Yarbay
07 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 1)
Gönderileri
merhaba.

coreldraw'da oluşturulmuş bir yaka kartı taslağına 120 kişinin ismine hazırlanmış ayrı çıktılar nasıl oluşturabilirim. isimleri bir text dosyasından otomatik çekme gibi bir imkan var mı?

teşekkürler...
merhaba.

bir tanıdığımın yurtdışından gelen laptop'una türkçe xp kurdum. şu an klavye karışık durumda. "denetim masası/bölge ve dil seçenekleri/diller/ayrıntılar" dan yapmam gerektiğini zannediyorum ama yaptığım değişiklikler uygulanmıyor gibi. istediğim açıkça türkçe xp'de, ingilizce klavyenin ingilizce Q olarak çalışmasını sağlamak.

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...
Forumda son zamanlarda sapphire 4890 vapor-x ile ilgili çok sayıda sorun paylaşımı yapıldı. Sistemin boot olamaması, birkaç reset'ten sonra ancak açılabilmesi gibi. Techpowerup forumunu dolaşırken aynı sorunları yaşayan birçok kişi olduğunu gördüm. Sorun yaşayanların bir kısmı x-fi kullanıcıları ve ses kartını kaldırdıklarında sorunun ortadan kalktığını yazmışlar. Bir kısmı ise ati hdmi audio ile diğer ses sürücülerinin çakışmasından kaynaklanabileceğinden söz etmiş fakat bununla ilgili bir sonuç yok. Yine bazılarıda IRQ çakışması olabileceğinden bahsetmiş...

ilgili başlık:http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=100010

Sorun şimdiye kadar sadece bir seride görülmüş/bildirilmiş: SKU#11150-05 // P/N:288-1E115-020SA

Bazı ülkelerde ilgili kartlar geri çağrılıyormuş. Sorun yaşıyorsanız iade etmekte tereddüt etmeyin; çünkü henüz bir çözümü yok gibi...

Not: Vapor-x sahibi değilim. Sadece bilgilendirme amaçlı açılmış bir başlıktır...
merhaba

yeni bir sistem topladım. sistemin detayları şöyle:

foxconn a74mx-k anakart
amd athlon 3200+ işlemci
oem 1gb ddr2 800 ram
zotac 8600gt 512mb ddr2 vga
wd cavierblue 320gb hdd
lg dvd-rw
aopen 300w peak kasa

power butonuna basıp ilk birkaç saniyede delete'e basınca biosa giriyor. ama sonrasında en ufak bir şey yapılamıyor. foxconn yazan ekranda kalıyor. ne dvd'den; ne de harddisk'ten hiçbir şekilde boot girişimi yok anakartta.

teşekkürler...
LimitTeam oc takımı phenom 2 955 ile 7ghz'i aşmayı başararak 250x28.5 çarpanlarıyla 7127mhz'e ulaştı. denemede asus m4a79t deluxe, 4800 serisi bir vga ve apacer 833mhz (7,7,7,24) ddr3 kullanıldı...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=556849

kaynaklar: "pc-labs", "dvhardware"

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=780G-SP128MB

uzun zamandır beklediğim bir parçaydı; sonunda tr'ye gelmiş ama bu fiyattan alabileceğimi sanmıyorum.

ayrıca yine jetway'in mini-itx kasasıda gelmiş:http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=Minix%20MX-2

şu an hepsiburada'da 4850e 45watt işlemci de bulunmakta. htpc toplayacaklar için bulunmaz parçalar. fiyatların düşmesi dileğiyle...
merhaba.

bir tanıdığın sisteminde anakart değişikliği yaptık, 780g bir anakart aldık. öncesinde 7100gs kullanılıyordu. soru başlıktaki gibi basit: bu iki vga'dan hangisi daha performanslıdır. deneme fırsatım yok; o yüzden soruyorum...
merhaba.

başlıktaki gibi işlemci olarak q serisi öncelikli; fakat t seriside olur. yüksek ekran çözünürlüğü, güçlü bir gpu ve uzun batarya ömrü diğer beklentiler. işin özü bu fiyat aralığındaki en alınabilir notebook nedir?

teşekkürler...
"Corrosion test types modify relative distribution of different kinds of pits, being aged condition the most affected"

yardım ederseniz memnun olurum. teşekkürler...
bir tanıdığın p3 300, 3gb hdd, 200mb ram, 3dlabs agp 4x bileşenlerinden oluşan sistemine xp kurmaya kalktım ama altından kalkamadı. pc konusunda fazla bir geçmişim yok. güncel sistemlerle ilgili bilgim var ama bu işe yetmiyor...:) başlıkta dediğim gibi bu sisteme hangi işletim sistemini tavsiye edersiniz?
Hakkında
Meslek: öğrenmek...
İlgi Alanları: fotoğraf, bisiklet, teknoloji...
Forum İmzası:
Bir şapka, bir eldiven, bir maymun; ve inkilap...
Forum İkinci El İmzası:
Bir şapka, bir eldiven, bir maymun; ve inkilap...

alışveriş yaptıklarım: cmert, fatihx, mrxpsp3 (2), rainbowr6, burax, xeroxe, bigmucit34, kizilsefer (2), zalabas, aopen700, dijitalarts, rozek, d_darko, ıspanak, kaptanzekeriya, shadow3804
Hakkımda:
alışveriş yaptıklarım: cmert, fatihx, mrxpsp3 (2), rainbowr6, burax, xeroxe, bigmucit34, kizilsefer (2), zalabas, aopen700, dijitalarts, rozek, d_darko, ıspanak, kaptanzekeriya, shadow3804

tohum saç, bitmezse toprak utansın!
hedefe varmayan mızrak utansın!
hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
çatlarsan, seni doğuran kısrak utansın!
eski çınar şimdi noel ağacı;
dallarda iğreti yaprak utansın!
ustada kalırsa bu öksüz yapı,
onu sürdürmeyen çırak utansın!
ölümden ilerde varış dediğin,
geride ne varsa, bırak utansın!
ey binbir tanede solmayan tek renk,
bayraklaşmıyorsan bayrak utansın!
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.408
İkinci El Bölümü Mesajları: 93
Konularının görüntülenme sayısı: 65.907 (Bu ay: 187)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.