Şimdi Ara

BenQ E72 ¦ WinMo 6.0 - WiFi - 2 MP » Ana Başlık «

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
1
Favori
151.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GPRS, EDGE, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını destekleyen BenQ'nun yeni telefonu E72, 3GSM'de görücüye çıktı. Windows Mobile 6 işletim sistemiyle çalışan telefon klasik bar tipine sahip. 260 MHz hızında, 64 MB RAM ve 128 MB flaş hafızası olan E72, ayrıca 2 megapiksel kamera barındırıyor.

Sadece akıllı değil aynı zamanda oldukça şık bir tasarımı var

1cm’den biraz daha kalın olağandışı gövdesi ile, E72 gelişmiş bir akıllı telefon olma özelliğini stilde sınır tanımayan inanılmaz bir kompakt cihaza sığdırıyor. Yarı-ayna etkisi yaratan kasa içinden parlayan uyarı lambalarıyla ve göze çarpan renkli bandıyla bu telefon tuş işlevlerine kolay bir erişim sağlar, bu akıllı telefon görünümüyle teknolojinin en zarif görünüme bürünmüş hali izlenimini verir.

İletişim daha kapsamlı hale getirildi

Tek bir platform üzerinde beş değişik hızlı iletişimi birleştiren E72, AOL, Yahoo, MSN, ICQ ve Google Talk’ta aynı veya değişik iletişim ağlarını kullanarak aynı anda söyleşi yapma imkanı tanır. Kullanıcılar müzik kaydedebilme ve yollama, mesaj geldiğinde otomatik olarak indiren ve uyaran, “push mail” gibi kullanışlı e-posta özelliklerinden yararlanabilirler. Dahası, bütün bu bağlantı seçeneklerine ek olarak bedava VoIP aramaları E72’nin yüksek hızlı WiFi kablosuz bağlantı üzerinden sunulmaktadır.

İnternet artık elinizde

E72 ile kullanıcılar telefonları üzerinden geniş bir yelpazede çevrimiçi bilgiye erişebilirler. E72 ile RSS’ye üye olun, böylece sizin için önemli olan web sitelerindeki ve bloglardaki en yeni bilgilerin güncelleşmiş haline ulaşabilirsiniz. En sevdiğiniz podcastleri doğrudan E72’nize indirebilir ve boş zamanınızda bunları dinleyebilirsiniz. Hava durumu ve döviz kurları gibi gerçek zamanlı bilgiler sizin için her zaman ve her yerde hazır olacaktır.

Sınırlarını aşan kullanışlılık

E72 SMS/MMS ve e-posta kullanımını göz alıcı renkleri olan şerit üzerindeki belirlenmiş tuşlarla, sadece mesaj okumak veya yazmak için ekrandaki birçok özellik arasında dolaşma sıkıntısından kurtaracak şekilde kolaylaştırır. E72 ayrıca kullanımı kolay sesli komutlar ve ses kaydı gibi iletişimi kolaylaştıran özelliklere sahiptir. Kolaylık sunan başka bir özellik ise duvar kağıtlarını ses tuşuna sadece basılı tutarak seçebilme özelliğidir.

Windows elinizin altında

E72 size Windows'un güçlü ve tanıdık arayüzünü sunar. Windows Mobile 6 İşletim sistem kökenli BenQ E72 bilgisayarınızdaki Outlook e-postalarına ve takvime, PC ile telefon arasında güncel ve bire bir bilgi sağlayan Microsoft ActiveSync aracısıyla ulaşmanızı sağlamaktadır.

İsteyenlere Multimedya Eğlencesi

E72 ile, bir dizi özel multimedia özelliğine telefonunuzdan ulaşabilirsiniz. E72’nin WiFi bağlantısı sayesinde duraksız video ve diğer eğlence seçeneklerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Fotoğraf eğlencesi için, iki megapiksele kadar görüntü oluşturabilen ve aynı zamanda popüler MP4 ve 3GP formatlarında video görüntüsü yakalayıp oynatabilen yerleşik kamerayı kullanın. Müzik dinlemek istediğinizde, E72 sizin için MP3 formatının yanı sıra WAV ve WMA destekleyen kullanımı kolay MP3 çaları sunar. Gittiğiniz heryerde elinizin altında bulunmasını istediğinizde bütün müzik, video ve fotoğraflarınızı saklamanız için 2GB’a kadar microSD™ girişi vardır.

Özellikler:

Şebeke GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
    Pil 900 mAh, Li-on
    Konuşma süresi 4 saate kadar*
    Bekleme Süresi 180 saate kadar*
    İşletim Sistemi

Microsoft® Windows Mobile 6.0 Türkçe
    Entegre Kamera 2.0 Mepapiksel
    Uygulamalar (oyunlar ve diğerleri) Pocket Studio-Fotoğraf / Video kaydetme, özel efektler
    Pocket Edit-Fotoğraf / Video Düzenleme
    Java Manager-Java oyun / uygulama indirme ve çalıştırma
    RSS Haber Okuyucu
    MP3 Düzenleyici
    2 Boyutlu Barkod Okuma Programı
    Mundu Internet Radyo
    Türkçe sesli komut algılama
    Gelen yazılı mesaj ve e-postaları sesli olarak dinleyebilme
    Push E-mail İstemcisi
    DocumentsToGo(30 günlük ücretsiz deneme sürümü olup BenQ firması hiç bir sorumluluk kabul etmez.)
    PC Senkronizasyonu Microsoft ActiveSync4.5 veya üstü
    Ekran 240x320, 2" , 65K renk TFT LCD
    Video Fonksiyonu Sınırsız video kayıt ve oynatma
    (MPEG4, WMV, H.264 , 3GP)
    Audio Fonksiyonu

Sınırsız müzik kayıt ve oynatma
    (MP3, WAV, WMA, AAC, AAC+)
    Arkaplanda muzik çalma
    Mesajlaşma SMS, MMS, Email, MSN, Mundu IM
    Zil Sesleri MP3, AMR, MIDI ve 64 sesli polifonik melodiler
    MP3'leri zil ve alarm sesi yapabilme
    Bağlanabilirlik

Pocket IE
    WLAN 802.11b/g Kablosuz internet baglantisi
    EDGE
    GPRS Sinif 10
    Bluetooth® 2.0
    USB 2.0
    Java MIDP 2.0
    Bellek Dahili: 128MB Flash ROM ve 64MB DDR RAM
    Harici: microSD™ Kart 2GB'a kadar
    Boyutları 108 x 46.3 x 13.8 mm
    Ağırlık 90g
    Renk Siyah üzeri burgonya
    Aksesuarlar (dahil) Standart Li-lon pil (900 mAh); Standart seyahat şarj cihazı, Stereo Kulaklık**
    Uyarılar *Bekleme ve konuşma süresi şebeke koşularına, SIM karta ve kullanıcı ayarlarına bağlı olarak değişebilir.
    **Kutu içeriği ülkelere ve dağıtıcılara göre değişiklik gösterebilir

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    Announced 2007, August
    Status Available
    Size Dimensions 108 x 46 x 13 mm
    Weight 90 g
    Display Type TFT, 65K colors
    Size 240 x 320 pixels, 2.0 inches
    - Wallpapers
    Sound Alert types Vibration; Downloadable polyphonic, MP3, MIDI, Flash ringtones
    Speakerphone Yes
    Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
    Call records Practically unlimited
    Internal 128 MB storage, 64 MB RAM
    Card slot microSD (TransFlash), buy memory
    Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
    HSCSD No
    EDGE Yes
    3G No
    WLAN Wi-Fi 802.11 b/g
    Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP
    Infrared port No
    USB Yes, v2.0
    Camera Primary 2 MP, 1600x1200 pixels
    Video Yes
    Secondary No
    Features OS Microsoft Windows Mobile 6.0
    CPU TI OMAP V1030 260 MHz processor
    Messaging SMS, MMS, Email
    Browser WAP 2.0/xHTML, HTML, Email, MSN
    Radio No
    Games Yes
    Colors Bright red
    GPS No
    Java Yes, MIDP 2.0
    - MP3/AAC/AAC+/WAV/WMA player
    - MP4/WMV/3GP player
    - Voice memo
    Battery Standard battery, Li-Ion 900 mAh
    Stand-by Up to 180 h
    Talk time Up to 4 h

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eP_362 -- 26 Ocak 2010; 11:39:43 >

• bu telefon Türkiye de satılmayacak. onun için ancak görücüye çıkabilir. boşuna uğraşmayın Türkiye'de bu cihazın test ürününü bile bulmanız zor
  • caner bey, yanlış bilmiyorsam benq-siemens (BS)'de çalışıyorsunuz. BS Almanya iflas etti biliyorsunuz. peki yeni modeller ne zaman gelecek? bir de en büyük sıkıntı aksesuar konusunda yaşanıyor. hiçbir yerde BS aksesuarları bulunmuyor. Bunlar hakkında da çalışma var mı?
  • tuslari haricinde tipi e81 e benziyor. bu arada e81 gelecek mi? mobile review baya ovmus e 81 i
  • quote:

Orjinalden alıntı: zatoo

tuslari haricinde tipi e81 e benziyor. bu arada e81 gelecek mi? mobile review baya ovmus e 81 i
  • Hani kapanıyordu Benq-Siemens

Bir de bana 6233'ü de anımsattı.
  • ozellik boyut olarak iyi TR ye gelir inşallah
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhaninho_cArsi

Hani kapanıyordu Benq-Siemens

benq-siemens kapanmıyor... avrupadan çekildi...

bence buna daha çok benziyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adigehalil -- 16 Şubat 2007; 23:50:56 >

• Oldukça sade ve hoş bir cihaz. gelseydi almayı düşünürdüm. Siemens'in avrupa pazarından çekilmesi çok üzücü benim için. :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: omega3
    caner bey, yanlış bilmiyorsam benq-siemens (BS)'de çalışıyorsunuz. BS Almanya iflas etti biliyorsunuz. peki yeni modeller ne zaman gelecek? bir de en büyük sıkıntı aksesuar konusunda yaşanıyor. hiçbir yerde BS aksesuarları bulunmuyor. Bunlar hakkında da çalışma var mı?

omega uzun süredir bu foruma girmemiştim onun için yeni gördüm yazını.
    şu anda BS Almanya'da üretim yok. üretimin tamamı Tayvan ve Çin e kaydırıldı. yedek parça üreten fabrika bu taşınma sürecinde bir süre üretimi kesmek durumunda kaldı. ama 1 mart itibarıyle üretim yeniden başlıyor.artık yedek parçalar, yeni ürünler, aksesuarların satışına yeniden başlanıyor. yeni modellerden p51 ve sl91 i mart içinde çıkarmayı planlıyorlar. aksesuarlar da parti parti gelmeye başlayacak. ama ondan önce anakart sıkıntımız vardı. öncelik ona verilecek. anakartlar geldikten sonra aksesuar ve yeni ürüne ağırlık verilecek. bu arada biraz sabretmeniz gerekecek.

quote:

Orjinalden alıntı: erhaninho_cArsi
    Hani kapanıyordu Benq-Siemens

sadece Almanya'da üretim bitti. orada üretilen veya üretilecek tüm parçalar ve cihazların üretimine Tayvan ve Çin'de devam edilecek

quote:

Orjinalden alıntı: subuti
    Oldukça sade ve hoş bir cihaz. gelseydi almayı düşünürdüm. Siemens'in avrupa pazarından çekilmesi çok üzücü benim için. :(

yakında yeni ürünlerle tekrar karşınızdayız

• gelse mükemmel bi telefon olur windows mobile yüklüymüş cihazda...
  • Telefon yakında çıkacak.İsmi 'Shang' olarak değişebilir.
  • ilk resimdeki mobimag logosu dikkatimi çekti ...
  • piyasaya çıksa ne kadar fiyatla çıkar acaba
  • birkaç e72 fotoğrafı...:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adigehalil -- 1 Ağustos 2007; 23:25:04 >

• ya türkiyeye gelmiyecek mi
  • Türkiye'ye gelsin yavv... MPX 200 den beri hasretim bu tarz bi telefona
  • güzel bir makina s88den sonra en güzel telefonlardan biri bence ama 3g yok ve kamerası 3-4 mpxel olabilirdi ama ilerde gelecektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: adigehalil

birkaç e72 fotoğrafı...:

telefonun üst kısmında yanan yeşil ışık ne?

• sinyal, şarj gibi durumları gösteren ufak bir led...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.