Şimdi Ara

Bandırma Çözülemeyen Routing Problemi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
2
Favori
7.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu routing problemini nasıl anlıyoruz yardımcı olur musunuz.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

En basit şekliyle İstanbul'a olan ping sürelerinin olması gerekenden fazla olmasından anlayabilirsiniz, İstanbul'da yaşayanları etkilemez. ADSL/VDSL hat kullananlarda yaklaşık 5 ms, GPON kullananlarda yaklaşık 2 ms hat gecikmesi hesaplanmaz, bunun dışında olan gecikmeleri hesaplıyoruz. Örneğin Balıkesir merkezin İstanbul'a erişim süresi 10 ms oluyorsa bu süre kabul edilemeyecek düzeyde çok yüksek bir süre.

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

Ankara ankara içi ping 20

Ankara istanbul 11

Hesaplamak gerekiyor mu

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

Ankara'da olanlara sormanız gerekiyor.

• Arkadaşlar Uşakta yaşıyorum bende de yaklaşık 1 senedir en yakın sunucu olan İzmir 5 msden 14'e çıktı. İstanbul en iyi 11 genelde 14 ms'di yaklaşık 1 senedir 24 ms alıyorum. Cloudflareye 11 msle bağlandığımı bilirim 23 le bağlanabiliyorum. Geçen gün maç günleri internet çöküyor diye destek açtım tt ekibi yolladılar gelen arkadaş türknetle alakalı trafiği onlar yönetiyor dedi anlattı uzun uzun. Neyse yine aradılar tekrar ekip gönderim dediler, bende gerek yok gelen arkadaş yapacak bir şeyi olmadığını sizden kaynaklı olduğunu söylüyor dedim, uzaktan iyileştirme yapalım dedi modem fabrika ayarına alınmış neyse bu seferde ipv6 interneti gitmiş desteğe yine yazdım ipv6 interneti gitmiş diye herkeste kapattık sorun var falan dedi klasik müşteri hizmetleri sorun varsa üstüne bir tane daha eklemeseler şaşardım zaten. Fiberde bu ping açıkçası normal değil adsl, vdslde bile değil açıkcası. Zira vdsldeykende İzmir 7 ms İstanbul 16 alıyordum.

daha çektiler fiber sınırda

Bandırma Çözülemeyen Routing Problemi
  • smart0201 kullanıcısına yanıt

Fast konnektör yaptıysalar orada sorun olmasın. Bölünme olmadan zayıflaması pek mümkün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

direk'de -14 çıkıyor. kutuya hasar verdiler montaj da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 24 Ocak 2024; 14:34:6 >

8 e bölünüyordu değil mi, evde -25 çıkması lazım.

8'e bölüyor'da 7 tane boş hizmet alan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 25 Ocak 2024; 0:36:17 >

Boş olup olmamasının sinyale etkisi yok, bölünen uçlardan birini kullanıyorsun. 8 de 8 dolu olsa da senin hattına seviyesel bir etkisi yok.

Fiber kabloyu dar açıyla katlamak ışığın kırılma şeklini etikilyor, sinyal seviyesini azaltır. Çok dar yapmamışın ama sinyal seviyen düşük olduğu için ben olsam o şekilde rulo yapmazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ekipler öyle yaptılar

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.