Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (58. sayfa)

13 Kayıtlı Üye (6 Mobil) ve 30 Misafir (6 Mobil) - 31 Masaüstü12 Mobil1 Android
5 sn
73.130
Cevap
1.796
Favori
6.026.934
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
248 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dolarda alım seviyesi yok ki beyler, kaçtan alıp vadeliye atmayı düşünüyorsunuz?
  • Hocam biliyorsunuz ki 100 bin tl ye kadar bütün bankalar devlet güvencesi altında. Onun dışında bankanın durumu nedir bilemem tabi. Ben şekerbankta açtım 120 gün geçerli bitince burgana geçerim. Yada daha iyi oran veren olursa ona geçerim. İng den hayır yok artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

Alim seviyesinin ucu kacti, 4.80e inmeden alinmaz diyorum sizin fikriniz nedir?
    Dün (1 Ağustos) mesajınızda, kur 5.00 e dayandı, burdan alınırmı, artık alım seviyesi için tren kaçtı yamıştınız...

Bugün (2 Ağustos) buyrun kur 5,08 lerde....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birikimimin hepsi dolardaydı.3.70 lerde bi süre takıldığında burdan yukarı gitmeyecek diye düşünüp Tl mevduata döndüm.daha öncede Tlnin pişmalık olduğunu biliyordum fakat,elimde yabancı ülkelerin paralarını tutup onları zengin etmek beni rahatsız ediyordu.fakat gün ve gün zaten üç kuruş olan birikimim gözümün önünde eridiğinde psikolojim bozuldu.bırakın yüzde 19 ları falan şu an tl de kalmam için minimum yüzde 40 vermeleri lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon-free -- 2 Ağustos 2018; 12:3:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon-free

birikimimin hepsi dolardaydı.3.70 lerde bi süre takıldığında burdan yukarı gitmeyecek diye düşünüp Tl mevduata döndüm.daha öncede Tlnin pişmalık olduğunu biliyordum fakat,elimde yabancı ülkelerin paralarını tutup onları zengin etmek beni rahatsız ediyordu.fakat gün ve gün zaten üç kuruş olan birikimim gözümün önünde eridiğinde psikolojim bozuldu.bırakın yüzde 19 ları falan şu an tl de kalmam için minimum yüzde 40 vermeleri lazım.
    Aynen bende 3.75 den tüm mikterı ocak sonu şubat başı dolara çevirdim ve halen bir kuruşunu bile TL ye dönmedim, ve o zamandan bugüne elime geçen bin TL bike olsa hemen dolara çevirip üzerine koyuyorum... Param arttımı yada kazandımmı, görünüşe göre öyle gibi dursada gerçekte olan paramın değerini koruyup üzerine %4-4,5 kafar usd faiz aldım...

İlk baştan dolara dönmeyip sizin gibi TL de kalsaydım, benimde psikolojim kesinlikle iyi olmazdı... Para şu zamanda hiç kolay kazanılmıyor, üzerine birde elde avuçta olanı eritmek son derece can sıkıcı....

Rakamım büyük olduğu için hedefim arsa yatırımı yapmak faka dolardaki artuş o kadar hızlıki, toprak yatırımı bile onun şu an için gerisinden geliyor...

• Ratt R kullanıcısına yanıt
    120 günden sonra ne veriyor tahmini şeker normal şartlarda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zvzv

Aynen bende 3.75 den tüm mikterı ocak sonu şubat başı dolara çevirdim ve halen bir kuruşunu bile TL ye dönmedim, ve o zamandan bugüne elime geçen bin TL bike olsa hemen dolara çevirip üzerine koyuyorum... Param arttımı yada kazandımmı, görünüşe göre öyle gibi dursada gerçekte olan paramın değerini koruyup üzerine %4-4,5 kafar usd faiz aldım...

İlk baştan dolara dönmeyip sizin gibi TL de kalsaydım, benimde psikolojim kesinlikle iyi olmazdı... Para şu zamanda hiç kolay kazanılmıyor, üzerine birde elde avuçta olanı eritmek son derece can sıkıcı....

Rakamım büyük olduğu için hedefim arsa yatırımı yapmak faka dolardaki artuş o kadar hızlıki, toprak yatırımı bile onun şu an için gerisinden geliyor...

Alıntıları Göster
    En güzelini yapmışsınız....

• Döviz Konusunda Çok Soru Geliyor Bana, Her şey Ortada Kendiniz Ölçüp Tartın Kimseden Tavsiyede Beklemeyin Tavsiyelere Kulak Asmayın ,TL Mi Kalayım Dolara Kaçtan Girilir Vs. Gibi Sorularla Gelmeyiniz.

4,83'Den Geçen Hafta Tekrar Dolara Girmiştim Artık TL Varlık Sadece İhtiyaç Kadar Bırakıyorum TL Mevduata Tamamen Kapıyı Kapatmıştım.
    Alım Satım İçin Şuan TFXTarget Kullanıyorum, Standart Makas Oranları 50-60 Pips Arasında 5/24 Mesai Dışı Alım Satım Yapabiliyorsunuz Tüm Emir Çeşitleri Mevcut Platformda.
    Vadesiz Hesaplarda Duruyor Paranız Bundan Dolayı 100 K Şuan Karşılığı Olan 30K Dolar Devlet Güvencesi Mevcut.

ALTIN ÖĞÜT: Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir.
    Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile iş yapmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Ek Olarak Yeni Gelen TL Oranları Var Ancak Eklemeyi Düşünmüyorum Tabloya.

YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 2 Ağustos 2018; 14:19:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eneshatipoglu

Sırf devlet bankası diye vakıfta tuttum. Şeker bankı biliyoruz da burgan felan ilk defa duydum güvenebilir miyiz ki?
    100bine kadar zaten devlet güvencesinde. 1977 de kurulmuş kuveytli banka. 1.5 ay önce hesap açtırdım. İlgi den alakadan çok memnun kaldım. eft yi ücretsiz yapıyorlar. bi problem olunca mt ye whatsapp dan yazıyorum. Hallediyor. Mesela bana ücretsiz eft tanımlama yapmayı unutmuşlar. wp den yazdım 5dk da hallettim diye cevap geldi :D. Şimdiye kadar bi bankadan böyle hizmet görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ratt

Hocam biliyorsunuz ki 100 bin tl ye kadar bütün bankalar devlet güvencesi altında. Onun dışında bankanın durumu nedir bilemem tabi. Ben şekerbankta açtım 120 gün geçerli bitince burgana geçerim. Yada daha iyi oran veren olursa ona geçerim. İng den hayır yok artık.
    Enpara gibi subesiz bankacilik olusumlarinda devlet güvencesi yok hocam bilginiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: fearless_X

Bugün söylediniz bir aylıktan fazla arttı dolar, fed pas geçecek diye yarın sabah alacaktım doları bu karar kötü oldu,

Bu ülkede TL de durmak artık ........ Tl nin arkasında olduklarını hissetirmeleri gerekli gerçi benim gibi enayiler TL de oldukça
    birşey yapmazlar
    aynı enayi de benım hocam. Şimdiye kadar tl ye güvendim ama iki kuruş emeğimiz de eridi. Ortalık bi durulsun bi banda yerleşse de dolara geçsem diye bekliyim dedim ama durmuyor. Yavaştan altına geçmeye başladım ben. En sağlamı sepet yapmak galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Enpara gibi subesiz bankacilik olusumlarinda devlet güvencesi yok hocam bilginiz olsun.

Alıntıları Göster
    Devlet tarafından her bankada kişi başına 100.000 TL’ye kadar olan mevduatlara verilen tüm güvence ve teminatlar, QNB Finansbank’ta ve dolayısıyla onun bir parçası olan Enpara.com’da açacağınız hesaplar için de toplam 100.000 TL‘ye kadar geçerlidir. Paranızı herhangi bir muteber bankaya yatırdığınızda nasıl akşam rahat uyuyorsanız, QNB Finansbank’ın bir parçası olan Enpara.com’a yatırdığınızda da aynı şekilde uyuyabilirsiniz.

• alpkoca kullanıcısına yanıt
    Guven dolu yazmissiniz hocam belliki bilgilisiniz bu konuda. O zaman nere yuksek verirse oraya koyariz parayi :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şu an 16,75 dedi.

• 100 k TL'ye 32 gün en iyi vade veren banka şuan hangisi

• quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

100 k TL'ye 32 gün en iyi vade veren banka şuan hangisi
    Şahsi fikrim; 100K TL varsa; en yüksek faiz veren banka aramak yerine, bu tutarı dolara dönün ve Usd yi 32 günlük %4,90 ile icbc ye yatırın... 32 gün sonrasında toplam bakiyenizin TL + %19-20 mevduat faizine göre nasıl katlanarak arttığını görün.. YTD

• zvzv Z kullanıcısına yanıt
    Bi seyler yapatlar artık bı sure tutarlar dolarda parsayı alan aldı kısa zamannda daha kaca cıkabılır kı

• zvzv Z kullanıcısına yanıt
    4.9 az değilmi benim 66k var mevduatta dolara geçip dolar mevduatına geçsem aylık getirisi ne olur bana

• gs190505 G kullanıcısına yanıt
    Kısa dönemde yapılabilecek pek fazla bir şey yok... tek başına Faiz arttırmak doların hızını sadece 1-2 hafta oda zar zor kesiyor.... Ancak uzun dönemde yapısal reformlarla ve tasarrufa yönelik acı reçetelerle düzelme olurki, onunda olması bugün başlasa ilk emarelerini en erken 8-9 ay, 1 sene sonra vermeye başlar... şu an içinde bu konuda herhangi bir adım atılmışlığı yok... nasıl ne zaman atarlar açıkçası bilemiyorum...

Doların daha ne kadar çıkabileceği ucu açık bir mevzu...
    4 lerden 5 lere nasıl çıktıysa; 5lerden 6 ve 7 yede öyle çıkacaktır hatta daha hızlı bir çıkış yapma ihtimali daha kuvvetli...

Dolar 3 lerdeyken 4 e çıkınca nasıl yüksek bulduk, ama şimdi 4 ler çok çok ucuz geliyor... 4 lerden 5 e çıktı.. şimdik 5 yüksek geliyor.. Bunların oluşumu yıllar almadı, sadece 4-5 ay içinde oldu bitti hepsi... yakında 6 olduğu zaman şimdiki değer olan 5 ucuz gelecek...

Sonuç; bu gidiş hiç iyi bir gidiş değil... sonumuz hayır olsun... Zengine parası çok olana yine çok bir şey olmuyacaktır hatta bu krizden karlı çıkıp daha zengin olacaktır... Fakar orta ve dar gelirli, ücretli çalışan grup fena etkilenecek...

• quote:

Orijinalden alıntı: batdünyabat

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    mesaj sayısı ---> 0
    bana yazdığı mesaja bak hele...
    buraya yazdıklarımı okuman için kafana tabanca dayayan mı var...? okuma es geç işine gelmiyorsa beğenmiyorsan...!
    Ne dokundu sana böyle daha ilk mesajın böyle bir çıkış oldu ...?
    az rütbeni yükselt de öyle gel...

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.