Şimdi Ara

Benzinli cruze sahibi var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Benim ilk aracımdı 2.5 yıllık kötü bir birlikteliğimiz oldu. Kesinlikle tavsiye edilecek bir araç değil, uzak durun.
  • Ben varım. Yıllık yaptığım yol 6000 kilometre civarında olduğu için beraberlıgımızde sorun yok.

Arızası sorunu olmadı hiç. 2012 model otomatik 124'luk versiyon bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shintai -- 23 Şubat 2017; 13:21:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Ben varım. Yıllık yaptığım yol 6000 kilometre civarında olduğu için beraberlıgımızde sorun yok.

benzinli otomatik bakıyorumda, 1 depo ile ne kadar yol gidiyor 120 130 gibi hızlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: munchausenbyproxy

Benim ilk aracımdı 2.5 yıllık kötü bir birlikteliğimiz oldu. Kesinlikle tavsiye edilecek bir araç değil, uzak durun.

mesela neleri tavsiye etmezsiniz? nelerden canınız yandı?
  • Uzun dönem kullanıcısını çağıralım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mis gibi f1 şanzımanlı dizel citroeni sattın demek. cruze alınca her benzinliğe girdiğinde aklına düşer eski araban.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efective

Uzun dönem kullanıcısını çağıralım.

Geldim, buyrun
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Cruze hakkında genel bilgi istenmiş galiba, forumda aklıma siz geldiniz.

• Efective kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam, sağolun
  • munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    İlk geldiği gibi almıştım 115 hp lik versiyon olmalı, bayiden tam uyumlu lpg takılı olarak.

Araç çok hantaldı benzinde de lpg'de de ama iyi kötü tüm bayırları falan çıkabiliyordum yavaş da olsa. 150 üstü hızlarda hiç güven vermiyordu. Yol tutuşuna sınıfına göre zayıf diyebilirim. (O araçtan ford focus'a geçince hele inanılmaz bir fark yaşadım.)

LPG'de bile efsane yakıyordu LPG'nin 2 lira olduğu zamanlarda 25 kuruş karma kullanım yakıt. Gitmediği için son gaz basmamın etkisi vardır tabi.

Genel olarak işçiliği kötüydü 2. yıldan itibaren aracın konsoldaki her birleşim yerinden farklı bir ses geliyordu servis sözde söktü komple taktı ama sese çare bulamadı.

Sonra araçla kaza yaptım. ( Yol tutuşu zayıflığı ve benim hatamdan) Yetkili servis arabanın ön tamponunu ve su deposu ya da akü kutusu olabilir öyle dandik bir parçasını 1 ayda ancak temin edebildi.

Sattığım zaman çok mutluydum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: palpatine48

mis gibi f1 şanzımanlı dizel citroeni sattın demek. cruze alınca her benzinliğe girdiğinde aklına düşer eski araban.

• quote:

mis gibi f1 şanzımanlı dizel citroeni sattın demek. cruze alınca her benzinliğe girdiğinde aklına düşer eski araban.

Şehir içi 24-25 km ortalama hız ile kaç litre yakıyor aracınız hocam ? Dizel otomatik bravonuz vardı galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 23 Şubat 2017; 15:48:34 >
    5.5 e düştü. biraz fazla sıkıştırırsam 6 yı buluyor. ama ben küçük bir yerde yaşıyorum genellikle karma tüketim. komşumun var cruze. eşi bursalı. marmaris'ten bursa'ya giderken dizel araç kiralayıp gidiyorlar. bayağı ürkütücü.
  • quote:

5.5 e düştü. biraz fazla sıkıştırırsam 6 yı buluyor. ama ben küçük bir yerde yaşıyorum genellikle karma tüketim. komşumun var cruze. eşi bursalı. marmaris'ten bursa'ya giderken dizel araç kiralayıp gidiyorlar. bayağı ürkütücü.

Bu ara bravolar da dikkatimi çekiyor da tüketimini merak ettim. Cruze da abartıldığı kadar çok yakmıyor, uzun yolda 3 kişi+ bagajla, 90 km hızla 7.5 litre LPG tüketimi yakalanabiliyor. Şehir içinde de ortalama hızım 24 km, tüketim 13 litre LPG, 35 kuruşa denk geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 23 Şubat 2017; 16:4:42 >
    35 kuruş hiç de fena değilmiş. komşu benzinli kullanıyor. lpg yok. araçta otomatik. sanırım o 50 kuruşu buluyordur. son benzin fiyatlarını da düşünürsek geçiyordur belki.

bravo tavsiye ederim. ilk 2 vites biraz hissettiriyor geçişi ama diğerleri sarsıntısız. motoru zaten bilirsiniz sorunsuz. yakıtta ideal. bu aralar dizel otomatik hb araçlar içinde f/p oranı en yüksek arabalardan biri bravo. tabi biniciyseniz. ben binici olduğum için 2. el satış durumunu değerlendirmedim. ama dizel otomatik araba zarar ettirmez. en kötü aldığınız fiyata satarsınız.
  • Sağolun hocam aklımda bulunsun.

• 3,5 yıl 60000 km cruze kullandım. 124 hp lik olan 2012 modeldi. 31. 000 TL ye sıfır almıştım.

Çok atak değilse de hantal demek 1.6 atmosferik motor için haksızlık olur.

Benzinde 8,5 litre Lpg de 9, 5 litre yakıyordu. Hesabınızı buna göre yapabilirsiniz.

Araç Manuel vites ve İstanbul içi kullanım. Ortalama hız 25 km/h

Araçtan memnundum hiç masraf çıkarmadı. 2. çocuğum olunca satıp daha büyük bir araç aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anotherbrick55 -- 23 Şubat 2017; 16:23:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: P1YADE

quote:

Ben varım. Yıllık yaptığım yol 6000 kilometre civarında olduğu için beraberlıgımızde sorun yok.

benzinli otomatik bakıyorumda, 1 depo ile ne kadar yol gidiyor 120 130 gibi hızlarda

120-130 km/s hızda ortalama 7,5/8 litreyi buluyor.

Otomatıgın rahatligi ve konforu gayet yeterli ama 1 litre üstüne koyuyor tuketimin rahatça.

Buna göre 600-650 kilometre menzil mümkün.

Ama dizel araçtan gecıyorsanız Cruze'a, memnun kalmayabılırsınız. Hem ara hızlanma, hem tüketim açısından kafanız meşgul olur. Ama yol tutuş ve güven vermesi harika bana göre.

Az yol veya sehırdısı yol yapan için uygun bir araç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: P1YADE

quote:

120-130 km/s hızda ortalama 7,5/8 litreyi buluyor.

Otomatıgın rahatligi ve konforu gayet yeterli ama 1 litre üstüne koyuyor tuketimin rahatça.

Buna göre 600-650 kilometre menzil mümkün.

Ama dizel araçtan gecıyorsanız Cruze'a, memnun kalmayabılırsınız. Hem ara hızlanma, hem tüketim açısından kafanız meşgul olur. Ama yol tutuş ve güven vermesi harika bana göre.

Az yol veya sehırdısı yol yapan için uygun bir araç.

yılda 5000 5500km citroen vardı dizel sattım benzinli araca geçicem bütçeme uygun cruze var hemde modeli yüksek

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.