Şimdi Ara

Bambi yatak tarafından malıma el konulması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tüketici hakem heyeti benim lehime karar verdi yatağın teslim edilmesi için karar çıktı gidip hakem heyeti kararını masalarına vurdum yüzlerini görmeniz lazımdı dilleri tutulmuştu dedim bu kararada uymaz iseniz paramı hiç etmekten maddi manevi tazminat davası açacağım deyip ayrıldım.Akşamına telefonla aradılar ve bölge sorumlusu olduğunu söyleyen bir bayan vardı artık kaç tane bölge sorumlusu varsa her arayan bölge sorumlusuyum diyor böyle bir konudan benim haberim olsaydı sizi mağdur etmezdim kusura bakmayın deyip 3 gün sonra yatağı teslim ettiler. 23 ekimde teslim oldu.

Merhabalar izmir karabağlar 1 bambi yatak şubesinden (şube adı: Bambi Cağrı mobilya) peşin ödeyerek satın aldığım bambi magnasand baza + başlık + komidin + freshhcell yatak 9 aydır tarafıma teslim edilmiyor.

Teslim etmemelerinin bahanesi arada oluşan kur farkından dolayı daha siparişi teslim etmeden iptal etmişler.Bana aradaki kur farkını yaklaşık + 7-8 binlara daha verip parasını peşin verdiğim ürünleri sadece bu şekilde teslim edebilceklerini söylediler.Yada paranızı geri verelim gibi gülünç cevaplar verdiler paramı 9 ay boyunca kullanıp ürünü vermeyip üstüne kur farkını verip almamı yada paranı hiç ettik 9 ay önce ödediğin parayı al git diyorlar.

Elimde imzalı satış sözleşmesi + banka hesap dökümanı alındığı gün peşin ödediğime dair dekontu bulunuyor.

Konuyu bambi müdürlüğüne ilettiğimde ege bölge sorumlusu bana geri dönüş yaparak siparişi istediğim gibi iptal edebilirim bu hak bende var dedi bizde konuyu yargıya taşıyıp şikayetçi olacağımızı söyledik istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz deyip telefonu kapattı.

10 gün önce ilk aşama olarak konuyu tüketici mahkemesine bildirdik şuan onlardan savunma bekleniliyor.

Benim gibi mağdur olmak istemiyorsanız Bambi yatak firmasından uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f0rm3hm3t -- 4 Şubat 2023; 18:23:32 >

• 9 ay önce fiyatlar inanılmaz farklıydı. Şuan çok farklı. Ne demek paranızı alın gidin. Bir işi de düzgün yapın be. Kendilerine gelince kur artışında ertesi güne depodaki mala zam yaparlar. Sorsan satsam yerine nasıl koyacağım, değer kaybetmiş olacak der. Milletin parasına gelince değer falan bilmezler. O yüzden ben gram acimiyorum batan şirketlere vs.
  • Ne rezillik bu böyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yatağı teslim alamayıp şikayet etmek için niye 9 beklediniz, Max 1 ayda teslim alamayınca iptal etseydiniz şiparişi

• DarthLuca D kullanıcısına yanıt

ilk 3 ay zaten depolarında bekletme sözü aldık yazılı olarak evimiz hazır olmadığı için ondan sonra almak istediğimizde iş bu raddeye kadar geldi.

• Parayı peşin almış neyin kur farkıymış? Tüketici hakem heyeti biraz sürer ama ya malı ya da faiziyle paranızı geri alırsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar araba sattığını sanıyorlar herhalde.

• Fatura almadan ödeme yapmamak lazım. Buradan çıkarılacak ders bu.

• Yukarı.

• Bilgi icin tesekkurler, ben de yatak alacaktim asla bulasmamak gerekir bu kafadaki isletmeye…

bir ara edevlette haksiz fiyat artisi sikayeti bolumu vardi. Aldiginiz mala fiyat artisi yapiyorlar belki oraya da sikayet edilebilir

• 9 ay önce fiyatlar inanılmaz farklıydı. Şuan çok farklı. Ne demek paranızı alın gidin. Bir işi de düzgün yapın be. Kendilerine gelince kur artışında ertesi güne depodaki mala zam yaparlar. Sorsan satsam yerine nasıl koyacağım, değer kaybetmiş olacak der. Milletin parasına gelince değer falan bilmezler. O yüzden ben gram acimiyorum batan şirketlere vs.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Her yerde reklame edin, bildiğiniz dolandırıcılık

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kusura bakma ama bi yatak için 9 ay beklemek beyin sağliğina ihanettir.Bi ürün alirim en gec 1 hafta beklerim gec gelirse 1 ay sonra mahkemeye veririm.sen beklemeye devam et teslim ederler.

• Tüketici hakem heyeti sizi haklı bulacaktır

• Sizin orada fatura kullanilmiyor mu ? Para kasaya girer fatura cikar, urun teslim edilir.

Fatura kesip, urunu gondermemezlik yapamazlar herhalde. Buna kanunda nitelikli dolandiricilik deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 13 Ağustos 2022; 14:53:33 >
  • bambu yatak okudum.

• niye 9 ay bekledin ki ? hayır neden ikea varken böyle bir enayilik yaptın o da ayrı bir konu. abicim giriyorsun ikeanın sitesine siparişi veriyorsun 7 gün içinde evinde . bitti gitti dert yok tasa yok . küresel olmayan hiç bir firmadan ürün almam .

• BF.Skinner kullanıcısına yanıt

hala tv de zam yapan esnafa onlarda haklı olarak yapıyor diyen süzme gerzeklerin ülkesinde "Sorsan satsam yerine nasıl koyacağım" diyen adama karını sat koy banane la senin sermayeni ben mi tamamlayacağım diyecek adamlar %1 olduğu için olur böyle şeyler.

• artık cok büyük markalar dışındaki mağazalardan alışveriş yapmak büyük risk oldu şu gelinen duruma bak.

geçmiş olsun hocam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.