Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
3.101
Cevap
275
Favori
108.044
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Banka - Kredi Kartı Fırsatları >> Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      7406 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Ghost2003

Evet yıllık bazda bakıldıgında dolarımı tl yapmasam tabiki karda idim. Dolar seneye 6 lira olacak diye birşey yok. risk bu. kaybetmekte var kazanmakta.
      Tüm parası TL'de olan biri olarak, şu bir gerçek TL mevduat kaybettiriyor.

O nedenle TL mavduat kazandırıyor diye boşuna ısrar etmeyin....

en basitini söyleyeyim....

9 temmuzda dolar 4,55 olduğunda, benim vade dönüşümdü, o dönüşte eldeki TLnin yarısı ile dolar alsaydım. Tüm parayı %18 ile tekrar vadeye yatırdığım ve 9 ağustos dönüşteki kazanacağı faizden daha fazla kazandıracaktı.
      |
      |

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
      Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
      Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

• Yüzbaşı
      349 Mesaj

Ben 2 tane devalüasyon yaşadım sonuçları çok yıkıcı olmuştu.Elden aldığın parayı üretime çevirmez oturup yersen gün gelir aldığın borcu ödeyemezsin sonuçlarınada katlanmak zorunda kalırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byrmblgl -- 29 Temmuz 2018; 12:48:58 >
      |
      |
      zvzv kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      439 Mesaj
      %18 lik TL mevduata %20 faiz yazıp hesabı yapanlar..... %20 leri ancak milyon TL üzeri rakamın varsa alabilirsin...! şu an max %19 ile icb de oran var.

bu hesabı usd dolara kaç faiz yazıp hesap yapıyor acaba...?
      icbc %4,90 veriyor... faizi birde öyle yapın bakalım...

usd 4,90 lı seviyeleri gördü... şu an 4,85.. ve haftaya enflasyon verileri (yalandan bile olsa) geldiğinde 4,90 ların üzerine rahatlıkla çıkacaktır... zaten usd nin çıkması için en ufak bir olay yeterli oluyor.... 5,40 lı seviyeler görmesi 12 ay değil en geç sene sonu yani max. 5 ay sonrasına olacaktır...(oda en geç ve kötü senaryo)

Bunlar benim memleketin içinde bulunduğu ekonomik politik konjöktörünü ve gidişatını hesaba alıp yaptığım tahminlerim ve kişisel görüşlerim...

%25 in üzerindeki gerçek enflasyona rağmen halen TL mevduatta kazanacağını düşünenlerin yolları açık olsun diyelim....

• Yüzbaşı
      933 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: zvzv

%18 lik TL mevduata %20 faiz yazıp hesabı yapanlar..... %20 leri ancak milyon TL üzeri rakamın varsa alabilirsin...! şu an max %19 ile icb de oran var.

bu hesabı usd dolara kaç faiz yazıp hesap yapıyor acaba...?
      icbc %4,90 veriyor... faizi birde öyle yapın bakalım...

usd 4,90 lı seviyeleri gördü... şu an 4,85.. ve haftaya enflasyon verileri (yalandan bile olsa) geldiğinde 4,90 ların üzerine rahatlıkla çıkacaktır... zaten usd nin çıkması için en ufak bir olay yeterli oluyor.... 5,40 lı seviyeler görmesi 12 ay değil en geç sene sonu yani max. 5 ay sonrasına olacaktır...(oda en geç ve kötü senaryo)

Bunlar benim memleketin içinde bulunduğu ekonomik politik konjöktörünü ve gidişatını hesaba alıp yaptığım tahminlerim ve kişisel görüşlerim...

%25 in üzerindeki gerçek enflasyona rağmen halen TL mevduatta kazanacağını düşünenlerin yolları açık olsun diyelim....

%18 lik TL mevduata %20 faiz yazıp hesabı yapanlar.....

Böyle bir şey yazacaksanız mesajmı alıntılayın öyle yazın. Eğer doların 5 krş artacağına bu kadar eminseniz . 100000 tl ile hemen 400bin dolarlık kontrat açın 1 haftada 20 bin tl kazanın. Hatta 5 ay sonrasına kesin diyorsanız kontratı kapatmazsınız F_USDTRY1218 kontratının şu an ki değeri 5,10 5,40 a 30 krş kar bırakır . 120bin tl eder.

Dolara %5 faiz yazdım eğer çok merak ediyorsanız. Günlük değil yıllık vermemim sebebi şu an 4 5 tane %20 nin üzerinde hazine bonusu var onun için yazdım. %19 yazsam 5.43 olacak. Ben günlük dolar da alıp sattım sırf bunun için tfx kullanıyorum makas düşük diye. Ben bilgilendirici bir yazı yazmıştım ama sizin bu tavrınızın nedenini anlamadım. İyi günler ..

• Yüzbaşı
      954 Mesaj

dediklerin çok mantıklı ancak 2008 e kadar dolar neredeyse hiç artmadı tamam ekonomi şu an çok kötü ben de artacağı taraftarıyım ancak mevcut yönetim kur artışına çare bulamayıp sabit kura geçerse eldeki dolarlar ne olacak diye düşünüyorum ne dersin
      |
      |
      byrmblgl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      439 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

%18 lik TL mevduata %20 faiz yazıp hesabı yapanlar.....

Böyle bir şey yazacaksanız mesajmı alıntılayın öyle yazın. Eğer doların 5 krş artacağına bu kadar eminseniz . 100000 tl ile hemen 400bin dolarlık kontrat açın 1 haftada 20 bin tl kazanın. Hatta 5 ay sonrasına kesin diyorsanız kontratı kapatmazsınız F_USDTRY1218 kontratının şu an ki değeri 5,10 5,40 a 30 krş kar bırakır . 120bin tl eder.

Dolara %5 faiz yazdım eğer çok merak ediyorsanız. Günlük değil yıllık vermemim sebebi şu an 4 5 tane %20 nin üzerinde hazine bonusu var onun için yazdım. %19 yazsam 5.43 olacak. Ben günlük dolar da alıp sattım sırf bunun için tfx kullanıyorum makas düşük diye. Ben bilgilendirici bir yazı yazmıştım ama sizin bu tavrınızın nedenini anlamadım. İyi günler ..

Alıntıları Göster
      Risk dolara yatırım yapmak değildir... esas risk dolarla forekste kaldıraçlı işlem yapmaktır... Böyle bir olaya girmedim ve girmem... en fazla son 1-2 aydır olduğu gibi oynaklığın yüksek olduğu dönemlerde yüksek banka makaslarına rağmen iyi bir öngörü (ekonomik politik) ve şansınızda varsa her iki faktörün birleşmesiyle al-sat işinden güzel rakamlar kalabilir... Bunu 2 aydır mevcut bakiyemin %30 bazen %40 ıyla bende yaptım ve sonuç olarak genelde birşeyler bıraktı.

Dolar için şu rakama çıkacak ''eminim' diye bir şey demedim, bunu kimse diyemez... ben sadece kendi kişisel öngörümü yazdım, aç bakalım 10 yıllık usd tl grafiğini ve birde ortalama tl mevduat faiz grafiğine bir bak bakalım hangisi totalde ne kadar getirmiş... neyse sizin kafayla tartışmak yersiz...
      |
      |

• Yüzbaşı
      439 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: gs190505

dediklerin çok mantıklı ancak 2008 e kadar dolar neredeyse hiç artmadı tamam ekonomi şu an çok kötü ben de artacağı taraftarıyım ancak mevcut yönetim kur artışına çare bulamayıp sabit kura geçerse eldeki dolarlar ne olacak diye düşünüyorum ne dersin
      o doların artmadığı periyottaki TL mevduat faizlerinin ne seviyede olduğunuda (toplamda) iyi incele, o zaman anlarsın...
      |
      |

• Yarbay
      7292 Mesaj
      babam tüm nakit parasını mevduata yatırmış 300 bin lira yaklaşık şu an ki durumda kazandırmıyor malesef ama riskte almak istemiyor ne tarz bi öneride bulunursunuz arkadaşlar.

• Yarbay
      4258 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: The Man in the Suit

babam tüm nakit parasını mevduata yatırmış 300 bin lira yaklaşık şu an ki durumda kazandırmıyor malesef ama riskte almak istemiyor ne tarz bi öneride bulunursunuz arkadaşlar.
      uzun vadede döviz kazandırır ama piyasayı takip etmek lazım. ama şu da gerçekki paramız hergün eriyor mucize gibi birşsey olmazsa daha kötü olacak belki faizler daha da yükselecek. bi kısmını döviz yapıp altın da alabilirsiniz ama uygun zamanı beklemek faydalı olur
      |
      |

• Yüzbaşı
      377 Mesaj
      Günlük faizde hangi banka avantajlı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Muzun Başkenti Anamur &#127820;
    • Yarbay
      3245 Mesaj

En risksizi sepet, yani altın, döviz, tl arasında parayı paylaştırmak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      The Man in the Suit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bored of trolls
    • Yüzbaşı
      270 Mesaj
      fiba bankta şu Prestige Hesap faiz oranlarıda var

Prestige Hesap Faiz Oranları
      VADE TL (%) USD (%) EUR (%)
      32-45 gün 18,25 4,50 1,00
      46-91 gün 19,00 4,50 1,00
      92-182 gün 19,50 4,50 1,15
      Prestige Hesap TL/USD/EUR faiz oranları için minimum işlem limitleri sırasıyla; 300.000 TL/150.000 USD/75.000 EUR, maksimum işlem limitleri ise 4.200.000 TL ve muadili USD/EUR'dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanyurtseven -- 29 Temmuz 2018; 22:36:23 >
      |
      |

• Binbaşı
      1291 Mesaj
      oranlar açılmıyor ?

böyle resim bulunamadı yazısı çıkıyor.

Mevcut oranları göremiyoruz :(

• Binbaşı
      1195 Mesaj
      Odea 230 bin vade dönüşü 32 gün 18.50 verdi. TFX'e geçeceğim döviz ve altın işlemleri için ama onda da EFT limiti günlük 50 bin ile sınırlıymış. TFX benzeri makasları düşük olan platform var mı tavsiye edebileceğiniz.

Devlet yararlı olanı yapmak için vardır, birey ise güzel olanı.
    • Yüzbaşı
      933 Mesaj

Bankaların fx platformları var ama minumum teminat 50 bin makas da 0.10 0.3 civarında

|
      |
      espial kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      122 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Ghost2003

Evet yıllık bazda bakıldıgında dolarımı tl yapmasam tabiki karda idim. Dolar seneye 6 lira olacak diye birşey yok. risk bu. kaybetmekte var kazanmakta.
      Reel enflasyonun %30 olduğu bir ülkede geçerli para birimi değer kaybetmeye devam eder. Dolar veya Euro bu düzen ile düşmesinin teknik hiçbir açıklaması yok.

• Yarbay
      3730 Mesaj
      dolara geçin TL ile vakit kaybetmeyin.
      |
      |

• Binbaşı
      1769 Mesaj

DH tablet sürümde gösteriyor mini sürümü hata veriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      bhdr84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      439 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: mhasturk

Reel enflasyonun %30 olduğu bir ülkede geçerli para birimi değer kaybetmeye devam eder. Dolar veya Euro bu düzen ile düşmesinin teknik hiçbir açıklaması yok.

Alıntıları Göster
      Hocam; içinde bulunduğumuz ekonomik şartlarda sizinde yazdığınız gibi cebimize yansıyan minumum yıllık ortalama enflasyon %30 lar ve belki bunun bile üzerine çıkmakta... (resmi olarak açıklanan, açıklıyanlar da dahil olmak üzere hiç kimsenin inanmadığı hikayeden rakamlar değil)

Böyle bir piyasada paranızın para kazanması için yaptığınız yatırımın asgari %40 ve üzeri getiri getirmesi gerek...

Aldığı &18 mevduat faizini gözünde büyütüp, buna sevinenlere bu çok basit durumu anlatamadık bir türlü... Sonra yazınca; yok usd heğ böyle artarmıymış mış da mış... O zaman aç bak bakalım usd nin TL karşısındaki son 10 yıllık grafiğine... ne zaman zarar yazmış...? Fakat sen o güvenli liman sandığın %18 lik çocuk kandırmaca TL vadeli hesapta paranı tuttukça, zaten %30 a dayanmış yıllık enflasyon karşısında kafadan zarardasın....
      |
      |

• Er
      13 Mesaj
      Dolara yüksek faiz veren icbc mi var ?

Hızlı Cevap

Reklamlar
paykasa
Paykasa
SEO
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.