Yarbay
01 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 149 (Bu ay: 10)
Gönderileri

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_seagate-stea5000402-5tb-expansion-portable-usb-3-0-harici-disk-1204687.html


Kara cuma da aynı fisk 699TL ye satılmıştı ama hemen bittiği için paylaşmaya fırsatım olmamıştı. şu anki fiyatıda fena değil. Yurtdışı fiyatlarının 100$ üzerinde olduğu düşünülürse bu kur fiyatlarına göre yine de iyi fiyat. Kaçıranlar ve kasım ayındaki harcamalar sonucu biriken puanları süresi dolmadan kullanmak için iyi fiyat.

Efsane değil belki ama çok güzel fiyat... Ana sayfada 38,90 yazıyor bakmayın sepette 34,90 oldu bende..
https://www.hepsiburada.com/stanley-stst74303-8-19-48cm-eko-seri-metal-kilitli-takim-cantasi-p-HBV00000NVL6N?magaza=Hepsiburada

Genelde markasız ürünlerin bile bu boy çantaları 29-30TL Stanley için çok güzel fiyat.
4 - 4'lük fırsatta 3 saat süresi var. Efsane cumada da aynı fiyata satılmıştı.

https://www.hepsiburada.com/omo-ultra-konsantre-sivi-deterjan-color-910-ml-p-HBV00000HN07Y

Bu arada yok daha önce 1950 ml olanını 21'e aldık yazmayın, anladık biliyoruz aldınız o ultra değil 30 yıkamalı bir ürün, bu ULTRA olanı yarı boyutu ama 26 yıkama neredeyse aynı ama daha ucuz...
Bugün siparişlerimden 1 tanesi tedarik edilemediği için üzgünüz yerine size memnuniyet kuponu tanımladık dite mesaj geldi. Girdim baktım tedarik edilemeyen 25 TL lik bir ürün siparişimden çıkartılmış, karta iadem yyapılmış, ilave olarakta 50 TL alışverişe 25 TL indirim kuponu tanımlanmış. Baktım çok harika... Ancak o fiyat limitinde alınabilecek tüm ürünler 49 TL ile 49,99 TL arasında hiç 50 TL lik ürün bulamadım. Dolayısıyla sepete 1 TL lik bir ürün atayım dedim ara tara bir türlü birşey bulamadım en ucuz bulabildiğim ürünler:

Bingo Çamaşır suyu 5,90
Gillette ufak boy Traş köpüğü 5,90
Çelik yedek bıçaklı Kalemtraş 5 Tl bulabildiğim ürünlerdi.

En sonranda kalemtraşı aldım gitti de yok mu bu Trendyolda 1 TL lik ürünlerden?. N11 de filan bir sürü görüyorum böyle kupon tamamlamaya içeriği olmayan ürünler wallpaper, duvar kağıdı filan saçma salak sır kupon tamamlamaya ilave ürünler olarak var.

Trendyolda yok mudur böyle birşey? Birde efsane günelr bitti trendyolda fiyatlar uçmuş. Sanırım birkaç gün sipariş almayalımda şu elimizdeki siparişleri gönderelim bir rahatlayalım diye fiyatları abartı derece de yükseltmişler. Aklımda olan birkaç ürüne baktım hepsi fiyatı uçurmuş. Zar zor ıslak mendil buldum aldım. Görünen o ki 1-2 iptal daha olabilir, peki bir iade daha olursa 50 TL,100 TL gibi limitlerde uygun fiyatlı alınacak ne var dersiniz?
Forumda zaman zaman termos tartışmaları oluyor bende denk geliyorum, bunun üzerine elimdeki termoslar ile bir sıcak içecek performans kıyaslaması yapmak istedim. Hatta bazen Thermos mu iyi Stanley mi iyi tartışmaları oluyor bence bu iki markada bu işin tartışmasız en iyileri. Bazı insanlar ucuz termoslarda aynı işi yapıyor diyor keşke elimde ucuz bir termos olsaydı da onuda katsaydım karşılaştırmaya ama bir tane Lipton vardı onuda verdik gitti birisine. Bilgilendime açısından teste katılan tesmosların hepsi yeni alınmış. en eski olanı (thermos 1,2 Lt) 3-4 defa kullanılmıştır. Bu arada okuyan insanlar ne gerek var bu sürelere 8 saat bile iş görmez mi, veya bende de aynısı var okadar uzun sıcak kalmıyor diye soracaktır. Bu süreler ideal şartlardaki sürelerdir sizin günlük kullanımdaki daha soğuk hava koşulları, her kapak açmanız içerisinden sıvı almanız (yerine soğuk hava dolması) bu süreyi yarı yarıya kadar düşürebileceğini unutmayın. Testleri yaparken termosların içini yaklaşık olarak eş miktarda sıcak su ile çalkaladım ve 15 dakika kadar ilk sıcak su ile saklayıp bu ısıtma suyunu boşalttım. Bunu yapmamadaki amaç karşılaştırmanın sağlıklı olması aksi taktirde daha büyük olan termos çelik kalınlığı fazla olan termos ilk konan sudan daha çok ısı soğurarak performansın farklı oranda düşmesine sebep verecektir. Bununla birlikte ağılarını çok sıkı kapatmaya dikkat ettim. Ölçüm yaparken ağızlarını açarak çubuk termometre ile ölçüm yaptım, termometre stabil sıcaklık gösterene kadar ısı kaybını engellemek amacıyla termos ağızını 5-10 peçete ile kapattım. Bu arada gönül isterdi ki aynı kapasiteleri kıyaslayalım ama elimde olan ürünler bunlar. Şunu unutmayın ki kapasite arttıkça performansta artmaktadır.

Gel gelelim teste katılan termoslara ve termoslar hakkındaki yorumlarıma:

1- STANLEY Adventure Serisi 1 Litre:

BIM'de 175 TL 'ye satılan kutup ayısının getirdiği Adventure serisi termos. Adventure serisinin farkı ne diye sorarsanız biraz sanırım duvar kalınlığı bireaz daha ince, böylelikle kalsik seriye göre daha hafif ama tabi çarpma ve düşmelere karşı daha dayanıksız denilebilir. Bu kesinlikle kaltesiz anlamına gelmiyor, yine de piyasada bulabileceğiniz diğer termoslardan kat kat sağlam. Muhtemelen trekking yapan kullanıcıların Stanley iyide çok ağır yorumları üzerine çıkarttığı bir seri bu Advebture serisi, ki yabancı forumlarda bende bu gibi yorumlar okumuştum. Ağız kısmından çelik kalınlığını kumpas ile ölçtüğümde 1mm gibi bir kalınlık değeri okudum. Kesinlikle oldukça güzel bir ürün tutamaç olmamasının hafifliğe ve taşırken sessiz olmasına fayda var ki tek elle rahat kavranabilen bir yapısı var tutamaç bu boy için çokta gerekli değil. Stanleyin en beğendiğim yönlerinden olan (sadece yeşil renkte bulunan) o portakal kabuğu kaplamalı boyası rahat kaymayan iyi bir kavrama sağlıyor zaten. İdda ettiği perfomansa gelince 24 saat sıcak tutabildiğini idda ediyor. İçilebilir seviyenin 60 derece olduğunu düşünürsek (kimisi 55 dereceyide içebiliyor bence alt limit 60 derecedir) bu iddasını da karşılıyor diyebiliriz. Başlangıç sıcaklığının 93,5 derece olması ve 12. saat denemesi için kapak açmama rağmen 24 saat sonra 60,5 derece ile vaadini karşıladı. Daha yüksek bir başlangıç sıcaklığı ile vaadinden birkaç saat daha fazla iş görebilir. Normal saha kullanımı şartlarında çok rahat 8-10 saat gibi kullanılabilir süreler verecektir.

Ağırlığı: 645 Gram

Ağız kısmı çeliği et kalınlığı: 1mm


2- THERMOS Stainless King 2010 1,2 Litre:

Evet bazıları bu termos için termosların kralı diye söze ediyorlar haksız da değiller. Boyuna göre performans açısından testin galibi denilebilir. Ürün hakkında söyleyebileceğim tek kötü yan tutamaç kısmı. Bir çok kiide eleştrimiş bunu zaten hem şangur şundur çok ses yapıyor hem de döküm sırasında sadece tutamacı kavrarsanız çok stabil durmuyor, elinizi tutamaç ile şişe arasından geçirip rahat döküm yapabiliyorsunuz ama ince bir el bir bayan bunuda bukadar rahat yapamayabilir. Ürün ağız kısmında 0,9mm et kalınlığına sahip bence gayet yeterli bir değer. Kimisi için ben çok düşürüyorum daha kalını şart diye düşünebilir ama termosu taşıyan kullanıcılar içinde et kalınlığı gereksiz ağırlık anlamına geliyor. Zatn ağırlık olarak 1 litrelik Stanleyden sadece 45 gram daha ağır. Kullanılan tutamaçın 60-70gr olduğunu düşünürsek 1,2Lt olmasına rağmen 1 Litrelik Stanley den daha hafif. Sıcak tutmaperformansına gelince ürün harikalar yaratıyor. İdda eettiği süre 24 saat, içilebilir sıcaklığı 60 derece olarak kabul ettiğimizde başardığı süre başardığı üsre ise 36 Saat.. Vaadettiği süreden 12 saat fazla hatta tam 1,5 katı. 36 saat sonunda 59,5 derece sonucu verdi, 93 derece olan başlangıç sıcaklığı biraz daha yüksek olabilseydi, 12 ve 24 saat ölçümleridne ölçüm sırasındaki kaybı düşünürsek 36 saat sonunda çok rahat bir şekilde 60 derece sıcaklığı sunabileceğini söyleyebiliriz. Kısacası performans olarak testin boyut/performans galibi. Boyundan büyük işler becerebilen bir ürün. Ayrıca hafifliği ile taşıyarak yürümesi gereken vb. kullanıcılar içinde başka bir artı. Almadan önce araştırdığım ve okduduğum yorumlar elde ettiğim sonuçları doğrular nitelikte. O sebeple çokda şaşırmadım, sıcak tutma performansı ve hafiflik isteyen kullanıcıların kesinlikle listesinde 1 numarada olmalı.


Ağırlığı: 690 Gram

Ağız kısmı çeliği et kalınlığı: 0,9 mm3- STANLEY Legendary Classic Serisi 1,9 Litre (Yeni Seri - 2019):

Bu ürün içinde Efsane Termos diyorlar ki dedikleri kadar varmış. Özellikle yeni seri diye belirttim çünkü bir önceki seri (eski amblemli olan) ile arasında hem boyut hem de performans farkları mevcut. Kağıt üzerinde eski mode 32 Saat sıcak tutma sözü verirken yeni model 45 Saat vaadediyor, bununla birlikte yenisi dış boyut olarakta ufalmış (buda STANLEY'in eleştrilen noktalardan bir tanesiydi) Yeni seri 11,1cm çapındayken eski model 1-2 cm daha geniş bir çapa sahip. Ek olarak yeni seride hah işte termos tutamacı budur dedirtecek bir tutamaç ile ile değiştirilmiş. Dökmek için sadece tutamacı tutmanız yeterli, ayrıca arabada veya çantanızda şıkır şıkır ses yapmayan bir tutamaç. Bütün termos tutamaçları böyle olmalıdır diye düşündüğüm bir tutatamaç modeli, bu tutamacın kötü yanıda kapatıldığında da biraz yer kaplıyor maalesef diğer tutamaçlar gibi gövdeye yapışmıyor. Bu termosun dezavantajıda biraz ağır olması. Bunu 1,5 mm çelik kalınlığına borçlu. Buda ürüne inanılmaz bir sağlamlık katıyor, ve o sağlamlığı elinize alınca da hissettiriyor. Kutunun üzerindeki etikette şöyle bir yazı var: "1979 yılında Maryland'de bir hotelde çok çok şiddetli bir patlama olmuş, Patlamadan sonra molozlar arasında bulunan tek şey Stanley Classic Termosmuş. Nekadar sağlam olduğunu anlatmaya gerek yok demişler, bana da anlattırmayın. Performansa gelince yine vaadettiğinden fazlasını sunabiliyor. 92,7 Derecelik başlangıç sıcaklığına rağmen içerisindeki suyu 48 saat (yani tam 2 gün) sonra 60,4 derece sıcaklıkta koruyabilmeyi başardı. Evet üzerinde yazan değer 45 saat ve 48 saat ölçümüne kadar 3 adet ölçüm için 3 defa kapağı açıldı. Kısacası hem sağlamlık hem de performans olarak ismindeki efsane adını taşımayı hakediyor.


Ağırlığı: 1140 Gram

Ağız kısmı çeliği et kalınlığı: 1,5 mm


Detaylı test sonucu tablosu:
TERMOS KARŞILAŞTIRMASI: STANLEY vs. THERMOSİki marka arasında araştırmalarım sonucu youtube da gördüğüm izlediğim incelemelerde şu şekilde:


Video 1: Burada stanleyin eski seri bir termosu kıyaslanmış (eski seriler performans açısından biraz geri kalması konusunda eleştrilere maruz kalıyordu zaten)https://www.youtube.com/watch?v=70Atq5GHNpU

Video 2: Burda yeni seri Stanley ile Thermos SK 2010 kıyaslanmış. Kıyaslama da aynı ebatta, yeni seri Classic Legendary (amblemden anlaşılıyor) ile Thermos SK 2010 arasında olmuş ki sonuçlarda çok yakın, Thermos burun farkıyla önde:
https://www.youtube.com/watch?v=KbAXDYereDA


Markalar hakkındaki yorumlarım şölye:
İki markada bu işin en iyileri, birini alan kötü yapmış olmaz ama illa tercih gerekecek ise:

Performans ve Hafifliği bir arada isteyenler için tercih Thermos olmalı. Göründüğü üzere Stanley'in hafif olan adventure modeli performans olarak biraz geride kalıyor. Yeni seri Classic Legendary'ye göre çok az bir farkla daha iyi performans gösteren Thermos SK, hafiflik konusunda da daha başarılı.

Performans, Sağlamlık, Uzun ömür + Garanti isteyenler ise Stanley tercih etmeli, özellikle de yeni seri classic legendary tercih etmelerinde fayda var. Stanley'in ülkemizdeki avantajı ise (kutupayısı ithalatçısı olanlar için) Türkiye'de ömür boyu garanti desteği sağlaması vermesi, ayrıca bir termosun en çok aşınan parçasın olan "iç kapak" parçasının bir çok modelde birbiri ile uyumlu olması ve daha rahat tedarik edilebiliyor olması gerçekten Stanley tarafında çok büyük bir avantaj. Örneğin 2-3 yıl sonra diper bir termosun iç kapak lastiği bozulukca dişleri yalama olunca çom yapacak birşey olmayabilir ancak stanley termosta garanti kapsamında değişecektir diyelimki değişmedi, veya bir şekilde doğada kapağı düşürüp kaybettiniz, Stanley Termosunuz var ise makul bir fiyata yeni kapak temin etmeniz mümkün olacaktır. Thermos ta mümkün değil mi? illaki mümkündür ancak tedarik beklemeniz vs. gibi süreçler ile vakit kaybetmeniz gerekebilir.
https://www.trendyol.com/stanley/vakumlu-termos-1-lt-yesil-p-6930552?boutiqueId=371695&merchantId=1522

1 Lt stanlet termos 272,84 ancak kupon kullanınca fiyat 287 ye çıkıyor. 18 TL daha birşeyle ekleyip 100/300 kupon kullanınca termos fiyatı 191Tl ye geliyor. Kargo ücretsiz. Bimdekinden 16 TL daha pahalı.

SABAH ERKEN KALKMAK SIRA BEKLEMEK YOK. EVDEN DIŞARI ÇIKMAK YOK ADRESE TESLİM REKLAM GİBİ OLDU. ÜSTELİK YENİ SERİ ÜRÜN. BİM kadar ucuz değil ama kaçıranların değerlendirmesi gerekecek kadar iyi fiyat. Yeni serinini farkı ne derseniz. Stanleyin dediğine göre iyileştirilmiş detaylar var. Benim gördüğüm kadarıyla yeni serinini iç kapakları daha güzel döküm işlemi çok daha iyi yapılıyor ve biraz daha dayanıklı. Eski seride dişler ıslandıysa iyice sıkayım kapatayım derseniz diş atlıyor böyle böylede kapak yalama oluyor yeni seride kapaklar daha iyi oturuyor tam güç kullansanda diş atlamıyor.
EDIT: TUKENDI / YİNE FORUM 1,5 SAATTE TALAN ETTİ ORTALIĞI. BU SEFER BİRAZ DAHA UZUN DAYANDI MİLLETİN KUPON BULMASI GEREKTİ HERALDE BU ÇOK İYİ FIRSATTI ALAN ARKADAŞLARA HAYIRLI OLSUN. BUGÜN TAM EFSANE FİNAL BEKLİYORUZ AYNI ÜRÜNÜ 60 VEYA 70 TL BAREMİNDE BEKLİYORUZ YETKİLİLERE DUYURULUR

Şu Trendyoldaki meşhur hiçbiryerde kullanılamayan 100TL ye 40 TL kuponunu kullanılabilen biryer sonunda buldum. Maalesef daha önce aldığım bir üründe denk geldi keşke dünkünü almasaydım. Olmazsa iptal edeceğiz artık.
https://www.trendyol.com/stanley/adventure-vakumlu-kuplu-mug-bardak-0-70-lt-zucstnadvmug070-p-967535?boutiqueId=371695&merchantId=1522

Ürün linki burada şu meşhur herkeste olan kullanacak biryer bulamadığımız saçma sapan kupon "Seni Özledik 100TL ye 40 TL" kuponu bu üründe kullanılabiliyor arkadaşlar. Kuponu kullanın fiyat 91,4 TL ye iniyor. Almayı düşünenler kaçırmasın derim.

Kendi web sitesinde 20 USD Amazon amerikada bile 19 USD yani 110 TL ye satılan bir ürün. Burada 91,40 gayet sıcak bir fırsat.
EDIT: STOK BİTMİŞ

İlgilenen için sıcak olabilir. Bir süredir takip ediyorudum 11.11 kampanyalarında en düşük 139 a görmüştüm en fazla 20 liralık kupon vardı sanırım kullanınca 119 a filan geliyordu, ilk defa bukadar düştüğünü gördüm. Bu arada soğuk içecek bardağıdır, kapaksızdır sıcak içecek için almayın sıcak içecekte bu model iş görmez.


https://www.hepsiburada.com/stanley-adventure-0-7-lt-vakumlu-mug-siyah-p-HBV00000BLFMH?magaza=Kutupay%C4%B1s%C4%B1


Bir bardağa 100 lira verilir mi muhabbeti olacaktır mutlaka ama kullanacak adam verir. Stanley'in amerika satış fiyatı bile 20 USD yani 115 TL

https://www.stanley-pmi.com/shop/adventure-big-grip-beer-stein-24-oz

Amazon amerikada 19 USD yani 110TL:
https://www.amazon.com/Stanley-Adventure-Grip-Beer-Stein/dp/B07NPGMDW8/ref=pd_sbs_468_t_2/139-2961718-8499065?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07QR1C4T9&pd_rd_r=232ad7e1-5a67-4f66-8696-b23f78d1d94e&pd_rd_w=xuMMU&pd_rd_wg=fnX7E&pf_rd_p=5cfcfe89-300f-47d2-b1ad-a4e27203a02a&pf_rd_r=V1BRWH39XHYSSW72QG09&refRID=V1BRWH39XHYSSW72QG09&th=1
EDIT: KUPONLAR İNDİRİM İLE BİRLİKTE DÜŞMÜYORMUŞ / SİLİNEBİLİR VEYA BİTMİŞ FIRSATLARA TAŞINABİLİR.

https://www.n11.com/urun/sandisk-ssd-plus-sdssda-240g-g26-25-240-gb-sata-3-ssd-66126?magaza=TEKNO-CENTER

Sepette indirimle 165 e iniyor. Aslında Hepsiburada da 169 TL aynı disk ama birçoğumuzun n11 hesabından 11 telafi veya 11.11 de yapılan alışverişlerden verilen 150 TL ye 15 TL veya iadelerden gelen telafi kuponları gibi kuponlar mevcut Eğer böyle kuponlarınız mevcut ise 140-150 TL lere alabilirsiniz ki ozaman sıcak fırsat olabilir.

SSD olarak en hızlı model değil ama TLC tip çiplere sahip yani şu kötü diye bahsedilen QLC lerden değil en azından.
Kuponsuz şartsız şurtsuz. Trendyolda da 920TL ama amazondan almak daha mantıklı. Bu SSD daha önce hiç 1000TL nin altına inmemişti. Bu arada disk hakkında bilgisi olmayanlar gözü kapalı alabilir birçok testte Evo killer olarak söz ediliyor. Performansı 970 Evo plus ile hemen hemen aynı. Ama fiyatl olarak neredeyse yarısı.
https://www.amazon.com.tr/XPG-ASX8200PNP-1TT-C-Sx8200-3500-3000Mb/dp/B07K1J3C23/ref=sr_1_8?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=xpg&qid=1574759482&smid=A1UNQM1SR2CHM&sr=8-8
Hakkında
Konum: Ankara
İlgi Alanları: McLaren-Mercedes F1
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 8 sa. önce
Mesaj Sayısı: 3.313
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.361
İkinci El Bölümü Mesajları: 204
Konularının görüntülenme sayısı: 302.953 (Bu ay: 662)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 642 (Bu hafta: 92)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.