Şimdi Ara

Arkadaşlar benim bir derdim var lütfen yardım edin...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
0
Favori
87.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sevgilimle yaklaşık olarak 2 yıllık düzenli bir iliişkimiz var. Normalde geçmişi beni ilgilendirmez ama bir konu benim aklımı çok karıştırıyor. O olayı düşündükce çıldırasım,kavga edesim olduresim geliyor. Kız arkadaşım sanırım bende önce birisiyle ilişkiye girmiş ama tam olarak anlayamadım. Ya arkadaşlar napayım artık kafayı yiycem. Sıcak suya mı yatırsam yoksa başka bişe yapıpda ilişkiye girip girmedigini anlasam. Eger benden önce ilişkiye girmişse benim için bitmiştir. İlişkiye girip girmedigini nasıl anlarım lütfen yardımcı olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: b437

17 yaşındasın şu an. Kız 15 yaşında cinsel ilişkiye girmiş olabilir en iyi ihtimalle ki o yaşta bunu yaşamayı düşünen kızdan hayır gelmez diyorum.

Alıntıları Göster
    Kanka eğer ciddiysen EVLENİP öğrenebilirsin.. Ha şunu da belirteyim günümüzde sırf bakareti gitmesin diye anal yapan kız çok. Eğer bu denli güvensizlik yaşıyorsan bunu anlaman da neredeyse imkansız. Ayrıca Bekaret bir türk erkeği için önemlidir. Geniş meshepli olmaya gerek yok. Medeniyet yada çağdaşlık diye takılanlar acaba benim altıma yatan her fantaziyi yapan bir kadın ile evlenmek istermiydi. Bence istemezdi.

Hz. Cabir (radıyallahu anh) anlatıyor: "Evlendiğim zaman Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) bana:
    "Nasıl biriyle evlendin (dulla mı bakire ile mi?)" diye sordular.
    "Bir dul aldım!" dedim.
    "Niye bakire değil? O senin sen de onunla mülâtefe ederdiniz!" buyurdular." [Buhârî, Nikâh 10; Müslim, Radâ 54, (715); Ebu Dâvud, Nikâh 3, (2048); Tirmizî, Nikâh 4, 13 (1086, 1100); Nesâî, Nikâh 6, 10 (6, 61-65).]

Bakire ile evlenmeye teşvik var. İbnu Mâce'nin bir rivayetinde daha sarih olarak "Size bekârları tavsiye ederim. Onların ağızları daha tatlı (kabasaba, kırıcı söz söylemezler...), rahimleri daha hareketlidir (daha çok çocuk yapar), (aza daha kolay razı olurlar)" buyurmuştur.

Abdullah İbnu Amr radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Güzellikleri sebebiyle kadınlarla evlenmeyin. Çünkü güzelliklerinin onları (kibir ve gurur sebebiyle) alçaltacağından korkulur. Onlarla mal ve mülkleri sebebiyle de evlenmeyin, zira mal ve mülkün onları azdıracağından korkulur. Fakat onlarla diyaneti esas alarak evlenin. Yemin olsun, burnu kesik, kulağı delik siyahi dindar bir köle (dindar olmayan hür kadınlardan) efdaldir."
  • üzerine zemzem dök
  • Evli misin? Değilsin. Ee sanane kardeşim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kütüphane

Arkadaşlar sevgilimle yaklaşık olarak 2 yıllık düzenli bir iliişkimiz var. Normalde geçmişi beni ilgilendirmez ama bir konu benim aklımı çok karıştırıyor. O olayı düşündükce çıldırasım,kavga edesim olduresim geliyor. Kız arkadaşım sanırım bende önce birisiyle ilişkiye girmiş ama tam olarak anlayamadım. Ya arkadaşlar napayım artık kafayı yiycem. Sıcak suya mı yatırsam yoksa başka bişe yapıpda ilişkiye girip girmedigini anlasam. Eger benden önce ilişkiye girmişse benim için bitmiştir. İlişkiye girip girmedigini nasıl anlarım lütfen yardımcı olun.

Eğer kız arkadaşını bakireliğine göre değerlendiriyorsan afedersin ama salağın önde gidenisin.İnsan olduğu için değerlendir.

• bırak geçmiş geçmişte kalsın dostum. senin de böyle şeylerin olmadı mı sanki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aelin-uial -- 22 Şubat 2012; 12:21:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kütüphane

Arkadaşlar sevgilimle yaklaşık olarak 2 yıllık düzenli bir iliişkimiz var. Normalde geçmişi beni ilgilendirmez ama bir konu benim aklımı çok karıştırıyor. O olayı düşündükce çıldırasım,kavga edesim olduresim geliyor. Kız arkadaşım sanırım bende önce birisiyle ilişkiye girmiş ama tam olarak anlayamadım. Ya arkadaşlar napayım artık kafayı yiycem. Sıcak suya mı yatırsam yoksa başka bişe yapıpda ilişkiye girip girmedigini anlasam. Eger benden önce ilişkiye girmişse benim için bitmiştir. İlişkiye girip girmedigini nasıl anlarım lütfen yardımcı olun.

sıcak suya yatrıma, üzerine kaynar su dök...
  • Eger bakir değilsen kıza laf söylemeye hakkın yok bence
  • Ne yani forumda bekarete kimse önem vermiyormu?bune çağdaşlık..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Empati
  • Açık açık sor kardeşim madem bukadar kafana takıyorsan..Ben bu şeylere çok önem veririm de sor..Ayrıca 2 yıl olmuş anca mı aklına geliyo bu ? Namusu bacak arasında aramaktan vazgeçin artık. Sevgilisiyle herşeyi yaşadı da bitek o iş mi kafana takılıyo ?
  • Açık açık sor dostum...
  • GİZLİCE BEKLE ONLAR ÇİFTLEŞİNCE ÜZERİNE SOĞUK SU DÖK AYRILIRLAR
  • uzerinde deneme yap.
    veya sor de ki, senin vana saglam mi? yoksa acik mi?
  • 17 yaşındasın şu an. Kız 15 yaşında cinsel ilişkiye girmiş olabilir en iyi ihtimalle ki o yaşta bunu yaşamayı düşünen kızdan hayır gelmez diyorum.
  • bu zamanda bakire kız bulacagını sananlar var bu forumda yazık..
  • Kanka eğer ciddiysen EVLENİP öğrenebilirsin.. Ha şunu da belirteyim günümüzde sırf bakareti gitmesin diye anal yapan kız çok. Eğer bu denli güvensizlik yaşıyorsan bunu anlaman da neredeyse imkansız. Ayrıca Bekaret bir türk erkeği için önemlidir. Geniş meshepli olmaya gerek yok. Medeniyet yada çağdaşlık diye takılanlar acaba benim altıma yatan her fantaziyi yapan bir kadın ile evlenmek istermiydi. Bence istemezdi.

Hz. Cabir (radıyallahu anh) anlatıyor: "Evlendiğim zaman Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) bana:
    "Nasıl biriyle evlendin (dulla mı bakire ile mi?)" diye sordular.
    "Bir dul aldım!" dedim.
    "Niye bakire değil? O senin sen de onunla mülâtefe ederdiniz!" buyurdular." [Buhârî, Nikâh 10; Müslim, Radâ 54, (715); Ebu Dâvud, Nikâh 3, (2048); Tirmizî, Nikâh 4, 13 (1086, 1100); Nesâî, Nikâh 6, 10 (6, 61-65).]

Bakire ile evlenmeye teşvik var. İbnu Mâce'nin bir rivayetinde daha sarih olarak "Size bekârları tavsiye ederim. Onların ağızları daha tatlı (kabasaba, kırıcı söz söylemezler...), rahimleri daha hareketlidir (daha çok çocuk yapar), (aza daha kolay razı olurlar)" buyurmuştur.

Abdullah İbnu Amr radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Güzellikleri sebebiyle kadınlarla evlenmeyin. Çünkü güzelliklerinin onları (kibir ve gurur sebebiyle) alçaltacağından korkulur. Onlarla mal ve mülkleri sebebiyle de evlenmeyin, zira mal ve mülkün onları azdıracağından korkulur. Fakat onlarla diyaneti esas alarak evlenin. Yemin olsun, burnu kesik, kulağı delik siyahi dindar bir köle (dindar olmayan hür kadınlardan) efdaldir."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmonte -- 22 Şubat 2012; 14:38:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: panelci

Ne yani forumda bekarete kimse önem vermiyormu?bune çağdaşlık..

+1 bakalım daha neler göreceğiz..
  • Kızın bakire olmadıgı kanısına nereden vardın ben onu anlayamadım kardeşim? Onu söylersen belki daha sağlıklı cevap verebiliriz.
  • Bunu kendın sormalısın 2sene olmuş bence artık boyle şeyleri aşıp kendın sormalısın

"benden önce başka biriyle ilişkiye girdin mi?" demek cok zor bişi değil.
  • bence takma bunu.bakir olmayabilirde önemli olan seni sevmesi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.