlar ilerlemeden bu hastalıktan kurtulmam lazım , fenol yöntemi hakkında bilgisi olan varsa ltfen paylaşşsın.
  • İzmir'de özel bir hastanede uygulanıyormuş..

Umutlanmak istemiyorum boşuna ama gitmek istiyorum tedavi olmak için. Egepol hastanenin ismi.

Denizli'de bulamadım şimdilik bu tedaviyi uygulayacak yer.
  • Sen askerlik yapmadın sanıyorum..

Kıl dönmesi dediğin nedir. Neden korkuyorsun bu kadar anlamadım.

Kemiğe falan gidemez. Deri yapı olarak kılın derine gitmesini engeller öyle birşey yok merak etme.

Ben 6 yıllık kıl dönmesini ametliyat oldum en ağır haliydi hemde askeri hastanede oldum komutanım ameliyat yaptı 3 gün sonra kalktım eve gittim bir kere bile bir yerim ağrımadı sen kimle konuşuyorsun kimler sana neler sallıyorlar çok merak ettim doğrusu.

Bu arada boşuna umutlanma cerrahi operasyon harici bir yöntem yok tedavi için.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoseDn -- 2 Temmuz 2016; 18:41:01 >
  • Ben dün hastanedeydim tam bir yıl olmuşken ameliyatın üstünden tekrarlamış benimki.

8 aralıkta bir kez daha ameliyat olacağım, bu sefer genel anestezi ile iki ameliyat birden olacağım kıl dönmesinden flap yöntemi ile ve aynı zamanda kasık fıtığı ameliyatı aynı anda olacak.

Bu şekilde bile 2 gün yatacağım hastanede sonra evime döneceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Ben dün hastanedeydim tam bir yıl olmuşken ameliyatın üstünden tekrarlamış benimki.

8 aralıkta bir kez daha ameliyat olacağım, bu sefer genel anestezi ile iki ameliyat birden olacağım kıl dönmesinden flap yöntemi ile ve aynı zamanda kasık fıtığı ameliyatı aynı anda olacak.

Bu şekilde bile 2 gün yatacağım hastanede sonra evime döneceğim.

Allah acil şifalar versin hocam. Ameliyattan sonra zor olmayacakmı hocam ne kasğın olduğu yere oturulur nede kıl dönmesinin olduğu yere.

Bu seferki daha az boyutta olur herhalde kıl dönmesi

Allah acil şifalar versin
  • up
  • Ben de kıl dönmesi oldum ama direkten döndüm.
    Tam iki bacağımın arasında aylardır devam eden bir sızı vardı. Sanki kilodumu çok yukarı çekmişim de dikiş yerleri rahatsız ediyor gibiydi. Bu yüzden fazla önemsemedim. Ama 6 aydır aynı sızı devam edince(İç çamaşırı giymediğim halde) hanıma gösterdim. Gözle muayenede kıl dönmesi başlangıcı farketti. Hemen cımbız ve antiseptik solüsyonla müdahale etti. Aradan 1 ay geçti ama sızı devam edince tekrar benzer bir müdahalede bulundu ve kalan kılı da aldı.
    Şu aralar bir sıkıntım yok. Umarım doktora gitmek zorunda kalmam. Çünkü anlatılanlara göre ameliyat epey sıkıntılı bir süreç hele hel benim gibi vaktinizin %90 ı oturarak geçiyorsa...
  • Hocam o daha farklı bir kıl dönmesi. P.Sinüs değil. Yani tehlikeli olan kuyruk sokumunda oluşan. Geçmiş olsun size inşallah tekrar olmaz. İnşallah bende çok ağrı-sızı olmadan uzun süre yatmadan kurtulurum şundan.

Bu arada İzmir'de olanlar içim gümüş-Nitrat yöntemini uyguluyan doktor buldum. Pm 'den yazabilir ulaşmak isteyenler. Maddi durum elverince bende gidip kurtulacam inşallah

• Hocam o daha farklı bir kıl dönmesi. P.Sinüs değil. Yani tehlikeli olan kuyruk sokumunda oluşan. Geçmiş olsun size inşallah tekrar olmaz. İnşallah bende çok ağrı-sızı olmadan uzun süre yatmadan kurtulurum şundan.

Bu arada İzmir'de olanlar içim gümüş-Nitrat yöntemini uyguluyan doktor buldum. Pm 'den yazabilir ulaşmak isteyenler. Maddi durum elverince bende gidip kurtulacam inşallah

• bir tane traş makinası alın vücudunuzu düzenli olarak traşlayın. ve kuyruk sokumuna epilasyon yapın
  • Beyler Fenol Tedavisini merak edenler aşağıdaki siteye bir göz atabilir..

http://www.kildonmesi.gen.tr/hasta-mektuplari/comment-page-2#comments

6 ay önce oldum tedaviyi, ilk 1. ayda tamamen düzeldim. Fakat tekrar etmemesi için lazer epilasyon şarttı, bende ilk 3 aydan sonra acı verdiği ve yüksek lisans sınavlarımdan dolayı gitmedim. şimdi biraz sızı hissedince doktora tekara mjayene oldum, tekrarlamamış fakat, kıllar döküldükçe sıkıntı oluyor tabi, lazere devam ediyorum şimdi. Arkadaşlar rahatlığını falan söylemeye gerek yok, normal amelyattan 1 sene sonra bile tekrarlayan var, 3-4 sefer amelyat olanlar var görüyorsunuz. bence muayene olun Orçun Beye, inanın pişman olmazsınız. maddi külfeti de gayet makul, 500tlye ilaçar, amelyat ücreti herşey dahil. Bence denemeye değer. (hele ağrısını hesap ederseniz.)

• 2 gün önce fenol yöntemiyle kıl dönmesi operasyonu geçirdim şuan int cafeden yazıyorum. Yani rahat rahat oturabiliyorum. Ameliyat taraftarı değilim nedeni ise; yaklaşık 10 gün boyunca yataktan çıkamaz olur insan rahat oturamaz, popondan bi parça koparıyorlar (yazıktır) :) Tekrar etme durumu ise doktora bağlıdır. Ben izmir buca devlet hastanesinde oldum ve doktoru gözlemlediğim kadarıyla işin uzman bi adam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jearh

2 gün önce fenol yöntemiyle kıl dönmesi operasyonu geçirdim şuan int cafeden yazıyorum. Yani rahat rahat oturabiliyorum. Ameliyat taraftarı değilim nedeni ise; yaklaşık 10 gün boyunca yataktan çıkamaz olur insan rahat oturamaz, popondan bi parça koparıyorlar (yazıktır) :) Tekrar etme durumu ise doktora bağlıdır. Ben izmir buca devlet hastanesinde oldum ve doktoru gözlemlediğim kadarıyla işin uzman bi adam.

Devlet hastanesinde ha iyiymiş kardeş doktorun ismi nedir?
  • Merhaba arkadaşlar,

Bende 3 saat kadar önce fenol tedavisi oldum. Çıktım arabama bindim eve geldim herhangibir ağrı sızı yok, yürüme oturma , koşsam koşarım.

İlk iş yeri hekimine gitmiştim, kıl dönmesi dedi, antibiyotik verdi, 10 gün kullandım, gecer gibi oldu ama gecmemiş, bülent demirtürk e çukurambardaki muayanesine gittim, (300 tl muayane ucreti) kıl dönmesi olduğunu , cok buyuk olmadıgını ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Lokal anesteziyle bölgeyi temizliyeceğini ve sonra orayı kapatacağını söyledi. Bilgi için söylüyorum ameliyat ücreti 2500 tl. Ben düşünceğimi söyleyerek cıktım.

Sonra Sezai hocayı buldum internetten, fenol tedavisi uyguluyormuş hastalığın durumuna göre, gittim görüştüm, acıbadem hastanesinde ( muayane ücreti 295 tl ) , fenol tedavisi için uygun olduğumu söyledi, ve bugun ıçin tarih aldım ve tedavi oldum. Fenol tedavisi için 1658 tl ödedim. Demir hayat sigortam olduğu için ödediğim paraların yüzde 80 inini alıcam geri.

Fenol tedavisi yaklaşık 20 dk sürdü, çarşamba günü kontrole gideceğim, tekrar yazarım. Sormak istedikleriniz olursa mesaj atabilirsiniz .

Hepimize geçmiş olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.