Şimdi Ara

İçimde bi sıkıntı var, ne olaki? CİDDİYİM, YARDIM LÜTFEN!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
2
Favori
69.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herşeyim var, arkadaşlarım yanımda, ailem yanımda. Sevgilim 2,5 senedir yanımda beni bir kere yanlız bırakmadı bir kere bile kavga etmedik. Fakat şu son 2 gündür ne yaptığımdan zevk alıyorum nede başka şeylerden. İçimde bi mutsuzluk var böyle sanki derinden birisi sesleniyor. Daralıyorum, sıkılıyorum, bunalıyorum. Beni sevenleri kırıyorum, kavga ediyorum pişman oluyorum. Derdimi kimseye anlatamıyorum, çünkü derdim yok. Ahh derdim olsada mutsuz olsam, 2 gündür neden böyleyim anlamadım.

Uyumak istiyorum, uyuyamıyorum. Yemek yiyemiyorum, hastalığımda yok. Canım evden dışarı çıkmak istemiyor, arkadaşlarımla dışarı çıkıyorum sanki herkes bana bakıyormuş gibime geliyor, herkes bana bakıp gülüyormuş gibime geliyor, çıldırıyorum. Arkadaşlarım soruyor neyin var diye, hepsini bir hamlede kırıyorum.

ANLAMIYORUM ANLAMIYORUM, ALLAH'IM KURTAR BENİ BU SIKINTIDAN. İÇİMDE BİŞİ VAR, ÇIKARTAMIYORUM KÖTÜ BİRŞEY OLACAK EMİNİM. ALLAH'IM SEN KORU YARABBİM.

2 günde depdeğişik birisi oldum, ne oluyor bana ya ne oluyor? Bugun pikniğe gittik öyle somurttum durdum herkes oynar zıplarken cıvıl cıvıl kuşlar öterken ben oturdum kaldım masada. Kendi kendime sordum oğlum Hasan ne yapıyorsun, kalk arkadaşlarına eşlik et diye. Ama yerimden kalkasım gelmedi, mangalda pişen yiyecekleri bile yiyemedim.

SIKILIYORUM DARALIYORUM ARKADAŞLAR YARDIM EDİN Bİ BİLGİSİ BAŞINA GELEN VARSA LÜTFEN. HASTA MI OLUCAM YADA BAŞIMA BİŞİ Mİ GELECEK YADA YAKINLARIMIN NELER OLUYOR.

Anlamadım gitti, anlamadım.!!!

• Yalnız kalın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

Yalnız kalın
    Hocam sağlam bir korku filmine git

Çivi çiviyi sökermiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: samplus

Çivi çiviyi sökermiş

Alıntıları Göster
    Şükredin.
  • quote:

Çivi çiviyi sökermiş

Alıntıları Göster
    böyle anlar herkese olur,en azından bana herhafta oluyor,en azıdan ayda bir
    biraz kendinizden uzaklaşmaya yarıyor kendi halinizi dışarıdan değerlendirebiliyorsunz
    size öerim düşünemeyin sadece gerekli olan işlerinize bakın bunlar geçici şeyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Şükredin.

Alıntıları Göster
    Yalnız kalmaya çalışıyorum, yanlız bırakmıyorlar. Ailem, sevdiklerimde bu durumun farkındalar 2 gündür benim yaşadıklarımı çözmeye çalışıyorlar herkes etkilendi bu durumumdan ciddi bişey var sanıyorlar ama anlatamıyorum içimde bi sıkıntı var. Deliricem.

Ben hergün sahip olduklarım için Allah'ıma şükrediyorum. Allah onları başımdan eksik etmesin.

Derdim yok, hastalığım yok turp gibiyim herşeyim var. ÇILDIRMAK üzereyim, içim daralıyor. 2 gündür gece gündüz kıytı köşede ağlıyorum hep ağlamak geliyor içimden. Kafayı yiyecem en sonunda, deli sanacaklar.

Herşeyim yarım kaldı, 2 gündür derslerime gidemiyorum, işlerimden geri kalıyorum. Derslerimi hiç bi şekilde aksatmam. Hocalarım aradı, arkadaşlarım aradı o derece. Annemle babamla hiç bir sorunum olmamasına rağmen o değerli insanları kırıyorum, çoook pişman oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 14 Mayıs 2007; 2:21:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Yalnız kalmaya çalışıyorum, yanlız bırakmıyorlar. Ailem, sevdiklerimde bu durumun farkındalar 2 gündür benim yaşadıklarımı çözmeye çalışıyorlar herkes etkilendi bu durumumdan ciddi bişey var sanıyorlar ama anlatamıyorum içimde bi sıkıntı var. Deliricem.

Ben hergün sahip olduklarım için Allah'ıma şükrediyorum. Allah onları başımdan eksik etmesin.

Derdim yok, hastalığım yok turp gibiyim herşeyim var. ÇILDIRMAK üzereyim, içim daralıyor. 2 gündür gece gündüz kıytı köşede ağlıyorum hep ağlamak geliyor içimden. Kafayı yiyecem en sonunda, deli sanacaklar.

Herşeyim yarım kaldı, 2 gündür derslerime gidemiyorum, işlerimden geri kalıyorum. Derslerimi hiç bi şekilde aksatmam. Hocalarım aradı, arkadaşlarım aradı o derece. Annemle babamla hiç bir sorunum olmamasına rağmen o değerli insanları kırıyorum, çoook pişman oluyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Chryin

Bak belki şaka yapıyorum falan zannediyorsundur ama çok ciddiyim. özellikle gece seansı sağlam bir korku filmine git. Sonrada bana teşekkür et

• quote:

quote:

Bak belki şaka yapıyorum falan zannediyorsundur ama çok ciddiyim. özellikle gece seansı sağlam bir korku filmine git. Sonrada bana teşekkür et

Alıntıları Göster
    Hocam dün seyrettim film, evde tek başıma Halka 1 ve 2'yi ard arda. Daha önceden izlemiş ve korkudan gece uyuyamamıştım böyle filmlerden çok kötü etkilenirdim. Dün gece izledim hiç ama hiç tat almadım, korkmadım bile ki evde tek başımaydım birde.

Anlam veremiyorum kendime.

Aynaya bakıyorum Hasan bu sen değilsin diyorum kendi kendime. Resmen kendime tokat attım ya resmen! Buz gibi suyla duş alıyorum yok arkadaş yok.

Acaba deliriyormuyum?

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    hocam direk psikoloğa git senin dermanın orda.

• quote:

Orijinalden alıntı: digitalgokhan

hocam direk psikoloğa git senin dermanın orda.

Alıntıları Göster
    Yarın gidicem, bu gece uyuyabilirsem inşallah. İnşallah uyurumda, sabaha düzelmiş hayat dolu cıvıl cıvıl birisi olarak kalkarım. İNŞALLAH, ALLAH'IM SEN BANA SABIR VER.
  • quote:

Yarın gidicem, bu gece uyuyabilirsem inşallah. İnşallah uyurumda, sabaha düzelmiş hayat dolu cıvıl cıvıl birisi olarak kalkarım. İNŞALLAH, ALLAH'IM SEN BANA SABIR VER.

Alıntıları Göster
    quote:

O halde bir kaç Rekat namaz kıl gece kılınan namaz daha makbuldur. içinde bulunduğun sıkıntıdan seni kurtarması içinde dua et. Rabbin kabul edecek merak etme

yazdıklarından anladığım kadarı ile müslümansın o yüzden bu öneride bulundum yanlış anlama.

• quote:

quote:

O halde bir kaç Rekat namaz kıl gece kılınan namaz daha makbuldur. içinde bulunduğun sıkıntıdan seni kurtarması içinde dua et. Rabbin kabul edecek merak etme

yazdıklarından anladığım kadarı ile müslümansın o yüzden bu öneride bulundum yanlış anlama.

Alıntıları Göster
    tercihlerini değiştir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi narada -- 14 Mayıs 2007; 2:36:10 >

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Elhamdülüllah müslümanım.

Babaannem'de söyledi aynı şeyi dün gece kıldım namazımı. Saat 00.30 gibi kıldım bu gecede. İnşallah bu sıkıntıdan kurtulurum.

Başıma birşey gelecek anlıyorum yada sevdiklerime.

Çünkü 6 sene önce buna benzer birşey yaşamıştım. 3 gün sürmüştü ve sonunda dedemi kaybetmiştik

İçimdeki sıkıntı birden geçti, anlamadım. 15 dk sonra telefon. Amcam " Hasan babanları al ve hemen dedenlere gelin acele edin " Gittiğimizde dedemin üstü bembeyaz kaplı bir tül parçasıyla örtülü ve üstüne bıçak vardı ve o an yıkılmıştım. İçimdeki sıkıntınında bundan dolayı olduğunu anlamıştım ve 1 hafta aralıksız ağlamıştım.

Şimdi o olay aklıma geldikçe daha beter oluyorum, sevdiklerimin başına bir iş gelmesinden çok KORKUYORUM. ALLAH'IM SEN BANA SABIR VER, kurtar beni bu sıkıntıdan.

• quote:

Elhamdülüllah müslümanım.

Babaannem'de söyledi aynı şeyi dün gece kıldım namazımı. Saat 00.30 gibi kıldım bu gecede. İnşallah bu sıkıntıdan kurtulurum.

Başıma birşey gelecek anlıyorum yada sevdiklerime.

Çünkü 6 sene önce buna benzer birşey yaşamıştım. 3 gün sürmüştü ve sonunda dedemi kaybetmiştik

İçimdeki sıkıntı birden geçti, anlamadım. 15 dk sonra telefon. Amcam " Hasan babanları al ve hemen dedenlere gelin acele edin " Gittiğimizde dedemin üstü bembeyaz kaplı bir tül parçasıyla örtülü ve üstüne bıçak vardı ve o an yıkılmıştım. İçimdeki sıkıntınında bundan dolayı olduğunu anlamıştım ve 1 hafta aralıksız ağlamıştım.

Şimdi o olay aklıma geldikçe daha beter oluyorum, sevdiklerimin başına bir iş gelmesinden çok KORKUYORUM. ALLAH'IM SEN BANA SABIR VER, kurtar beni bu sıkıntıdan.

Alıntıları Göster
    Bu gibi durumlarda yapılması gereken en iyi şey sıradan yaptığımız işleri değiştirmektir.

Örneğin işe ya da okula giderken hep aynı saatte aynı otobüse biniyorsanız farklı bir güzergahı kullanmayı deneyin.

Eve geldiğinizde normalde TV yada bilgisayar karşısında zaman geçiriyorsanız bunun yerine yemeğinizi yedikten sonra sokağa çıkıp yürüyüş yapın.

Bu şekilde kısır döngüyü kıracak ve psikolojik olarak rahatlayacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: UmudunGerillasi

Bu gibi durumlarda yapılması gereken en iyi şey sıradan yaptığımız işleri değiştirmektir.

Örneğin işe ya da okula giderken hep aynı saatte aynı otobüse biniyorsanız farklı bir güzergahı kullanmayı deneyin.

Eve geldiğinizde normalde TV yada bilgisayar karşısında zaman geçiriyorsanız bunun yerine yemeğinizi yedikten sonra sokağa çıkıp yürüyüş yapın.

Bu şekilde kısır döngüyü kıracak ve psikolojik olarak rahatlayacaksınız.

Alıntıları Göster
    1 gün içerisinde dediklerimi yap bişeycikler kalmaz diye umud ediyorum..

Aynı gün içerisinde;

Önce sevdiğin birkaç kişi ile spiderman3 e git

Sonra lunaparka git sevdiğin şeylere bin çarpışan oto dönme dolap

Lunaparktan çıkışta dondurma alın ve bi yerden sohbet ederken bi yerdende dondurma yiyin

Bir çay bahçesine oturup birkaç bardak ince bellisinden çay için ama oturmadan önce çekirdekte alın bir yandan çıtlatın

Sonra eve gelince ayna karşısına geçip görebildiğin için ve bugünkü lezzetleri yaşayabildiğin için Allah a içten şükret

Sonra ılık bir duş alıp sıcak kakaolu bir süt yada nescafe yapıp kendine tv karşısına geçip kanallara bak ve sevdiğin bir dizi veya film varsa onu izle..

Sonra yatağa girince duanı yapıp uyumaya bak

Tüm bunları yaptıktan sonraki gün her zamanki gündelik işlerine dön..

Eğer halen sıkıntı devam ederse burdan yaz başka şeyler önereceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: nKEEPr

1 gün içerisinde dediklerimi yap bişeycikler kalmaz diye umud ediyorum..

Aynı gün içerisinde;

Önce sevdiğin birkaç kişi ile spiderman3 e git

Sonra lunaparka git sevdiğin şeylere bin çarpışan oto dönme dolap

Lunaparktan çıkışta dondurma alın ve bi yerden sohbet ederken bi yerdende dondurma yiyin

Bir çay bahçesine oturup birkaç bardak ince bellisinden çay için ama oturmadan önce çekirdekte alın bir yandan çıtlatın

Sonra eve gelince ayna karşısına geçip görebildiğin için ve bugünkü lezzetleri yaşayabildiğin için Allah a içten şükret

Sonra ılık bir duş alıp sıcak kakaolu bir süt yada nescafe yapıp kendine tv karşısına geçip kanallara bak ve sevdiğin bir dizi veya film varsa onu izle..

Sonra yatağa girince duanı yapıp uyumaya bak

Tüm bunları yaptıktan sonraki gün her zamanki gündelik işlerine dön..

Eğer halen sıkıntı devam ederse burdan yaz başka şeyler önereceğim

Alıntıları Göster
    Melankoli

• quote:

Orijinalden alıntı: XaSe®

Melankoli

Alıntıları Göster
    ara sıra olur aklına kötü bişyler getirme hayra yor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deitel

ara sıra olur aklına kötü bişyler getirme hayra yor...

Alıntıları Göster
    Bence sana bi temiz sopa lazım, güzel bir dayak yiyince kendine gelir veohh rahatladım dersin.

Adama bakın ya, bir çok insanın isteyeceği şeylere sahip hala bir sıkıntı var diyor, rahat battı galiba sana ? İnsan durup dururke nsebebsiz yere niye sıkılsın, nasıl bir şey bu.

Galiba dalga geçiyorsun bu konuyu açarak sen !

• quote:

Orijinalden alıntı: MaviBodrum

Bence sana bi temiz sopa lazım, güzel bir dayak yiyince kendine gelir veohh rahatladım dersin.

Adama bakın ya, bir çok insanın isteyeceği şeylere sahip hala bir sıkıntı var diyor, rahat battı galiba sana ? İnsan durup dururke nsebebsiz yere niye sıkılsın, nasıl bir şey bu.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: MaviBodrum

ya şöyle konu açanlara böyle şeyler demeyin

adamın sıkıntısı var ki açtı
    istersen dünyanın en varlıklı insanı ol yinede insanın canı sıkılınca 5 para etmiyo.

Chryin bence ; duygusal bi filme git: aşk vs içerikli olmasın,böyle aileyle ilgili bişey olsun,sonra ailenle birlikte zaman geçir,sık sık banyo yap(insanı ferahlatıyo)
    şimdilik tavsiyelerim bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Peacifullord

quote:

Orjinalden alıntı: MaviBodrum

ya şöyle konu açanlara böyle şeyler demeyin

adamın sıkıntısı var ki açtı
    istersen dünyanın en varlıklı insanı ol yinede insanın canı sıkılınca 5 para etmiyo.

Chryin bence ; duygusal bi filme git: aşk vs içerikli olmasın,böyle aileyle ilgili bişey olsun,sonra ailenle birlikte zaman geçir,sık sık banyo yap(insanı ferahlatıyo)
    şimdilik tavsiyelerim bunlar

Alıntıları Göster
    valla bende de son 3-5 gundur bu duygu vuk-u buldu..bir onceki gun cok iyiydim ama ertesi gun birdenbire acayip mutsuz olmaya başladım,birşeyden zevka almamaya,bir umitsizlik,eonceden zevk aldıgım seylerden zevk alamamaya başladım...nedenşnş düşünüyorum düşünüyorum ama somut bir cvp ta bulamıyorum..

Allaha dua ediyorum umit ediyorum kısa vakit gecer diye..Allah-u Teala kimseye vermesin gercekten..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.