Şimdi Ara

BenQ EL2870U 28' inç 4K UHD Oyuncu Monitörü 5059TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.277
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar günlerdir monitör bakıyorum her geçen gün bakıyorum bu fiyata 4k bulmak çok zor bence sıcak fırsat ben aldım 1 tane :)

BenQ EL2870U 28" inç 4K UHD Oyuncu Monitörü 5059TL
    BenQ EL2870U 28" inç 4K UHD Oyuncu Monitörü 5059TLamazon
    BenQ EL2870U 28" inç 4K UHD Oyuncu Monitörü,3840x2160 4K (UHD) Yüksek Çözünürlük, 1ms, FreeSync, 2xHDMI, DP TN Eye Care
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B079HV1TDC/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&th=1

• 60 Hz TN panel ama 4K bana bu kombinasyon mantıklı gelmiyor açıkcası.

144 Hz IPS Panel 2K bence çok daha iyi bir tercih aynı fiyat bandına. bi hafta önce arkadaşıma aldık mesela hp x27i.

• Aynı durumdayım, bu monitör uzun zamandır bu fiyat. 4 bin olsa düşünürüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklasik 2 aydir takipteyim, hep ayni fiyatti, 60 hz olmasa 75 bile olsa kapmistim

• artık alırsam 144hz ips 2k 27" yada 31.5" alacagım biraz garip geldi bu

• Benim de dikkatimi çeken bir monitör ama 60Hz olayı yüzünden kaç kere sepete ekleyip ekleyip çıkardım. Hardcore oyuncu falan değilim yaşım geçti ama birader 27 inç 2K 165 HZ olanlardan almıştı LG marka. Masaüstünde mausun yürümesi bile daha hoş gelmişti göze daha kayıyor gibiydi her şey. TN panel karşıtı değilim evde ve işte 2 tane var ama 60 HZ olmasa iyiydi. En azından 75 Hz olsa birini yenilerdim monitörlerin.

• 4K için 28" küçük oluyor. Mevcut monitörüm öncesine HP'nin bu ayarda bir cihazını kullandım gerçekten tat vermiyor. 1440p bile 32" boyutta sırıtmıyorken 32" veya 34" altında 4K monitör sanırım düşünmem. Bir de zevk olarak bir arkadaşın dediği gibi 1440p144 daha keyif verici oluyor.

• massacrer kullanıcısına yanıt

Monitöre bulunduğunuz uzaklık ile ilgili tamamen. Yakından kullanıyorum çok memnunum, 27" 4k monitör gayet keskin görüntü.

• 165 Hz Monitör var şu an bende. 60 Hz 4k Monitör alayım dedim. Ama bir kere 100 Hz üstüne alışınca 60 Hz kullanamıyorsunuz. Menü de bile sanki kasıyor hissiyatı geliyor. Her zaman derim kendime herşeyin en iyisini kullanmak daha iyisini almaya herzaman teşvik ediyor 😅
    Ayrıca ne alırsanız alın pivot olmasına dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasvaa2 -- 23 Ocak 2023; 11:43:16 >
  • kasvaa2 K kullanıcısına yanıt

Hocam monitör iyi ise pivot için monitör tutuculardan alınabilir benim monitörlerin ayakları taşınırken kaybolmuştu 3 tane nb h100 aldım masadan ayaklarında kalkması çok yer açtı tanesi 700-800 tl ye geldi

• 60hz ve TN... 5 değil 4 bin de olsa ölü yatırım.

başlığa "oyuncu monitörü" yazmışsınız, 60hz bir monitörle bırak oynamayı, masaüstü işlere bile bakmak istemezdim.

mantıklı bir oyuncunun 28" boyut için 4K çözünürlük araması akıl işi değil, 1440p 2K bu boyutta yeterli olacaktır...

• Herkes aynı şeyi tekrarlamış ama 2k 144 hz veya 165 hz ips panel 4-5 bine var mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • massacrer kullanıcısına yanıt

Bırakın 28" i, 27" 4K kullanıyorum gayet iyi. 27" 4K da çözünürlük telefon ekranları gibi, harika bir kullanımı var, hatta buna alışınca artık 150 ppi altındaki monitörler kötü gözüküyor gözüme.

Yüksek çözünürlük ufak oluyor diye birşey olmaz siz windowsun standart ölçeklemesine göre simgeler yazılar ufak kalıyor diyorsunuz, Onun da çözümü ölçeklendirmeyi büyütmek. Birde artık laptop ekranları da yüksek çözünürlüğe adapte olduğu için yeni Windows 10 ve 11 in ölçeklendirmesi eskisi gibi kötü değil yani 150% ye çekince ayarı çamur gibi / piksellenme olmuyor, yani ufak oluyor büyütüncede bozuluyor diye bir şikayet kalmadı. Benim tek şikayetim sadece bazı kullandığınız eski programlar var ise bazen uyumsuz olabiliyor,ya ölçekleme hiç yapmıyor yada bazen ölçekleme yapıyor ama bulanık oluyor, Bulanık oluyor dediğim de aslında 27" 1080p çözünürlükte görüntü ayarında bir görüntü ama göz yüksek çözünürlüğe alıştığı için o size bulanıklaşma gibi geliyor :) Yani zatn böyle bir ekrana alışınca 27" 1080p kullansanız komple bulanık bu dyorsunuz. Yine dediğim gibi tüm ekranlarda PPI değerleri artıyor ancak microsoft eski monitörleride düşünerek düşük ppi lara göre simgeler üretiyor ama bir sonraki windows versiyonunda bunun değişeceği çok belli. Hatta 24" 1080 p kullanıcıları çok büyük oluyor simgeler diye ölçekleme ile küçültme ihtiyacı duyacaklar.

Bu arada montiöre gelince 4K ve Tn olması ilginç olmuş belli ki 4K yı iyice 27-28" de standart haline getirecekler. Aynı 15,6" laptop ekranlarının standart 1080p olduğu gibi. Artık giriş seviyesi 15-16" laptoplarda bile 1080p sandart hakline geldi.

Genelde 4K olunca ya IPS yada VA oluyor TN panelleroyun odaklı olduğu için 4K seçeneklerde pek olmuyor ancak üst seviye oyuncu monitörlerinde olabiliyor bu sebeple 4K - TN - 60Hz üçlemesi bana çok dengesiz geldi. 4K oyuncu monitörü alacak kişi iyi bir sistem kurmuştur ve bir monitör arayışındadır oda yüksek Hz ister. E oyun harici kullanımı olan kişi (Medya ofis vs.) TN panele bakmaz bile IPS ister. Hatta artık üst seviye monitör arayanlar oyun öncelikli olsa bile TN yerine IPS arayaşına giriyorlar.

• Merhaba arkadaşlar,

Ben TN monitör ile saatlerce gözüm acımadan çalışabilirken IPS monitörle gözlerim çok ağrıyor size de oluyor mu bu konuda görüşleriniz nelerdir?

• pleh P kullanıcısına yanıt

OC ile 75hz yapılır mı bakmak lazım.

• stardust© kullanıcısına yanıt

Hocam ürün başlığını kopyaladım ben yazmadım oyuncu monitörü diye ayrıca oyuncu denince sadece pc için düşünmeyiniz PS4 Pro için alan çok insan var.

• Kesinlikle yüksek hz kullanıma alışınca 60hz bozuk gibi geliyor. Evde 165 iş yerinde 60hz kullanınca bu pc donuyor mu gibi ikileme düşüyorum BenQ EL2870U 28" inç 4K UHD Oyuncu Monitörü 5059TL 

• Ben kasayı TV'ye bağlı kullanıyorum. Monitör alacak olursam 144hz ve üzeri alırım kesinlikle. 60hz'i TV'de de alıyorum zaten.

• Weisanstein kullanıcısına yanıt
    Monitör overclock konusunu bir araştırabilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • murattekno kullanıcısına yanıt

Var-dı. Amazonda takip edin amazonda stoğa girince alırsınız. HP x27i . Hemde dikey olarak kullanılıyor yukarı aşşa gidiyor memnun kalınacak bir monitör.

tek sorun Display porttan bağlantı yapamadım. Ekran kartu soketi mi bozuk monitör soketi mi bozuk artık neyse. DP yi beni yanlış yönlendirmişler. HDMi ile 144 Hz alamazsın demişlerdi. Ama 144 HZ de kullanıyorum ben bir sorun yok

BenQ EL2870U 28" inç 4K UHD Oyuncu Monitörü 5059TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uza -00- -- 24 Ocak 2023; 16:4:30 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.