Şimdi Ara

bi yardım? bi el atın?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • asus a7v8x-x model anakartım var. işlemci amd athlon 2500+. işlemci de aşırı ısınma oluyor. kasa nın havalandırması baya kotu. yeni kasa alıcam. benim anakartım bu kasaya uyar mı?http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=82262&productid=bd28512
    bi de feel marka kasalar için kalitesiz diyolar. havalandırması guzel olan kaliteli bi kasa soleyebilir misiniz. max. 100$.

• valla bi arkadaş vardı o uyanık olsa yazardı kesin bişeyler.
  • arkadaşım uyar ama FEEL'in psu'larının pek iyi olduğunu söylemiolar..bana sorarsan 400w psu'lu bi AOPEN al derim..Asus kasalarda fena deil..Coolermaster'da düşünebilirsin..
    Buna bi bak işini görür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeiLan41 -- 10 Mart 2006; 2:18:57 >
  • Mevcut kasanı deiştirmeden önce, kasa kapağını açıp ısı değişimine bir bak derim sorun cpu soğutucusundan olabilir, böyle bir kasa olarak AOPEN H600B-28 var fiyatı 96 dolar kadar, zira fiyatı 100 doları aşmıycak demişsin bu fiyata alacağın kasanında (örn. AOPEN H600B-28) güç kaynağı max. 400 watt ı geçmicektir, ilerde sistemini deiştirdiğin zaman yetmeyebilir tekrar psu yu deiştirmek zorunda kalabilirsin. ( burdaki fiyatları bir değerlendir. )
  • zaten kasanın kapakları takılı deil. kapaklar acık calışıyor makine. kasada hava akımı dogru duzgun olmadıgından kasa baya ısınıyodu kapakları soktum. ama yinede yeterli performansı almak için duzgun sogutan bi kasa lazım. feel kasaların havalandırması baya ii ama solediginiz gibi psu nda iş yok. 100$ dan fazla da veremiyorum thermaltake alayım. sole hem onde hem arkada salam fanı olan bi kasa bulsam...
  • http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=549&productid=bd7703

Yukarıdakini hiç düşünme al tabi o adresten değil.

İçinde telmaşa güç kaynağı olan sadece 12 cm fan kullandığı için fason bir ürüne o kadar para verilmez.
  • Sistemin(tahminen) feel kasanın psu'sunu zorayacak bir sistem değil.Bu yüzden feelı güvenerek alabilirsin.Soğutması da burada önerilen birçok kasadan üstün zaten.Forumun klişelerinden biridir FEEL'ın PSU'sunun kötülüğü ama bu kasayı kullandın mı diye sorsanız %4'ü belki evet der.Kullananlar ise zaten memnundur...
  • Yukarıda linki verilen siteden alıntıdır:

"Ürün Türkiye pazarına Feel'in Türkiye temsilcisi Kont Bilişim tarafından sunuluyor ve ortalama 70$ lık bir fiyata sahip. Açık söylemek gerekirse bu fiyattaki bir üründen daha kaliteli bir PSU beklemekteydik. Hurricane'nin en büyük eksikliği bu. Standart kullanıcılar için bir eksik olarak görülmeyebilir fakat standart, modifikasyon/overclock yapmayan kullanıcıların bu kasaya yöneleceklerini de pek sanmıyorum."

Birincisi standart kullanıcılar için yeterli bu kasa.İkincisi ise şu an satılan feellarda bu psu kullanılmıyor:

Bu linki verilen sitede eleştirilen PSU'ya ait resim:
     bi yardım? bi el atın?

Bu da bendeki ORİJİNAL VE STANDART PSU'nun resmi

bi yardım? bi el atın?

Şimdi olay şu.Bu site o eski PSU'yu bile standart bir kullanıcı için yeterli görüyorsa sanırım bendeki PSU(Yani 460w olan) standart bir kullanıcıya fazlasıyla yeter.Feel'ın PSU'su bazı firmalarınkinden kötü olabilir;fakat şunu unutmayın ki bir çok PSU ile de çok rahat bir şekilde başedebilir.Kaldı ki 550W olan psu mutlaka bundan bile daha iyi bir performans verecektir.
    Firmalar hakkında yanlış yönlendirmelerde bulunmak yerine güncellemeleri ve yenilikleri takip etmeniz dileğiyle...

Dipnot:Üstteki linkin test tarihi yaklaşık 2 sene önce (17 temmuz 2004) pek güncel gördüm sizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 10 Mart 2006; 7:47:19 >

• Alakası yok işine geleni almış üzerine birde gereksiz eleştirmişsin. Benim direk verdiğim adreste güç kaynağının standart ağırlık ölçümünden kalmıştır kalitesiz bir güç kaynağıdır değerleri de yorumsuz aşağıdadır, deniyor. Feel kasaların gerek güç kaynağı gerekse kasanın plastik kalitesi olarak ne denli telmaşa olduğunu hem başka markaları deneyen sahipleri hem de çeşitli testler tarafından defalarca söylenmiştir. Adresi tekrar veriyorum incelemeyi baştan okuyun ve fotolardaki kalitesiz plastik aksama dikkatli bakın. Önemli olan güç değeri değil içerisinde kullanılan parçaların kalitesi ve o değeri hakkıyla verebilmesidir. Kısa devre koruması, yeterli soğutmasıdır. Voltajı düzgün verebilecek kapasitörlere sahip olmasıdır. Bu kasanın tek esprisi 12 cm fan kullanması haliyle sessiz yeterli bir soğutma sağlamasıdır. Fiyat/performans ürünü kesinlikle değildir. Firmalar yeterince kaliteli ürünler yaptırdıklarında arkasında durmasını biliriz siz rahat olun.

Eknot: O incelemeden beri malum kasanın özelliklerinde tasarım değişikliği ve fiyatı!?! haricinde bir değişiklik olmamıştır. TELMAŞA FEEL TESTİ

TELMAŞA 21 GÜÇ KAYNAĞI TESTİ

GÜÇ KAYNAKLARI HK. ÖĞRENMENİZ GEREKENLER

ÖNEMLİ OLAN İÇ GÜZELLİĞİ

Gerçekleri görmezden gelmemeniz, insanları yanlış yönlendirmemeniz dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIYIKLI -- 10 Mart 2006; 8:09:50 >

• quote:

Orjinalden alıntı: BIYIKLI

Eknot: O incelemeden beri malum kasanın özelliklerinde tasarım değişikliği haricinde bir değişiklik olmamıştır.

Valla ne yazarsan yaz;ben sana bahsettiğin testteki ve bendeki psuları gösteriyorum;buna rağmen hala tek değişiklik görüntüde oldu diyorsan benim söyleyebilecek birşeyim yok sana.2 sene önce amd de çok ısınıyordu;şimdi ben sana gidip o testi göstersem sen de bana artık amd ısınmıyo desen ben sana kanıt?derim...işte o kanıt yukarıdaki fotoda var.Evet;feel kasalar testin yapıldığı dönemlerde sıkıntılı psu'lar üretmekte idi.Fakat şu an öyle bir sıkıntı mevcut değil.Nasıl ki ısınma sorunu zamanında amd'nin yakasına yapışmış ve hala da bırakmıyorsa 2 sene önce feela yapışan "dandik psu" çamuru hala üzerinden temizlenebilmiş değil...

2 sene önceki eski psu testini bu yeni psu'ya yıkarsan kusura bakma ama pek yanlış bir saptamada bulunmuş olursun...

• Böyle boşa konuşacağımıza test adresi ver 2004 senesindeki kalitesiz güç kaynağı artık bu fason mala konmuyor diyebiliyor musun? Fotosunu koymuşsun ama verdiğim adreslerde o etiketlerin gerçeği yansıtmadığını önüne gelenin kafasına göre etiket bastırıp, yapıştırdığını okumadın mı? Ezbere konuşuyorsun bence verdiğim adreslerde herşey çok açık ve bilgilendirici. Kont üstüne birde zam yapmış aynı kalitesiz güç kaynağına sahip kasaları fanının avantajı doğrultusunda pazarlıyor. O kasa tasarımı ve fanı için güç kaynaksız daha makul bir fiyata alınır. Telmaşa güç kaynaklı hiç bir kasa 100 $ haketmez. Sanırım bu kadar şiddetli savunduğuna ve hemen masa üzerinde güç kaynağı fotosu koyduğuna göre işin bu eğer öyleyse sana daha kaliteli mallar satmanı öneririm.

• Verdiğin linkler bilgilendirici; incelediğim veriler zaten.Masa üzeri mi?o da ne?Ben pc'mden çektim o resmi.Ayrıca için rahatlayacaksa söyleyeyim;ben erciyes üniversitesi veteriner fakültesi öğrencisiyim

Ve hala iddia ediyorum..Sen halen 2 sene önceki eski psu'yu bana savunuyorsun...Üstüne bir de kasanın dandikliği(!) konusundan sapıp benim resmi çekmeme ve hatta mesleğime bile kendince laf söylüyorsun.Okuluma inanmiosan nicke bak:bytar=baytar=veteriner hekimi:)kimliğin ss'sini de koyarım ama korkarım bu sefer beni kalpazanlıkla sahtecilikle suçlarsın:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 10 Mart 2006; 8:37:11 >
  • Hayda ben farzı misal dedim çok önemsemişsin. Ben de Uzay istasyonunda astronotum.

İddia ediyorsun ama boş sen bana bugünkü feel kasaların içinden çıkan güç kaynağının kaliteli olduğuna dair bir kanıt, araştırma sunabiliyor musun? Hayır. O zaman boşa vakit kaybısın ben diyeceğimi dedim testleri verdim halen o kasaya 100 $ verilmez yazık diyorum. Hem plastik aksam olarak hemde içindeki Fsp marka kendini ispatlamış kaliteli güç kaynağı ile ilk verdiğim adresteki Aopen kasa 100 $ hakeder. Kal sağlıcakla.

Düzenleme: Bugün değiştir günümüzdeyiz ikide bir laf eklediğin için, kardeşim banane senin mesleğinden ben farzı misal dedim öyle şiddetli savunduğun için, tamam anladık malını seviyorsun. Ayrıca sen veterinerlik mezunu ve/veya halen okuyan bir bilgisayarcı olamaz mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIYIKLI -- 10 Mart 2006; 8:41:29 >

• Hala anlatamadım.Sen bana 2 sene önceki testi sunarsan ve bendeki psu bundan farklı ise ben senin kanıtını kanıt olarak görmem.O zaman ben senden istiyorum feelların psusu dandiktir diye belirten GÜNCEL bir testi...ben de okula gidiom araştır bak dandik diyen bilimsel bi veri bulursan haberleşiriz burdan

en dip not:Hoş bir sözdü son sölediğin ama öle bi meşgalem yok profesyonel anlamda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 10 Mart 2006; 8:44:58 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.