Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (57. sayfa)

17 Kayıtlı Üye (10 Mobil) ve 43 Misafir (13 Mobil) - 37 Masaüstü23 Mobil3 iOS10 Android
5 sn
72.957
Cevap
1.795
Favori
6.012.018
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
248 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xxlboy

Bilgi amaçlı kişisel tecrübemi anlatayım.

Bu dandik dünyanın en büyük bankalarından sayılan fakat koca Ankarada 3 tane şubesi olup yüksek hoşgeldin faizi ile fellik fellik para arayan ICBC bankasında peşin para yatırarak hesap açmak için uğradım.

Niyetimi beyan ettim , karşımdaki müşteri temsilcisi bana ne dese beğenirsin ;

Paranız peşin ise faiz oranı 4.90 değil maksimum 3.70 miş. Sebebini sordum, adamlar 3 şubeli dandik banka olduğundan parayı merkeze götürmeleri vs vs çok masraflıymışta o yüzden boynuz kulağı geçiyormuş :-))) .

Şayet havale olursa sorun yokmuş. kafası çok çok az çalışan müşteri temsilcisi bana akıl veriyor. Parayı swift ile aynı gün başka bankadan havale oluyormuş. Bu kafa ile nasıl bankada çalışıyorsa, Swift zaten pahalı aynı zamanda hızlı yapayım desen eşlek gibi ödersin, standartı bile 5 gün sürer.nasıl aynı gün olacaksa

Ya siz siz olun az birşey fazla alacam diye 3 şubeli dandik bankalarla uğraşmayın.

TL için olabilir. fakat yabancı para havale ile gelmiyorsa unutun. Banka taş devrinden kalma. Halen çin komünist düzen emareleri ile işliyor.
    Aslında kağıt paranın gecelik maliyeti var bunun kaydileştirme maliyeti var. Yalan söylemiyorlar yani.
    Ancak o kadar oran fark edecek kadar yüksek maliyeti yok doların. Biraz uçmuşlar.

• Quattro kullanıcısına yanıt
    Bana ne bankanın maliyetinden. Benim maliyetim ne olacak ? Bankaya gitmek için 35tl taksi parası ödedim. Beyinsiz bankanın bi tarafından koşul üretip müşteriye şubede söylemesi bankanın ne kadar dandik olduğunun emaresi. Burada önemli olan ICBC ektra dandik bir bankadır, şayet özel durumlar varsa bunu "Hoşgeldin faizi " kampanya koşullarına yazmalısın. Bence ICBC tam 1980 köy bankası.içeri girince anlaşılıyor. Kafalar tam taş devrinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

Bilgi amaçlı kişisel tecrübemi anlatayım.

Bu dandik dünyanın en büyük bankalarından sayılan fakat koca Ankarada 3 tane şubesi olup yüksek hoşgeldin faizi ile fellik fellik para arayan ICBC bankasında peşin para yatırarak hesap açmak için uğradım.

Niyetimi beyan ettim , karşımdaki müşteri temsilcisi bana ne dese beğenirsin ;

Paranız peşin ise faiz oranı 4.90 değil maksimum 3.70 miş. Sebebini sordum, adamlar 3 şubeli dandik banka olduğundan parayı merkeze götürmeleri vs vs çok masraflıymışta o yüzden boynuz kulağı geçiyormuş :-))) .

Şayet havale olursa sorun yokmuş. kafası çok çok az çalışan müşteri temsilcisi bana akıl veriyor. Parayı swift ile aynı gün başka bankadan havale oluyormuş. Bu kafa ile nasıl bankada çalışıyorsa, Swift zaten pahalı aynı zamanda hızlı yapayım desen eşlek gibi ödersin, standartı bile 5 gün sürer.nasıl aynı gün olacaksa

Ya siz siz olun az birşey fazla alacam diye 3 şubeli dandik bankalarla uğraşmayın.

TL için olabilir. fakat yabancı para havale ile gelmiyorsa unutun. Banka taş devrinden kalma. Halen çin komünist düzen emareleri ile işliyor.
    Tesadüf...
    Bugün aynı olay başıma geldi...
    yalnız bana 3,90 oranı 3,70 e dğşğrme değilde, valörü bugün değil bir sonraki gün başlatma teklifi yapıldı...

kızdım, kabule etmedim, fiba bankaya günlük dönene kiraz hesabı %4,50 ye yatırdım... fakat oradada limit $150.000 mış... benim miktar daha fazla... fazla miktarı vadesizde bıraktım, p.tesi bakacaz çaresine...

fiba usd günlük dönen vadeli için azami 149.500 gibi bir miktar varsa götürün, (150.000 usd olunca o faizi vermiyor) ve ayrıca usd 1.500 miktarı açıkta bırakıp vadeli dönen hesaba dahil etmiyor

• Dün %19 dan sekerbank günlük (gecegündüz) hesap açtım. 2000 tl açıkta bırakıyor. Eft 1. sayfadaki tabloda izinle ücretsiz yazıyor ama bana öyle bişey yapamıyoruz herkese ücretli dedi (7tl)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ratt

Dün %19 dan sekerbank günlük (gecegündüz) hesap açtım. 2000 tl açıkta bırakıyor. Eft 1. sayfadaki tabloda izinle ücretsiz yazıyor ama bana öyle bişey yapamıyoruz herkese ücretli dedi (7tl)
    Yaklaşık 6-7aydır şekerde duran yüklü döviz mevduatımı daha dün çektim...
    EFT genel müdürlükten alınan izinle ücretsiz...
    Paramı çekmiş olmama rağmen halen kapatmamışlar az önce ücretsiz eft yaptım.
    Size bunu söyleyen görevli ya uğraşmak istememiş, yada mevduat rakamınız miktar olarak düşük kalmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Dolarda kalın demek kolay ancak 3.8'den soluksuz olarak 4.9 olan doları 6 ay sonra 5.5'tan satabileceğimi düşünsem ben de USD mevduata dönerim.
    Tahvil faizleri 21'lere yaklaştı. Piyasa zaten olması gerektiği gibi fiyatlıyor. Ben 2 ay sonra 22 6 ay sonra 23-24 göreceğiz diyen birine imkansız diyemem.
    Dolar/tl 4.5 altına gelirse o zaman o yöne dönme yönünde bir düşüncem var. 4.9X dolar alacağıma mevduata devam ederim.
    Para ve keyif-karar tabiki sizin; fakat TL de kalırsanız zararınız (paranızın eriyeceği) bu enflasyon oranlarıyla garantidir.

Yatırım yaparken lütfen içinde bulunduğumuz ekonomik + politik şartları yüzeysel bile olsa az biraz göz önünde bulundurun derim....

Bundan bir kaç ay önce usd 4,50 seviyesine çıktığında bu forumda aynı sizin gibi %18 TL mevduata tav olan bir üye; bu seviyeden dolar alınmaz, bir kaç hafta önce 4,30 lardayken girseydim o zaman olurdu diye yazmıştı, ve ben yine kendisine size yazdığım gibi TL dek mevduat oranıyla parasını eriteceğini yazmıştım.(ilgili yazışmaya ait sayfayı bulup linkini bu mesajın altına editleyeceğim)

Sonuç...? 2 ay oldu olmadı 4,50 olan dolar 4,90 ı geçti ve belki bu hafta olmazsada en geç bir iki hafta içinde 5,00 psikolojik seviyesini geçecek... TL faizde de hangi oranla bu artışı yakalayabilirsi sizce..? 4,50 den dolar almayan arkadaş bana göre parasını asgari %10 eritti... Ayrıca hesap yaparken dolarında bir faiz getirisi olduğunu unutmayın, bugün %4,90 faize kadar getiri mevcut....

Son olarak diyeceğim şu ki; bugün yüksek bulup almadığınız 4,90 olan doları için bir kaç aya (sonbahara) 4,90 lı seviyeden almadığınıza pişmanlık duyacaksınız... Bu benim içinde bulunduğumuz şartları şöyle bir analiz ettiğimde vardığım sonuç ve şahsi görüümdür, ytd.

• Az önce vakıf vadelideki ilk vademi aldım. İlk ay vade oranı 18.50 idi. Tekrar yeniledim ama bu sefer 18.10 dan yeniledi faizi. 55 bine ancak bu kadar vermiş vakıf merkez dedi bayan görevli.

Benim merak ettiğim önümüzdeki ay bir daha düşürecekler mi parayı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eneshatipoglu E kullanıcısına yanıt
    Aylık yani 32 günlük oran mı bu? Yoksa günlük oran mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Dolarda kalın demek kolay ancak 3.8'den soluksuz olarak 4.9 olan doları 6 ay sonra 5.5'tan satabileceğimi düşünsem ben de USD mevduata dönerim.
    Tahvil faizleri 21'lere yaklaştı. Piyasa zaten olması gerektiği gibi fiyatlıyor. Ben 2 ay sonra 22 6 ay sonra 23-24 göreceğiz diyen birine imkansız diyemem.
    Dolar/tl 4.5 altına gelirse o zaman o yöne dönme yönünde bir düşüncem var. 4.9X dolar alacağıma mevduata devam ederim.
    kurun 4,90 a dayanması nedeniyle buradan dolara girmem mesajınız üzerine üstteki bir önceki mesajı yazmıştım size...
    Buyurun şekil A.... siz 31 temmuzda yazdınız .. bir gün geçti bugün 1 ağustos.... 4,90 a dayanan kur 5,00 e dayandı şu an 4,99 da... birazdan bu akşam 5,00 psikolojik seviyesini kırıp geçecek...

TL mevduat bu arada (1 günde) ne getirdi..?

Elektriğe %9, doğalgaza %49 gibi mega zamlar geldi, akaryakıt zammını ötv ye mahsup edip seçimden beri ötelediler, fakat artık oda kaçınılmaz.. eli kulağındadır... Butun bunlar eylül başında ağustos enflasyonu olarak ortalama enflasyonu kayda değer yükseltecek (her ne kadar yalandan düşük gösterselerde ben cebime yansıyana bakarım) enflasyon min. %30 larda ve giderek daha yükseliyor...

Peki bu vaziyette %20 bile alsanız TL de duran mevduatınız ne olur.... en iyimser ihtimalle %10 erimiş olur.. hep yazıyorum; içinde bulunduğumuz ekonomik ve politik duruma en azından şöyle yüzeysel bir bakın sonra karar verin yatırımınıza...

• zvzv Z kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsun ama şu an banka larda bu seviyelerde işlem yapamıyoruz illaki mesai saatlerindemi güncel kurlardan bozabiliyoruz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu an 15.000 tl mevduata 1 ay sonunda en çok kazandıran banka hangisi ?
    Haklısınız.
    Hatalı düşündüğümün farkına vardım.
    Artık elime geçen herhangi bir parayı TL varlıklarda tutmayacağım muhtemelen.
    Alim seviyesinin ucu kacti, 4.80e inmeden alinmaz diyorum sizin fikriniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • altcoin almıştım değeri düştüğü halde param dolarda olduğu için kara geçtim. dolar faizinden daha iyi gibi bi delilik yapıp tüm birikimi altcoinlere basabilirim. şuan cardano 0,14$ bu yıl sonu tekrar 1$ üstüne çıkarsa tr de dolar aralıkta 7 tl olursa direk maldivlere yerleşiyorum.
  • İçişleri ve Adalet Bakanlıklarimizin Varsa Yurt Dışında Mal Varlıklarına El Konuldu
    Abd'ye Giriş yasağı Süleyman Soylu ve Abdulhamit Gül'e Getirildi.
    https://home.treasury.gov/news/press-releases/sm453
    Bugün söylediniz bir aylıktan fazla arttı dolar, fed pas geçecek diye yarın sabah alacaktım doları bu karar kötü oldu,

Bu ülkede TL de durmak artık ........ Tl nin arkasında olduklarını hissetirmeleri gerekli gerçi benim gibi enayiler TL de oldukça
    birşey yapmazlar
  • PAŞA kullanıcısına yanıt
    Aylık

• Hocam aylık %18 le neden uğraşıyorsunuz ki şekerbank, burganbank falan günlük %19 veriyor 1 ay parayı kitlemeye gerek yok bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ratt R kullanıcısına yanıt
    Sırf devlet bankası diye vakıfta tuttum. Şeker bankı biliyoruz da burgan felan ilk defa duydum güvenebilir miyiz ki?

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.