Şimdi Ara

Bandırma Çözülemeyen Routing Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
2
Favori
7.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Yaşadığım routing problemini kanıt niteliğimdeki ekran görüntülerim ile birlikte sizlere aktarmak istiyorum. Konuya başlayalım;

Sorunumu özetlemem gerekirse Türknet 100mbit abonesiyim. 1.1.1.1'e ping değerim genellikle 17-19 ms aralığında olsa da nadiren 13ms oluyor. Aynı şehirde yaşadığım ve aynı iss ile aynı tarifeyi kullanan tanıdığımda da durum aynı. Arkada windows update vs. vardır demeyin. Tüm cihazları kapatıp modemin arayüzünden ping attığımızda da sonuçlar aynı.

Türknet'e geçmeyi düşünen 4 arkadaşım bu durumdan dolayı şuanlık çekinceli davranıyor geçmesek mi modundalar.

Bandırma'daki Türknet kullanıcıları olarak sorunumuzun çözülmesini diler , iyi forumlar dilerim.

((Hız düşüklüğü vs. yok hat değerlerimizde yeterli seviyede.))

Ping değerim 13 milisaniye civarındayken aldığım ekran görüntüm :

Ping değerim 17-19 aralığındayken aldığım ekran görüntüm:

Lütfen hattınızdan kaynaklı diyip TT ekibini eve kontrol etmesi için yollamayın routing problemi var.

Edit : Uzun zamandır sol ftth kullanıyordum. Yıllar sonra tekrar vdsl döndüm bu sefer netgalaksi ile girdim. Sorun hala düzelmemiş , 1 gram ilerleme yok. Sorun internet servis sağlayıcı kaynaklı değil dostlar bu sorun TT kaynaklı.

Edit 2 : Yöneticilerden konuyu Türk Telekom bölümüne taşımalarını istiyorum , çünkü iss kaynaklı değil TT kaynaklı routing sorunu yaşıyoruz Bandırma halkı olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casper160 -- 10 Mart 2022; 13:16:32 >

• Aynı sorunu online işlem merkezinden de bildirdim , konuyla ilgili gelişmeleri buradan yazacağım. Sadece bende değil Bandırma'da denk geldiğim tüm Türknet abonelerinde bu routing sorunu çoğu zaman herkeste aynı anda yaşanmaktadır.

@TurkNet Destek

• İstanbul pendik statik ip kullanıyorum

• Merhaba aynı ilçede (Bandırma) ben de aynı sorunu yaşıyorum. Çok nadiren 12 ms görüyorum (geçen gün, 1 gün boyunca 12 ms di) , genelde (99%) 17 ms olarak çıkıyor. Son 1-2 yıl gibi bir süredir bu şekilde 12 ms den daha yüksek çıkıyor, üstelik hat değerlerim de çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Merhaba aynı ilçede (Bandırma) ben de aynı sorunu yaşıyorum. Çok nadiren 12 ms görüyorum (geçen gün, 1 gün boyunca 12 ms di) , genelde (99%) 17 ms olarak çıkıyor. Son 1-2 yıl gibi bir süredir bu şekilde 12 ms den daha yüksek çıkıyor, üstelik hat değerlerim de çok iyi.

Hocam benim ping değerlerim 13 milisaniye değerine en son 19.02.2021 tarihinde düşmüştü sizin hatırladığınız en son ne zaman düştü acaba?

Benim çevremden gözlemlediğim kadarıyla bu sorun Bandırma'daki türknet kullanan çoğu kullanıcıda aynı anda yaşanıyorda aynı vakitlerde oluyor genelde ondan sordum.

• casper160 kullanıcısına yanıt

Evet cuma günüydü, aynı zamanda olmuş. Tracertte ilk uğradığı adreste (172.17.1.250) ping çok fazla, oradan kaynaklanıyor. Sürekli 17 ms civarında çıkıyor, o gün 11 küsür ms di

• Merhaba, yaşadığınız sorunu kontrol ederek yardımcı olmak isterim. Oluşturduğunuz destek kaydı numarasını PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • Drahmizm kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaşadığınız sorunu test sonuçları ile birlikte www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı açarak iletebilir misiniz? Kayıt numarasını PM üzerinden benimle paylaşmanız durumunda network ekiplerimize ileteceğim.
  • Destek kaydımı problemi çözmeden sonlandırmaya çalışıyorsunuz. Gelişmeleri ilk mesajdan güncelleyeceğim. Bilginize. @TurkNetDestek

• Türknet desteğe pm'den gönderdiğim tracert testimi burayada yüklemek istiyorum.

Nadiren olan pingimin düşük olduğu zamanlardaki tracert testi;

Genelde olan pingin gereksiz yere yüksek olduğu zamanlar;

Burdan ne anlıyoruz? Türknetin 172.17.1.250 ip'li cihazında problem var ping gereksiz yere +5 ms artıyor çoğu zaman.

Gerekli işlemin yapılmasını arz ederim.

Merhaba, yaşadığınız sorunu network ekiplerimize ilettiğimde bölgede herhangi bir sorunun olmadığı bilgisi verilmiştir. Bu konuda donanımsal destek alabilirsiniz.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Donanımsal dediniz iyi güzel hoşta kaç arkadaşız aynı anda mı donanımsal sorun yaşamaya başladık? Ayrıca drahmizm isimli üyede aynı sorunu yaşıyormuş üstelik aynı dolaba bağlıda değiliz hiçbirimiz

Hocam bu durumu genel olarak tekrar network ekiplerimize iletebilirim. Bu konuda sizinle birlikte aynı sorunu yaşayan kullanıcılarımız test sonuçlarını, konunun linkini ve müşteri numarasını PM üzerinden benimle paylaşması yeterli olacaktır. Ben network ekiplerine toplu bir şekilde ileteceğim.
  • Bandırmaya Türknet FTTH için talep oluşursanız ne kadar güzel olurdu.

Merhaba, gigafiber altyapı çalışmalarımız İstanbul, Ankara ve İzmir'in bazı ilçe ve mahallelerinde yapılmaktadır. Yatırımlarımız devam ediyor. Mahalle bilgisini iletmeniz durumunda notlarıma ekleyerek proje ekiplerimiz ile paylaşacağım.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

İsteyenin bir yüzü kara, vermeyenin canı sağ olsun :)

Balıkesir/Bandırma/100. Yıl Mah.

Balıkesir/Bandırma/Paşakent Mah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 23 Mart 2021; 23:30:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bandırma Paşakent, Paşakonak ve Sunullah Mahalleleri için +1 hepsi için de pek çok başka aboneye de önerir geçişlerini sağlarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eminjr E kullanıcısına yanıt
    Merhaba, talebinizi not aldım ve proje ekibimiz ile paylaşacağım.
    Merhaba, talebinizi not aldım ve proje ekibimiz ile paylaşacağım. Mahallelerden gelen talep adetleri proje önceliklendirmede etken oluyor.
  • Şu an ping 13 ms ye tekrar düşmüş durumda, kalıcı hale geldiyse teşekkür ediyoruz

(alttaki testte modemden kaynaklı 14 ms ve düşük hız görünüyor, çok eski bir modem var geçici olarak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 14 Nisan 2021; 0:45:53 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.